Maliye

Çalışandan İş Sahibine Nasıl Sıçrama Yaptı?

Bize kendiniz ve işiniz hakkında biraz bilgi verin:

Benim adım Melanie ve ben Dear Bort'ta yazan bir serbest yazar, marka bağlayıcı ve borç bastıran meraklıyım. Çeşitli kişisel finans web siteleri için taze ve ilgi çekici içerikler sağlarım ve etkinlikleri ve sosyal medya aracılığıyla insanları birbirine bağlamayı seviyorum. Benim iki takıntım mı? Karaoke ve Ceviche.

Neden kendi işine sahip olmak istedin?

Klişe gibi görünüyor ama sevdiğim şeyi yapma ve kendi programımı yaratma özgürlüğünü yaşamak için kendi işimi başlattım. Bu program, standart 9'dan 5'e kadar çok daha yoğun ama ben de uykularmı alabilirim, istediğim zaman veya istediğim yerde çalışabilirim ve kendi zamanımla işleri halledebilirim. İşgücümün meyvelerini gerçekten hissetmek istedim. Geleneksel bir işte, çoğu zaman çok çalışıp çalışmadığınıza, çabalarınız için daha fazla para almayacaksınız. Birkaç ay içinde, çok çalışmanın doğrudan ödeyebileceğini gördüm. Yaratıcılığımı yeni bir şekilde kullanabileceğim ve birçok farklı şeyi deneyimleyebileceğim için çok heyecanlıyım.

İşe ne zaman başladın?

Resmi olarak bir yıldan biraz önce serbest bırakmaya başladım. Biraz kaba bir başlangıç ​​yaptım, birkaç ay sonra tekrar denemedim. Kötü bir deneyimimin sahip olmam gerekenden daha fazla etkilemesine izin verdim, ama sonra başka bir fırsat geldi ve aslında bir işe girmeyi isteyip istemediğimi denemek zorunda kalmam gerektiğini biliyordum. Kısa bir süre sonra, mümkün olabildiğince çok ilerledim, ama bu gerçekten ilerlemiş şeyleri daha ileriye taşımaya başladım ve devam etmekti.

Başlamadan önce iş alanınızda hangi eğitim / deneyime sahipsiniz?

Bazı yönlerden çok fazla eğitim aldım ve başka şekillerde hiç olmadı. Lisansüstü okulda, öncelikle yazı yazdım ve işçiliğimi bir yazar olarak bilendir ve sesimi buldum. Ama aynı zamanda akademik yazımla blogumda da isyan ettim ve kendimle ve yaratıcılığımla daha derin bir düzeyde bağlantı kurabildim. Kişisel finans ile ilgili olarak, çoğunlukla vurgunun kişisel olduğunu söylüyorum. Yazımın çoğu hikayeler, insanlar ve duygular etrafında yoğunlaşıyor. Duygularımızın kararlarımızda oynadığı dev rolün farkında olmadan para hakkında yazabileceğinizi düşünmüyorum.
Yaparak da çok şey öğrendim - tüm cevaplara sahip olamayacak kadar korkutucu ama yapmak ve denemek inanılmaz derecede değerli.

İşinizi başlatırken hangi zorluklarla karşılaştınız?

İlk başladığımda, nereden ve nasıl başlayacağımı bilmemenin tipik zorlukları vardı. Ve başladığımda, çabucak fark ettim ki kalın bir cilde ihtiyacım vardı. İlk ödemeli görevim, sesimi tanımıyor olmamı çok yoğun bir şekilde düzenlediğim için ağzımda kötü bir tat bıraktı. “Herkes böyle mi, yoksa sadece ben mi?” Diye merak ediyordum. Uzun zamandır kişisel olarak aldım. İletişimin önemini ve ideal müşterinizin kim olduğunu bilerek anladım. Ayrıca, kötü bir deneyimden başka fırsatları keşfetmenizi engellememeyi de öğrendim!

Başlangıçta, zaman yönetimi ile uğraştım çünkü tam zamanlı çalışıyordum. Bu benim için hala bir meydan okuma ve benim en üretken benliğim olmak için çok çalışıyorum. Bu, evden, kendi başına çalışan ve hiç kimsenin size ne yapacağını söylemeyen bir diğer top oyunu.

Bir karı görmeden önce işi ne kadar sürdünüz?

Çok düşük bir yüküm var, sadece bir bilgisayara ve internete ihtiyacım var, bu yüzden erken bir kar marjı vardı. Ev hakkında yazacak bir şey yok (ha!). Bu biraz zaman aldı ve çok fazla kan, ter ve gözyaşları oldu.

İş kurma, evliliğinizi / ailenizi nasıl etkiledi?

Tam zamanlı çalışıp işimi büyütürken, haftada 80 saat çalışıyordum. Çok yorgundum ve stresliydim, ve hala o kadar çok şey öğrendim ki, bu benim ilişkim ve sağlığım üzerinde kesinlikle bir etki yarattı. Çok sıkı çalışıyordum, böylece işten ayrılma anına ulaşabildim. Bu tükenmişlikten kısa bir süre sonra serbest mesleğe adım attı. Bu hıza ayak uyduramadığımı ve ilişkimi koruyamayacağımı biliyordum, bu yüzden birlikte çalıştık ve yaptım. Bıraktım! İlişkimim çok gelişti ve benim sağlığım da arttı. İlk ayın başlarında, bir aydır 4-6 saat uyuyan önceki aylardan çılgınca yorulmuştum ve iyileştim. Kendimi bir sürü uykuya kaptırdım ve artık onlara ihtiyacım olmadığını bildirmekten mutluluk duyuyorum.

