">
Maliye

Sadece 2.5 Yılda 115 Bin $ 'lık Borcunu Kapamak İçin Ne Gerekir?

115.000 dolar borcunu nasıl aldın?

2003 yılında evlendik ve her biri evliliğe öğrenci kredi borcu getirdi. Her birimiz dereceleri elde etmek için özel üniversitelere gittik ve bu bizim borcumuzun büyük bir parçasıydı. Ayrıca bir araba kredisi ve bazı kredi kartı borcumuz vardı. 115.000 $ 'a kadar eklendi.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Kapana kısılmış hissettik. Her zaman sonsuza kadar olacağını ve biz asla bitiremeyeceğimizi hissettik. On yıl önce mezun olmuş bir okulu bitirmek ve o zamandan beri borçlu olmak çok yeniydi.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

2 yıl 5 ay içinde ödedik. Başlangıçta, sonuna doğru olduğumuz kadar çılgın değildik. Son 16 ayda borcun büyük kısmını devirdiğimizi söyleyebilirim. Bunun ortasında biz nakit 2 yolculuk, Kamboçya'ya 2 misyon gezdi ve bir seyahat römorku satın aldı (çünkü bu harika bir anlaşma oldu!).

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Arkadaşlar, bizi dinlediğimiz CD'de Finansal Barış Üniversitesinin bir kopyasını ödünç verdiler. Bundan sonra sürekli olarak Dave Ramsey gösterisini ev çevresinde çalışırken ya da her ne ise kendimi motive etmek için dinlerdim. Borç azaltımını takip etmeye geldiğinde daha çok gelenekselyiz. Termometreleri kağıda çizdim ve renklendirdim ve bir grafikte borca ​​yöneldiğimiz zaman yazdım. Zarf sistemini de kullanıyoruz.

Borç Kartopunu 18 ayda 52.000 dolar borç ödemek için kullandık!
ŞİMDİ BEDAVA FORMU İNDİR

Borç Kartopu Formu


Borç Kartopu Formu'nu nereye göndermemi istersiniz?

Başarı! Şimdi aboneliğinizi onaylamak için e-postanızı kontrol edin.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Çıkışı bitirmek istediğimiz birkaç kez vardı. Çok zorlandı. Hikayenin sonunu göremedik ve borç tarafından tuzağa düşmüş hissettim. Ya da satın almak istediğimiz bir şey gördük. Ray borçlarını daha erken ödemeye yardım etmek için bir ton (ve hala) yaptı ve bu da aile hayatımıza zarar verdi. Kızların babalarını görmedikleri günler var çünkü uyuyakaldıktan sonra eve dönüyor. Zorluklar çoğunlukla paranın başlangıcındaydı, çünkü kısa bir süre sonra para biriktirdiğimizde neredeyse borç vermemiz neredeyse otopilot haline geldi.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Bu süreçte evli bir çift olarak daha da güçlendiğimizi görmek güzeldi. Her ikimizin de borçtan çıkması için önemli olduğuna karar verdiğimizde, yol boyunca birbirimizi destekleyebildik. Neredeyse borca ​​karşı aynı ekipte olduğumuz gibi.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Ray bir vinç kiralama şirketi yönetiyor ve ben evde kalıyorum bir anne. Ray, borçlara daha hızlı para atmak için haftada bir zilyon saat çalışabildi.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Tuhaf. Ama harika da! Ve bir banka yerine kendimizi ödemek harika! Artık borçlarımızla yükümlü olduğumuzu düşünemediğimiz bir geleceği planlayabiliyoruz.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Bırakma. Sen isteyeceksin, ama yapma. Theodore Roosevelt'in en sevdiğim alıntılarından biri “Karşılaştırma sevinç hırsızıdır”. Bu borç geri ödemesi sırasında benim için çok uygundu. Dükkanlarda başka şeylere bakmak, çünkü hoşnutsuzluğa neden oldu. (Bir yan not olarak, bizim için tüm bu yolculuk, daha da minimalist bir yaşam tarzının tadını çıkarmamı ve kucaklamasını sağlamıştır; bu da bize para kazandırır.). Bir sürü şey hakkında söylediklerimden başka bir favori alıntı, “sadece yapman gerekmediği anlamına gelmez çünkü.” Yani doğru… Ve bence çocuklarım her zaman bunu duymaktan gerçekten nefret ediyorlar? Son olarak, İncil'deki Atasözleri kitabının, Tanrı'nın paramızla ne yapmamızı istediği hakkında söyleyecek çok şey var. Atasözleri 21:20 diyor ki: “Bilge evde, yiyecek ve yağ seçimi yapan mağazalar var, ama aptal bir adam sahip olduğu her şeyi yutuyor.” Tanrı'nın bize güvendiği parayla kesinlikle akıllı olmak istiyoruz, bu yüzden biz ( Gelirimizin% 10'unu kilisemize geri verin) ve her ay biraz para biriktirin.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Gayrimenkul Yatırımında Dikkat Çekilmesi Gerekenler
Maliye

Gayrimenkul Yatırımında Dikkat Çekilmesi Gerekenler

Gayrimenkul yatırımcılığı finansal özgürlüğü elde etmek için harika bir yol olsa da, tehlikeli bir yolculuk olabilir. Orada paranızı almaya hazır bolca sanatçı var. Bir emlak anlaşmasına geçmeden önce, insanların çekmeye çalıştığı dolandırıcılıklardan haberdar olmalısınız. Bu makalede, size gayrimenkul yatırım yaparken dikkat etmeniz gerekenler hakkında ipuçları verilecektir.
Devamını Oku
İyileştirme İncelemesi
Maliye

İyileştirme İncelemesi

Bu hikayeyi okumadan önce, kendi yatırım bilgilerim ve Betterment'in nasıl bir rol oynadığı hakkında biraz bilgi paylaşmak istiyorum. Yatırım söz konusu olduğunda hiçbir şekilde uzman değilim. Ancak, temelleri iyi bir şekilde anladım ve her zaman Vanguard'la birlikte Roth IRA'mı maksimize ediyorum. Ayrıca tam zamanlı çalıştırdığım zaman işten çıkardığım eski bir işverene sahip bir 401 (k) var.
Devamını Oku
3 yıldan az bir sürede 600,000 dolar borçtan nasıl kurtuldu?
Maliye

3 yıldan az bir sürede 600,000 dolar borçtan nasıl kurtuldu?

600.000 dolar borcunu nasıl aldınız? Bu borç ne türden oluşuyordu? Borcumda 571.817.68 dolar vardı ve üç yıldan az bir sürede parasını ödedim. Ocak 2009'da - en düşükten en düşük olan borçlarım: 385,452,12 $ - Benim evimin ipoteği $ 146,191.47 - Benim kiralık mülk ipotek $ 12,550.75 - Eşitlik satırında $ 10,412.
Devamını Oku
5 Aydaki Bu Aile 18 Aylık Borçtan 50.000 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?
Maliye

5 Aydaki Bu Aile 18 Aylık Borçtan 50.000 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?

50.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? Her zaman bir MBA için okula dönmeyi planlamıştım. Muhtemelen borcu serbest bırakabildiğim batıda alma materyaline dönmek yerine, tamamen yeni ve eşsiz bir deneyim seçtik. Hedeflerim ve değerlerim ile iyi bir uyum içinde saygın bir programa kaydolmam için Midwest'e taşındık, fakat bize 65.000 dolarlık bir borç paramızı ödüyoruz.
Devamını Oku