">
Maliye

Paradan Tasarruf Sağlayan Basit Ev İyileştirmeleri

Fotoğraf kredisi: MaggieMcMagMag

Ev geliştirme dünyasında, tüm yükseltmeler eşit olarak oluşturulmaz. Evinizin cazibesini kişisel zevkiniz için geliştirmenin birçok yolu varken, para kazanabilmeniz için iyileştirmeler yapmanın daha da fazla yolu vardır.

Hızlı, kolay düzeltmelerden daha büyük bir yatırım gerektiren daha ayrıntılı değişikliklere kadar, aşağıdaki fikirlerin tümü size konut masraflarınız için tasarruf sağlayacaktır.

Para Tasarruflu Punch Paketleyen Ucuz İyileştirmeler

Uzun mesafe boyunca para tasarrufu sağlayan tüm ev iyileştirmeleri, büyük bir ön yatırım gerektirmez. En basit, ucuz iyileştirmelerden bazıları, her yıl yüzlerce dolar tasarruf etmenizi sağlayabilir. Bir haftasonu yapın ve kolay para tasarrufu sağlamak için aşağıdaki listede ilerleyin:

  • Sprey köpük: Sprey köpüğü, evinizde yapabileceğiniz en ucuz, en iyi yatırımlardan biridir. Boruların veya elektrik tellerinin katlar arasında, taramalı alanlarda, vb. Seyahat ettiği çatı katınızdaki çatlakları veya açıklıkları kapatmak için bunu kullanın.
  • Çamaşır makinesi hortumları: Yıkayıcınızı su kaynağına bağlayan kauçuk hortumlarınız varsa, patlama hortumunun potansiyel olarak felaket maliyetini önlemek için örgülü paslanmaz çelik hortumlarla değiştirilmelidir.
  • Kabarcık şal: Evet, doğru okudun. Bodrum katındaki çatı pencereleri, çatı katı ve ekli garajı (içten) kaplayarak, paketlerden kurtarırsanız veya işyerinize erişirseniz, potansiyel olarak sıfır maliyetle gizlilik ve enerji verimliliği ekleyeceksiniz. , vb (her zaman evinize bir şey almadan önce sorun!).
  • Su Isıtıcı Battaniyeler: Yaklaşık 25 $ için, sıcak su ısıtıcınız için bir “battaniye” satın alabilir, bu da açıkta ortaya çıkmış olandan daha düşük bir maliyetle verimli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Zone Home İyileştirmelere Göre Bölge

Her evde, dikkat ve bakım eksikliğinden muzdarip bir alan olmak zorundadır. İster tavan arasında ister bodrumda olsun, evinizde bu bölgelere bakmanın ve yol boyunca para biriktirmenin birçok yolu var:

  • Nem Alma Sistemleri Bu, depolamak için bodrumunuzu kullanıp kullanmamanıza ve sıcak, nemli bir iklimde yaşamak size özel bir ev iyileştirmesidir. Evinizde nemin etkilerini fark etmemiş olsanız bile, her zaman mevcut olur ve banka hesabınızı aşırı elektrik faturası şeklinde tahliye edebilir. Bodrum katında depolanan değerli eşyalarınız varsa, bir nem giderici, bu ürünlerin küflenip küflenmesini önlemek için mükemmel bir yoldur.
  • Dış Mekan: Evinizin çeşitli bölgelerinin ve bölgelerinin envanterini yaparken, dış mekanı unutmayınız. Oluklarınızın temiz ve düzgün çalışıp çalışmadıklarını kontrol edin, kuruluşunuzda herhangi bir çatlak veya ayrılmaya dikkat edin ve kemirgenleri ve böcekleri caydırmak için evin çok yakınında bulunan çalılıkları veya yeşili temizleyin.

