Maliye

Vergi İademi Ne Zaman Bekleyebilirim? 2018 için IRS geri ödeme planı

Vergilerinizde gönder düğmesine bastığınız anda, “vergi iademi ne zaman bekleyebilirim?” Diye merak etmeye başlıyorsunuz.

İnsanların çoğu vergi yapmaktan nefret ediyor. Bunlar karmaşık, zaman alıcı, pahalı ve bazen IRS'ye daha fazla para borçlu olabilirsiniz. Tanıdık geliyor mu?

Bu yıl geri ödeme yapabildim ve daha mutlu olamazdım! Son iki yılda birkaç bin dolar ödemek zorunda kaldım, bu yüzden bu güzel bir değişiklikti. Vergilerinizi yapmak zaten çok sıkıcı ve karmaşık, ama daha fazla para ödemek zorunda kalmak acı verici bir deneyim oldu!

Bu zor dersi öğrendikten sonra, her sene daha fazla ödeme yapmayı tercih ediyorum, bu yüzden bir sonraki yıl vergi iadesi alabiliyorum.

Bu yıl Aralık ayında yürürlüğe giren vergi yasasında büyük bir değişiklik oldu. Ancak, bu yasalar 2018'de kazanılana kadar yürürlüğe girmeyecek. Bu nedenle, 2017 yılına ait vergileriniz değişmeden kalacaktır.

Vergi iadenizi beklediğiniz ve gelecekte daha fazla vergi iadesi alacağınız zaman bilmeniz gereken her şey.

Bir Muhasebeci veya Vergi Danışmanı Almalı mıyım?

2018, 15 Nisan’daki normal sürenin bitiminden biraz daha farklıdır. 17 Nisan.

Vergi beyannamesi söz konusu olduğunda, kendinizi dosyalamayı veya sizin için bir muhasebeci ya da CPA dosyası oluşturmayı seçebilirsiniz.

Bir vergi muhasebecisi veya EBM seçerseniz, Turbotax gibi bir programdan daha yüksek ücret beklemeniz gerekir. çok daha az stres. Vergi beyanlarınızı kendiniz yapıyorsanız, çevrimiçi olarak verginizi ucuza göndermek için bu yollara göz atmayı unutmayın.

Vergilerinizi bir uzmana dış kaynak kullanmak, bir işiniz varsa, kesintileri detaylandırmayı planlıyorsanız, kiralık mülkleriniz varsa veya bu kalemlerin bir bileşimini oluşturuyorsanız iyi bir fikir olabilir. Her iki durumda da, vergilerinizi 17 Nisan ve son başvuru tarihine kadar dosya gönderemiyorsanız, bir uzantı talep edin.

Vergilerinizi kaydettikten sonra, parayı ne zaman aldığınızı merak ediyor olabilirsiniz? IRS bunu fonları doğrudan banka hesabınıza bir sonraki gün yatırmaktan biraz daha karmaşık hale getiriyor.

Vergi iadenizi işleme almanın gerçek süreci.

Bir Numara Vergi Sorunu: Vergi İademi Ne Zaman Bekleyebilirim?

Vergi beyannameniz onaylandıktan sonra IRS'nin resmi cevabı 21 takvim günüdür.

10 vergi mükellefinin 9'u için, ayrılan 21 günden daha az sürede para alacaksınız, genellikle 10-14 günlük aralığa daha yakın olacak.

IRS herhangi bir resmi takvimi yayınlamaz, ancak geri dönüşler 29 Ocak 2018'den itibaren sunulabilirdi. Ancak, Ek Çocuk Vergi Kredisi (ACTC) veya Kazanılmış Gelir Vergisi Kredisi (EITC) ile başvurduysanız, 15 Şubat 2018 tarihine kadar dosya. Kongre, geçen yıl yinelenen dönüşlerden kaçınmak ve sahtekarlığı en aza indirmek için bu konuda bir yasa çıkardı.

IRS tarafından yayınlanan resmi bir takvim bulunmamakla birlikte, vergi iadenizi almayı beklediğiniz zamana ilişkin bir tahmindir. Bu vergi iadesi takvimi, 21 günlük tahmini ödeme döngüsüne dayanmaktadır.

