Maliye

Nasıl Craigslist bir araba satın almak ve süreç hakkında iyi hissetmek

Geçen ay arabayı craigslist'te nasıl satacağınıza ve en çok dolar aldığına dair bilgilendirici bir yazı yazdım. Bu hafta, nasıl konuşacağız satın almak Craigslist'de bir araba. Bu yazıların her ikisi de, bu baharı Banliyösümüze tamamladıktan sonra yeni bir araca olan ihtiyacımızdan doğmuştur.

Craigslist'e bir araba (veya araba satma) satın almak kolay değil. Zaman, para ve en önemlisi: bilgi. Craigslist gibi sitelerde araba satan çok daha az dürüst insan var, ve araçlarının gerçekte ne olduğu ve araçlarının durumunun ne olduğu hakkında bir fantezi dünyasında yaşayan pek çok insan var.

Eğer yeni bir araba satın almak ve o araba bulmak için bir kaynak olarak Craigslist kontrol arıyorsanız, burada sizin için en iyi araç üzerinde mümkün olan en iyi anlaşma almak için bilmeniz gereken bazı şeyler.

Craigslist üzerinde bir araba satın almak için ipuçları

1. Ne İstediğinizi Bilin

Alışverişe başlamadan önce, bir araçta aradığınızı tam olarak yazmak önemlidir. Bu, “Honda Accord istiyorum” ya da “Orta ölçekli bir araba istiyorum” gibi maket ve model kadar spesifik olabilir. İstediğiniz arabada aradığınız parametrelerin listesini yapın, örneğin:

  • İstediğiniz aracın boyutu veya tipi
  • İlgilendiğiniz marka (lar) ve model (ler)
  • Arabanın yaşı
  • Arabanın durumu
  • Arabanın kilometre

Bazı durumlarda, aracın kilometresinde olduğu gibi, belirli bir numaraya sahip olmayacaksınız, ancak 100.000 milden fazla bir araç satın almak istemeyebilirsiniz. Craigslist, aramanızı daraltmanıza yardımcı olmak için tüm bu parametrelerin (parametreler her zaman doğru olmasa da) parametrelerine sahiptir.

2. Ne Kadar Harcamak İstediğinizi Bilin

Craigslist'te satışa sunulan tüm arabalara bakarken planladığınızdan daha fazla harcama yapmak zor. İlk olarak, fiyat aralığındaki arabalara bakmaya başlayacaksınız. Ardından, sadece birkaç yüz daha fazla olan araçları göreceksiniz. Yakında, birkaç bin daha fazla olan arabalara bakacaksın. Bunun olmasına izin verme.

Planladığınızdan daha fazla harcama yapmaktan kaçınmak için, alışverişe başlamadan önce kafanızda maksimum bir alım fiyatı belirleyin. Kullanılmış bir araba alırken bazı tamir / bakım için bütçenizde bir oda bıraktığınızdan emin olun. Kullanılmış arabalar genellikle en az bir miktar bakım gerektirir.

Herhangi bir türden bir araba satın almadan önce, bütçenize uygun olup olmadığını bilmeniz gerekir. Harcamalarınızı takip etmek ve bütçenizde yeni bir araç olup olmadığını öğrenmek için Kişisel Sermaye gibi ücretsiz bir çevrimiçi bütçeleme aracı kullanın.

3. Seçeneklerinizi Sınırlandırmayın

Banliyölerimiz için alışverişe ilk başladığımızda, genellikle bayilikler ve hırpalanmış fiyatlar ile pomp ve durum satış taktikleriyle güvenmememiz nedeniyle sadece özel parti araçlarına baktık. İronik bir şekilde olsa da, aramamızı genişlettik ve bir bayilikten satın aldık. Özel parti araçlarına veya bayilik araçlarına bakmayı reddederek seçeneklerinizi sınırlandırmayın. Her ikisinden de satın alma konusunda dikkatli olun.

