Maliye

Para Geri Dönüşümlü Kağıt Yapmanın 4 Yolu

Her gün kullandığımız birçok ürün geri dönüşüm merkezlerine getirilebilir. Bazı geri dönüşüm merkezleri işleri bırakmak için para ayırırken, diğerleri bunu yapmak için size nakit ödeyeceklerdir.

Eminim, geri dönüşüm için alüminyum kutular toplayan birini tanıyorsunuzdur. Veya hurda metalinizi ücretsiz almak için Craigslist'in sunduğu reklamları gördünüz.

Geri dönüşüm işi yapmak, özellikle hurda metal veya alüminyumu geri dönüştürüyorsanız, bazı ekstra ekstra para getirebilir. Bazı şirketler de geri dönüşüm için kağıt ürünleri getirmeniz için size para ödeyeceklerdir.

Şimdi, geri dönüşüm kağıdıyla zenginleşmeyeceksin. Aslında, kağıt geri dönüşümü için ortalama ödeme ton başına 50 ila 75 $ arasındadır.

Geri dönüşümlü kağıttan düzenli bir gelir elde etmek muhtemelen gerçekleşmeyecektir. Sabit bir gelir arıyorsanız, bunun yerine ahşap paletleri geri dönüştürmeyi deneyebilirsiniz.

Neden Para Geri Dönüşümlü Kağıt Yapmaya Çalışmalıyım?

Öyleyse, çok fazla para geri dönüşüm kağıdı yapmayacaksanız, nedeniniz nedir? Ekstra para güzel olsa da, geri dönüşüm kağıdı için başka bir nedeniniz olabilir.

Çevreye sağlayacağınız yardım düşüncesi sizin için harika bir motivasyon olabilir.

EPA'ya göre, kağıt ürünleri 2014 yılında ABD'nin yıllık atıklarının dörtte birinden fazlasından sorumluydu. Rakamlarla, potansiyel olarak depolama alanlarına (geri dönüşümden önce) giden 67 milyon tondan fazla kağıttan bahsediyoruz.

Dışarı çıkıp ağaçlara bakmayı, ormanda yürümeyi ya da evde odun ürünlerini bulundurmayı seviyor musunuz? Öyleyse, daha fazla kağıt ürününün geri dönüştürülmesine yardımcı olarak bu ağaçların yenilenmesine ve korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Daha fazla kağıt ürünü yapmak için geri dönüştürülmüş kağıt kullanılır. Bu, ihtiyacımız olan kağıt ve karton ürünleri almak için daha az ağacın yok edilmesi anlamına geliyor. Bu yüzden, para ek bir bonus olabilse de, daha fazla kağıdın geri dönüştürülmesine yardımcı olmak için başka güdüleyicileri de bulabilirsiniz.

Geri dönüşüm kağıdına ilgi duyuyorsanız, ister nakit ister çevre için olsun, burada dört adımınız var.

1. Yakınınızdaki Geri Dönüşüm Merkezlerini Bulun

Kağıtları geri dönüştürerek para kazanmanın ilk adımı, kâğıt için ödeme yapan yakınınızdaki geri dönüşüm merkezlerini bulmaktır. Alüminyum için ödeme yapan ya da nakit için cam şişeleri geri dönüştürmenize izin veren geri dönüşüm merkezleri bulmak genellikle kolaydır.

Kağıtları geri dönüştürmek için size nakit ödeyeceğiniz bir geri dönüşüm merkezi bulmak biraz daha bacak çalışması gerektirebilir. İnternette “yakınımdaki geri dönüşüm kâğıdı” gibi bir arama yaparak işe başlayın. Yakındaki geri dönüşüm merkezlerinin bir listesini doldurabilmeniz gerekir.

Yerel geri dönüşüm merkezlerinin bir listesini aldıktan sonra, daha fazla bilgi için web sitelerinde gezinmeniz gerekir. Bazı geri dönüşüm merkezleri, öğeleri bırakmak için ücretlendirilir. Diğerleri size ödeme yapacak.

Tüm geri dönüşüm merkezlerinin her türlü malzemeyi kabul etmediğine dikkat etmek önemlidir. Bazıları hurda metal gibi belirli ürünlere odaklanır. Diğer geri dönüşüm merkezleri bir dizi ürünü kabul eder.

Her merkezin web sitesine bakın veya yapmanız gerekiyorsa doğrudan arayın. Size en yakın merkezleri, kağıt bırakmak için ödeme yapın.