IRS İade Programı Çizelgesi (Tahmini)

İade Tarihi Kabul EdildiDoğrudan Para YatırmaGönderilen Kağıt Çekimi
29 Ocak - 4 Şubat 201817 Şubat 201824 Şubat 2018
5 Şub - 11 Şub 201824 Şubat 20183 Mar 2018
12 Şub - 18 Şub 20183 Mar 201810 mart 2018
19 Şub - 25 Şub 201810 mart 201817 mart 2018
27 Şubat - 4 Mar, 201817 mart 2018Mar 24, 2018
Mar 5 - Mar 11, 2018Mar 24, 201831 Mar 2018
Mar 12 - 18 Mar, 201831 Mar 20187 Nis 2018
Mar 19 - 25 Mar, 20187 Nis 201814 Nisan 2018
Mar 26 - 1 Nisan 201814 Nisan 201821 Nis 2018
2 Nisan - 8 Nisan 201821 Nis 201828 Nisan 2018
9 Nis - 15 Nisan 201828 Nisan 20185 Mayıs 2018
16 Nisan - 22 Nisan 20185 Mayıs 201812 Mayıs 2018
23 Nisan - 29 Nis 201812 Mayıs 201819 Mayıs 2018

Lütfen bu programın bir kılavuz olduğunu ve IRS'nin buna uymak zorunda olmadığını unutmayın.

Geri ödemeniz, tahmini ödeme tarihlerinden daha erken veya geç gelebilir. Gecikme (ve) gerçekleşebileceğinden, geri ödeme ödeme tarihinize göre büyük bir mali plan yapmamanızı tavsiye ederim.

Vergi iadesi alınırken ekstra gelir artışı bu tabloyu% 100 kesinlik ile kullanmaz.

Geri ödeme ödemenizin ertelenmesinin yanı sıra, bu yılki etkinliklerden birinin bu yıl gerçekleşmesi için yapmanız gerekenleri bilmeniz için bir miktar vergi iadesi soruları vardır.

15 Diğer En Çok Ödenen Vergi İadesi Soruları

Vergi iademi ne kadar çabuk alırım?

Vergi iadeniz onaylandıktan sonra IRS, 21 takvim günü içinde en çok geri ödeme yapar.

İademi online takip etmek için bir yer var mı?

Evet, IRS'nin geri ödemelerinizi çevrimiçi olarak izlemek için bir sitesi var: //www.irs.gov/refunds veya IRS2Go Mobile uygulamasını kullanabilirsiniz. Geri ödemelerinizi izlemeye başlamak için sosyal güvenlik numaranıza veya TIN'e, dosyalama durumuna ve tam geri ödeme tutarına ihtiyacınız olacaktır.

Elektronik iade işleminizi yaptıktan sonra genellikle 24 saat içinde siteyi kontrol etmeye başlayabilirsiniz. Bir kağıt dönüşü gönderdiyseniz, genellikle dosyalamadan 4 hafta sonra geçer.

Durumunuz şöyle diyorsa Alınan, IRS iade aldı ve işliyorlar. IRS geri dönüşünüzü onayladıktan sonra, çevrimiçi olarak güncellenecek ve tahmini bir geri dönüş tarihi verecektir.

Vergi iadeniz onaylandıktan sonra IRS, parayı doğrudan banka hesabınıza yatırır veya bu seçeneği belirlediyseniz bir çek gönderir. Çoğu banka havalesi 2-3 iş günü içinde tamamlanır, ancak kuruma bağlı olarak beş güne kadar sürebilir.

Bir çek almayı seçtiyseniz, işlenmesi daha uzun sürer. Genellikle, hızlandırılmadığı ve öncelikli posta olmadan gönderildiği için iki hafta daha eklenir.

“İadem nerede” aracıyla, banka hesabınızdan paranın alınmasına kadar alınan tüm vergi iadesi sürecini takip edebilirsiniz.

Eyalet vergi iademi ne olacak?

Şimdiye kadar tartışılan her şey federal vergi iadenizle ilgili. Bir devlet vergisi iadeniz varsa, ayrı işlemler olduğu için almak için biraz daha uzun olabilir.

Devlet vergisi iadeleri genellikle elektronik olarak başvurduysanız 30 gün içinde ve kağıt iadesi talebinde bulunduysanız 12 haftaya kadar işlenir.

Ne yazık ki, devlet iadenizi takip etmek için “Tracker'ım Nerede?” Gibi bir araç yok. Devlet vergisi iade durumunuz hakkında sorularınız varsa, eyaletinizin Gelir Dairesi web sitesini kontrol edin veya eyalet vergi dairenizi arayın.

Önemli bir satın alma işlemi için gerçekten geri ödememe ihtiyacım var. Gerçekte önerilen 21 gün içinde alacak mıyım?

