">
Maliye

Sadece 2.5 Yılda 115 Bin $ 'lık Borcunu Kapamak İçin Ne Gerekir?

115.000 dolar borcunu nasıl aldın?

2003 yılında evlendik ve her biri evliliğe öğrenci kredi borcu getirdi. Her birimiz dereceleri elde etmek için özel üniversitelere gittik ve bu bizim borcumuzun büyük bir parçasıydı. Ayrıca bir araba kredisi ve bazı kredi kartı borcumuz vardı. 115.000 $ 'a kadar eklendi.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Kapana kısılmış hissettik. Her zaman sonsuza kadar olacağını ve biz asla bitiremeyeceğimizi hissettik. On yıl önce mezun olmuş bir okulu bitirmek ve o zamandan beri borçlu olmak çok yeniydi.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

2 yıl 5 ay içinde ödedik. Başlangıçta, sonuna doğru olduğumuz kadar çılgın değildik. Son 16 ayda borcun büyük kısmını devirdiğimizi söyleyebilirim. Bunun ortasında biz nakit 2 yolculuk, Kamboçya'ya 2 misyon gezdi ve bir seyahat römorku satın aldı (çünkü bu harika bir anlaşma oldu!).

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Arkadaşlar, bizi dinlediğimiz CD'de Finansal Barış Üniversitesinin bir kopyasını ödünç verdiler. Bundan sonra sürekli olarak Dave Ramsey gösterisini ev çevresinde çalışırken ya da her ne ise kendimi motive etmek için dinlerdim. Borç azaltımını takip etmeye geldiğinde daha çok gelenekselyiz. Termometreleri kağıda çizdim ve renklendirdim ve bir grafikte borca ​​yöneldiğimiz zaman yazdım. Zarf sistemini de kullanıyoruz.

Borç Kartopunu 18 ayda 52.000 dolar borç ödemek için kullandık!
ŞİMDİ BEDAVA FORMU İNDİR

Borç Kartopu Formu


Borç Kartopu Formu'nu nereye göndermemi istersiniz?

Başarı! Şimdi aboneliğinizi onaylamak için e-postanızı kontrol edin.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Çıkışı bitirmek istediğimiz birkaç kez vardı. Çok zorlandı. Hikayenin sonunu göremedik ve borç tarafından tuzağa düşmüş hissettim. Ya da satın almak istediğimiz bir şey gördük. Ray borçlarını daha erken ödemeye yardım etmek için bir ton (ve hala) yaptı ve bu da aile hayatımıza zarar verdi. Kızların babalarını görmedikleri günler var çünkü uyuyakaldıktan sonra eve dönüyor. Zorluklar çoğunlukla paranın başlangıcındaydı, çünkü kısa bir süre sonra para biriktirdiğimizde neredeyse borç vermemiz neredeyse otopilot haline geldi.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Bu süreçte evli bir çift olarak daha da güçlendiğimizi görmek güzeldi. Her ikimizin de borçtan çıkması için önemli olduğuna karar verdiğimizde, yol boyunca birbirimizi destekleyebildik. Neredeyse borca ​​karşı aynı ekipte olduğumuz gibi.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Ray bir vinç kiralama şirketi yönetiyor ve ben evde kalıyorum bir anne. Ray, borçlara daha hızlı para atmak için haftada bir zilyon saat çalışabildi.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Tuhaf. Ama harika da! Ve bir banka yerine kendimizi ödemek harika! Artık borçlarımızla yükümlü olduğumuzu düşünemediğimiz bir geleceği planlayabiliyoruz.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Bırakma. Sen isteyeceksin, ama yapma. Theodore Roosevelt'in en sevdiğim alıntılarından biri “Karşılaştırma sevinç hırsızıdır”. Bu borç geri ödemesi sırasında benim için çok uygundu. Dükkanlarda başka şeylere bakmak, çünkü hoşnutsuzluğa neden oldu. (Bir yan not olarak, bizim için tüm bu yolculuk, daha da minimalist bir yaşam tarzının tadını çıkarmamı ve kucaklamasını sağlamıştır; bu da bize para kazandırır.). Bir sürü şey hakkında söylediklerimden başka bir favori alıntı, “sadece yapman gerekmediği anlamına gelmez çünkü.” Yani doğru… Ve bence çocuklarım her zaman bunu duymaktan gerçekten nefret ediyorlar? Son olarak, İncil'deki Atasözleri kitabının, Tanrı'nın paramızla ne yapmamızı istediği hakkında söyleyecek çok şey var. Atasözleri 21:20 diyor ki: “Bilge evde, yiyecek ve yağ seçimi yapan mağazalar var, ama aptal bir adam sahip olduğu her şeyi yutuyor.” Tanrı'nın bize güvendiği parayla kesinlikle akıllı olmak istiyoruz, bu yüzden biz ( Gelirimizin% 10'unu kilisemize geri verin) ve her ay biraz para biriktirin.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kredi Kartı Borcundan Kaçın ve Borç Verme ile Hala Ödül Kazanın
Maliye

Kredi Kartı Borcundan Kaçın ve Borç Verme ile Hala Ödül Kazanın

Kredi kartı ödülleri, nakit para ya da seyahat noktaları gibi, insanların harcamaları için kredi kartlarını kullanmaları için büyük bir çekicidir. Ancak, bu avantajlar da sizi başı belaya sokabilir. Dikkatli değilseniz, planladığınızdan ve ödeyebileceğinizden daha fazla harcama yapabilirsiniz. Bu olduğunda, kredi kartı ekstreniz ayın sonunda ulaştığında ödeyebileceğinizden daha fazla masrafınız olur.
Devamını Oku
2018 En İyi 10 En İyi Oto Sigorta Şirketleri
Maliye

2018 En İyi 10 En İyi Oto Sigorta Şirketleri

En iyi koruma parasının satın alınmasını istiyorsanız, en iyi araba sigortası şirketlerinden birinden bir otomatik politika satın almak esastır. Saygın bir sağlayıcıdan yüksek kaliteli bir politika satın alarak, hem hayatın hem de hayatınızı değiştiren finansal kayıplardan korunma elde edersiniz. Eşsiz sigorta gereksinimlerinize göre tasarlanabilen politikalara ek olarak, en iyi araba sigortası şirketleri genellikle üstün müşteri hizmetleri, faturanızı ödeyebileceğiniz veya politika ayrıntıların
Devamını Oku
Net Değerinizi 100.000 $ Arttırmak İçin 4 Basit Adım
Maliye

Net Değerinizi 100.000 $ Arttırmak İçin 4 Basit Adım

Sizin, aileniz ve hayalleriniz için 100.000 dolarlık bir anlamı ne olurdu? Bu tür para hayatınızı nasıl değiştirebilir? Gelecek beş yılda net değerinizi 100 bin dolar artırabilirseniz ne olur? Net değerinizi bu miktarda arttırmak, anıtsal bir görev gibi görünebilir. Ancak meselenin gerçeği, normal bir gelire sahip olağan kişi veya aile için bile yapılabilir.
Devamını Oku