Maliye

Ücretsiz Uluslararası Aramalar Yapmak için 16 En İyi Uygulamalar

Sınırsız dakikalar ve ücretsiz uzun mesafeli telefon planları ile bugün cep telefonu planlarının çoğu yurt içi telefon görüşmeleri için ekstra ücret ödemiyor. Yabancı bir ülkede birisini aramanız gerektiğinde bu genellikle doğru değildir.

Neyse ki, dünyadaki hemen hemen her ülkeye aile, arkadaş ve iş müşterileriyle bağlantı kurmak için ücretsiz uluslararası aramalar yapmanın yolları vardır.

Dünyamız her geçen gün küçülür ve küçülür. Birkaç yıl önce, yabancı bir ülkede birisini aramak bir yenilikti. Teknoloji sayesinde, belirli işletmeler ve başka bir ülkedeki akrabaları olan aileler için neredeyse yaygındır.

Yurt dışında seyahat ettiyseniz, belki de bu uygulamalardan birinden yararlanabilirsiniz. Ücretsiz wifi noktaları ile kısa mesaj gönderebilir veya ücretsiz internette gezinebilirsiniz. Artık, telefonun, ABD dışında da çalıştığı varsayılırsa, aşırı ücret ödemeden de bir telefon görüşmesi yapabilirsiniz.

Ücretsiz Uluslararası Aramalar Nasıl Yapılır?

Voice Over Internet Protocol (VOIP) teknolojisi sayesinde ücretsiz uluslararası çağrılar yapılabilir. Ev sahibinin yurtdışından bir konukla görüştüğü bir podcast'i dinlerseniz, büyük olasılıkla VOIP aracılığıyla iletişim kurabilirler.

İngilizce'yi uluslararası öğrencilere öğretmek de VOIP teknolojisini kullanır. Her şeyden önce interneti e-posta için kullanabilsek de, en sevdiğimiz televizyon programlarımızı ve hatta bir çevrimiçi yan sesimizi aktarabiliriz, uluslararası aramalar başka bir modern harikasıdır.

Bu uygulamaların birçoğu akıllı telefonunuz veya bilgisayarınız ile çalışır, bu nedenle internet'e bağlı herhangi bir cihazdan yalnızca ses ve görüntülü görüşme yapmak mümkündür.

1. Viber

Viber, ücretsiz uluslararası aramalar için en popüler uygulamalardan biridir. Viber kişi listenizdeki kişiyi seçmeniz ve “Ücretsiz Arama” yı tıklamanız yeterlidir. Ayrıca, Viber uygulamasını açıp aramak istediğiniz kişiyi seçebilir veya ücretsiz olarak sohbet edebilirsiniz.

2. WhatsApp

Yaygın olarak kullanılan başka bir uygulama, Facebook'a ait olan WhatsApp'dır. Sesli veya görüntülü aramalar yapabilir ve uygulama ile başkalarına SMS mesajları gönderebilirsiniz.

WhatsApp ayrıca 100 MB'a kadar belgeleri gönderebilmenizi sağlar ki bu da iş için mükemmel bir uygulama haline getirebilir. Aslında, işletmelerin müşterileri ile kolayca bağlantı kurmasına yardımcı olan bir WhatsApp for Business platformu bile var.

3. FaceTime

Başka bir Apple kullanıcısına bağlanıyorsanız, yerleşik FaceTime uygulamasını kullanabilirsiniz. Aramayı yapmak için bir wifi bağlantısına ihtiyacınız olacaktır, ancak ses ve görüntülü görüşmeler ücretsizdir. FaceTime sadece iki Apple cihazı arasında çalışır ve Apple dışındaki tüm cihazlarla uyumsuzdur.

4. skype

Skype, Android, Apple ve Windows cihazları için ücretsiz bir uygulamadır. Kısa mesaj göndermeniz veya cep telefonu veya sabit hat aramanız gerekiyorsa aylık bir ücret ödemeniz gerekecektir. Kısacası, Skype'tan Skype'a uluslararası aramalar ücretsizdir, ancak geleneksel telefonlara Skype paraya mal olur.