Her bir kağıt geri dönüşüm merkezinin, kabul ettikleri kağıt türleri üzerinde farklı kurallara sahip olabileceğini bilmek de önemlidir. Sadece oluklu mukavva kabul edilebilirken, başka bir kişi sadece gazete ve dergileri kabul edebilir.

Bu yüzden araştırmanızı, gitmeden önce telefon ve internet üzerinden yapmanız önemlidir. Her tür kağıdı kabul etmediklerini öğrenmek için çeşitli merkezlerini ziyaret etmekle vakit kaybetmek istemezsiniz.

Not: Kağıt şirketlerine de bakabilir. Bazı kağıt üretim şirketleri, geri dönüştürülebilir kağıtların getirilmesi için size ödeme yapmaya istekli olabilir.

2. Merkeze Getirmek için Kağıt Ürünleri Toplayın

Hangi geri dönüşüm merkezlerinin veya kağıt şirketlerinin hangi kağıt ürünlerini kabul ettiğini bir liste derledikten sonra, toplamaya başlayabilirsiniz. Geri dönüşüm için kağıt alabileceğiniz çeşitli yerler vardır.

Örneğin, kendi evinizden kağıt ürünleri alabilirsiniz. Ya da önceden izin almanız şartıyla komşularınızdan, ailenizden, arkadaşlarınızdan veya iş yerinizden toplayabilirsiniz.

Yerel özel veya devlet okulları da kağıt ürünlerini geri dönüşüm için toplamanıza izin vermeye istekli olabilir. Geri dönüştürülebilen bir kağıda sahip olduğunu bildiğiniz yerlere ve kişilere çağrı yapmaya başlayın.

Günlük bir kağıt alan komşularla görüşün. Ya da çok fazla teslimat alan arkadaşlar ve aile üyeleri. Kurtulmak istedikleri bir yığın karton kutu olabilir. Evlerine teslim edilen çok sayıda dergiye sahip olan sevdiklerinizle konuşun.

Geri dönüşüm merkezlerinin ne tür kağıtlara sahip olduğunu ve hangi türlerin en çok nakit ödediğini temel alarak toplayın. Bu, çabalarınıza değer kağıdın toplanması ve geri dönüştürülmesine yardımcı olacaktır.

3. Kağıt Ürünlerini Doğru Gruplara Sıralama

Kağıt ürünleri uygun gruplara ayırmak önemlidir. Geri dönüşüm merkezlerinin çoğu ağırlıkça ödeyecek ve çeşitli kağıt ürünleri yığını getirmenize izin vermeyecektir.

Bunun yerine, kabul ettikleri her tür kağıdın belirli gruplara ayrılmasını isteyeceklerdir. Karton bir gruba girer. Oluklu mukavva (orta tabakadaki sırtların bulunduğu tür) ayrı bir grupta olmalı.

Gazeteler, dergiler ve düz baskı kâğıtlarının büyük olasılıkla kendi gruplarına girmeleri gerekecek. Kâğıtlarınızla ne kadar sıralı ve organize olursanız, paranızı almak o kadar kolay olacaktır.

4. Nakit Alın!

Tamam, hangi merkezin hangi kağıt ürünler için en iyi ödediğini biliyorsunuz. Ve her şey toplanmış ve kağıt türüne göre sıralanmış. Şimdi paranızı almak için geri dönüşüm merkezine gitme zamanı.

Günler ve çalışma saatlerinin ne olduğunu önceden kontrol ettiğinizden emin olun. Ve bol bol zaman ayırın. Kağıdın tartılması ve operatörün düzgün bir şekilde dizildiğinden emin olmanız biraz zaman alır.

Kağıdı bıraktıktan sonra, iki yoldan biriyle ödeme alırsınız.Ya seni yerinde ödeyecekler ya da bazı merkezler bir çek gönderir. Yine de kağıdınızın ağırlığını listeleyen bir makbuz almalısınız.

Şimdi bu parayı borç almak, bir tatil için kaydetmek ya da biraz fazla para kazanmak için kullanabilirsiniz. Geri dönüşümlü kağıtlardan zengin olmayacak olsanız da, bu ekstra para eğlenmek için kullanılabilir.

Belki de Noel hediyeleri almanıza veya bahçeleriniz için yeni çiçekler için kullanmanız için ekstra para kazanmanıza yardımcı olur.

Geri dönüşüm kağıdıyla zenginleşmeyeceğiniz için, bazı yan düşünceleri daha büyük bir gelirle paylaşacağımı düşündüm. İnsanların ailelerine destek olmaları veya borçlarını ödemeleri konusunda tam anlamıyla yardım eden yan düşünceler var.

