Maliye

Öğrenci Kredi Borçlarından Kaçınmanın 7 Yolu

Siz ya da çocuğunuz yakında üniversiteye giriyorsanız, muhtemelen köşede takılan potansiyel olarak ezici eğitim faturalarını düşünebilirsiniz. Son kırk yıl içinde yükselen kolej masrafları ile ilgili bu makale bize kutu Kolej eğitim maliyetlerinin sadece gelecekte artacağını ve bu nedenle öğrenci kredi borcunun onunla birlikte yükseleceğini umarız.

Siz veya çocuklarınızın hala koleje gidebilecekleri ve bugünlerde üniversite mezunuyla birlikte gelen 35.000 ABD doları değerindeki en yeni kayıtlı ortalama öğrenci kredisinden kaçınabilecekleri yöntemler var. Biraz marifet ve biraz fazla çalışmayla, üniversite diploması alma arayışınızda öğrenci kredi borcundan kaçınabilirsiniz. İki veya dört yıllık kolej derecenizde öğrenci kredisi borcunu çıkarmanın 7 yolu vardır.

Öğrenci Kredisi Borcundan Kaçınabilirsiniz

Üniversitede Çalışmak

Derecenizi almak için harcadığınız süreyi uzatsa bile, kolej aracılığıyla çalışmayı düşünmeye değecektir, böylece herhangi bir kimseye borçlu olmamanız için mezun olabilirsiniz. Yarı zamanlı bir kolej yükü veya tam zamanlı bir kolej yükü olan tam zamanlı bir iş yükü, tam zamanlı bir yarı zamanlı iş ile birlikte, üniversite kredisi masrafları için ödeyeceğiniz ve öğrenci kredisi borçlarıyla mezun olmamanız için yeterli miktarda para kazanmanıza yardımcı olabilir. . Kolej iş arama konusunda size yardımcı olmak için, kolejde gitmek istediğiniz şehirdeki şirketleri araştırıp, işe aldıkları pozisyonları ve saat başına ne kadar ödediklerini kontrol ederek işe başlayın.

Ayrıca, yaşam masraflarını karşılamak için ekstra para kazanmak için birkaç yan duraksayı deneyebilirsiniz. Örneğin, boş zamanlarınızda Survey Junkie ile anket almayı deneyin. Sizi zengin yapmaz, ancak pizza alışkanlığınız için ödeme yapmanıza yardımcı olabilir.

Tüm Finansman Seçeneklerine Bakın

Daha ucuz bir üniversite her zaman daha ucuz değildir. Bazı kolejler diğerlerinden daha az ön plana çıksa da, daha pahalı kolejler genellikle daha az pahalı kolejlere göre daha fazla burs ve hibe olanağı sunmaktadır. Bu nedenle, hangi üniversitenin size en uygun olduğunu bulmak için hayati bir öneme sahip olursunuz, çünkü okul ve ya ücret masrafları daha pahalı olduğu için, bir üniversiteyi yarasadan indirmezsiniz. Bunun yerine, katılım temsilcilerle görüşün ve hangi türden finansman desteğinin size sunulduğunu görün, böylece hangi üniversiteye katılacağınız hakkında nihai bir karar vermeden önce tüm potansiyel kolejler için alt satır maliyetlerine bakabilirsiniz.

Evde kal

Yerli bir kolej seçmek ve kampüste veya kampüsün yanında anne ve baba ile evde yaşamak, konut masrafları ve seyahatlerde yılda binlerce dolar tasarruf etmenizi sağlar. “Kampüs deneyimi” çizgisine düşmeyin. Arkadaşlarla birlikte olmak ve hala evde yaşamak için birçok yol var. Ve bu rotayı seçerek tasarruf eden öğrenciler genellikle kampüste ya da kampüs yakınında yaşamadıkları algılanan “eksiklikler” ini oluşturur. Ebeveyniniz veya ebeveynleriniz, koleje giderken evde oturmanızı destekliyorsa, bu sizin için gitmenin yolu olabilir.

Ekstra Giderlere Dikkat Ediniz

Çoğu zaman öğrenciler kendilerini üniversiteden mezun olduklarında büyük borçlarla buluyorlar, çünkü binlerce kişiyi “ekstra” larla binlerce dolar harcadılar. Yemekler, alışveriş tutkunları ve sosyal buluşmalar, üniversite bütçesi üzerinde büyük bir olumsuz etki yaratabilir. Öğrenci kredi paraları veya kredi kartlarınızdaki kullanılabilir kredi sayesinde binlerce “parmağınızın ucunda” olduğunu düşünmeyin. Kolej sırasında sıkı bir bütçeye sadık kalın ve bunu yapın ve yemek yemenin ve ucuza yaşamanın yollarını izleyin.

İlk İki Yılını Bir Toplum Kolejinde Geçir

Topluluk kolej harçları ve ücretleri, üniversite veya özel kolej ücretlerinden önemli ölçüde daha ucuzdur. Yaşadığım eyalette, kolej seçimlerinin maliyet kırılması:

  • Topluluk Koleji: kredi başına 179,71 $
  • Devlet Üniversitesi: kredi başına 470,77 $
  • Özel Üniversite: kredi başına 788.61 $

Topluluk kolej maliyetlerinin hem devlet hem de özel üniversite maliyetlerinden önemli ölçüde daha düşük olduğunu görmek kolaydır. Eğer burs bağışları ve hibeler ekledikten sonra son rakamlar, toplum kolejinin hala daha ucuz bir seçenek olduğunu gösteriyorsa, daha az pahalı bir toplum kolejinde ilk iki yılını almayı düşünmek akıllıca olacaktır. Yine de bu rotayı seçmeden önce, seçtiğiniz üniversitenin katılmayı düşündüğünüz topluluk kolejinden kredi transferlerini kabul edeceğinden emin olun.

