">
Maliye

Sadece 2.5 Yılda 115 Bin $ 'lık Borcunu Kapamak İçin Ne Gerekir?

115.000 dolar borcunu nasıl aldın?

2003 yılında evlendik ve her biri evliliğe öğrenci kredi borcu getirdi. Her birimiz dereceleri elde etmek için özel üniversitelere gittik ve bu bizim borcumuzun büyük bir parçasıydı. Ayrıca bir araba kredisi ve bazı kredi kartı borcumuz vardı. 115.000 $ 'a kadar eklendi.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Kapana kısılmış hissettik. Her zaman sonsuza kadar olacağını ve biz asla bitiremeyeceğimizi hissettik. On yıl önce mezun olmuş bir okulu bitirmek ve o zamandan beri borçlu olmak çok yeniydi.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

2 yıl 5 ay içinde ödedik. Başlangıçta, sonuna doğru olduğumuz kadar çılgın değildik. Son 16 ayda borcun büyük kısmını devirdiğimizi söyleyebilirim. Bunun ortasında biz nakit 2 yolculuk, Kamboçya'ya 2 misyon gezdi ve bir seyahat römorku satın aldı (çünkü bu harika bir anlaşma oldu!).

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Arkadaşlar, bizi dinlediğimiz CD'de Finansal Barış Üniversitesinin bir kopyasını ödünç verdiler. Bundan sonra sürekli olarak Dave Ramsey gösterisini ev çevresinde çalışırken ya da her ne ise kendimi motive etmek için dinlerdim. Borç azaltımını takip etmeye geldiğinde daha çok gelenekselyiz. Termometreleri kağıda çizdim ve renklendirdim ve bir grafikte borca ​​yöneldiğimiz zaman yazdım. Zarf sistemini de kullanıyoruz.

Borç Kartopunu 18 ayda 52.000 dolar borç ödemek için kullandık!
ŞİMDİ BEDAVA FORMU İNDİR

Borç Kartopu Formu


Borç Kartopu Formu'nu nereye göndermemi istersiniz?

Başarı! Şimdi aboneliğinizi onaylamak için e-postanızı kontrol edin.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Çıkışı bitirmek istediğimiz birkaç kez vardı. Çok zorlandı. Hikayenin sonunu göremedik ve borç tarafından tuzağa düşmüş hissettim. Ya da satın almak istediğimiz bir şey gördük. Ray borçlarını daha erken ödemeye yardım etmek için bir ton (ve hala) yaptı ve bu da aile hayatımıza zarar verdi. Kızların babalarını görmedikleri günler var çünkü uyuyakaldıktan sonra eve dönüyor. Zorluklar çoğunlukla paranın başlangıcındaydı, çünkü kısa bir süre sonra para biriktirdiğimizde neredeyse borç vermemiz neredeyse otopilot haline geldi.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Bu süreçte evli bir çift olarak daha da güçlendiğimizi görmek güzeldi. Her ikimizin de borçtan çıkması için önemli olduğuna karar verdiğimizde, yol boyunca birbirimizi destekleyebildik. Neredeyse borca ​​karşı aynı ekipte olduğumuz gibi.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Ray bir vinç kiralama şirketi yönetiyor ve ben evde kalıyorum bir anne. Ray, borçlara daha hızlı para atmak için haftada bir zilyon saat çalışabildi.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Tuhaf. Ama harika da! Ve bir banka yerine kendimizi ödemek harika! Artık borçlarımızla yükümlü olduğumuzu düşünemediğimiz bir geleceği planlayabiliyoruz.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Bırakma. Sen isteyeceksin, ama yapma. Theodore Roosevelt'in en sevdiğim alıntılarından biri “Karşılaştırma sevinç hırsızıdır”. Bu borç geri ödemesi sırasında benim için çok uygundu. Dükkanlarda başka şeylere bakmak, çünkü hoşnutsuzluğa neden oldu. (Bir yan not olarak, bizim için tüm bu yolculuk, daha da minimalist bir yaşam tarzının tadını çıkarmamı ve kucaklamasını sağlamıştır; bu da bize para kazandırır.). Bir sürü şey hakkında söylediklerimden başka bir favori alıntı, “sadece yapman gerekmediği anlamına gelmez çünkü.” Yani doğru… Ve bence çocuklarım her zaman bunu duymaktan gerçekten nefret ediyorlar? Son olarak, İncil'deki Atasözleri kitabının, Tanrı'nın paramızla ne yapmamızı istediği hakkında söyleyecek çok şey var. Atasözleri 21:20 diyor ki: “Bilge evde, yiyecek ve yağ seçimi yapan mağazalar var, ama aptal bir adam sahip olduğu her şeyi yutuyor.” Tanrı'nın bize güvendiği parayla kesinlikle akıllı olmak istiyoruz, bu yüzden biz ( Gelirimizin% 10'unu kilisemize geri verin) ve her ay biraz para biriktirin.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Millennials için Hayat Sigortası
Maliye

Millennials için Hayat Sigortası

Bin yıllık, bin yıllardır. Bu senin için. Kimsenin ölmekle ilgili düşünmek istemediğini biliyorum, özellikle gençleri ölmekle ama gerek. İster 18 yaşını doldurmuş olun, ister 30'lu yaşlarınızdaki bin yıllık parantezin yuvarlanmasını sağlayın, bugün beklenmedik bir şekilde ölecekseniz ebeveynleriniz, eşiniz, çocuklarınız veya işiniz hangi finansal durumu ele alacağınızı düşünün.
Devamını Oku
Para Bağış Plazması Nasıl Yapılır
Maliye

Para Bağış Plazması Nasıl Yapılır

Her hafta, “Birisi nasıl kolay para kazanabilirim?” Diye sorduğum birisini görüyorum. Genellikle, birkaç kişi MLM veya Uber önerileriyle cevap veriyor, ama nadiren birkaç dolar kazanmanın en kolay yolu olduğunu düşünüyorum. : Plazunuzu satmak. Fakat vücudunuza karışmaya karar verdiğinizde, bunun sonuçları olabilir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kullanılmış Elektronik Cihazlarınızı Kolayca Satmak için 24 Site"/>
Maliye

Kullanılmış Elektronik Cihazlarınızı Kolayca Satmak için 24 Site

Elektronik çağda yaşıyoruz, dostlarım. Çoğumuz için hayat, telefonunuz, iPad'iniz veya dizüstü bilgisayarınız olsun, bir çeşit elektronik eşya içerir. Elektronik çağ hiçbir yere gitmiyor. Ancak, bir uyarı ile geliyor; Evin etrafında uzun süre kullanılmayan elektronik eşyaların büyüyen bir yığını.
Devamını Oku
Motive Olmak için 10 Büyük Kariyer Alıntıları
Maliye

Motive Olmak için 10 Büyük Kariyer Alıntıları

Önümüzdeki birkaç hafta içinde bir yaşam için ne yaptıklarını seven insanlarla röportaj yapacağım bir podcast yayınlayacağım. Bu podcast için hazır olmanızı sağlamak için, size sevdiğiniz bir kariyer peşinde koşarken sizi motive etmek için bazı alıntılar getireceğimi düşündüm: “Sevdiğiniz bir işi seçin ve hayatınızda asla bir gün çalışmak zorunda kalmayacaksınız. .
Devamını Oku