Enerji Verimli Ev İyileştirmeleri

Mevcut ampullerin yerine eski, yıpranmış pencereleri değiştirmek için kompakt floresan ampuller ile değiştirerek, evinizi geliştirmek ve yol boyunca enerji verimliliği eklemek için yüzlerce yol vardır. Geliştirmelerinizin bütçenizin alt çizgisinde kalıcı bir etki yaratmasını sağlamak için bir yol arıyorsanız, aşağıdaki yükseltmeleri dikkate alın:

  • Yalıtım ve hava sıyırma: 15 $ 'a kadar, yerel ev geliştirme veya donanım mağazanızda bir rulo yalıtım malzemesi satın alabilirsiniz. İzolasyon sadece soğuk aylarda evinizi sıcak tutmakla kalmaz, aynı zamanda sıcak havalarda evinizin serin kalmasına da yardımcı olur. Benzer şekilde, hava sıyırma, pencere, kapı ve diğer giriş noktalarındaki sinir bozucu taslakları tıkayarak yüzlerce dolar tasarruf etmenize yardımcı olabilir.
  • Programlanabilir Termostatlar: Gün boyunca kimse etrafta değilse, evinizi ısıtmanın ve soğutmanın bir sebebi yok. Programlanabilir bir termostat takarak, çeşitli bölgeler ve günün saatleri için sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Bu tip termostatlar, evinizdeki sıcaklığı geleneksel termostattan çok daha fazla doğrulukla kontrol edebilir ve ısıtma ve soğutma faturalarınızda 200 $ / yıl veya daha fazla tasarruf sağlayabilirsiniz.
  • Cihaz Bakım Planları: Geleneksel bir gelişme olmasa da, mevcut cihazlarınızın bakımına yatırım yapmak, yaşam sürelerini uzatmanıza ve enerji faturalarınızı azaltmanıza yardımcı olur. Temiz bir bulaşık makinesi, su ve elektrik faturalarında paradan tasarruf etmenizi sağlar; yemeklerinizin her döngüde parıldamasını sağlar.

Ev geliştirmeleri yaparak kaydettiğiniz bazı yollar nelerdir?

Videoyu izle: GÜNE İYİ BAŞLAMANIZI SAĞLAYACAK 21 SABAH TÜYOSU

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Gerçekten Hayat Sigortasına mı ihtiyacınız var?"/>
Maliye

Gerçekten Hayat Sigortasına mı ihtiyacınız var?

Hayat sigortan var mı? Ona ihtiyacın var mı? Ne tür bir ihtiyacın var? Kimse hayattaki kötüyü düşünmek istemez, ama ne de beklenmedik bir şey olursa aileleri maddi olarak paramparça etmek istemez. Öyleyse, hayat sigortasının sizin için doğru olup olmadığına karar verirken kendinize sormanız gereken soru “Hayat sigortası buna değer mi?
Devamını Oku
İpotekler ve Krediler: Borçlamanın Temelleri
Maliye

İpotekler ve Krediler: Borçlamanın Temelleri

Büyük krediler, bazı insanları perişan yapar. Bu beni şaşırttı. Örneğin, bir müşterinin hayat sigortası hakkında açık bir şekilde nasıl konuşulacağını ve ömrünün sona ermesiyle, bir ipotek rafinasyonu üzerinden terli avuçlarını nasıl alabileceğini merak ettim. Başka bir müşteri, sistematik olarak engellilik sigortası ihtiyacını göz önünde bulundurarak, evdeki yenilikleri ödemek için bir ipotek öz sermayesi dizisine başvurabilir.
Devamını Oku
Sabit Giderler ve Değişken Giderler Arasındaki Fark
Maliye

Sabit Giderler ve Değişken Giderler Arasındaki Fark

Bütçenizin verimliliğini en üst düzeye çıkarmanın bir yolu, “sabit” giderler ve “değişken” giderler arasındaki farkı tanımlamaktır. İki kategori arasındaki farkı belirlemek gereksiz harcamaları en aza indirmenize ve servet büyümenizi, borç ödemelerinizi veya diğer finansal hedeflerinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir.
Devamını Oku
GFC 082: Neden Bir Milyoneri Katlettik ki İki kez Emeklenemiyorlardı
Maliye

GFC 082: Neden Bir Milyoneri Katlettik ki İki kez Emeklenemiyorlardı

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_082_1_Million_Cant_Retire_.mp3 Tebrikler! Sonunda ulaştı, milyoner durumu. 1 milyon doların üzerinde yatırım yaptığınız noktaya ulaşan emekliler için bir başarıdır. Pek çok insan, onlarca yıl boyunca tasarruf ve kazıma yaparak çalışır ve bu dönüm noktasına ulaşmaz, ancak oraya varırsınız ve dokuzuncu bulut üzerindesiniz, çünkü gökyüzünün sınırı.
Devamını Oku