Maliye

5 Aydaki Bu Aile 18 Aylık Borçtan 50.000 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?

50.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu?

Her zaman bir MBA için okula dönmeyi planlamıştım. Muhtemelen borcu serbest bırakabildiğim batıda alma materyaline dönmek yerine, tamamen yeni ve eşsiz bir deneyim seçtik. Hedeflerim ve değerlerim ile iyi bir uyum içinde saygın bir programa kaydolmam için Midwest'e taşındık, fakat bize 65.000 dolarlık bir borç paramızı ödüyoruz.

Okulumuzun 2. yılındaki 3. çocuğumuz vardı. 1992'deki Camry'nin arkasındaki üç araba koltuğunu doldurmaya devam edebilirdik, ama bir minivanın 5K $ için iyi bir anlaşması var. Borçta 45 bin dolar olduğunda, başka 5 bin dolar ne? Bu türden bir düşünceyi savunmuyorum, ama bu düşüncelerden hiçbir şey almadığımı söylersem yalan söylemiş olurum.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Can sıkıcı! Para konusunda oldukça muhafazakâr bir adamım ve her zaman kendimi güvende hissettirmek için bir yastık aldım. Ama okula geri döndüğümde, acil yardım fonu yerine bir sürü borç aldım. Ayakkabımda bir kayaya sahip olmak gibiydi. Rahatsızdı ve ondan kurtulmak istedim. Muhtemelen bir işi hızlı bir şekilde sıralayamazsam, belirsizlikten kalp krizi geçirirdim. Neyse ki, sabırsızlıkla beklemek için iyi bir işim vardı ve kredilerimizden kurtulmamızın ne kadar zaman alacağına dair oldukça iyi bir fikrim vardı.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Yeni işimden hemen hemen% 20 oranında bir imza bonusu aldık. Önümüzdeki 18 ayın her biri için en az 1.000- $ 2.000 $ ödeyerek kalanları yongalamaya devam ettik. Ayrıca şirketimden tam eşleşmeyi elde etmek için 401k'ime yeterince katkıda bulunmaya devam ettim. Daha sonra 18 ay sonra, sadece borcunu ödemekle kalmadık, aynı zamanda 20 bin dolar tasarruf da elde ettik!

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Tüm hesap bakiyelerini takip etmek için Mint.com'u kullandım ve sürekli olarak “borçtan kurtul” Excel elektronik tablomu güncelledim.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Bu bölümde şanslı olabiliriz. Önemli zorluklar veya finansal sürprizler yaşamadık. Burada ve orada bazı araba bakımları vardı, ama asıl zorluk yaşam tarzımızı geri kazımak ve daha büyük alımları ertelemek oldu.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Paranın evliliğin en büyük argüman ve çatışması sebebi olduğunu söylerler, fakat bunun bizim için geçerli olduğunu bulamadık. Amanda tutumludur ve tabağında, aile maliyesi ve faturaları ile ilgilenmeme izin verdiğinden eminim. O bölümün üstünde kalmam için bana güveniyor ve şimdiye kadar onu hayal kırıklığına uğratmadım.

Bu dönemde, çocuklarımız olduğundan beri ilk defa çalışmaya başladı. İşe geri dönmenin temel nedeni borcumuzla alakasızdı, ancak ödemeye yardımcı olabiliyordu. İki çalışan eşin ihtiyaçlarını küçük çocuklarla nasıl dengeleyeceğimizi anlamaya çalıştık. Borç, 2 çalışan ebeveynin yeni dinamiğine daha fazla stres kattı mı bilmiyorum, ama kesinlikle azaltmadı.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Yakın zamanda büyük bir üretim şirketinde finansal analist olarak çalışmaya başladım ve Amanda kendi keman stüdyosunu kurdu.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Rahatladım! Gün sonunda nihayet geldiği zaman, dürüstçe düşündüğüm kadar tuhaf hissetmedim. Bence bu, dikkatli bir şekilde mali plana sahip olmaktan geliyor. Hedefinize yaklaştıkça yavaş yavaş çökecek bir gerçeklik. Son borç ödemesini verdiğiniz an sürpriz olmamalı, ne tür bir eğlence var, ama yine de kesinlikle buna değer. Geriye baktığımızda, yaptığımız zaman ilgilenmemize sevindik. Ödemeyi yapan ve aynı zamanda hala ödeme yapan, aynı zamanda mezun olan arkadaşlarımız var. Şimdi bu parayla daha fazla esnekliğe sahip olmak harika.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Bir plan yaz! Tüm sayıları ayrıntılı bir seviyede çalıştırın ve tutarlı bir şekilde güncelleyin. Bu benim konuşmamın CPA tarafı olabilir, fakat borcunuzu nasıl ve ne zaman ödeyeceğinizi bilerek bilmek çok kritik ve güçleniyor. Nasıl emin değilseniz, bir arkadaşa sorun! Orada bir sürü Excel ineği var, herkesin ne kadar e-tablo sihirbazının çalışabileceğini göstermek için bekliyor!