4. Baktığınız Arabanın Değerini Öğrenin

Akıllı telefonlar, araçların üzerindeki mavi kitap değerlerini hemen bulmayı çok kolaylaştırıyor. Www.kbb.com gibi mavi kitap sitelerinde, düşündüğünüz aracın fiyatının düşük olup olmadığını anlamanıza yardımcı olması için bir aracın tüm özelliklerini, kilometre tahminlerini, koşulları vb. Kapsayan parametreleri vardır. Bu aracın mavi kitap fiyatını bilmeden asla bir araç satın almayın.

5. Otomobil Hakkında Bir Bit Öğrenin

Uzman olmak zorunda değilsiniz, ancak bir aracın görünümünü ve mekanik durumunu izlerken neye baktığınızı bilmek önemlidir. Arabalar hakkında pek bir şey bilmiyorsanız, yanınızda olan birini getirin.

Satın aldığımız Suburban'a baktığımda, makinistimin bölgede çalışmakta olduğunu öğrendiğimde şanslıydım. Bayilikte 10 dakikalık hızlı bir duruş yaptı ve arabayı hızlı bir şekilde verdi, böylece neyin düzgün çalışmadığına dair tavsiyede bulunabiliyordu ve bunu düzeltmek için ne kadar maliyeti olacağını söyledi. Bu süreci onun için hızlandırabilirdim çünkü arabalarla ilgili biraz bilgi sahibiyim.

Az bilinen rastgele gerçek: Lisede, bff'm ve ben küçük çocuklar ve iki yıllık otomobil mekaniği dersi aldık. Eğitimi sevmek ve sınıfta gerçekten iyi şeyler yapmak, arabalarla ilgili yaşam boyu becerileri öğrenmekle son bulduk. Bu eğitim yıllar boyunca birçok yönden bana yardımcı oldu.

Arabalar hakkında biraz bilgi sahibi olduğum için, kardeşim için araçla ilgili kaygılarımın ve doğru çalışmayanların listesini hazırlayabildim, böylece işini daha hızlı ve kolay hale getirdi.

6. Müzakere Etmekten Kaçınmayın

İnternette bulduğumuz banliyölere bakmak için satıcıya gittiğimde, şeylerin müzakere kısmı konusunda biraz gergindim. Rick işteydi, o yüzden hepsi benim. Baktığım aracın fiyatının fiyatı 9,995 dolardı. Bu, harcamak zorunda olduğumuz 9 bin dolardan çok daha fazlaydı. Hızlı bir şekilde vergi maliyetlerini belirledikten sonra oturdum ve adama 8200 $ 'dan fazla ödeme yapmak istemediğimi söyledim (toplam vergi, unvan ve lisans dahil). Kapıdan 8900 dolar geri geldi. Satıldı! Ne kadar harcama yapmamız gerektiğine sadece 100 dolar, ama bütçemiz dahilinde kaldık ve kamyonun ihtiyaç duyduğu küçük onarımı yapmak için paramızı bıraktık.

Büyük müzakere taktikleri kullanarak, satın aldığınız arabaya yüzlerce tasarruf edebilirsiniz.

7. Uzaklaşmaktan korkma

Çeşitli nedenlerden dolayı, bizim için bilmediğimiz birkaç arabaya baktık. İlgilenmediğiniz bir satıcıya söylemek korkutucu olabilir ve aklınızda olanı tam olarak olmayan bir araba satın almak için baskı altında hissedebilirsiniz. O baskıyı vermeyin.Uzaklaş ve araban için doğru olanı bekle. Bu alanda, uygulama mükemmelleştirir. Uzaklaştığınız daha fazla araba, sizin için uygun olmayan bir arabaya “hayır” demek daha kolay olacaktır.

8. Güvenli Araba Alış Taktikleri Uygulaması

Her zamanki gibi, Craigslist'ten satın aldığınızda, güvenlik ilk önce gelir. Craigslist'te güvenli satın alma için bazı ipuçları.