Girişimcilik sizin için en iyi şey nedir?

Girişimcilik bana güven verdi ve bana fikirlerin gücünü gösterdi. Ben sadece bir fikre dönüştüğüm bir fikirden, inanılmaz bir şey yaşadım. Fikirler çok güçlü ve bu dünyada yaratıcılığımız boğuluyor. Kendi patronum olmak benim fikirlerimin en büyük varlığım olduğunu öğretir.

Bu arada girişimcilik hakkında hangi dersleri öğrendiniz?

Fikirlerin güçlü olduğunu öğrendim ve bir ilişkinin sizi nereye götüreceğini asla bilemezsiniz. En iyi deneyimlerimden bazıları Twitter'da tanıştığım kişilerden geldi. Ayrıca, pes etmek istediğinizde veya yalnız olduğunuz gibi hissettiğiniz zamanlar olduğu için güçlü kalmanız gerektiğini öğrendim. Sonra inanılmaz bir şey olur, herşeye değer! Bu yüzden benim için çalışmayı geliştirmeyi öğrendim ve daha iyi bir gelecek için tohumları ekiyorum biliyorum. Hemen sonuçları görmüyorsunuz, ancak işlem ilerlemeye yol açıyor.

Girişimciliği düşünenler için ne tavsiyeniz var?

Becerilerinizi geliştirin ve kim olduğunuza ve size neler sunabileceğine odaklanın. Uzmanlardan çok şey öğrenmekle takıntılı olmayın. Öğrenmek harika, ama harekete geçmenizi engelleyebilir. Ciddi bir kâr görene kadar işinizi önyükleyin. En önemlisi, bir akıl hocası ve benzer fikirli bireyler topluluğu bulun.

Melanie'nin borç özgürlüğü yolculuğuna ve serbest çalışan bir yazar olarak işine ilişkin daha fazla bilgi edinmek için blogunda, Sayın Borç'ta onu ziyaret edebilirsiniz.

Not: Bu, kendi işini kurma şansı olan kişileri barındıran Girişimci Başarı Öyküleri adlı dizinin bir parçasıdır. Girişimci Başarı öykünüz varsa, bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Başarılı Bir İş Kurmak İçin Ne Gerekir -1

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Sadakat Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Sadakat Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Hayat sigortası, birçok halkın mali planlarında önemli bir üründür. Bunun bir nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden alınan gelirlerin, borçlu ve cenaze masraflarının ödenmesi, günlük yaşam giderlerinin devam eden ödenmesi de dahil olmak üzere, uygun gördüğü her türlü ihtiyaç için yararlanıcı (veya faydalanıcı) tarafından kullanılabilir olmasıdır. ve hatta geleceğe yatırım yapmak için.
Devamını Oku
Aracınızı Sürmek İçin Ücretli Olmanın 4 Yolu
Maliye

Aracınızı Sürmek İçin Ücretli Olmanın 4 Yolu

Bir araba sahibi olmak pahalı olabilir. Ortalama araç ödemesi ayda yaklaşık 482 dolar iken, bu masrafı dengelemeye yardımcı olmak güzel olurdu. Arabanızı sürmek için size ödeme yapacak şirketlerden biriyle çalışmaya istekli iseniz nakit para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Aracınızı sürmek için para kazanmak, araba ödemeleri, sigorta, bakım maliyetleri ve daha fazlası gibi araç sahiplik masraflarını karşılamanıza yardımcı olmanız için harika bir yol olabilir.
Devamını Oku
Foresters Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Foresters Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Bir hayat sigortası poliçesine sahip olmak genellikle iyi ve sağlam bir finansal planlama stratejisinin parçasıdır. Çünkü hayat sigortası gelirleri, önemsediğiniz kişilerin borçlarını ödeyebilir, yaşam masraflarını ödemeye devam edebilir ve yaşamlarını büyük ölçüde değiştirmek zorunda kalmaz - özellikle de onlar için zaten zor olan bir zamanda.
Devamını Oku
Bu Adam Kredi Puanını 200 Puanın Üzerinde Nasıl Arttı?
Maliye

Bu Adam Kredi Puanını 200 Puanın Üzerinde Nasıl Arttı?

Tim T. her zaman finansal olarak sorumlu olmaktan gurur duymuştu. Faturalarını zamanında ödedi, borç bakiyelerine bir kapak tuttu ve yapabileceği yerde para biriktirdi. Ama bazen her zaman kontrolünüzde olmayan şeyler olur. Tim zorlu dönemlerden geçtikten sonra, korumak için çok sıkı bir şekilde çalıştığı kredi notu, kredi notları dünyasında “kötü” olarak nitelendirilen yaklaşık 500'e yakın bir düşüş gösterdi.
Devamını Oku