Maliye

Kalıntı Gelir Yapmanın 10 Yolu

Ayın sonunda kalan para miktarını arttırmak mı istiyorsunuz? Para tasarrufu yapmanıza yardımcı olmak için masrafları düşürürken kesinlikle bunu yapmanıza yardımcı olurken, masrafları daha fazla azaltamayacağınız her bütçede bir noktaya varır.

Bu noktada, finansal hedeflerinize daha hızlı ulaşmak için yapabileceğiniz tek şey, gelirinizi arttırmaktır. Sahip olduğunuz daha fazla gelir, paranızı vizyonunuzla uyumlu olacak şekilde yönetmeniz koşuluyla, bu hedeflere daha hızlı ulaşırsınız.

Artık Gelir Nedir?

“Kalan gelir” terimi iki farklı şeyi ifade eder. Muhasebe açısından bakıldığında, kalan gelir faturaları ödedikten sonra her ay kalan para miktarıdır.

İş perspektifinden, kalan gelir (ya da pasif gelir), bir kerelik iş ya da çok az iş yaparak kazanacağınız gelirdir, ancak yine de pasif gelirlere benzer şekilde gelir elde eder.

Her iki tanım da aynı amaca sahiptir: Yapmak istediğiniz şeyi yapmak zorunda olduğunuz para miktarını arttırın. Aylık pasif gelir seviyenizi oluşturabileceğiniz bazı yolları aşağıda listeledim, böylece her ay daha fazla para kazanacaksınız.

Listeye göz atın ve bu yollardan bir veya daha fazlasının daha fazla kalan gelire sahip olup olmayacağını görmek sizin için doğru olabilir.

1. Crowdfunded Emlak düşünün

Gayrimenkul yatırımları uzun zamandır pasif gelir inşa etmek için akıllıca bir yol olarak lanse edilmiştir. Bununla birlikte, herkesin kiralık bir mülkte yüzde yirmi kadarını karşılayamaz. Ayrıca, herkes doğrudan kiralık mülk sahibi olmak ve yönetmekle ilgilenmez.

Enter up, crowdfunded gayrimenkul yatırım. Kalabalığa dayalı gayrimenkul yatırımının ardındaki öncül inanılmaz derecede basittir: Bir grup yatırımcı, gayrimenkul kiralama özelliklerinin sahibi olan ve yöneten bir kişi veya şirkete önceden belirlenmiş miktarda para borçlamaktadır.

Uzman gayrimenkul yatırımcısı daha sonra bu parayı konut veya ticari gayrimenkul mülklerini satın almak veya iyileştirmek için kullanır;

Satın aldıkları malın değeri arttıkça, kira geliri artar veya satılırsa, mülkün satın alınmasına veya yönetimine katkıda bulunan yatırımcılar yatırım geliri elde ederler. Doğrudan mülkiyete sahip olmak ya da yönetmek zorunda kalmadan kardan yararlanırlar.

En popüler crowdfunded emlak şirketlerinden ikisi Fundrise ve Realty Shares. Şirketlerin her biri biraz farklı çalışıyor.

Realty Hisseleri

Realty Shares hakkında temel bilgiler.

 • Realty Hisseleri minimum 5000 dolarlık bir yatırım gerektirir
 • Yüzde bir yıllık varlık yönetim ücreti alıyorlar
 • Ticari ve konut yatırım seçenekleri mevcut
 • Sadece akredite yatırımcıların katılmasına izin veriyorlar

Bir yatırımcı, iki farklı finansal parametreden birini karşılaması durumunda akredite kabul edilir.

En az 200.000 $ ya da 300.000 $ 'lık ortak-eşli gelirine sahip olabilirler (son iki yıl boyunca ve bu seviyede devam etmesi bekleniyor) ya da 1 milyon dolarlık net değere sahip olabilirler.

Fundrise

Fundrise ile ilgili temel bilgiler.