5. Rebtel

Rebtel'i harika yapan şey, veri veya wifi bağlantısı olmadan 53 ülkeye ücretsiz uluslararası görüşme yapabilmenizdir. Rebtel, diğer Rebtel kullanıcılarına yapılan çağrıyı tamamlamak için yerel numaraları kullanır.

Aradığınız kişi bu destekli ülkelerden birinde yaşıyor değilse, her ikisine de kablosuz ağa veya en az 3G veri bağlantısına bağlanmanız gerekir.

6. IMO

Birçok VOIP uygulamasının 3G hücresel bağlantısı veya bir wifi ağı kullanması gerekir. IMO sadece 2G bağlantısının olduğu uluslararası aramaları destekler. Gittiğiniz her yerde 4G LTE'niz olsa da, diğer ülkeler sadece internete sahip olmak için minnettarlar.

Güvenlik birincil endişe ise, IMO sesli ve görüntülü görüşmeler şifrelenir. App bile altı katılımcıya kadar şifreli çağrıları destekler. Parti çizgisi için nasıl?

7. PopTox

Başka bir uygulama kullanıcısı aradığınızda ücretsiz uluslararası aramalar yapmanın mümkün olduğunu biliyoruz. PopTox bunu mümkün kılar düzenli bir cep telefonu veya sabit hattan arama yapın! Arama alıcısının, ücretsiz telefon görüşmesi yapabilmeniz için PopTox uygulamasına ihtiyacı yoktur.

Bilgisayarınızdan veya mobil PopTox uygulamasından çağrı yapabilir ve sadece bir internet bağlantısına ihtiyacınız olabilir. PopTox ücretsiz telefon görüşmeleri sunsa da, her gün kaç arama yapabileceğiniz konusunda bir sınırlama vardır. Sınırsız aramalar için günlük limitinize ulaştıktan sonra dakikalar içerisinde ödeme yapabilirsiniz.

8. HAT

LINE, dünyadaki neredeyse tüm telefon numaralarına beş dakikaya kadar ücretsiz uluslararası aramalar yapmanıza olanak tanır. Çağrı alıcısının LINE uygulamasına sahip olması gerekmez. Ücretsiz telefon görüşmeniz kısa bir ilanın ardından beş dakikaya kadar sürebilir.

Uluslararası telefon görüşmelerini desteklemenin yanı sıra, LINE uygulaması ayrıca arkadaşlarınızla metin mesajları, fotoğraflar, videolar ve çıkartmalar paylaşmanızı sağlar. Sosyal medya platformu olarak ikiye katlanan bir uygulama arıyorsanız, LINE mükemmel bir seçenektir.

Haberleri okumak ve özel kuponlar almak için LINE'ı da kullanabilirsiniz.

9. Vonage Mobile

Vonage orijinal VOIP hareketinin öncüsü oldu ve hala konut ve iş sabit hatları için uluslararası arama teklif ediyorlar. Vonage Mobile, diğer Vonage Mobile kullanıcılarına sesli ve görüntülü arama yapmanızı sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Bir telefon görüşmesi yapmak istemediğinizde video mesajlarını da ücretsiz olarak paylaşmanız da mümkündür.

Bu uygulama bir 3G + veya wifi internet bağlantısı ile Android ve Apple telefonları ve tabletler için kullanılabilir.

10. Tango

Tango kullanmak için dans etmeyi bilmenize gerek yok, ancak uygulamayı daha eğlenceli hale getirebilir. Sesli ve görüntülü aramaya ek olarak, başkalarıyla oyun oynayabilir veya dijital bir maske takabilirsiniz.

Şu anda Tango, aşağıdaki ülkelerde herhangi bir numaraya ücretsiz uluslararası aramaları desteklemektedir:

 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Kanada
 • Meksika
 • Hindistan

Halihazırdaki cep telefonu sağlayıcınızdan daha ucuz olabilen, nominal ücret karşılığında diğer tüm uluslararası destinasyonlar yapabilirsiniz.

