Maliye

Kredinizi Zarar Vermeden Borcunu Nas─▒l Alabilirsiniz

Borcunu ödemek dü┼čüncesi harika, de─čil mi? Art─▒k ayl─▒k ödemeler, postadaki kredi kart─▒ faturalar─▒ veya telefonunuzdaki sinir bozucu ÔÇťMinimum Ödeme TalebiÔÇŁ hat─▒rlat─▒c─▒lar─▒ yok. Her ay daha heyecanl─▒ finansal hedeflere do─čru yüzlerce dolar.

Tüketici ve di─čer borçlar─▒n ödenmesi, Well Kept Cüzdan'da ┼čiddetle tavsiye etti─čimiz bir ┼čeydir. Deacon ve e┼či, 18 ay içinde tüketici borcunda 52.000 dolar ödedi─činde, hayat─▒nda gerçekten bir de─či┼čiklik oldu.

Onlara, büyük ölçüde paralar─▒n─▒ kontrol alt─▒nda tuttuklar─▒n─▒ ve borçsuz olduklar─▒n─▒, finansal ba─č─▒ms─▒zl─▒k elde etmek için h─▒zl─▒ yolda ilerlemelerine yard─▒mc─▒ olduklar─▒n─▒ ö─čretti.

Borç Ba┼čar─▒ Öyküleri sayfam─▒za göz att─▒─č─▒n─▒zda, t─▒pk─▒ da─člar─▒n d─▒┼č─▒na ç─▒k─▒p da─člara t─▒rmanan insanlar gibi düzinelerce insan hikayesi bulacaks─▒n─▒z.

Bununla birlikte, borcu ödemek kredi puan─▒n─▒z─▒ etkileyebilir - bazen daha iyi ve bazen de daha kötüsü için.

─░┼čte, kredinizi incitmeden borcunuzu ödemenize yard─▒mc─▒ olacak baz─▒ stratejiler. A┼ča─č─▒da listelenen ipuçlar─▒n─▒ kullanarak, kredinizi sa─člam tutarken borcunuzu azaltabilece─činiz veya hatta ortadan kald─▒rabileceksiniz.

1. Borç Konsolidasyonunu dü┼čünün

Deacon ve kar─▒s─▒n─▒n tüketici borçlar─▒n─▒ çok çabuk ödemek için kulland─▒klar─▒ araçlardan biri de borçlar─▒n─▒ büyük bir kredi olarak konsolide etmekti.

Borç konsolidasyonu, tek bir ödemenin odaklanmas─▒na yard─▒mc─▒ oldu ve bir büyük kredi, yan i┼člerinde çal─▒┼čt─▒kça fazladan ödeme yapmak için onlara yard─▒m etti ve borçlar─▒n─▒ daha h─▒zl─▒ serbest b─▒rakmalar─▒ için ba┼čka ad─▒mlar att─▒lar.

Kredinin zarar vermeden borcunuzu ödemenize yard─▒mc─▒ olmak için bir konsolidasyon kredisi bulmak için Credible gibi firmalar tek durak olabilir. Faiz oran─▒n─▒z─▒ ortalama kredi kart─▒ oranlar─▒ndan% 16'n─▒n alt─▒na dü┼čürün..

Konsolidasyon kredileri iyi olabilir ve borçlar─▒n─▒z─▒ daha h─▒zl─▒ ödemenize yard─▒mc─▒ olabilirler - size en uygun ücreti seçmenize yard─▒mc─▒ olacak do─čru ┼čirketi seçerseniz ve en iyi ödeme plan─▒n─▒z.

Ancak, konsolidasyon kredinizi ödemek için çal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒z bir faktör daha var.

2. Kredi Kullanmay─▒ Durdurman─▒z gerekti─čini Ö─črenin

Ço─ču zaman, insanlar borçlar─▒n─▒ sa─člamla┼čt─▒r─▒r, sadece tekrar borçlanmaya geri dönerler. Niye ya? Çünkü kredi kartlar─▒na güvenmeyi b─▒rakma seçimini yapmad─▒lar.

