Maliye

Özel bir partiden kullanılmış bir araba nasıl alınır

Pazartesi günü karımı yeni bir “kullanılmış” araba aldık. O, yaklaşık 3 yıl boyunca 1998 Honda Accord olan önceki arabasını sürdü ve yerini değiştirme zamanı geldi. Kullanılmış bir araba satın almanın sinir bozucu olabileceğini ilk elden biliyorum, işte süreci daha iyi hale getirmek için bazı ipuçları:

Bayiden Kullanılmış Bir Araba Satın Alma

Çoğu zaman Craigslist'de beğendiğim bir araba bulduğumda heyecanlanırım. Esasen satın alma süreci neredeyse bitmiş gibi görünüyor. Ardından reklamın altına iner ve bir satıcı tarafından satıldığını fark ettim. Benim heyecanım anında hayal kırıklığı ile değiştirilir.

Bir Özel Sahibin, Gitmenin Yolu Olmasının Nedenleri:

1. Satış vergisi

Bir satıcı, özel bir tarafın bulunmadığı (en azından Arizona'da bu doğrudur) satış vergisini tahsil etmekle yükümlüdür. Eğer 5000 $ 'lık bir araba satın alırsanız ve% 9.3' lük satış vergisi eklerseniz, bu ekstra bir $ 465 'dir. Bu kesinlikle özel bir partiden daha çekici alım yapıyor.

2. Genellikle daha ucuzdurlar

Kim için bir araba ararken, özel parti listelerinden yaklaşık 1000 dolar daha fazla satıcılar tarafından satılan birkaç araba gördüm. Satıcılar kar elde etmek için, özel parti satıcıları genellikle yeni bir araba satın aldıkları için bir araçtan kurtulmak için motive edilirken, farklı bir ülkeye taşınıyorlar, vb. Bu, özel bir parti ile pazarlık yapmayı kolaylaştırıyor ve potansiyel olarak daha iyi bir anlaşma olsun.

3. Ne alacağınızı biliyorsunuz

Demek istediğim, eğer özel bir partiden satın alırsanız, onlara araba hakkında sorular sorabilir ve size söyleyebilirler. Bir satıcı, aracın nasıl kullanıldığına dair hiçbir fikre sahip değildir, çünkü çoğu kez bir açık artırmadan satın aldıkları zaman. Aracını yıllardır süren bir kişi, genellikle bir satıcının hiçbir ipucu içermeyeceği bir araba hakkında her bir çıngırak, leke veya detay hakkında size bilgi verebilir.

Doğru Soruları Sor

İşte kullandığım birkaç soru:

  • Hiç bir kaza geçirdi mi?
  • Şu anda mekanik olarak yanlış bir şey var mı?
  • Bakım kayıtlarınız var mı?
  • Aracı neden satıyorsun?
  • Herhangi bir sızıntısı var mı?
  • Carfax raporun var mı?

Bu sorular, eğitimli bir satın alma kararı vermeniz için size iyi bir temel sunmalıdır, bu yüzden koparılmamanız gerekir.

Araştırmanı yap

kullanırım MSN Autos araba ile bilinen herhangi bir sorun olup olmadığını görmek için. Baktığınız yıl, marka ve modelin şanzıman, motor veya diğer sorunları olup olmadığını öğrenmek için mükemmel bir kaynak. Eğer öyleyse, potansiyel satıcıya bu sorunları geçmişte çözdüyse sorun. Onlar varsa, hala satın almaya değer olabilir. Eğer yapmadılarsa, muhtemelen bakmak isteyeceksiniz.

Bir Mekanik Kontrol Edin

Bu zor olabilir ama yapmaya değer bir tanesidir. Benim ilgilendiğim bir tamirciye arabamla gittim ve en az 1000 dolarlık onarım yapılması gerektiğini gösterdi. Motor bağlantıları çekildi. Ayağını gazın üstüne koyduğunda motoru ileri geri sallarken görebiliyordum. Ayrıca diğer konular arasında çok sayıda sızıntı vardı. Bu, arabayı almamaya ve devam etmemeye karar vermemde bana yardımcı oldu.