Daha Büyük Nakit Ödemeler için Daha Fazla Yan Hustle Fikirleri

Kendimi para için çok fazla geri dönüşüm yapmazken, yan taraftaki yerin hayatımı değiştirdiğini söyleyebilirim. Yıllar boyunca gelir için mücadele ettikten sonra, şimdi ailemin gelirinin büyük bir kısmını yan hareketlerden getiriyorum.

Sadece geçen sene, benim için doğru taraflardaki yan hileleri yaparak 25.000 dolardan fazla para kazandım. İşte ciddi nakit getirmek için benim en sevdiğim yan koşuşturma fikirlerimden bazıları.

Virtual Side Hustles ile Evden Freelance

Evden kurtulmakla ilgili en güzel şey, bir çok durumda kendi saatlerinizi yapabilmenizdir. Çocuklarım okula gitmeden önce yazı işleriimi sabah saat 7 ile 7 arasında yapıyorum.

Bu, onlarla evde olmamı, para kazanmamı ve hatta gün boyu mesai saatleri içinde evde bulunmamı sağlıyor.

Evinizde rahatça çalışabileceğiniz sanal yan işlerin bir listesi.

  • Dergi ve web siteleri için serbest yazı yazma
  • Çevrimiçi veya diğer işletmeler için sanal asistan olarak çalışmak
  • Web sitelerini, tişörtleri veya diğer öğeleri tasarladığınız bir grafik tasarım işini çalışmak
  • Transkripsiyonist veya veri girişi teknolojisi olarak çalışmak
  • Bir blog başlatın ve satış ortağı bağlantılarından gelir elde edin

Evinizdeki bilgisayardan sanal olarak ilgi duymuyorsanız, başka seçenekleriniz de var. Bu yan düşüncelere bir bakın.

El yapımı ürünler satmak

Örme veya ahşap eşya gibi şeyler yapmak için bir beceriniz varsa, bunları nakit olarak satabilirsiniz. El yapımı eşyalarınızı satmanıza izin veren birkaç site var.

Aslında, Etsy'ye ve yaptığınız dijital materyalleri satarak bile sitelere para kazanabilirsiniz. Kaliteli ürünler yaratmak için bir hediyeniz varsa, bunları çevrimiçi olarak veya el sanatları fuarlarında satabilirsiniz.

Ekstra Para Kazanmak için Becerilerinizi Kullanın

Ekstra para kazanmanın bir başka yolu da, yan işe koşan bir iş kurmak için becerilerinizi kullanmaktır. İyi bir fotoğrafçıysanız, portre bölümleri hazırlayabilir veya fotoğraflarınızı çevrimiçi olarak satabilirsiniz.

Ya da, eğer zeminde gitseniz, çim biçme işine başlayabilirsiniz. Eğer öğretmeyi seviyorsanız, VIPKID veya Qkids ile bir öğretmen olarak bir yan koşuşturma yapabilirsiniz.

Ekstra para kazanabileceğiniz becerilerin türünü bulmak için bir yol, oturmak ve bir liste yapmaktır. İyi olduğun ve yapmayı sevdiğin şeyleri yaz. Daha sonra ekstra para kazanmak için bu hediyeleri ve yetenekleri kullanabileceğinizi düşünün.

Örneğin, bilgisayarları kurmak veya onarmak için iyi biriyseniz, bir bilgisayar onarım işine başlayabilirsiniz. Temizlemeyi seviyorsanız, bir temizlik işine veya pencere yıkama işine başlayabilirsiniz. Organizasyonda veya ev sahnelemede iyi iseniz, bu alanlarda yeteneklerinizi paylaşan kişilerle çalışabilirsiniz.

Çocuklar veya evcil hayvanlardan hoşlanıyorsanız, Care.com aracılığıyla evcil hayvan bakımı veya bebek bakımı hizmeti alabilirsiniz. Ya da mobil bir araba yıkama işine başlayabilirsiniz. Ekstra para kazanmak için becerilerinizi kullanma olasılıkları neredeyse sınırsızdır.

Yarı Zamanlı Bir İş Alın

Yarı zamanlı işler, kendi yan işlerinizi yürütmekten daha iyi olabilir. Bir başkası için çalışırken, işini yaparsın ve eve git. Muhasebe veya pazarlama ile uğraşmak zorunda kalmamak. Bunun yerine, sadece iş sahipliğiyle gelen sorunların çoğundan ödünç alın ve ödeme alın.