 • Fundrise, 1.000 ABD doları tutarında bir minimum yatırım gerektirir
 • Yıllık% 0.85 varlık yönetim ücreti alırlar.
 • Sadece ticari gayrimenkul işlemlerine yatırım yaparlar.
 • Akredite olmayan yatırımcıların katılmasına izin veriyorlar

Gayrimenkul yatırımı yoluyla artık gelir elde etmeye başlamak istiyorsanız, ancak fiziksel olarak mülk sahibi olmak ve yönetmekle ilgilenmiyorsanız, bu gitmek için bir yol olabilir.

Bununla birlikte, diğer yatırım türlerinde olduğu gibi, ilk yatırım miktarında bir kayıp potansiyeli olduğunu bilmek önemlidir.

2. Temettülere Yatırım Yapmaya Başlayın

Warren Buffett gibi finansal uzmanlar, temettü gelirleri inşa etmenin bir yolu olarak yatırım yapıyorlar. Temettü hisseleri genellikle müşterilere geri ödeme yapan uzun geçmişe sahip şirketlerde mavi çip stoklarıdır.

Eğer hisse senetlerine gidecekseniz, Ally Invest'i, ticaret başına 3.95 $ gibi az bir ücret ödeyerek kontrol edin. Bu harika çünkü birçok broker ticaret başına yaklaşık 10 dolar alıyor.

Birçok yatırım şirketi, temettü yatırım stratejilerine katılan yatırımcılara yüksek ücretler yüklerken, robo-danışmanlar (otomatik yönetim sistemlerine sahip şirketler) daha düşük ücretler ödeyerek yatırım yapmayı uygun maliyetli hale getirmekte ve potansiyel kar marjlarını artırmaktadır.

En iyi robo-danışmanlardan biri düşük ücretler ve çeşitlendirilmiş portföyler için bilinen Motif'tir.

Geleneksel yatırım yönetimi şirketlerinde olduğu gibi, robo danışmanlarla yatırım yapmanın potansiyel olarak yatırım fonları kaybı riski taşıdığını unutmayın.

Bununla birlikte, doğru seçimler ve sağlıklı bir hisse senedi veya tahvil piyasasıyla, pasif gelirinizi artırmak için temettü yatırımını da kullanabilirsiniz.

3. Bir Çevrimiçi Mağaza Açın

Çevrimiçi mağazalar, kalan gelirinizi iki yoldan biriyle artırmanıza yardımcı olabilir. Çevrimiçi mağaza işlevinizi bir drop shipping site olarak alabilir, yani siparişleri toplayıp ürünü dağıtıcınıza gönderebilirsiniz.

Distribütör ürünleri barındırır ve teslim eder ve öğeyi fiilen satmak için bir miktar kâr elde edersiniz.

Veya çevrimiçi sattığınız ürünlerin envanterini saklayabilir ve doğrudan evinizden veya depodan müşteriye gönderebilirsiniz. Ancak bu rota daha yoğun olacaktır ve bir gelir kaynağının pasifi olmayacaktır.

Her iki durumda da, drop-ship yöntemini seçerseniz veya doğrudan satış yapıyorsanız, Shopify gibi şirketler profesyonel bir çevrimiçi mağaza, çevrimiçi alışveriş sepeti, vb. Kurmanıza yardımcı olabilir.

Ancak, karınızı Shopify ya da bu hizmet için başka bir e-ticaret şirketi ile paylaşacağınızı bilin.

4. Bir Kitap Yaz

Bir kitap yayınlamak, pasif geliri arttırmanın harika bir yolu olabilir çünkü kitap bittikten ve yayınlandıktan sonra, yapmanız gereken tek şey onu pazarlamaktır.

Kalan gelir yapmak için bu rotayı seçerseniz, aşağıdaki gibi bazı kararlar vermeniz gerekir:

 • Kitabı sadece e-kitap formatında mı yoksa ciltsiz mi yoksa ciltli mi olarak sunmak isterim?
 • Kitabı kendim oluşturup yayınlayacak mıyım yoksa dış kaynak mı kullanacağım?
 • Kitabı kendim mi düzenleyeceğim yoksa benim için yapacak birini mi kiralayacağım?