11. VoipBuster

VoipBuster, ücretsiz pc-pc aramaları ve mobil uluslararası uygulama çağrıları sunmaktadır.Bu uygulama, video görüşmelerini veya kısa mesajlarını desteklemez ve yalnızca temel iletişim içindir. Sadece sesli aramalar için, VoipBuster iyi bir seçenek olabilir.

12. VoipStunt

VoipBuster'ın sahibi olan aynı şirket VoipStunt'a da sahip, ancak bu iki uygulama farklı ülkelere hizmet veriyor. Bir uygulama, tercih ettiğiniz ülkeye ücretsiz görüşme sunmuyorsa diğer uygulamaların yapıp yapmadığını görün.

VoipStunt, telefonunuzda veya bilgisayarınızda diğer VoipStunt kullanıcılarına ücretsiz uygulama içi telefon görüşmeleri yapmanızı sağlar. Bu çevrimiçi çağrılar da çok faydalı olan sınırsız bir uzunluk olabilir. Bu uygulama, metin mesajlaşmasını veya video mesajlarını desteklemiyor. Bu nedenle, daha kapsamlı bir uygulamaya ihtiyacınız varsa, bu bir negatif kalite.

13. Voxofon

Hala bir akıllı telefon satın almayacağınızı düşünürken, Voxofon 2008'de ücretsiz uluslararası aramalar sunan ilk uygulamalardan biriydi. Şimdi bu akıllı telefonlar sıradan, bugün Voxofon'un hala etrafta ve ilgili olduğuyla ilgili konuşur! Ayrıca, hala ücretsiz görüşmeler sağlıyorlar.

Voxofon uygulaması herhangi bir mobil veya bilgisayar cihazında çalışır ve uygulama kullanıcıları arasında aramalar ücretsizdir. Ayrıca metin mesajlarını, resimleri ve videoları da ücretsiz gönderebilirsiniz. Voxofon ayrıca uluslararası cep telefonu ve sabit hatlarını da arama seçeneği sunuyor.

14. WeChat

Çin'e telefon etmek mi gerekiyor? Çin'in en popüler uygulamalarından biri olan ve sosyal medya platformu olarak iki katına çıkmış olan WeChat'i düşünebilirsiniz. WeChat'in popülaritesini perspektife koymak için, Facebook dünyanın en popüler sosyal medya ağıdır. Ancak, WeChat Çin'de tartışmalı olarak daha popüler.

WeChat ücretsiz uluslararası aramalar ve grup video görüşmeleri sunmaktadır. Android, Apple veya bilgisayar cihazlarınıza indirilebilir.

15. Google Voice

Google Voice, yalnızca ABD ve Kanada arasında ücretsiz telefon görüşmeleri yapabileceğiniz için bu listedeki en sınırlı uygulamadır. Bununla ilgili sorun yaşıyorsanız, Google tarafından desteklendiği için bu uygulamayı beğenebilirsiniz. Hatta mevcut bir cep telefonu numaranızı paylaşmanıza gerek kalmadan ücretsiz bir telefon numarası alabilirsiniz.

16. Phone.com

Uluslararası iş aramaları için daha garip bir bağlantıya ihtiyacınız olduğunda, Phone.com'u düşünün. Bu ücretli bir hizmettir, ancak aşağıdaki avantajlardan yararlanabilirsiniz:

 • 1-800 numarayı ücretsiz
 • E-postaya sesli
 • E-postaya faksla
 • Çağrı yönlendirme
 • Otomatik görevlisi
 • Müzik tutun
 • HD konferans
 • SMS / Yazılı Mesajlaşma

Ücretsiz uluslararası arama uygulamasıyla bu seçeneklerden pek çoğunu alamayacaksınız. Uluslararası müşterilerle ilişkiler kurma konusunda ciddi iseniz küçük yatırımlar buna değer olabilir.

SSS

VOIP uygulamaları ücretsiz uluslararası aramalar nasıl yapar?

