Maliye

Özel bir partiden kullanılmış bir araba nasıl alınır

Pazartesi günü karımı yeni bir “kullanılmış” araba aldık. O, yaklaşık 3 yıl boyunca 1998 Honda Accord olan önceki arabasını sürdü ve yerini değiştirme zamanı geldi. Kullanılmış bir araba satın almanın sinir bozucu olabileceğini ilk elden biliyorum, işte süreci daha iyi hale getirmek için bazı ipuçları:

Bayiden Kullanılmış Bir Araba Satın Alma

Çoğu zaman Craigslist'de beğendiğim bir araba bulduğumda heyecanlanırım. Esasen satın alma süreci neredeyse bitmiş gibi görünüyor. Ardından reklamın altına iner ve bir satıcı tarafından satıldığını fark ettim. Benim heyecanım anında hayal kırıklığı ile değiştirilir.

Bir Özel Sahibin, Gitmenin Yolu Olmasının Nedenleri:

1. Satış vergisi

Bir satıcı, özel bir tarafın bulunmadığı (en azından Arizona'da bu doğrudur) satış vergisini tahsil etmekle yükümlüdür. Eğer 5000 $ 'lık bir araba satın alırsanız ve% 9.3' lük satış vergisi eklerseniz, bu ekstra bir $ 465 'dir. Bu kesinlikle özel bir partiden daha çekici alım yapıyor.

2. Genellikle daha ucuzdurlar

Kim için bir araba ararken, özel parti listelerinden yaklaşık 1000 dolar daha fazla satıcılar tarafından satılan birkaç araba gördüm. Satıcılar kar elde etmek için, özel parti satıcıları genellikle yeni bir araba satın aldıkları için bir araçtan kurtulmak için motive edilirken, farklı bir ülkeye taşınıyorlar, vb. Bu, özel bir parti ile pazarlık yapmayı kolaylaştırıyor ve potansiyel olarak daha iyi bir anlaşma olsun.

3. Ne alacağınızı biliyorsunuz

Demek istediğim, eğer özel bir partiden satın alırsanız, onlara araba hakkında sorular sorabilir ve size söyleyebilirler. Bir satıcı, aracın nasıl kullanıldığına dair hiçbir fikre sahip değildir, çünkü çoğu kez bir açık artırmadan satın aldıkları zaman. Aracını yıllardır süren bir kişi, genellikle bir satıcının hiçbir ipucu içermeyeceği bir araba hakkında her bir çıngırak, leke veya detay hakkında size bilgi verebilir.

Doğru Soruları Sor

İşte kullandığım birkaç soru:

  • Hiç bir kaza geçirdi mi?
  • Şu anda mekanik olarak yanlış bir şey var mı?
  • Bakım kayıtlarınız var mı?
  • Aracı neden satıyorsun?
  • Herhangi bir sızıntısı var mı?
  • Carfax raporun var mı?

Bu sorular, eğitimli bir satın alma kararı vermeniz için size iyi bir temel sunmalıdır, bu yüzden koparılmamanız gerekir.

Araştırmanı yap

kullanırım MSN Autos araba ile bilinen herhangi bir sorun olup olmadığını görmek için. Baktığınız yıl, marka ve modelin şanzıman, motor veya diğer sorunları olup olmadığını öğrenmek için mükemmel bir kaynak. Eğer öyleyse, potansiyel satıcıya bu sorunları geçmişte çözdüyse sorun. Onlar varsa, hala satın almaya değer olabilir. Eğer yapmadılarsa, muhtemelen bakmak isteyeceksiniz.

Bir Mekanik Kontrol Edin

Bu zor olabilir ama yapmaya değer bir tanesidir. Benim ilgilendiğim bir tamirciye arabamla gittim ve en az 1000 dolarlık onarım yapılması gerektiğini gösterdi. Motor bağlantıları çekildi. Ayağını gazın üstüne koyduğunda motoru ileri geri sallarken görebiliyordum. Ayrıca diğer konular arasında çok sayıda sızıntı vardı. Bu, arabayı almamaya ve devam etmemeye karar vermemde bana yardımcı oldu.