İyi Korunan Cüzdan sahibi Deacon Hayes'in borcu 52 bin dolar ödemek zorunda kaldığında, pizza vermeye başladı. Her zaman etrafta eğlenceli bir iş değildi. Bazen drenaj tuzaklarını temizlediler ve yağları derin fritözlerde değiştirdiler. Ancak ekstra nakit ve ipuçları, sadece 18 ayda ödenen borcu almasına yardımcı oldu.

Bir restoran sunucusu, temizlik ofisleri veya yemek dağıtımı gibi yarı zamanlı işler ciddi nakit getirebilir. Bölgenizdeki yerel işletmelere bakın ya da iş ilanları için gazetelere göz atın.

Evden yarı zamanlı bir iş bile yapabilirsin. U-Haul gibi şirketler genellikle evden çalışan müşteri servis temsilcilerini işe alır. Bu sayede kendi evinizin konforundan çıkıp çıkabilirsiniz.

Yan Hustles İle Ekstra Para Kazanma, Hedeflerinize Ulaşmanıza Yardımcı Olabilir

Fazladan para kazanmak, sizi aldatan görünen mali hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacak harika bir yol olabilir. Borçtan çıkmak, bir ev için nakit ödeme yapmak ya da finansal bağımsızlık kazanmak için tasarruf etmek isteyip istemediğinize, ekstra para yardımı yapabilirsiniz.

Ekstra para getirdiğinizde, “ekstra” olduğu için hepsini finansal hedeflerinize yönlendirebilirsiniz. Bunu yapmadan önce kaçırmadın; Sadece var olmadığını farz et ve hedeflerinizi hızlandırmak için kullanın.

Ayda birkaç yüz dolarlık ekstra şey, bunun eklenmesi. Aylık olarak fark edemezsiniz, ancak biriktirdiğinizde mali olarak büyük bir fark yaratabilir.

Şimdi senin sıran. Hiç para ya da nakit için başka bir şey geri dönüştürdünüz mü? Ya da, başka bir yan koşuşturma ile başarı elde ettiniz mi?

Videoyu izle: Yeni kağıt üretebilirsiniz?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Anket Sesleri İncelemesi
Maliye

Anket Sesleri İncelemesi

Çevrimiçi para kazanmayı düşünmüşseniz, muhtemelen düzinelerce ve düzinelerce anket programına rastladınız. Bu web siteleri, kanepenizin rahatlığında ekstra para kazanmak için mükemmel bir yol olabilir. Çok sayıda farklı anket sitesi bulunduğundan, hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermek kafa karıştırıcı olabilir.
Devamını Oku
Para Swag Almak için 11 En İyi Kişisel Finans Yazılımı
Maliye

Para Swag Almak için 11 En İyi Kişisel Finans Yazılımı

Uzun zamandır büyük kişisel finans görevlerini yürütmek için bir yasal ped, bir hesap makinesi ve bir kalem kapma günleri. Artık bütçenizi yönetebilir, yatırımlarınızı izleyebilir, borç ödeme planınızı yürütebilir ve teknoloji ile daha iyi bir gelecek inşa edebilirsiniz. Paranızı akıllı telefonunuzda veya bir bilgisayarda yönetmeniz gerekip gerekmediğini en iyi kişisel finans yazılımlarından bazılarına dikkat çekiyoruz.
Devamını Oku
Sesli Gözden Geçirme: Neye Gibi - ve Beğenmeyecek
Maliye

Sesli Gözden Geçirme: Neye Gibi - ve Beğenmeyecek

Okumayı seviyorsanız veya okumak için daha fazla zamanınız olsaydı, Audible hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Audible sesli kitaplara abonelik sağlayan bir Amazon şirketidir. İnsanların Sesli İşitmeyi Neden Seçtikleri Hizmetle ilgili gerçekten havalı şeylerden biri, Audible'ın kitap seçimlerinin genellikle iyi bilinen kitap anlatıları, aktörler ve aktrisler tarafından okunmasıdır.
Devamını Oku
GFC 090: IRA ve 401k için Gerekli Minimum Dağıtım Kuralları
Maliye

GFC 090: IRA ve 401k için Gerekli Minimum Dağıtım Kuralları

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_90_RMD.mp3 Emeklilik hesabınıza ilk para yatırdığınız günü hatırlıyor musunuz? Emeklilik hesabınızın yıllar içinde büyüdüğünü gördünüz ve şükranla karşılaştınız çünkü hiçbir zaman ona dokunmak zorunda kalmadınız. Şimdi büyük çocuklar yeni odak noktanızdır ve asla ona ihtiyaç duymayacağınız için bunları üstlenmeye karar verdiniz.
Devamını Oku