">
Maliye

Sizin için doğru vergi dosyalama yazılımı nasıl bulunur

Vergi dosyalama sezonu yine üzerimize düşüyor ve İyi Korunmuş Cüzdan her adımda size rehberlik etmek için burada. Bugün birkaç vergi dosyalama temelinden geçeceğiz ve en popüler 3 kendin yap vergi beyannamesi dosyalama sistemlerini gözden geçireceğiz. Vergi başvurusu, bazıları için uğraştığınız kesinti türlerine bağlı olarak, diğer durumlarda, biraz daha zor olan bir işlemdir.

Standart bir kesinti ile temel vergi beyannamesi evde kaliteli bir dosyalama yazılımı programı ile kolayca tamamlanabilirken, emlak yatırımcısı gibi daha kapsamlı bir geri dönüş daha karmaşık olabilir ve profesyonel yardım gerektirebilir. İyi bir sisteme sahip olmak, vergilerinizi fazla ödemekten kaçınmanıza yardımcı olabilir.

İadelerinizi tamamlamak için bir başkasına ödeme yapıp yapmadığınız size bağlı, ancak, en son teknoloji ürünü çevrimiçi yazılım sayesinde do-it-yourself vergi başvurusu her zaman daha da kolaylaşıyor. İşte en popüler vergi dosyalama yazılım programlarından üçünü inceliyoruz, ancak ilk olarak, bazı 2016 vergi dosyalama temelleri.

Vergi Dosyalama Temelleri

2015 vergi yılı için gelir vergilerinizi dosyalamak için hazırlanırken, 2016'nın temel vergi iadesi yönergelerini burada bulabilirsiniz.

  • Vergi mevsimi resmi olarak 19 Ocak 2016 Salı günü açılır. Bu, İç Gelir Hizmetinin bu tarihten önce herhangi bir iade başvurusunu kabul etmeyeceği anlamına gelir.
  • Vergi mevsimi 18 Nisan 2016 Pazartesi günü resmen kapanıyor. Geleneksel 15 Nisan'daki sapmanın nedeniinci Son başvuru tarihi, Washington DC'nin 15 Nisan Cuma günü Kurtuluş Günü'nü kutlamasıdır.inciBöylece, vergi mükelleflerine iadelerini sonuçlandırmak için birkaç gün daha vermeye karar verdiler. * BONUS: Maine veya Massachusetts'te yaşıyorsanız, 18 Nisan'da Patriots Günü kutlamaları sayesindeinci, 19 Nisan Salı günü gece yarısına kadar var.inci Vergi beyannamenizin geç teslim edilmeksizin doldurulmasını tamamlamak.
  • IRS web sitesine göre, ulusun vergi mükelleflerinin yüzde yetmişi, 62.000 $ veya daha az düzeltilmiş brüt gelirleri olan vergi dosyalarına ücretsiz ad-marka yazılım sunan IRS Free File için uygundur.
  • Gönüllü Gelir Vergisi Desteği (VITA) ve Yaşlılara Vergi Danışmanlığı (TCE), hak kazananlara ücretsiz vergi yardımı sunmaktadır. Bu hizmetlerden nasıl yararlanabileceğinizi öğrenmek için bu IRS web sitesine gidin.

3 Farklı Vergi Dosyalama Yazılımları

Şimdi, 2015 vergi yılı için vergi dosyalamanın temelleri hakkında bazı yararlı bilgiler paylaştığımıza göre, en popüler üç tane kendinden vergilendirme vergi programlarının değerlendirmelerini paylaşma zamanı. Vergi beyannamesi, çevrimiçi vergi dosyalama programlarında en yenisi ile hiç olmadığı kadar kolay.

Turbo vergi

30 yıllık bir sicile sahip olan Turbo Tax, mevcut en popüler ev içi dosyalama sistemlerinden biri. Neredeyse her durumda vergi makbuzlarını kapsayan programlar için çeşitli fiyatlandırma seçenekleriyle, Turbo Tax kapsıyor.

Yazılım Fiyatlandırması

Turbo Vergi, ÜCRETSİZ fiyattan (evet, “Ücretsiz!”) 79.99 $ 'a kadar değişen dört farklı vergi dosyalama programına sahiptir. İşte size daha fazla bilgi veren bir döküm çizelgesi:

Açıkçası, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli paketler vardır. Yukarıdaki grafikten, Federal Free Edition'a hak kazananlar için eyalet dosyalarının ücretsiz olmasına rağmen, diğer üç programın devlet vergisi beyannameleriniz için ek bir ücret aldığını fark edeceksiniz. Bu ücret ücretsiz olmayan programların üçü için de 36.99 dolar, bu da Turbo Vergisinin toplam maliyetini 72 $ ile 107 $ arasında bir değere getiriyor.