Teknoloji ve ödül programlar─▒, kredi kartlar─▒n─▒z─▒ kullanarak her ┼čeyle ödeme yapmay─▒ çok kolayla┼čt─▒rd─▒.

Bu tür finansal ÔÇťkolayl─▒kÔÇŁ ile ilgili sorun, yüksek maliyetle kar┼č─▒lanabilir: her ay ne kadar harcama yapt─▒─č─▒n─▒z ve bunun için harcad─▒─č─▒n─▒z miktarla ilgili gerçeksizlik.

Bu nedenle, borçlar─▒n─▒z─▒ daha h─▒zl─▒ ödemenize yard─▒mc─▒ olacak bir konsolidasyon kredisi ald─▒ktan sonra kredi kartlar─▒n─▒n kullan─▒lmas─▒n─▒ durdurmay─▒ taahhüt etmek çok önemlidir.

Kredi kartlar─▒n─▒ ┼čimdi sat─▒n alman─▒n bir yolu olarak kullanmaya devam ederseniz ve daha sonra ödemeniz durumunda, kredi kart─▒ bakiyenizin konsolidasyondan sonra tekrar tekrar yedeklenmesini görebilirsiniz. Bütün borçlar─▒n─▒z─▒ konsolide etmek ve ödünç almak için harcayaca─č─▒n─▒z tüm i┼čler bo┼ča harcanacakt─▒r.

Borcunuzu ödemeniz için bir plan olu┼čturduktan sonra art─▒k kredi kart─▒ kullanmaman─▒z için art─▒k bir ödeme kayna─č─▒ olarak kendinize söz verin. Ya da, hala ödül kazanmak için kredi kartlar─▒n─▒ kullanmak istiyorsan─▒z, Debitize'i deneyin. Kredi kart─▒n─▒z─▒n bir banka kart─▒ gibi çal─▒┼čt─▒─č─▒ndan emin olman─▒z─▒ sa─člayan bir araç, ayn─▒ gün kontrol hesab─▒n─▒zdan para çekerek. Debitize incelememizde nas─▒l çal─▒┼čt─▒─č─▒ hakk─▒nda daha fazla bilgi edinin.

Bu söze ba─čl─▒ kalman─▒za ve kredi kartlar─▒n─▒ birincil ödeme kayna─č─▒ olarak kullanmay─▒ b─▒rakman─▒za yard─▒mc─▒ olacak baz─▒ ipuçlar─▒n─▒ burada bulabilirsiniz.

3. Bütçeniz içinde ya┼čaman─▒z için Bütçe

─░nsanlar─▒n kredi kart─▒ borcunun derinliklerine girmesinin nedenlerinden biri de, giden faturalar─▒n─▒n ayl─▒k geliri ile kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒ld─▒─č─▒nda ne oldu─ču hakk─▒nda hiçbir fikri olmad─▒─č─▒ için.

Bütçeler genellikle kötü bir rap elde ederler, çünkü k─▒s─▒tlay─▒c─▒ hissedebilirler ya da a┼č─▒r─▒ harcama için bir çe┼čit ceza verirler.

Gerçek ┼ču ki, bir bütçe, paran─▒z─▒n her ay nereye gitti─čini daha iyi anlaman─▒za ve paran─▒z─▒ sizin için önemli bir ┼čekilde nas─▒l harcayaca─č─▒n─▒z─▒ ö─črenmenize yard─▒mc─▒ olacak bir araçt─▒r.

Bir bütçe, paran─▒z─▒n her ay nerede tahsis edilmesinin gerekti─čini belirlemenize yard─▒mc─▒ olacak ve her ay paran─▒z─▒ bu kadar fazla yiyebilecek ÔÇťkara paran─▒nÔÇŁ üzerinde kontrol sahibi olman─▒za yard─▒mc─▒ olacakt─▒r.

Bir bütçe yapt─▒─č─▒n─▒zda, bütçenizi istedi─činiz ┼čekilde olu┼čturabilece─činizi unutmay─▒n. Paran─▒ nas─▒l harcad─▒─č─▒na dair do─čru ya da yanl─▒┼č cevaplar yoktur. Bu senin paran ve onunla istedi─čin gibi yapabilirsin.