Çoğu uygulama, uygulamada başka bir kişiyi aradığınızda yalnızca ücretsiz uluslararası görüşmelere izin verir. Eğer FaceTimed veya Skyped'i herhangi birine sahipseniz, bu prensibi zaten biliyorsunuz. Düzenli telefon hatları yerine internet üzerinden iletişim kurabilirsiniz, bu sayede daha fazla maliyete ve VOIP uygulamalarının size tasarruf etmesini sağlayın!

Ücretsiz aramalar sunmak için, birçok uygulamanın reklam göstermesi ve ücretsiz telefon görüşmelerinin maliyetini destekleyen premium abonelere güvenmesi gerekir. Bazı uygulamalar, WhatsApp benzeri reklamları göstermez, ancak bu genellikle, Facebook gibi büyük bir şirkete ait olduğu için, derin mali ceplerle çalışır.

Ücretsiz uluslararası aramalar için en iyi uygulama nedir?

Birçok uygulama vardır, ancak en iyi uygulama çoğunlukla hangi ülkeyi aramaya çalıştığınıza ve ihtiyacınız olan video özelliklerine bağlıdır. Bazı ülkeler belirli uygulamaları engeller; bu nedenle telefon görüşmesini tamamlamak için yetkili bir uygulama bulmanız gerekir.

Çalışmakta olan bir uygulamayı bulduğunuzda, bir sonraki adımda ihtiyacınız olan özelliklere karar verilir. Sadece bir kişiyle sesli görüşme yapmanız mı gerekiyor yoksa video, konferans görüşmesi ve metin mesajı özelliğine mi ihtiyacınız var? Uygulamalar performanslarını artırmaya devam ettikçe, bu ek özellikler daha yaygın hale geliyor.

Ücretsiz uluslararası görüşme yapmak için internet bağlantısına ihtiyacınız var mı?

Evet. Çoğu uygulama en az 3G hücresel veri bağlantısı gerektirir veya bir wifi hotspotuna bağlanır. İnternetin kullanılabilirliği ve dünyanın diğer bölgelerindeki bant genişliği hızlandıkça, bu bariyer yavaş yavaş kaldırılıyor. Daha önce hiç olmadığı kadar uluslararası bir görüşme yapmak daha kolay ve daha hesaplı.

Bir istisna, yerel bir numarayı arayabilmeleri için desteklenen bir ülkeyi aradığınızda Rebtel uygulamasıdır. Ancak, aramaya çalıştığınız kişi, 53 ülkeden birinde yaşamıyorsa, her ikisine de ihtiyacınız olacaktır. internet bağlantısı.

Ücretsiz uluslararası aramalar video görüşmelerini destekliyor mu?

Burada belirtilen uygulamaların çoğu, görüntülü sohbeti ücretsiz kullanmanıza da olanak tanır. Her ikisinin de uygulamayı kullanması ve videoyu desteklemek için yeterli bir İnternet hızına sahip olmanız gerekir. Zayıf bir bağlantınız varsa, yalnızca bir sesli arama yapabilirsiniz.

Cep telefonu planları ücretsiz uluslararası aramalar sunuyor mu?

Cep telefonu planınız ücretsiz uluslararası aramalar sunabilir. Bu planlar için genellikle daha fazla para ödemeniz gerekir, ancak bir plan olmadan dakikalarca ödeme yapmaktan daha uygun maliyetli olabilir. Ve burada belirtilen ücretsiz uygulamalardan hiçbiri sizin için işe yaramıyorsa, bu da iyi bir alternatif olabilir.

Uluslararası arama yapmak için özel bir telefona ihtiyacım var mı?

Mevcut akıllı telefonunuz ücretsiz uluslararası aramalar yapabilir. Sadece uygulamayı indirmek ve başlatmak için uyumlu bir işletim sistemine sahip olması gerekir. Bir iş telefonundan arıyorsanız ve gelişmiş özelliklere ihtiyacınız varsa, bir VOIP telefonu satın almanız gerekebilir. VOIP telefonlarını, bir iş telefonundan ihtiyacınız olan her şeyle iş yapmanıza olanak tanıyan Phone.com'da bulabilirsiniz.

