Maliye

İnsan Gine Domuz olarak Para Kazanmak için 4 Yasal Yolları

Büyüdüğünüzde ne yapmak istediğinizi düşündüğünüzde, insani bir kobay hiç aklınızdan geçmedi mi? Muhtemelen değil.

“Gine domuzu” terimi bazı olumsuz çağrışımlar taşıyabilir. Ancak, borçları ödemek, tasarruf hesabınızı artırmak ya da sadece maaşlı maaş ödemelerini durdurmak için para kazanmak için harika bir yoldur.

Klinik Araştırmalara Kimler Katılabilir?

Vücudunuzu veya aklınızı bilimden ayırmak için para kazanma yollarına girmeden önce, farklı klinik deneyler hakkında hızlı bir açıklama yapmak istiyorum.

Tıbbi denemelere katılan kişiler ya tamamen sağlıklıdır ya da belirli bir ilacın test edilmesiyle iyileştirilebileceği ya da etkilenebileceğini umdukları özel bir hastalığa ya da sağlık sorununa sahiptir.

Klinik çalışmalarla yapılan çok sayıda faz vardır. Faz I çalışmaları, yan etkileri ve uygun dozu belirlemek için sağlıklı gönüllüler ile yürütülmektedir. Kalan aşamalar, ilacın tedavi edilmesi için yapıldığı tıbbi meseleye sahip gönüllüleri içerir.

Belirli bir tıbbi rahatsızlığınız varsa ve tıbbi denemelere katılmak istiyorsanız, plasebo ilacı verilebileceğini unutmayın. Bu, ilaçsız bir hap aldığınız anlamına gelir ve reaksiyonlarınız ve yaşamsal belirtileriniz bir kontrol olarak kullanılacaktır.

Denemeler için gönüllü olmanın en büyük avantajı tonlarca ücretsiz tıbbi test yaptırmanızdır. Genel sağlık için test edileceksiniz ve uzun süreli çalışmalarda yaşamsal belirtilerinizin günlerce izlendiğini göreceksiniz. Bu, doktor görmek için ödeme yapmadan sağlık kontrolleri yaptırmanın iyi bir yoludur. ödenmiş çalışmada olmak.

Bilimsel ilerlemeler adına para kazanma fikrinden hoşlanıyorsanız, bunu yapmanın dört yolu vardır.

1. Tıbbi Denemeler için Kayıt Olun

Tıbbi denemeler, yaşadığınız yere ve hangi araştırma tesislerinin yakın olduğuna bağlıdır, ancak büyük para ödeyebilirler.

Bu denemeler, tıbbi bir kremin test edilmesinden yeni bir ilacı denemek için ilacın lezzetlerini karşılaştırmaya kadar her şeyi içerebilir. Bazıları sizin mevcut bir tıbbi duruma sahip olmanızı gerektirebilir, diğerleri ise her türlü sağlıklı katılımı kabul eder.

Ücretli bir tıbbi denemeyi bulmanın en iyi yolu, bölgenizde özel olarak arama yapmaktır. Örneğin, kentimde Hilltop Research adlı büyük bir test tesisi var.

Anti-aging cilt kreminden makyaj çıkarıcılarına kadar her şeyi test ederler. Kişisel olarak göz makyajı çıkarma çalışmalarından birinde yer aldım ve zamanımın birkaç saati için 50 dolar kazandım. Klinik araştırmalar her zaman gerçek tıbbı kapsamamaktadır, ancak aynı tesis binlerce dolar ödeyen haftalık çalışmalar sunmaktadır.

Hızlı bir çevrimiçi arama, bölgenizdeki denemeleri nerede arayacağınızı gösterecektir. Örneğin, Kessler Vakfı New Jersey'deki katılımcıları arıyor ve Parexel, Baltimore ve Los Angeles'taki yerlerde gönüllülere para ödüyor.

Klinik deneyler bulmak için birkaç kaynak daha:

  • ClinicalTrials.gov
  • Acurian Sağlık
  • Başka Bir Laboratuvar Sıçan
  • CenterWatch

2. Bir Uyku Çalışmasına Katılın

Deneysel ilaçlar almayı veya ilaçlı cilt kremini sürmeyi tercih ederseniz, yakınınızda bir uyku çalışması yapın. Tüm bunlar yumuşak yastıklar ve tatlı rüyalar olmayacak olsa da, bazıları binlerce dolar ödüyorlar - bir kadın 11 günlük bir uyku çalışması için 12 bin dolar bile kazanıyordu. (Ve eğer gerçekten kartlarını doğru oynarsan, ertelenebilirsin ve uyurken para kazanın!)

Uyku çalışmaları biraz daha fazla vergi olabilir. Geçmiş katılımcılar muhtemelen izolasyonda tutulacağınızı, olağandışı bir pozisyonu korumak ve tutarlı tıbbi testlere tabi tutulabileceğini bildirmektedir.

Uyku Eğitiminde yakınınızdaki bir uyku tesisini bulun ve herhangi bir açık çalışma olup olmadığını kontrol edin.

3. Psikolojik Araştırma Çalışmalarına Katılmak

Psikolojik araştırma çalışmaları, dürtü ve prodüksiyona uğramadan, insani kobay olarak para kazanmanın harika bir yoludur. Bu tür bir çalışma, belirli bir ürünü veya ilacı test etmekten ziyade, karar verme ve insan davranışlarına yakından bakar.

Bu çalışmaları bulmak için en iyi yerler üniversitelerdir. NYU, Northwestern Üniversitesi ve Vanderbilt'ın hepsi şu anda açık çalışmalara sahip.