Vergi iadenizi aldığınız zamanın zamanlamasını etkileyecek pek çok farklı faktör vardır. IRS, 21 güne yakın olacağını söylerken, daha uzun sürebilir.

Şahsen konuşan son üç yıl içinde 13-17 gün içinde en çok para iadesi aldım. IRS ayrıca 10 kişiden 9'unun geri ödemelerini 13 gün içinde aldığını söylüyor.

Ödemenin banka tatillerinde, hafta sonlarında ve doğrudan depozito yerine bir çek seçtiyseniz de ertelendiğini unutmayın.

21 günden uzun sürdü, neden paramı iade etmedim? IRS ile iletişim kurmalı mıyım?

IRS ile iletişime geçmeden önce birkaç gün daha sabırlı kalmanızı tavsiye ederim. Gecikmiş vergi iadelerinin birkaç yaygın nedeni vardır:

 • Dönüşünüzü yaptığınızda hatalar.
 • Bir şey eksik ve IRS daha fazla bilgiye ihtiyaç duyabilir.
 • Geçtiğimiz yıl kimlik hırsızlığı kurbanı olsaydınız geri ödemeniz etkilenir.
 • Bir form 8379 (Yaralı Eş Kompozisyon) dosyalandı. Bu vergi iadenize 14 gün daha ekleyebilir.

Bir hata yapmışsanız veya IRS daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsa, daha fazla belge almak ve sonraki adımlarda sizi bilgilendirmek için posta yoluyla ulaşacaktır. IRS'yi 1-800-829-1954 veya 1-800-829-4477 numaralı telefondan arayabilir ve vergi iadeniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir temsilci ile konuşabilirsiniz.

Vergi beyannamemde Kazanılmış Gelir Vergisi Kredisini (EITC) veya Ek Çocuk Vergi Kredisini (ACTC) talep ettim. Paramı ne zaman alabilirim?

Kongre geçtiğimiz sene, PATS'in (Vergi Yürüyüşlerinden Amerikalıların Korunması) geçmesinden sonra IRS, 14 Şubat'a kadar ACTC veya EITC iadeleri veremez.

Para iadelerinin 27 Şubat 2018 tarihine kadar doğrudan depozito yoluyla sağlanabileceğini tahmin ediyorlar.

IRS'i ararsam vergi iademi daha hızlı alır mıyım?

Hayır okuduğumdan, süreci hızlandırmayacak. Ayrıca, bunun kaybolan bir pasaportu veya DMV ile iletişime geçmek kadar eğlenceli olacağını hayal ediyorum.

IRS web sitesine göre, geri ödemenizin durumunu, çevrimiçi başvurunuzdan en az 21 gün sonrasına kadar inceleyemezler. Postayla gönderilen vergi formlarıyla başvurduysanız, 6 haftaya kadar geri ödemenize erişemez.

Geri ödemem için yanlış yönlendirme veya kontrol numarasını girdiysem ne olur? Vergi iademi kabul edilmeyecek veya ertelenmeyecek mi?

Endişelenme, bu hatayı geçmişte yaptım. Hesap numaranızda veya banka hesabınızın yönlendirme numarasında bir rakamınız bile olsa, vergi iadenizi doğrudan yatırmanız mümkün olmayacaktır.

Gönderildikten sonra, Turbotax veya benzer çevrimiçi vergi iadesi yazılımı içinde düzenleyemezsiniz. İadenizde listelenen adrese birkaç hafta ekleyeceğiniz bir çek gönderecekler.

Vergi iadesi durumumun normalde geri ödemeden alınan iadeden onaylı olarak değişmesi ne kadar sürer?

Bazen birkaç gün, ama vergi durumunuza bağlı olarak daha uzun sürebilir.

Ne Sıklıkta "Geri Ödeme İzleyicim Nerede?" Çevrimiçi Güncelleniyor?

“Param nerede iade edilirim” izleyici, günde yalnızca bir kez, genellikle geceleri güncellenir. Gün boyunca izleyiciyi yenilemeye gerek yoktur.

“Geri Ödeme İzleyicim Nerede” herhangi bir değişiklik için de işe yarayacak mı?

Hayır, izleyici yalnızca normal vergi iadeleri için değil, düzeltilmiş olanlar için iyidir. Değiştirilmiş geri ödemenizi izleyebileceğiniz ayrı bir izleyici, “Değiştirilmiş İade Nerede” var.