Kullanıcılar Ne Diyor?

Turbo Vergi sitesinde incelemelerin hızlı bir taramasını yaptım. Tüm programlar sitede ortalama 4,5+ puan aldı. En düşük değerlendirmeleri incelediğimde, karşılaştığım en yaygın problemler, yükselen ücretlerle ilgili formları ve şikayetleri basamamaktı. Ancak, çoğu değerlendirme son derece elverişli idi. TurboTax® ile kendi vergilerinizi yapın ve% 10 tasarruf edin! Şimdi başla!

TaxACT

1998'de kurulan TaxAct, Turbo Vergi'nin yaptığı işlerde uzun ömürlü değil, ancak yaklaşık yirmi yıldır olan herhangi bir işletmenin doğru bir şey yapması gerekiyor. Onlar da ABD'de üçüncü büyük vergi dosyalama şirketi - çok perişan değil.

Yazılım Fiyatlandırması

Turbo Vergi gibi, TaxAct da vergi dosyalarının seçilebileceği dört farklı temel programa sahiptir. İşte bir grafik dökümü.

TaxAct hakkında muhtemelen farkedeceğiniz ilk şey, fiyatlarının Turbo Vergiden çok daha ucuz olmasıdır. Devlet ücretleri, Turbo Program'dan da çok daha ucuzdur. Temel Program için 9.99'dan Artı ve Premium programlar için 14.99 dolara kadar.

Kullanıcılar Ne Diyor?

TaxAct, Turbo Vergi gibi çevrimiçi incelemeler yayınlamıyor, ancak 2013'te yapılan bir ankette, 10 müşteriden 9'unun ailelere ve arkadaşlara TaxAct'ı tavsiye edip etmeyecekleri sorulduğunda “evet” cevabını verdiklerini söyleyerek sitelerinde bir bulanıklık var.

Ancak, PC Mag'da TaxAct'ın 2015 gözden geçirmesini buldum ve gözden geçirici, Vergi Yasası programları hakkında olumlu bir şekilde konuştu ve onlara “Mükemmel” bir derecelendirme ve “Editörün Seçimi” etiketini verdi. kazanan çizgi.

Profesyonel incelemenin sahip olduğu en büyük şikayet, onun düşüncesiyle, TaxAct'ın programının Turbo Vergi programı kadar görsel olarak çekici olmamasıydı. Para biriktirmek için “güzel” den vazgeçerseniz, TaxAct sizin için vergi dosyalama yazılımı olabilir.

Ücretsiz Vergi ABD

Free Tax USA, “Hakkımızda” sayfasının web sitesine göre, bir CPA ve profesyonel yazılım geliştiricileri ekibi tarafından 2001 yılında kurulmuştur. İşletmedeki 15 yıllık bir geçmişe sahip olması, muhtemelen iyi bir sisteme sahip olduklarını söylemek güvenli.

Yazılım Fiyatlandırması

Ücretsiz Vergi ABD iki seçenek sunuyor:

  • Ücretsiz sürüm: ÜCRETSİZ
  • Deluxe sürümü: 5,95 ABD doları

Devlet vergi iadesi eklenmesi tüm kullanıcılar için sadece 12.95 $ 'a mal olacak. Buradaki fiyatlar neredeyse her vergi fişeği için çok makul ve uygun fiyatlı.

Kullanıcılar Ne Diyor?

Siteye göre, çok sayıda kullanıcı - yaklaşık yüzde 90, şirkete 5 yıldızlı bir reyting verdi. Kalan anket kullanıcılarının neredeyse tamamı Free Tax USA'ya 4 yıldızlı bir puan vermiştir. 3, 2 ve 1 puanları tüm anket katılımcılarının yüzde 1'inden daha azı tarafından verildi. Daha düşük puanları değerlendirdiğimde, yükleme işlemiyle ilgili 1 veya iki şikayet için geçerli herhangi bir şikayet görmedim. Sonuç olarak, tüketiciler Free Tax USA ile oldukça mutluydu.

Vergi Uzmanları Ne Diyor?