Bununla birlikte, paran─▒z─▒ size en iyi hayat─▒ veren bir ┼čekilde harcaman─▒z için borçluyuz ve bu da önce ihtiyaçlar─▒n─▒z─▒ kar┼č─▒lay─▒p daha sonra da isteklerinizi kar┼č─▒layarak ba┼čar─▒labilir.

Ya┼čam tarz─▒n─▒za uyan bir bütçeyi nas─▒l yapaca─č─▒n─▒za dair ipuçlar─▒ için Ba┼člang─▒ç ÔÇőÔÇőBütçe Formumuza göz at─▒n. ─░┼čte size uygun bir bütçe olu┼čturman─▒za yard─▒mc─▒ olacak baz─▒ ipuçlar─▒.

Harcamalar─▒n─▒z─▒ Takip Edin

Takip harcamalar─▒ benim ve ailem için hayat de─či┼čtiren bir hareketti. Be┼č buçuk y─▒l önce borcumuz vard─▒ ve delik her ay büyüyordu.

Yeterince para kazanmad─▒─č─▒m─▒za inan─▒yorum, ama ki┼čisel finans bloglar─▒n─▒n kutsanm─▒┼č dünyas─▒n─▒ bulduktan sonra, büyük bir k─▒sm─▒n, yapt─▒─č─▒m─▒z paray─▒ nas─▒l harcad─▒─č─▒m─▒z─▒ büyük olas─▒l─▒kla ortaya ç─▒kard─▒─č─▒n─▒ ö─črendim.

Yapt─▒─č─▒m─▒z her harcamay─▒ yazmaya ba┼člamak için o zamandan beri geriye bakmad─▒─č─▒m için basit bir Excel elektronik tablo kulland─▒m.

Ama bunu yapmadan önce, tüm param─▒z─▒n geçen y─▒l nereye gitti─čini bulmak için kredi ve banka kart─▒ ekstrelerini kulland─▒m.

Ne buldu─čumu kesinlikle ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒yd─▒. Bir bütçe yaratm─▒┼č olsam da, harcamalar─▒ takip etmedi─čim için takip edip etmedi─čimize dair bir fikrim yoktu.

Önceki kredi ve banka kart─▒ ekstrelerine bakt─▒─č─▒mda, kara para harcamalar─▒m─▒z─▒ buldum.Her ne kadar marketlere ayda 600 dolar harcad─▒─č─▒m─▒z─▒ dü┼čünürken, ayda 900 dolar harc─▒yorduk.

E─člence ve yeme─če ayda 100 dolar harcad─▒─č─▒m─▒z─▒ san─▒yordum, ama asl─▒nda ayda 275 dolar harc─▒yorduk.

Kontrol etti─čim neredeyse her kategori, bütçemin ayr─▒ld─▒─č─▒ndan çok daha fazla harcama yapt─▒─č─▒m─▒z─▒ ortaya ç─▒kard─▒.

─░zlemeye harcama yapmaya ba┼člad─▒─č─▒mda, her bir kategoride her bir ayda ne kadar para harcad─▒─č─▒m─▒z─▒ gerçek zamanl─▒ olarak görebiliyordum ve o bölgede bütçeledi─čim maksimum veya yak─▒n─▒nda olsayd─▒k, uygun kesintiler yap─▒yordum.

Örne─čin, bizim bakkal bütçemiz 500 dolard─▒ ve ay ortas─▒ itibariyle 450 dolar harcam─▒┼č olsayd─▒m, kesinlikle gerekli olmayan yiyecekleri sat─▒n almay─▒ b─▒rak─▒rd─▒m. Daha sonra, daha önce dolapta veya buzdolab─▒nda bulunanlara göre yemek planlamaya ba┼člar─▒m ya da ay─▒n geri kalan─▒ için gerçekten ucuz yemeklerimiz olur.

Maliyetteki harcamalar─▒ takip eden bir ba┼čka ┼čey de önceliklerimin nerede oldu─čunu anlamama yard─▒mc─▒ oldu.