Tüm değiştirilmiş iadeler manuel olarak işlenir ve normal vergi beyannamesi olmaktan çok daha uzun sürebilir. İadelerinize ulaşamayacağından değiştirilen bir geri dönüş gönderdikten sonra dört ay içinde IRS ile iletişim kurmayın.

Vergi iademi için doğrudan para yatırmak istedim, neden IRS bana bir çek gönderiyor?

Nadir olsa da, bu üç ana nedenden dolayı olur:

 • Girdiğiniz hesap adınıza ait değildir veya eşinizle ortak bir hesaptır. Her zaman adınızın doğru yazıldığından ve banka hesabınızın tam adıyla eşleştiğinden emin olun.
 • Bankanız veya finans kurumunuz doğrudan yatırımı reddedebilir.
 • IRS, üçten fazla elektronik iadeyi bir hesaba tevdi edemez.

Para iadem neden dosyalanan vergi iadesi tutarından farklı?

Belirli vergilerdeki vadesi geçmiş tutarlar varsa, ödemeniz gereken tüm ödemeler için kısmen veya tamamen kullanılır.

Bu geçmiş vergiler şunları içerebilir:

 • Devlet gelir vergisi
 • Federal Vergi
 • Devlet işsizlik tazminatı borçları
 • Özel destek
 • Çocuk desteği
 • Öğrenci kredileri gibi vergi dışı borçlar

Bazen IRS, vergilerinizde herhangi bir değişiklik yapması durumunda iade tutarınızı değiştirecektir. Bu durum gerçekleştiğinde sizi "İadelerim nerede" takipçisi konusunda uyarırlar.

Aldığım geri ödeme vergi hesabımdan değilken ne yapmalıyım?

Bazı durumlarda, IRS bir hata yapar ve yanlış alıcıya bir çek veya doğrudan ödeme gönderir. Çekleri para çekmeyin veya kullanmayın.

Eğer bu olursa, daha sonra ne yapacağınız hakkında daha fazla bilgi için bu adımları takip edin. Geri ödeme kontrolünü nakit olarak ödemediğinizden emin olun veya doğrudan depozito iadesini borçlu olduğundan harcayın.

Bir transkript sipariş edersem, vergi iademi ne zaman alacağım hakkında daha fazla bilgi edinmeme yardımcı olur mu?

Hayır, vergi beyannamesi, tahmini vergi iadenizi aldığınızda daha fazla ışık tutamayacaktır. Transkriptler kendi kişisel kayıtlarınızı saklamak için harikadır ve geçmiş gelirinizi, öğrenci kredisi veya küçük işletmeler için kredi başvurularını doğrulayabilir ve gelecekteki vergi iadelerine yardımcı olabilir.

Vergi iadenizi aldıktan sonra, hepsini eğlenceli şeylerle harcamak isteyebilirsiniz. Ancak, vergi iadenizi harcayabileceğiniz çok sayıda harika yol var. Vergi iadenizi kullanmanın en iyi yollarından bazılarına göz atın:

Vergi İadenizi Harcamak için 6 Harika Yol

Vergi iadesi beklemiyor olabilirsiniz veya Sam Amca'dan beklenmedik bir sürpriz olabilir. Her iki durumda da, sadece akılsızca para harcamak değil, finansal hedeflerinize ulaşmak için kullanmak önemlidir.

Vergi iadenizi harcamanın altı yolu:

1. Acil Durum Fonu Oluşturun veya Artırın

Nüfusun% 52'sinin, kredi kartı kullanmadan tıbbi fatura veya araba tamirleri gibi 1.000 $ tutarındaki beklenmedik bir masrafı karşılayamayacağını biliyor muydunuz? Acil durum fonları, zorlu durumlarda size yardımcı olacak ve para ile ilgili stresinizi en aza indirecektir.

Paranın çekilmesi için gereken ücretler olduğu için, acil yardım fonu her zaman bir CD veya emeklilik hesabının aksine yüksek getiri tasarruf hesabında tuttuğunuzdan emin olun. Bu yüksek getirili banka hesaplarından birinde en az altı aylık maaş biriktirme yolunda çalışın.

2. Emeklilik için Tasarrufu Başlatın

Bir acil durum fonu olduğunda, gelecekteki emekliliğiniz hakkında düşünmeye başlama zamanı. Vergi iadenizi 401 (k) için kullanamayacağınız halde, katkıların kazanılmış gelirden gelmesi gerektiğinden, IRA'ya açılmak veya katkıda bulunmak diğer harika bir seçenektir.

Bileşik faiz sayesinde, ne kadar erken yatırım yapmaya başlarsanız, gelecekte daha fazla ödüllendirilirsiniz.