Daha hızlı ödeme yapmamıza yardımcı olan bazı özel şeyler, büyük satın alımları ertelemeyi, Craigslist ve kıyafet veya diğer ihtiyaçlar için garaj satışlarından, kredi kartı kayıt ikramiyelerinden (ironi!) Yararlanmayı ve her zaman daha iyi fırsatlar talep etmeyi içeriyordu! Yapmadığımız bir şey kupon oldu. Karım kupondan nefret ediyor, biz de yapmadık. Güçlü yönlerimize odaklandık ve hepsi işe yaradı.

Borçtan uzak kalmak ya da zenginlik oluşturmak için ne gibi adımlar atıyorsunuz?

Borcumuzu ödediğimiz oranda tasarruf etmedik, ancak 2015'te yenilenen bir odakla bunu yapmayı planlıyoruz. “Gerçek işim” de çalışmaya devam edeceğim ve ne kadar büyük bir deneyime sahip olduğumu deneyeceğim. Vergi mevsiminde kendimi çok zayıflamadan EBM uygulamamı büyütün. Karım keman yarı zamanlıını öğretmeye devam edecek ve programının izin verdiği ölçüde daha fazla öğrenciyi bile alacak. Şimdi, para ile ilgili deneyimlerimi paylaştığım ve kullanıcı tarafından gönderilen bütçeler hakkında ücretsiz bireysel tavsiye verdiğim bir site işletiyorum. Ayrıca karımı müzik iş dünyasına götürmeye ikna ettim ve yakında kemanı daha iyi kestirmeye çalışmalı. Birkaç yeni gelir kaynağı ile yeni bir yıl deneyimini bekliyoruz.

Mark ve ailesinin servet yolculuğuna dair daha fazla bilgi edinmek ve harika ücretsiz finansal danışmanlık almak için Bare Budget Guy adlı bloguna gidebilirsin.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Zeitgeist Ek

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Hemen şimdi 100.000 $ yatırım 6 Pratik Yolları
Maliye

Hemen şimdi 100.000 $ yatırım 6 Pratik Yolları

Herkesin 100.000 dolar civarında oturduğunun farkında değilim, ama eğer şu anda servet oluşturmaya çalışıyorsanız ve hedeflerinize bağlı iseniz - 100.000 TL sizin finansal portföyünüzde sizin düşündüğünüzden daha hızlı görünecektir. Paranın doğru bir şekilde yatırılması, bileşik faiz merakı sayesinde katlanarak büyüyebilme potansiyeline sahiptir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Milyonerlere Emülasyonuyla Borçtan 70 Bin $ Nasıl Ödeniyor?"/>
Maliye

Milyonerlere Emülasyonuyla Borçtan 70 Bin $ Nasıl Ödeniyor?

Kendiniz hakkında biraz bilgi verin, bir iş koçuyum ve 175 milyondan fazla kişiyle röportaj yaptığım bir web şovum var. Tüm mülakatlar, Sitemde, Milyoner olarak adlandırılan ücretsiz. 70.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? Bir Honda Civic $ 19,300, bir öğrenci kredisi olan $ 3,400, ikinci bir öğrenci kredisi 22.780 $ ve bir ev kredisi toplamı 24.560 $ olan bir kredim vardı.
Devamını Oku
Neden Finansal Eğitiminizin Ücretini Almalısınız?
Maliye

Neden Finansal Eğitiminizin Ücretini Almalısınız?

Çok fazla zaman, insanlar finansal eğitimini olayların, koşulların, hayat derslerinin veya sınırlı eğitim kaynaklarının elinde bırakıyorlar. Kişisel deneyimlerimden öğrendiğim gibi (aklımı, aldığım en kötü mali tavsiyeden yeniden eğitmek zorunda kaldım), diğerlerinin kim olduğunu bilmediğiniz sürece, finansal eğitiminizin ayrıntılarını tamamen başkalarının ellerine bırakmanız tehlikeli bir hamledir. ve inandıkları şey.
Devamını Oku
Doğal Afet için Finansal Olarak Nasıl Hazırlanır?
Maliye

Doğal Afet için Finansal Olarak Nasıl Hazırlanır?

Karım ölümcül bir fırtınadan korkuyor. Öte yandan, gösteri Fırtına Chasers üzerinde olmak için aşkı öldürürdüm. (Bu garipleşir mi? Buna cevap verme…) Her iki sezon da sezonun ilk kasırga sirenini duymak, her yıl oldukça korkunç bazı fırtınaların yolunda yaşadığımız korkutucu bir hatırlatmadır.
Devamını Oku