Örnek olarak, e─čer sürücü-thru ko┼čular─▒nda ayda 100 dolar harcad─▒─č─▒m─▒ ke┼čfettiysem, bu duraklar─▒n gerçekten ailemizi çok fazla de─čer getirmedi─čini ve bu paran─▒n daha fazla borç olarak kullan─▒lmas─▒n─▒n daha iyi olabilece─čini fark ettim. ödeme.

Buna de─čer bazl─▒ harcama denir. De─čer bazl─▒ bir harcama plan─▒ kullanarak bütçeleme, hangi tür harcamalar─▒n de─čerlerinizle uyumlu oldu─čunu ve hangilerinin bulunmad─▒─č─▒n─▒ belirlemeye ba┼člad─▒─č─▒n─▒z anlam─▒na gelir.

De─čer Bazl─▒ Bir Harcama Plan─▒ Uygulamak

De─čer temelli harcamalar, ailenizin k─▒sa ve uzun vadeli hedeflerine ne getirdiklerini belirlemek için sadece harcama kararlar─▒n─▒ tartmakla ilgilidir.

Bir harcama hayat─▒n─▒za gerçek bir de─čer getirmezse, bu paray─▒ daha fazla de─čer yaratacak ┼čekilde kullanma seçene─činiz vard─▒r. Araba böylece her ay borca ÔÇőÔÇődo─čru daha fazla param─▒z oldu.

De─čere dayal─▒ bir harcama plan─▒ uygulamak etkilidir, çünkü harcamalar─▒n hayat─▒n─▒za nas─▒l de─čer kataca─č─▒n─▒ dü┼čünmenizi ister.

Daha önce de belirtti─čim gibi, teknoloji duygusal ba─č─▒m─▒z─▒ parayla ele geçirdi. Herkesin parayla ödeme yapt─▒─č─▒ eski günlerde, bir ┼čey sat─▒n ald─▒─č─▒n─▒zda paran─▒z─▒ elinizde b─▒rak─▒p görebilirdiniz.

Bu somut eylem, sizin yapt─▒─č─▒n─▒z gibi bir sat─▒n alma i┼člemi hakk─▒nda dü┼čünmenizi sa─člaman─▒n yan─▒ s─▒ra, gerçekten çok para kazanm─▒┼č oldu─čunuz paran─▒n bir parças─▒ olmak isteyip istemedi─činizi de hesaba katm─▒┼čt─▒r.

Kredi ve banka kartlar─▒ nakit kavram─▒n─▒ al─▒r ve harcamalar─▒ basitçe bir i┼čleme indirir. Harcama izleme e-tablosunu kullanarak ve bu harcamalar─▒ de─čer tabanl─▒ bir harcama yans─▒mas─▒yla analiz etmek, duyguyu harcamalar─▒n─▒za geri getirmenize ve paran─▒z─▒ harcamak için neye istekli oldu─čunuz konusunda daha seçici olman─▒za yard─▒mc─▒ olacakt─▒r.

De─čer bazl─▒ bir harcama plan─▒ kullanman─▒n en büyük yan─▒, hedefleriniz ve hayalleriniz için özelle┼čtirilebilir olmas─▒d─▒r. Yanl─▒┼č cevaplar yoktur, sadece hangi harcama seçeneklerinin gerçekten hayat─▒n─▒za de─čer katt─▒─č─▒n─▒ tan─▒mlaman─▒z gerekir.

De─čere dayal─▒ harcamalar, sizin için önemli olmayan ┼čeylere para harcamay─▒ b─▒rakman─▒z ve sizin için önemli olan ┼čeylere daha fazla para harcaman─▒z durumunda borcunuzu h─▒zl─▒ca ödemek için ekstra para bulman─▒n harika bir yolu olabilir. .

Nakit Zarf Sistemini Kullanmay─▒ Dü┼čün

Birçok ki┼činin borcunu ödemesine yard─▒mc─▒ olan bir ba┼čka araç da Nakit Zarf Sistemidir. Basitçe söylemek gerekirse, bu, her ay sabit olmayan harcama kategorilerinde ne kadar harcayaca─č─▒n─▒z─▒ ve koordine tutar─▒ belirli bir zarf içine koyaca─č─▒n─▒z─▒ belirlemeyi içerir.