3. Borcunu Öde

Beklenmeyen vergi iadesi, ödenmemiş borçlara karşı ek ödeme yapmak için harika bir yoldur.

En yüksek faizle ya da en yüksek parayla borç para ödemeye başlayın. Borç ödemeye ilişkin daha fazla bilgi için programımıza göz atmayı unutmayın. 18 Ay İçinde Borç Yok Deacon'un 18 ayda 52.000 dolar ödediğini öğrenmek için!

4. 529 Kolej Tasarruf Planı Açın

Borcunuz varsa, çocuğunuzun mezun olduktan sonra ortalama 38.000 dolar borçla karşı karşıya kalmasını istemediğinizden eminim. Gelecekteki eğitim maliyetlerini finanse etmeye başlamak için bir üniversite tasarruf planı açın.

En iyi yanı, üniversite harcamaları için parayı kullanan kişi 529 kolej tasarruf planının vergiden muaf olmasıdır!

5. Yan Hustle başlatın

Çoğu yan hava koşusunun başlaması çok ucuzdur, ancak çoğu yan hava ile ilişkili bazı ücretler ve harcamalar hala vardır. İlk paranızı finanse etmek için vergi iadenizi kullanın ve 9-5'inizin dışında daha fazla para kazanmaya başlayın.

Bunlara göz atın yaratıcı yan hustles bugün para kazanmaya başlamak için!

6. Kendinizin Keyfini Çıkarın

Yukarıdaki ipuçlarından birini veya birkaçını yapıyorsanız, kendinizden zevk almak için vergi iadenizin bir kısmını kullanın. Eşinizi güzel bir akşam yemeğine götürün, hızlı bir hafta sonu kaçamağı yapın ya da ailenizin keyfine varacak başka şeyler yapın.

Hayatın tamamı dengeyle ilgili, borcunu ödemek ve geleceğiniz için tasarruf etmek için kendinizi ödüllendirmeyi unutmayın.

Gelecek Yıl Daha Büyük Bir Vergi İadesi Nasıl Gidilir?

Vergilerinizi gönderdikten sonra, gelecek yıl daha büyük bir geri ödeme alabileceğiniz yollara bakın. Gelecek yıla bakmanın ve mümkün olan en büyük geri ödemeyi almanızı sağlayan bazı kolay yollar.

Emeklilik Fonlarına Katkı

Vergilerinizi azaltmanın en kolay yollarından biri, geleneksel bir IRA'ya veya işveren tarafından desteklenen 401K'ya katkıda bulunuyor.

İki hesapta farklılıklar olsa da, her ikisi de gelecek yıl için vergilendirilebilir gelirinizi düşürecektir. 2018 için IRA için 18.500 $ 'a ve 5.500 $' a kadar katkıda bulunabilirsiniz. 401K ve Roth IRA'nızı maksimize edebilecek olursanız, vergilendirilebilir gelirinizden 24.000 $ düşebilirsiniz!

Sadece 1000 $ ya da 3.000 $ yatırım yapabiliyor olsanız bile, bu, vergilerden tasarruf etmenize ve geleceğiniz için tasarruf sağlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, 50 yaşın üzerindeyseniz, her emeklilik hesabına 1.000 dolarlık bir ek katkı sağlayabilirsiniz.

Erken Başlayın

Vergi işlemlerinizi başlatmadan önce, vergi iadenizi daha çabuk alacaksınız. Erken başlarsanız, zamanınızı da alabilir ve ayrıntılı bir kesinti yapıp yapamayacağınızı anlayabilirsiniz.

İndirimlerinizi detaylandırabilir ve daha da büyük bir vergi iadesi alabilirsiniz. Bazı örnekler arasında iş arama masrafları, büyük yardımlar ve ödenmemiş iş harcamaları sayılabilir.

Son düşünceler

Unutmayın, 2018 için yaklaşan vergi son tarihi 17 Nisan Pazar günü 15. düşüyor. Son tarihten önce vergilerinizi dosyalayın veya 17 Nisan'a kadar tamamlayamadığınız takdirde bir uzatma başvurusunda bulunun.

Karmaşık bir durumunuz varsa, bir vergi muhasebecisi veya Sertifikalı Profesyonel Muhasebeci bir şeyleri daha kolaylaştırabilir ve vergi indirimlerinde daha fazla tasarruf sağlayabilir.