Bir kapak tasarlanması için çok fazla para ödemek zorunda kalmamanız şartıyla, sadece e-kitap ile gitmek en ucuz seçenek olacaktır. Bir e-kitabın yayınlanması ve satışı için nasıl biçimlendirileceğine dair pek çok web sitesi bulunmaktadır.

Amazon, insanların e-kitaplarını kendi sitelerinde de listelemelerine izin veriyor, bu da yazdığınız kitaplar için daha fazla pozlama elde etmenize yardımcı olabilir.

Eğer beceri ve arzu edilen kurgu veya kurgusal olmayan bir kitap yazma arzusu varsa, bu sizin için iyi bir gelir kaynağı olabilir.

5. İştiraklerle Çalışın

Bağlı ortaklık geliri, artık gelir elde etmek için hızlı bir şekilde popüler bir yol haline geliyor. Blog ve web sitesi sahipleri, birkaç farklı şekilde iştirak kazancı sağlayabilirler.

Siteye Reklam Yerleştirme

Çoğu web sitesine veya blog sitesine bakarsanız, muhtemelen farklı ürünler veya şirketler için reklamları yan tarafta göreceksiniz. AdSense ve MyFinance gibi şirketler, web veya blog sitelerine reklam yükleyebilir.

Reklamlar, bir çift ayakkabı veya güzellik ürünü gibi belirli bir ürünün reklamını yapabilir. Veya reklamlar, kimlik hırsızlığı koruması veya belirli bir finans kurumundaki ürünler gibi belirli bir hizmeti tanıtabilir.

Site ziyaretçileri bu reklamları tıkladığında, site sahibi küçük bir komisyon yapar. Sitenize daha fazla ziyaretçi geldiğinde, muhtemelen bu reklamlarda sahip olabileceğiniz daha fazla tıklama.

Belirli Ürünlere bağlantılar sunan

Blog veya web sitesi sahiplerinin bağlı kuruluş gelirlerini kazanabilmelerinin bir başka yolu da sitelerinde belirli bir ürün veya hizmet sunmasıdır.

Güzellik ve moda hakkında bir blog, belirli bir şampuan veya makyaj hattına giden bir bağı paylaşabilir. Kişisel finans ile ilgili bir blog, popüler bir para yönetimi kitabının bağlantısını paylaşabilir.

Ürünler siteden bağlantıdan satın alındıkça, site sahibi tarafından bir komisyon kazanılır. Amazon gibi iştirakçiler söz konusu olduğunda, bir site sahibine, reklamı yapılan öğeyi tıklayan kişinin bile başka bir şey satın alması için komisyon ödeyecektir.

Yani, sitenizde belirli bir kitabı tanıttığınızı varsayalım. Site ziyaretçisi kitaba olan linki tıklar, ancak kitabı satın almamaya karar verir. Bunun yerine biraz alışveriş yapıyorlar ve bu ziyaret sırasında bir sweatshirt satın alıyorlar.

Sitenin sahibi olarak, satın aldığınız ürünü satın almasalar bile müşteriyi siteye yönlendirdiğiniz için sweatshirt satın alma işleminde bir komisyon alacaksınız.

Açıkça, tüm bağlı kuruluşlar bu şekilde ödeme yapmazlar, ancak her iki durumda da, bir blog veya başka bir web sitesine sahipseniz, bağlı kuruluş gelirleri büyük bir kalıcı veya pasif gelir kaynağı olabilir.

Bağlı kuruluş pazarlamacılığını web sitenizde nasıl kullanacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için Affiliate Marketing (İş Ortağı) Pazarlama Yapma gibi bir yol izleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

6. YouTube Videolarını Yapın

Evet, YouTube üzerinden artık gelir elde etmek mümkün. Videolara yerleştirilen reklamlar, her görünüm için video oluşturan kişiye ödeme yapar. Reklamverenler tarafından görüntüleme başına ödenen miktar küçük olsa da, zaman içinde toplanabilir.

Yapacağınız gelir miktarı görüntülemenize bağlıdır, bu nedenle kullanıcıların aradığı video türlerini oluşturmak önemlidir.