Uluslararası telefon numaralarını ücretsiz arayabilir miyim?

Bazı uygulamalar herhangi bir uluslararası cep telefonunu veya sabit hatlarını ücretsiz aramanızı sağlar. Çağrı için ödeme yapmaya başlamadan önce yalnızca birkaç dakikanızı ayırabilirsiniz.Beş dakikadan uzun bir süredir konuşmanız gerekirse, arama mümkün olduğunca ücretsiz bir uygulama çağrısı yapmaya çalışın.

Bilgisayardan ücretsiz uluslararası görüşme yapabilir miyim?

Birçok uygulama, bilgisayarınızdan veya bir bilgisayardan ücretsiz uluslararası görüşme yapmanıza izin verir. Önemli olan, her ikinizin de İnternet destekli uygulama ile birbirinizle konuşmanızdır. Biriniz bir akıllı telefonda ve diğeri bilgisayarda konuşabilir ve aramanız yine de ücretsiz olacaktır.

özet

Uygulamaya sesli ve görüntülü iletişim ile ücretsiz uluslararası görüşmeler sunan birçok uygulama var. İhtiyacınız olan tek şey güvenilir bir internet bağlantısıdır ve bir daha asla uluslararası telefon görüşmeleri için ödeme yapmak zorunda kalmazsınız! Yurt dışına çıktığınızda veya sadece kendi ev ofisinizdeki müşterilerle konuşmanız gerektiğinde hatırlamak için kullanışlı bir ipucu.

Videoyu izle: ANDROİD BEDAVA ARAMA YAPMAK

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Sosyal Güvenlik Bildirimi Çevrimiçi Nasıl Alınır?
Maliye

Sosyal Güvenlik Bildirimi Çevrimiçi Nasıl Alınır?

Not: Aşağıdaki videoyu çektikten ve bu yayını yayınladıktan yaklaşık bir ay sonra Sosyal Güvenlik bürosu, yayınlayan beyanları askıya almaya karar verdi. Seni şu bağlantıya yönlendiriyorlar: Emeklilik Tahmincisi. Açıklamaları yeniden yayınlamaya karar verdiklerini, ancak sadece 60 yaş ve üstü olanları okudum.
Devamını Oku
Harcama Yok - 100 $ Nakit Giveaway
Maliye

Harcama Yok - 100 $ Nakit Giveaway

Para harcamama konusunda zorlanıyor musunuz? Her zaman bir maaş aldığın zaman alacak bir şeymiş gibi hissettiriyor mu? Eğer öyleyse, bu meydan okuma sizin için. Harcama Zorluğu Yok Maliyelerinizde yolunuza devam etmek istiyorsanız, bu zorluğu para harcamak için düşünmeyin. İşte, çıldırmadan meydan okumada nasıl yapılacağına dair bazı ipuçları: 1.
Devamını Oku
Gıda Örnekleri Almak için 5 Yolları
Maliye

Gıda Örnekleri Almak için 5 Yolları

İster inanın ister inanmayın, ellerinizi ücretsiz yemek örneklerine götürmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Ücretsiz yemek örnekleri ailenizi ay için beslemeyecek olsa da, yeni ürünleri denemenize yardımcı olmak ve hareket halindeyken atıştırmalıklarınız için mükemmeldir. Gıda örnekleri ile birlikte, sağlık ve güzellik örnekleri, temizlik örnekleri, vb.
Devamını Oku
Eski Buzdolabı için Nakit Nasıl Gidilir?
Maliye

Eski Buzdolabı için Nakit Nasıl Gidilir?

Garajımızda, eski (yaklaşık yedi yaşında ya da öylesine) buzdolabımız var. Sadece iyi çalışıyor ve biz evde altı kişi olduğu ve mutfakta küçük bir buzdolabı olduğu için düzenli olarak kullanıyoruz. Ayrıca dışarıda bir partiye ev sahipliği yaptığımızda da kullanışlı oluyoruz, böylece insanlar evin içine girmek yerine garajdan içecek ve soğuk yiyeceklere erişebiliyorlar.
Devamını Oku