Psikolojik bir çalışmanın neye benzediğine merak mı ediyorsunuz? NYU'da açık bir karar verme çalışması örneği: Bir MRG makinesine yerleştirilecek ve para ya da yiyecek gibi farklı seçenekler arasında seçim yapacaksınız. Saatte 30 dolar ödüyor. Bu çalışma, MRI makinesinin içinde olmanıza gerek olmadığı sürece çok invaziv değildir.

Not: Bazı üniversiteler, aslında bir saatte ödeme yapmak yerine, para kazanmak için bir çizim yapmaya başlarlar. İnce baskıyı okuduğunuzdan emin olun.

4. Düşüncelerinizi Odak Grubunda Paylaşın

Şirketler, tüketicilerin ürünlerini ne düşündüklerini bilmek ister ve odak gruplarını yürütürler. Bu tam olarak tıbbi veya psikolojik test değildir, ancak önemli pazar araştırmasının bir parçası olmak için iyi bir para ödersiniz.

Çevrimiçi odak gruplarına katılmak için 20 | 20 Panel, MindSwarms ve Mediabarn Research gibi sitelere katılın. Katıldığınızda, hangi çalışmalara katılacağınızı belirleyen bazı temel demografik soruları yanıtlayacaksınız.

Bir çalışma mevcut olduğunda, belirli bir ürün veya hizmet hakkındaki görüşlerinizi paylaşmanız istenir. Çalışmaya bağlı olarak, tamamlanması çok uzun sürmeyecek. Düşüncelerinizin kısa bir videosunu kaydeder veya web kamerası üzerinden canlı bir tartışmaya katılırsınız. Ücret aynı zamanda değişiyor, ancak 20 | 20 Panel her çalışma için 50 $ - 150 $ arasında ücret öderken, MindSwarms her biri için 50 dolar ödüyor.

Bedeninizi Bilim Adında Kiralayacak mısınız?

Gerçek bir insani kobay olarak yapabileceğiniz para miktarı, bulunduğunuz yere, serbest zamana ve tıbbi duruma bağlıdır. Bazı çalışmalar sadece birkaç saat sürmektedir, diğerleri ise izlenmesi için birkaç gün boyunca tıbbi bir tesiste kalmanızı gerektirecektir.Gerçek bir iş olmadan para kazanmak istiyorsanız, bir gecede uzatılmış klinik deneyler en iyi seçiminiz olacaktır.

Ayrıca, her zaman ince baskıyı okuyun! Tıbbi çalışmaya bağlı olarak, test edilen ürünle ilişkili riskler veya potansiyel tıbbi komplikasyonlar olabilir. Tüm potansiyel faydaları ve riskleri okumadıkça hiçbir şey için kaydolmayın.

Artık nereye bakacağınızı biliyorsunuz, hangi ücretli deneylere kayıt olacaksınız?

Jacquelyn Pica, Penny Hoarder'da genç bir yazar. Onu Twitter'da bulun. @JacquelynTPH.

Videoyu izle: Keşke Hiç Öğrenmeseydim Diyilecek 10 İdam Yöntemi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

P2P Yatırım Yazılım - BlueVestment Review
Maliye

P2P Yatırım Yazılım - BlueVestment Review

Eşler arası (P2P) kredilendirmede yatırımcı ilgisinin artmasıyla birlikte, yatırımcıların not portföylerini yönetmelerine yardımcı olmak için P2P yatırımcılarına robo-danışman gibi bir dizi otomatik yatırım hizmeti sunulmaktadır. Bunlardan biri BlueVestment. Bu giderek daha önemli hale geliyor. Bir P2P ödünç verme platformunda çeşitlendirme, yüzlerce hatta binlerce bireysel not içerebilir, çünkü bu banknotlar 25 dolar gibi küçük banknotlarda satın alınabilir.
Devamını Oku
Numaran kaç?
Maliye

Numaran kaç?

Hey. Bu Jeff Rose, GoodFinancialCents.com. Bugün, “Numaran nedir?” Sorusunu soruyorum. Bu soruyu sormamın sebebi, ilk defa bir müşteriyle buluştuğumda karşılaştığım en yaygın şeylerden biri olması. Tünel vizyonuna kesinlikle takılıyorlar, odaklanabilecekleri tek şey, ne kadar yapacakları.
Devamını Oku
İhtiyati Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi
Maliye

İhtiyati Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi

İhtiyati Mali, Inc veya Pru, yaklaşık 140 yıldır finansal hizmetler ve sigortacılık sektöründe olmuştur. Şirket hem bireysel hem de ticari müşterilerin bu süre zarfında varlıklarını büyütmelerine ve korumalarına yardımcı oluyor. Pru, dünyadaki en büyük finansal hizmet kurumlarından biri olarak görülüyor.
Devamını Oku
Amerika Hayat Sigorta İnceleme Kraliyet Komşular
Maliye

Amerika Hayat Sigorta İnceleme Kraliyet Komşular

Hayat sigortanız genel finansal planlamanızda önemli bir rol oynayabilir. Bunun bir sebebi, yaşınız veya iş durumunuzdan bağımsız olarak, eğer beklenmedikse, sevdiğiniz kişiyi maddi sıkıntı içinde bırakabilirsiniz. Bir hayat sigortası poliçesinden alınan ödemeler, akrabalar ve hayatta kalanlar tarafından herhangi bir sayıda ihtiyaç için kullanılabilir.
Devamını Oku