Görüntüleyenler, bir şeyler öğrenmelerine yardımcı olan videoları tercih etme eğilimindedir. YouTube'dan kalan gelir elde etmek için, ilk olarak, bir başkasının yararına yararlı bilgiler vereceğine karar vermeniz gerekir.

Evin etrafındaki şeyleri düzeltmek için harika mısın? Zenginlik yaratmak için kısa ama güçlü bir video hazırlayabilir misiniz? Başkalarına yardımcı olabileceğini bildiklerinizi çözmek için bilginizi ve uzmanlığınızı kullanın.

Gelir getiren videoların oluşturulmasının bir başka yönü, yalnızca reklam gelirine dayanmamaktır. Bunun yerine, videoların içindeki bağlantıları sattığınız ürünlere veya iş ortağı komisyonlarına kazandırabilirsiniz.

Örneğin, evinizdeki çatının nasıl değiştirileceğiyle ilgili bir video hazırlıyorsanız, en sevdiğiniz çatı çivi tabancasıyla bağlantı kurmak isteyebilirsiniz. Belirli bir saç stilini nasıl yapacağınıza dair bir video hazırlıyorsanız, en sevdiğiniz saç ürünlerine bağlayabilirsiniz.

Ya da bir bütçeyi nasıl oluşturacağınız hakkında bir video hazırlıyorsanız, blog sitenize veya sattığınız kişisel finans e-kitabına geri bağlantı vermek isteyebilirsiniz.

YouTube videolarınızdan olası gelir kaynaklarına “iki kez daldırma” yaparak, gelir potansiyelinizi yalnızca reklamverenlerin elinde bırakmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

7. Ürün Tasarımları Yaratın

CafePress gibi internet siteleri artık gelir elde etmenin bir yolu olarak gittikçe daha popüler hale geliyor.

Süreç basit: CafePress ile bir hesap oluşturun, yarattığınız tasarımları siteye yükleyin ve CafePress, t-shirt, kahve kupaları ve nevresim takımları gibi tasarımlarınızla birlikte satışa sunulan bir dizi ürünü tanıtır.

Bir ürün sattığı zaman, tasarımcı olarak satıştan bir komisyon kazanırsınız. Tasarımlarınızı sosyal medya hesaplarıyla paylaşarak, sitenizde sunduğunuz ürünler hakkındaki kelimelerin yayılmasına yardımcı olabilirsiniz.

8. Evinizdeki Bir Odayı Listele

Otel kiralama fiyatları pahalı olabilir, ancak Airbnb gibi siteler gezginler için otel konaklamalarına ekonomik alternatifler sunabilir.

Evinizde şu anda kullanılmayan yedek bir yatak odanız varsa, Airbnb'de listeleyerek ekstra para kazanabilirsiniz.

Büyük metropol alanımız için uygun Airbnb girişlerini incelediğimde, bir gece için 30 ila 50 dolar arasında gittiklerini fark ettim. Bu, özellikle yoğun bir bölgede yaşıyorsanız, zaman içinde ciddi paralar ekleyebilir.

Airbnb'nin evinizdeki bir odayı listelerken ev sahiplerini ve misafirlerini güvende tutacak güvenlik standartlarından haberdar olmanız ve kendinizi güvensiz hissettiğiniz konukları almamanız önemlidir.

Airbnb sitesinin tüm potansiyel misafirler için listelenmiş yorumları vardır, bu sayede bazı geri bildirimler alabilir ve sizin yerinizde kimin kaldığını kontrol edebilirsiniz.

9. Etsy'de Dijital Tasarımlar Satmak

Bu fikir, sadece yarattığınız tasarımların gerçek gönderim gerektirmediği için dahidir. Etsy, mücevher, el yapımı flash sürücüler ve daha fazlası gibi binlerce farklı ürüne sahiptir.

Etsy'de gerçek bir elinizde bulunan eşyayı satan bir kişi, sadece ürünü oluşturmanın değil, envanteri depolamanın, ürünü ve paketleme işlemini yapmak ve ürünü müşterilere ulaştırmak için gereken malzemeleri yapmak zorundadır.