  • Birini yanına getir, böylece bir yabancıyla yalnız görüşmeyeceksin. Bu hem erkekler hem de kadınlar için geçerli.
  • Çok fazla harcama yapıyorsanız nakit getirmeyin. Bunun yerine, bankanızdan kasiyerinizin çekini kendiniz yapmanız ve daha sonra satıcıya imzalatmanız gerekir. Bizim durumumuzda, paranın büyük kısmını harcamaya ve paranın geri kalanını nakit olarak çekmeye karar verdim, böylece fiyat konusunda pazarlık yapmak için daha donanımlı olabilirdim.
  • Bir sürü insanın bulunduğu kamusal alanda buluş. Birinin evinde buluşuyorsan, asla yalnız gitme.
  • Aracınızı sadece siz ve satıcıyla asla test etmeyiniz; Bir ya da iki arkadaş getir.

Craigslist üzerinde bir araba satın almak, 2 ay önce aldığımız kamyonla yaptığımız gibi büyük bir hayal kırıklığı (payımız vardı) veya parlak bir başarı olabilir. Yukarıdaki taktikleri uygulamaya koyarak, harika bir araba satın alma deneyimine sahip olmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Videoyu izle: Amerikada Araba Fiyatları - Amerika Vlog # 24

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Pro gibi yatırım yapmak için en iyi 10 yatırım sitesi
Maliye

Pro gibi yatırım yapmak için en iyi 10 yatırım sitesi

Bireysel hisse senetlerine yatırım yapmak pek çok yatırımcı için bir hayaltir, ancak yatırım yapma deneyimleri için çok riskli olmasından değil. En iyi yatırım alanları, ortalama yatırımcının bireysel stokları minimum riskle satın almasına izin verir. Bu sitelerle, yatırım yapabileceğiniz ve geniş piyasadan daha iyi performans gösteren uzun vadeli karlar elde edebileceğiniz uzman araştırılmış hisse senedi önerileri alabilirsiniz.
Devamını Oku
Büyük Para Tasarrufu için 20 Ucuz Cep Telefonu Planları
Maliye

Büyük Para Tasarrufu için 20 Ucuz Cep Telefonu Planları

Cep telefonları pahalı. Sadece gerçek cihazlar pahalı olmakla kalmaz, Google Pixel ve iPhoneX size 999 doları geri yükler - ancak geldikleri veri planları da pahalıdır. Daha fazla veri ve ekstralar (sınırsız mesajlaşma, konuşma ve uluslararası dolaşım gibi), planınızı daha pahalıdır. Tüketiciler karşılayamayacakları planları tercih ediyorlar Credit Susam'ın bir araştırması, üyelerinden 5.000'ine baktı ve en yaygın faturalardan birinin koleksiyonlara girmesinin cep telefonu faturaları olduğunu ve
Devamını Oku
Daha İyi Para Alışkanlıkları Yapmanın Rutinine Girmenin 5 Yolu
Maliye

Daha İyi Para Alışkanlıkları Yapmanın Rutinine Girmenin 5 Yolu

Herkes para yönetimi uzmanı olmak istiyor. Sonuçta, kim para stresiyle uğraşmayı gerçekten seviyor? Bu yolculuğun ilk adımı, bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen bir değişiklik yapmanız gereken bir değişiklik yapmanız gerektiğini farketmektir. Ardından, kendinizi yeni alışkanlıklarınıza eğitmeniz gerekir. Bir gecede gerçekleşmez ve vagonu bir iki kez düşürseniz bile çok fazla bağlılık gerektirir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="10 Dakika veya Daha Az Bir Blog Nasıl Başlanır?"/>
Maliye

10 Dakika veya Daha Az Bir Blog Nasıl Başlanır?

2013 yılında kendime çalışmak için tam zamanlı işimi bıraktım ve şimdiye kadar yaptığım en iyi şeylerden biriydi. Para kazanan bir bloga sahip olmak, günlük işimi bırakmama izin veren önemli bir bileşendi. Birkaç yıl sürse de, şimdi bloglamadan tam zamanlı bir yaşam sürüyorum. Finansal hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olmak için büyük bir gelir akışı oldu.
Devamını Oku