Maliye

Para ödüyor

Hiç birisi bir şey hakkında ne kadar iyi bir anlaşma yaptığını söylemiş miydin? Eh, oldukça sık yaparım. Gerçek şu ki, bazen anlaşma gerçekten iyi bir anlaşma değil. Neden, sorabilirsin? Çünkü bir kredi karşılığında parayla aldılar. Örneğin sürdüğüm arabayı alalım. Geçen baharı özel bir partiden 2500 $ karşılığında aldım. Adamın sattığı anda Kelly Blue Book'da 3.700 dolar değerinde ve 3.200 dolar istiyordu. Şimdi, eşim ve ben bir araba almak için 2.500 dolarlık bir bütçeye sahip olduğumuza karar verdik, bu yüzden bunun uzun bir atış olabileceğini biliyordum. Ancak, şaşkınlığım için, adam parayı getirirsem, onu alacağını söyledi.

Bir arabayı online olarak listelediğinizde, birçok insanın ilgilendiğini, ancak pek fazla insanın satın alma konusunda gerçekten ciddi olmadığını ortaya çıkar. Çok fazla arama yaptı ve birkaç kişi evine geldi, sadece ondan kurtulmak istedi. Hemen bir yıl sonra bugün KBB.com'u çalıştırdım ve yaklaşık 3,500 dolar değerinde! Bu yüzden bir tonluk kullanımım var ve çok fazla değer kaybetmedim. Bu sevdiğim anlaşma türüdür.

Şimdi bunun yerine bir araba satıcısından aldığımı varsayalım. Bir Özel Satıcıdan farklı olarak, satıcı böyle bir anlaşmayı kabul etmeye eğilimli olmayacaktır. Her şeyden öte, ödeme yapmak için çok fazla paranın var, maaşın artması ve maaştan bahsetmemesi gerekiyor. Bütün bu maliyetler yüzünden, daha sonra arabaya 5.000 dolar satacaklardı. Şimdi, bunu bir banka aracılığıyla 36 ayda% 6,85 olarak finanse etmeye karar verirsem, 730 dolar faizi ödeyebilirdim. Öyleyse bunun üstüne vergi, unvan ve lisans ücretleri eklersiniz, diyelim ki 495 dolar.

İncelemeye izin vermem, çünkü bir Özel Satıcıdan nakit ödediğim için, aracı 2,500 dolar nakit aldım. Eğer finanse edersem 6,225 dolar ödedim. Bu 3,725 dolarlık bir fark. Şimdi bu kesinlikle nakit ödeme bir dikmek!

Videoyu izle: Amerikalılar neden ürünlere daha fazla para ödüyor?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ortalama 401k İade: Nasıl Karşılaştırılır?
Maliye

Ortalama 401k İade: Nasıl Karşılaştırılır?

401 (K) planları, birçok Amerikalının emeklilik yuva yumurtalarını planlamak için kullandıkları ortak bir yoldur. Muhtemelen emeklilik planınızın bir parçası olarak 401 (k) kullanan milyonlarca kişiden birisiniz. Aslında, emeklilik fonunuzun çoğunun bir 401 (k) planında sindirilmiş olabilirsiniz. Yatırım Şirketi Enstitüsüne göre, 2015 yılında 401 (k) plana aktif olarak 54 milyon Amerikalı katıldı.
Devamını Oku
DAHA FAZLA BİLGİ!
Maliye

DAHA FAZLA BİLGİ!

Görüntü kredisi: Flickr Henüz okul zımbaları için alışveriş yapma şansınız olmadıysa, korkmayın, daha fazla indirim var! 250.000 artı perakendecinin e-ticaret verilerine göre, 9 Eylül haftası okul fırsatlarına geri dönüş için en uygun zamandır. Eylül ayının ikinci haftası en kötü haftaya göre% 18 daha fazla satışa sahiptir (Temmuz ayının ilk günü).
Devamını Oku