PC Mag ve Kiplinger gibi bağımsız uzman incelemelerine baktığımda, uzmanlar tarafından önerilen en iyi iki it-it-yourself vergi dosyalama programı olarak listelenen Turbo Vergi ve Vergi Yasasını sürekli olarak buldum. Her gözden geçirenin üç programı hakkında şikâyetleri vardı, ancak çoğu, nispeten küçüktü ve kullanılabilirlik, uygun fiyatlandırmaları ve çoğunlukla yetkili yardım merkezleriyle ilgili programlar için kudos tarafından çok gölgelendi. Ücretsiz Vergi ABD hakkında en iyi şirketler tarafından herhangi bir profesyonel yorum bulamadık. FreeTaxUSA ile bugün dosya!

Hangisini Seçmelisiniz?

Yukarıdaki vergi dosyalama yazılım programlarının üçünün hemen hemen her durumda vergi dosyalarının ihtiyaçlarını karşılayacak çok çeşitli özelliklere sahip olduğu göz önünde bulundurulduğunda, bu konudaki bağırsağınıza gitmek zorunda kalacaksınız.

Bazı potansiyel kullanıcılar fiyattan ve Vergi Yasası'ndan etkilenebilirken, diğerleri programın çekiciliğinden daha fazla etkilenebilir ve Turbo Vergi'yi seçebilir. Serbest Vergi ABD'nin çok düşük fiyatları nedeniyle teşvik edilen diğer insanlar, para tasarrufu ile gitmeyi tercih edebilir.

Hangi vergi dosyalama yazılımını seçerseniz seçin, bu üç programdan herhangi birine girerek, her programın içerdiği kolay izlenebilir talimatlarla zaman ve para tasarrufu yapabilirsiniz.

Ulusal Muhasebeciler Derneği tarafından yapılan 2014 anketinin, ortalama vergi hazırlayıcısının ücretinin 261 $ olduğunu gösterdiği göz önünde bulundurulduğunda, yukarıda yaptığımız gibi olduğu gibi kendinizin yapabileceği bir vergi hazırlama yazılımı paketi kullanılarak kaydedilecek çok para var. Ve vergi iadesi alırsanız, bu vergi iadesini uzun vadede fayda sağlayacak şekilde kullanmak iyi bir fikirdir.

Vergi beyanlarınızı nasıl ele alıyorsunuz? Evde vergi dosyalama sistemi kullanıyor musunuz, yoksa bu işi profesyonellere bırakıyor musunuz?

Videoyu izle: Bütçe yapmak dünyanın için neden?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

13 En İyi Drop Shipping Tedarikçiler
Maliye

13 En İyi Drop Shipping Tedarikçiler

Dolayısıyla, çevrimiçi bir şey satmak istiyorsunuz, ancak envanteriniz için depolama alanınız veya satılan her bir öğenin gönderilme zamanı yok. Damla nakliye tedarikçileri girin. Damla nakliye ile, ürünü fiziksel ürüne dokunmak zorunda kalmadan çevrimiçi satıyorsunuz. Ayrıca, alıcıyı bir tedarikçi ile bağlayarak her satıştan bir komisyon kazanırsınız.
Devamını Oku
GFC TV Ep 006: 3 Bilmediğiniz Uzun Süreli Bakım Alternatifleri
Maliye

GFC TV Ep 006: 3 Bilmediğiniz Uzun Süreli Bakım Alternatifleri

Mary'nin (isim değişti) anne, beş yıldan uzun bir süredir bakım tesisindeydi. Mary bana geldiğinde, yatırım hesabını, kocası ve annesinin hesabıyla (avukatı vardı) Firmanın İttifak Varlık Yönetimi'ne aktardı. Mary'ye hedeflerinin annenin parası için ne olduğunu sorduk ve bize annenin parayı Mary'ye ve torunlara bırakmasını istediğini söyledi.
Devamını Oku
Bu Blogun Amacı
Maliye

Bu Blogun Amacı

Jim Collins'teki Good to Great kitabında “Hedgehog Concept” i tanıttı. Hedgehog ve Fox'un hikayesini anlatır. Tilki kurnaz ve her zaman Hedgehog'a atlamak için yollar arıyor. Ancak, zaman geçtikçe tilki kirpi aşağı alamaz. Neden, sorabilirsin? Çünkü Kirpi bir şeyde iyi, kendini savunma.
Devamını Oku