Gitmeden Önce Paranı Kaydet

Bazı durumlarda, üniversiteye gitmeden birkaç yıl önce çalışmak akıllıca olabilir, böylece gelirinizi gelecekteki üniversite masraflarına karşı koruyabilirsiniz. Bu tür bir yöntem, çoğu eyalette 15 veya 16 yaşları kadar erken başlayabilir. Lise öğrencileri, kolej için para biriktirmek için haftada birkaç saat çalışabilirler, ya da lise sonrası öğrenciler, üniversiteye gitmeden önce üniversite harcamalarına yardım edecek tam zamanlı iş bulabilirler. Kazandığınız gelirleri bir faizli tasarruf hesabı veya para piyasası hesabına koyarak ve çalıştırarak, gitmeden önce üniversiteye para ayırmak suretiyle öğrenci kredi borcundan kaçınmak için çalışabilirsiniz.

Diğer Üniversite Öğrenim Ücreti Seçeneklerini Düşün

ABD Ordusu ve birçok işveren gibi askeri hizmet şubeleri, onlar için zaman harcayacak olursanız, kolej harçlarınızın bir kısmını veya tamamını ödeyecekleri programlara sahiptir. Birçok büyük işveren, çalışanlar için doğrudan çalıştıkları şirketle ilgili bir iş alanında ilerlemelerini sağlayacak bir dereceye sahip olan çalışanlar için harç ücreti ödeyecektir.

Örneğin, yaşadığınız şehirde bulunan büyük bir Finansal Hizmetler şirketiniz varsa ve Finansal Hizmetler endüstrisinde bir kariyer düşünürseniz, bu şirket için ödediğiniz bir avantajdan faydalanabilirsiniz. Bir Finansal Hizmetler derecesi ile doğrudan ilgili kurslar alıyorsanız üniversite harç ücretleri. Seçtiğiniz alanda uzmanlaşan yerel şirketlerin web sitelerini kontrol edin ve öğrenim masraflarının geri ödeme paketinin bir parçası olup olmadığını kontrol edin ve eğer öyleyse, o şirkette bir iş aramayı düşünün.

Kolej eğitimi, daha önce hiç olmadığı kadar pahalı olsa da, öğrenci kredisi borçlarından özgür kolejden mezun olmak için seçenek sıkıntısı yok. Yukarıdaki ipuçlarından yararlanarak ve diğer üniversite öğrencilerine danışarak, kolej masraflarınızın maliyetini karşılamak için yeterli gelir ve faydalar toplayabilir ve temiz bir mali arduvaz ve ilerleyen hayatın hevesli bir görünümü ile mezuniyet safhasında yürüyebilirsiniz. : Bir öğrenci kredi borcu boşluğu.

Videoyu izle: Öğrenim Kredisi Borçları Siliniyor, İş Başvurusu Kanalı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

7 Ortak Bütçe Hataları
Maliye

7 Ortak Bütçe Hataları

Korkunç “B” kelimesinden dehşete düşmüş olanlardan biriydim: bütçe. Blog dünyasındaki kişisel finans uzmanlarının bütçesinden bütçeye daha iyi bir yol hakkında çok şey öğrendikten sonra, bütçelemenin geçmişte bu kadar çok korkmamasının nedeni, aşağıda listelenen en yaygın bütçeleme hatalarından birçoğunu yapmaktayım.
Devamını Oku
6 Ultimate Financial Battle Buddy'nin Nitelikleri
Maliye

6 Ultimate Financial Battle Buddy'nin Nitelikleri

Temel eğitime ilk geldiğimde bir savaş arkadaşı olarak görevlendirildim. Her asker vardı. Bir “savaş arkadaşı”, hakkında her şeyi bilmek zorunda olduğumuz bir bireydi. Nereden geldiklerini, nerede doğduklarını, herhangi bir kardeşleri olup olmadığını, en sevdikleri yiyeceklerin neler olduğunu, bekaretlerini nasıl kaybettiklerini ve tacoslu veya soğansız taco'yu sevdiklerini bilmek zorundaydık.
Devamını Oku
AskWonder İnceleme
Maliye

AskWonder İnceleme

Ekstra para kazanmak için katılabileceğiniz binlerce farklı binlerce web sitesi ve program var. İnternet sayesinde, kanepenin rahatlığını hiç bırakmadan para kazanmak mümkün, ancak her bir meşru para kazanma web sitesi için, orada düzinelerce dolandırıcılık vardır. Her ay fazladan harcama yapmak için bir yol arıyorsanız, doğru yere geldiniz.
Devamını Oku
Çiftler Finansman: Katılmıyorsanız Ne Yapmalı?
Maliye

Çiftler Finansman: Katılmıyorsanız Ne Yapmalı?

Evli ya da ciddi bir ilişkide iseniz, muhtemelen finansmanı nasıl yöneteceğinizle ilgili tüm tavsiyeleri zaten duymuşsunuzdur: iletişim kurmak, birlikte hedefler oluşturmak, birbirinden bilgileri gizlememek. Bu tavsiyenin tüm yapılması kolay geliyor - ve vermek kesinlikle kolay! Ama insanlar mükemmel değildir ve ilişkiler de değildir.
Devamını Oku