Ne olduğunu biliyorum

GitKelly Mavi Kitap Aracın değerini belirlemek için. Genel olarak otomobillerin sadece% 3'ü bu durumda olduğu gibi mükemmel fiyatı görmezden gelebilirsiniz. Gerçekten sadece İyi veya Çok İyi durumda olan bir araba satın almak istiyorsunuz, bu nedenle eğitimli bir teklif yapmak için bu numaraları kullanabilirsiniz.

Fiyatı Anlaşmak

Bunun bariz olduğunu biliyorum, ama sormayan insanlar var. Arabaya baktım ve arabada yanlış gördüğüm her şeyden bahsettim. Bunlar esas olarak kozmetik konulardı, ancak yine de otomobilin değerinin ne olduğunu azaltıyorlar. Bunu yaparak 500 $ fiyatını istedik.

Önce Eski Otomobilinizi Satmayın

Bir önceki aracınızı ilk önce satarsanız, oradan nasıl geçeceğinizi anlamanız gerekir. Bu stresli, can sıkıcı olabilir ve genel bir baş ağrısı olabilir. Eski arabanızı korurken, kullanılmış bir araba için para biriktirmeyi ve para ödemenizi öneriyorum. Bu sayede doğru değişimi ararken zamanınızı alabilir ve bir şey satın almak için acele edilmeyebilirsiniz.

Videoyu izle: EFSANE KLASİK ARABALAR VE 2. EL Resimleri - KÜBA

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Sadakat Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Sadakat Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Hayat sigortası, birçok halkın mali planlarında önemli bir üründür. Bunun bir nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden alınan gelirlerin, borçlu ve cenaze masraflarının ödenmesi, günlük yaşam giderlerinin devam eden ödenmesi de dahil olmak üzere, uygun gördüğü her türlü ihtiyaç için yararlanıcı (veya faydalanıcı) tarafından kullanılabilir olmasıdır. ve hatta geleceğe yatırım yapmak için.
Devamını Oku
InboxDollars İnceleme: Bir Scam veya Legit mi?
Maliye

InboxDollars İnceleme: Bir Scam veya Legit mi?

InboxDollars, düzenli olarak yaptığınız aktiviteler için nakit ödeme yapan en popüler “ödeme al” sitelerinden biridir. InboxDollars bir aldatmaca olup olmadığını düşünebilirsiniz çünkü katılırken tek bir site ve anında 5 $ nakit bonus para kazanabilirsiniz. 9-5 gelirinizi InboxDollars ile değiştirebilecek misiniz yoksa zamanınızı mı harcıyorsunuz?
Devamını Oku
5 Aydaki Bu Aile 18 Aylık Borçtan 50.000 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?
Maliye

5 Aydaki Bu Aile 18 Aylık Borçtan 50.000 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?

50.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? Her zaman bir MBA için okula dönmeyi planlamıştım. Muhtemelen borcu serbest bırakabildiğim batıda alma materyaline dönmek yerine, tamamen yeni ve eşsiz bir deneyim seçtik. Hedeflerim ve değerlerim ile iyi bir uyum içinde saygın bir programa kaydolmam için Midwest'e taşındık, fakat bize 65.000 dolarlık bir borç paramızı ödüyoruz.
Devamını Oku
401 (a) Planları ve Rollover Kuralları (bilmeniz gerekenler)
Maliye

401 (a) Planları ve Rollover Kuralları (bilmeniz gerekenler)

“401 ailesi” içinde az ilgi gören bir tür emeklilik planı var. Belki de bu, plana katılan çalışanların sayısı muhtemelen milyonlarca olsa bile, yalnızca nispeten az sayıda işveren teklif ettiği içindir. Buna 401 (a) planı denir ve çoğu açıdan 401 (k) planına benzese de, çoğunlukla hükümet işçilerini ve okul ve kolej çalışanlarını kapsar.
Devamını Oku