Vergilerinizin doldurulması ve geri ödemenizin mümkün olduğunca hızlı bir şekilde yapılması söz konusu olduğunda, her zaman çevrimiçi olarak dosya oluşturduğunuzdan ve ödeme için doğrudan ödemeyi seçtiğinizden emin olun. Vergilerinizi kâğıt ile göndermek ve / veya ödeme kontrolü talep etmek, vergi iadenizi almak için haftalar ekleyecektir.

IRS'nin “İadelerim” izleme aracı ve mobil uygulaması, vergi iadenizi başlangıçtan banka hesabınıza yatırılmaya kadar takip etmeniz için mükemmel kaynaklardır. Vergi iadenizi 21 gün içinde almanız gerekir, ancak bazen daha uzun sürebilir ve daha fazla bilgi vermeniz gerekebilir.

Zamanında dosya açtığınızdan, doğru banka hesap bilgilerini girdiğinizden ve 21 günlük son tarihten önce olmadıkça IRS ile iletişim kurmamaya özen gösterin.

Vergi iadesi paranızı hiçbirini harcamadan önce, mevcut finansal hedeflerinizle hizalamanız için bir yol bulun. Borcunuzu ödemeniz gerekip gerekmediğini, bir acil yardım fonu için biriktirdiğinizde, emekliye yatırım yaptığınızı veya ailenizle birlikte eğlenceli bir deneyim yaşamanız gerektiğinde değerlendirin.

Bu vergi iadesi sürecini anlamanıza yardımcı olur mu? 2018'den vergi iadesi ile ne yapmayı planlıyorsunuz? Harcama, kaydetme veya yatırım yapma?

Videoyu izle: 1000 DOLARLIK FUTUROCOİN MİNİNG PAKET ALİMİ VE KAZANÇ DETAYLARI

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

100 $ Hızlı Olmanın 20 Yolu (bir gün veya daha az)
Maliye

100 $ Hızlı Olmanın 20 Yolu (bir gün veya daha az)

Hızlı paraya mı ihtiyacınız var? Evet, bir günde yüz dolar veya hatta birkaç yüz dolar kazanmanın birçok yolu var. Nakit kazanmanız ve hızlı bir şekilde kazanmanız için birkaç nedeniniz olabilir. Araba tamir veya ev onarımı gibi beklenmedik bir masraf kapınızın önüne geçebilir. Ya da unuttuğunuz sigorta faturasını sadece altı veya on iki ayda bir gelir.
Devamını Oku
Bugün Para Kazanmak 50 Şaşırtıcı Hobiler
Maliye

Bugün Para Kazanmak 50 Şaşırtıcı Hobiler

Boş zamanlarında yaptığınız her şeyden para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, video oyunları oynayarak veya internette gezinerek bile. Herkes kazanç potansiyelini arttırmak için bir yol aradığı için, para kazanabilecek hobileri bulmak, cüzdanını gerçekten zevk aldığınız aktiviteleri yapmak için harika bir yoldur.
Devamını Oku
Sıfır Toplam Bütçe: Para Sorunlarına Yanıt
Maliye

Sıfır Toplam Bütçe: Para Sorunlarına Yanıt

Sıfır Toplam Bütçe nedir? Sıfır Toplam Bütçe, her bir kuruş gelirinizi ayırır, ay sonunda size elinizde sıfır para bırakır. Sıfır Toplam Bütçe Nasıl Çalışır? Peki, ay için net gelirinizin $ 2,000 dolar olduğunu varsayalım. Ay için her harcamayı yazdıktan sonra, elinizdeki nakit şu şekilde gözüküyor: Kategori Gider Harcama Konutu 750 $ Yiyecek $ 200 Kamu Hizmetleri $ 150 Ulaşım $ 200 Eğlence 100 $ Giyim $ 75 Hediyeler $ 25 Misc $ 100 Toplam Giderler $ 1,600 Acil Yardım Fonu / Yatırım / Vb
Devamını Oku
2018'de Kendinize Yatırım Yapmanın En İyi Yolu
Maliye

2018'de Kendinize Yatırım Yapmanın En İyi Yolu

Harika bir işin var, bir ev aldın, emeklilik için gayretli bir şekilde tasarruf edin, şimdi kendinize odaklanmak ve bir insan olarak nasıl büyümek istediğinizi düşünmek için harika bir zaman. Kendinize yatırım yapmak, emeklilik hesaplarını açmaktan ve geleceğe ne kadar ihtiyaç duyacağınızı hesaplamaktan daha fazlası anlamına gelir (bu önemli de olsa).
Devamını Oku