Ne olduğunu biliyorum

GitKelly Mavi Kitap Aracın değerini belirlemek için. Genel olarak otomobillerin sadece% 3'ü bu durumda olduğu gibi mükemmel fiyatı görmezden gelebilirsiniz. Gerçekten sadece İyi veya Çok İyi durumda olan bir araba satın almak istiyorsunuz, bu nedenle eğitimli bir teklif yapmak için bu numaraları kullanabilirsiniz.

Fiyatı Anlaşmak

Bunun bariz olduğunu biliyorum, ama sormayan insanlar var. Arabaya baktım ve arabada yanlış gördüğüm her şeyden bahsettim. Bunlar esas olarak kozmetik konulardı, ancak yine de otomobilin değerinin ne olduğunu azaltıyorlar. Bunu yaparak 500 $ fiyatını istedik.

Önce Eski Otomobilinizi Satmayın

Bir önceki aracınızı ilk önce satarsanız, oradan nasıl geçeceğinizi anlamanız gerekir. Bu stresli, can sıkıcı olabilir ve genel bir baş ağrısı olabilir. Eski arabanızı korurken, kullanılmış bir araba için para biriktirmeyi ve para ödemenizi öneriyorum. Bu sayede doğru değişimi ararken zamanınızı alabilir ve bir şey satın almak için acele edilmeyebilirsiniz.

Videoyu izle: EFSANE KLASİK ARABALAR VE 2. EL Resimleri - KÜBA

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Finansal Elder İstismarını Tespit Etme ve Raporlama
Maliye

Finansal Elder İstismarını Tespit Etme ve Raporlama

Toplumumuz hakkındaki üzücü hakikatlerden biri, başkalarına maddi olarak yardım edenlerin var olmasıdır. Olguların en trajik olanları arasında yaşlıların maddi suistimali de yer almaktadır. Bu durumlarla baş etmek zor çünkü birçok yaşlı, hayatları boyunca maliyetten sorumlu olmayı tercih ediyor.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Harcamadan Parada Tutmanın 10 Yolu"/>
Maliye

Harcamadan Parada Tutmanın 10 Yolu

Sizi para harcamaya bırakmanın bazı yollarını mı arıyorsunuz? Eh, doğru yere geldiniz. Alışverişe gitmek veya gerçekten istediğiniz ürünleri satın almak için zorlanmaya karşı koymak zor olabilir. Burada, dürtüyle savaşmanıza ve paranızı sırayla almanıza yardımcı olacak 10 ipucu var. 1. Kredi kartlarınızı dondurucuya koyun Kredi kartınızda her ay bir bakiyeye sahip olma eğilimindeyseniz, ödeme yapmak için paranız yoksa, bu harika bir çözüm olabilir.
Devamını Oku
2018'de Katılabilecek En İyi Kredi Birlikleri
Maliye

2018'de Katılabilecek En İyi Kredi Birlikleri

Paranızı ele alacak bir finans kurumu arıyorsanız, sizin için en uygun yeri bulmak önemlidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce seçenek vardır ve bu, sendikaları karmaşaya atmadan önce. Ama sen de bunları düşünmemek için kendinize bir kınama yapıyor olacaksınız.
Devamını Oku
Roth IRA Katkıları Vergi İndirilebilir mi?
Maliye

Roth IRA Katkıları Vergi İndirilebilir mi?

Roth IRA katkıları vergiden düşülebilir mi? Basit cevap hayır. Bununla birlikte, ayrıntılara daha yakından bakıldığında daha nüanslı bir cevap ortaya çıkıyor. Roth IRA'nın katkılarının kendileri de vergiden düşülemez olsa da, eğer uygunsa ve belirli gereksinimleri karşılıyorsanız, bir Roth IRA vergi kredisi talep edebilir ya da bir Roth IRA'da bir hak iddiasında bulunabilirsiniz.
Devamını Oku