Maliye

Para ödüyor

Hiç birisi bir şey hakkında ne kadar iyi bir anlaşma yaptığını söylemiş miydin? Eh, oldukça sık yaparım. Gerçek şu ki, bazen anlaşma gerçekten iyi bir anlaşma değil. Neden, sorabilirsin? Çünkü bir kredi karşılığında parayla aldılar. Örneğin sürdüğüm arabayı alalım. Geçen baharı özel bir partiden 2500 $ karşılığında aldım. Adamın sattığı anda Kelly Blue Book'da 3.700 dolar değerinde ve 3.200 dolar istiyordu. Şimdi, eşim ve ben bir araba almak için 2.500 dolarlık bir bütçeye sahip olduğumuza karar verdik, bu yüzden bunun uzun bir atış olabileceğini biliyordum. Ancak, şaşkınlığım için, adam parayı getirirsem, onu alacağını söyledi.

Bir arabayı online olarak listelediğinizde, birçok insanın ilgilendiğini, ancak pek fazla insanın satın alma konusunda gerçekten ciddi olmadığını ortaya çıkar. Çok fazla arama yaptı ve birkaç kişi evine geldi, sadece ondan kurtulmak istedi. Hemen bir yıl sonra bugün KBB.com'u çalıştırdım ve yaklaşık 3,500 dolar değerinde! Bu yüzden bir tonluk kullanımım var ve çok fazla değer kaybetmedim. Bu sevdiğim anlaşma türüdür.

Şimdi bunun yerine bir araba satıcısından aldığımı varsayalım. Bir Özel Satıcıdan farklı olarak, satıcı böyle bir anlaşmayı kabul etmeye eğilimli olmayacaktır. Her şeyden öte, ödeme yapmak için çok fazla paranın var, maaşın artması ve maaştan bahsetmemesi gerekiyor. Bütün bu maliyetler yüzünden, daha sonra arabaya 5.000 dolar satacaklardı. Şimdi, bunu bir banka aracılığıyla 36 ayda% 6,85 olarak finanse etmeye karar verirsem, 730 dolar faizi ödeyebilirdim. Öyleyse bunun üstüne vergi, unvan ve lisans ücretleri eklersiniz, diyelim ki 495 dolar.

İncelemeye izin vermem, çünkü bir Özel Satıcıdan nakit ödediğim için, aracı 2,500 dolar nakit aldım. Eğer finanse edersem 6,225 dolar ödedim. Bu 3,725 dolarlık bir fark. Şimdi bu kesinlikle nakit ödeme bir dikmek!

Videoyu izle: Amerikalılar neden ürünlere daha fazla para ödüyor?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

30 $ Hızlı Olmanın 7 Yolu
Maliye

30 $ Hızlı Olmanın 7 Yolu

İnsanların hızlı bir şekilde para kazanmak istediği veya ihtiyaç duyduğu birçok sebep vardır. Neyse ki bunu yapmak için birkaç seçenek var. Yandaki yutkunma dünyasını bulduğumdan beri hayatımın ne kadar değiştiğini anlatamam. Yan hustling genellikle hızlı para kazanmanın anahtarıdır - ve ipleri öğrendikten sonra 30 $ hızlı yapabilirsiniz.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Küçük İşletmeler İçin En İyi 800 Numaralı Hizmet"/>
Maliye

Küçük İşletmeler İçin En İyi 800 Numaralı Hizmet

İşletmeniz için 800 numara almayı düşündünüz mü? Belki de yeni bir iş kurdunuz ve daha geniş bir müşteri kitlesine hitap etmek istiyorsunuz. Ya da belki kurulu bir işsiniz ve sizi coğrafi alanınıza sınırlamayan 800'lük bir numaraya sahip olmanın güvenilirlik ve güven faktörü olmasını istiyorsunuz.
Devamını Oku
Neden Finansal Eğitiminizin Ücretini Almalısınız?
Maliye

Neden Finansal Eğitiminizin Ücretini Almalısınız?

Çok fazla zaman, insanlar finansal eğitimini olayların, koşulların, hayat derslerinin veya sınırlı eğitim kaynaklarının elinde bırakıyorlar. Kişisel deneyimlerimden öğrendiğim gibi (aklımı, aldığım en kötü mali tavsiyeden yeniden eğitmek zorunda kaldım), diğerlerinin kim olduğunu bilmediğiniz sürece, finansal eğitiminizin ayrıntılarını tamamen başkalarının ellerine bırakmanız tehlikeli bir hamledir. ve inandıkları şey.
Devamını Oku
Çiftçiler Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Çiftçiler Hayat Sigortası İncelemesi

Çoğu durumda, hayat sigortası, bir kişinin genel finansal stratejisinin ayrılmaz bir parçası olacaktır. Bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin çoğu, hayatta kalanların ihtiyaç duyduğu geniş bir ürün yelpazesi için kullanılabilir. Bunlar, borçların ödenmesini, her gün devam eden yaşam giderlerinin ödenmesini ve bir çocuğun veya torunun gelecekteki üniversite eğitim masraflarının ödenmesini içerebilir.
Devamını Oku