Bununla birlikte, satmak için cazip dijital tasarımlar oluşturabilirseniz, ihtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar ve bunları oluşturmak için gerekli programlardır.

Bir müşteri tasarımınızı satın aldığında, onlara sadece dijital dosyayı gönderirsiniz ve yazdırmak için bir matbaaya götürürler. Etsy'de satılan dijital dosyalar için bazı fikirler:

 • Basılabilir ve çerçevelenebilen ev dekoru için sözler
 • Ev dekorasyonu için kişiselleştirilmiş tasarımlar
 • Aylık planlamacılar ve diğer ofis malzemeleri için dijital dosyalar
 • Özel sanat çalışmaları için dijital dosyalar

Ürünü siz yaparsınız, ancak baskı işi ve gerekli herhangi bir çerçeve alıcı tarafından ödenir ve tamamlanır.

10. Bir Mobil Uygulama Oluşturun

Akıllı telefonunuzdaki her gün kaç tane mobil uygulama kullanıyorsunuz? Mobil uygulamalar, hayatı insanlara daha uygun hale getirmek için harikadır. Harika bir mobil uygulama için bir fikriniz varsa, çevrimiçi oluşturabilir ve satabilirsiniz.

Mobil uygulamalar geliştirirken nasıl para kazanabileceğinize dair bu podcast size, uygulama oluşturma konusunda sizin için daha fazla gelir anlamına gelebileceği konusunda size daha fazla bilgi verebilir.

Yukarıdaki fikirlerden birini kullanarak oluşturabileceğiniz artık gelir ile ne yapacaksınız?

Videoyu izle: Kızların Bilmesi yeterlidir 12 AĞDA İPUCU ► VEET

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Anket Sesleri İncelemesi
Maliye

Anket Sesleri İncelemesi

Çevrimiçi para kazanmayı düşünmüşseniz, muhtemelen düzinelerce ve düzinelerce anket programına rastladınız. Bu web siteleri, kanepenizin rahatlığında ekstra para kazanmak için mükemmel bir yol olabilir. Çok sayıda farklı anket sitesi bulunduğundan, hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermek kafa karıştırıcı olabilir.
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama K
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama K

Çoğu insan için sağlıkları arka brülöre itilme eğilimindedir. Yaşlandıkça, doktora ve sağlık bakım ihtiyaçlarımıza harcadığımız paradır. Bir kıdemli olarak, sağlık sigortasının en büyük kısmı Medicare'dir. Hükümet programı, Amerika Birleşik Devletleri genelinde milyonlarca kişiye milyonlarca insan için sağlık hizmeti sunmuştur.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Markete Bir Sonraki Ziyaretiniz İçin Kullanılacak En İyi Uygulamalar"/>
Maliye

Markete Bir Sonraki Ziyaretiniz İçin Kullanılacak En İyi Uygulamalar

Akıllı telefonlar çok pahalı. Aslında iPhone 6S'ime kendi dizüstü bilgisayarımda harcadım! Ancak, bu yüzden de benim smartphone'umu benim için çalışmaya koymanın yollarını bulmayı seviyorum. Akıllı telefonumu korumak için en sevdiğim yöntemlerden biri, tarama uygulamalarıdır. Ürünü ve aldığınız alışverişlerden alınan fişleri taradığınız türden.
Devamını Oku
Hedefte Satın Almanız Gereken 5 Şey
Maliye

Hedefte Satın Almanız Gereken 5 Şey

Satın alma ve tasarruf sağlama söz konusu olduğunda, genellikle yürürlüğe girmesi gereken ince bir çizgi vardır ve tüketiciler genellikle satın almalarını yapmadan önce seçeneklerini tartmak zorunda kalmaktadır. Para tasarrufu yapmak iyidir, ancak bu şekilde sürecek kaliteli ürünler satın almak da mümkündür. Hedef, ihtiyaç duyduğumuz / istediğimiz eşyaları satın almak için bizi daha fazla geri gelmeye devam eden bir mağaza.
Devamını Oku