Örne─čin, belirli bir ayda yaln─▒zca en fazla 400 ABD dolar─▒ harcayaca─č─▒n─▒za karar verirseniz, ay─▒n ba┼č─▒nda bir zarf içinde 400 ABD dolar─▒ yat─▒r─▒rs─▒n─▒z ve yaln─▒zca o zarftaki parayla al─▒┼čveri┼č yapars─▒n─▒z.

Ayn─▒ ┼čeyi e─člence, e─člence paras─▒ veya d─▒┼čar─▒da yemek paras─▒ gibi di─čer dalgalanan harcamalarla da yapars─▒n─▒z. Belirli bir zarftaki paran─▒z bitti─činde, o ay için o kategoride harcama yapmay─▒ taahhüt ediyorsunuz.

Zarftaki kalan paralar daha sonra borç ödemeleri yapmak için kullan─▒labilir. Bu küçük nakit miktarlar─▒n─▒n tümünün ne kadar h─▒zl─▒ toplanaca─č─▒n─▒ ve borç bakiyenizi nas─▒l azaltaca─č─▒na ┼ča┼č─▒racaks─▒n─▒z.

Ve para ile sat─▒n almak, daha önce bahsetti─čimiz bu duygudan baz─▒lar─▒n─▒ harcama al─▒┼čkanl─▒klar─▒n─▒za geri getiriyor.

Tüm bu araçlar, ihtiyac─▒n─▒z olan─▒ sat─▒n almak için art─▒k kredi kartlar─▒na güvenmeniz gereken bir sistem olu┼čturman─▒za yard─▒mc─▒ olmayacak, bunun yerine nakit ödeme yapabilecek ve kredi kart─▒ bakiyenizin ödenmesini sa─člamaya yard─▒mc─▒ olacak bir sistem olu┼čturman─▒za yard─▒mc─▒ olacakt─▒r.

4. Onlar─▒ Ödedikten Sonra Tüm Kredi Kartlar─▒n─▒z─▒ Kapatma

Kredi kartlar─▒n─▒z─▒ ödedi─činizde, bu kartlar─▒n derhal kapat─▒lmas─▒ cazip hale gelir, böylece tekrar tekrar ödenmemi┼č bakiyeleri tahakkuk ettirmeye asla kalk─▒┼čmayacaks─▒n─▒z.

Ancak, çok fazla kredi kart─▒n─▒ çok h─▒zl─▒ kapatmak kredi kart─▒ raporunuzda k─▒rm─▒z─▒ bir bayrak olu┼čturabilir.

Daha iyi bir seçenek, her kart─▒n kapanmas─▒ aras─▒nda bir kaç ay beklemek olabilir, 6 ay ya da öylesine. Birkaç kredi kart─▒n─▒ - veya tüm kredi kartlar─▒n─▒z─▒ - k─▒sa bir süre içinde kapatmak, kredi verenlere finansal hayat─▒n─▒zda korkunç bir durum oldu─ču hissini verebilir.

Bir kart─▒ kapat─▒p bir ba┼čkas─▒n─▒ kapatmadan önce birkaç ay beklemek genellikle borç özgürlü─čüne ula┼čmaya çal─▒┼č─▒rken kredinizi korumak için daha iyi bir stratejidir.

Bir kaç kredi kart─▒n─▒ daimi olarak aç─▒k b─▒rakmak da önemlidir. Niye ya? Öncelikle, düzenli olarak bir kredi kart─▒ kullanmak ancak her ay tam ödeme yapmak, kredi puan─▒n─▒z─▒ olu┼čturman─▒za ve koruman─▒za yard─▒mc─▒ olur.

Genel olarak krediden sorumlu oldu─čunuzu gösterir. ─░kincisi, bir kredi kart─▒ kullanmak isteyebilece─činiz veya kullanmak istedi─činiz zamanlar vard─▒r. Örne─čin, tatil veya araba kiralama rezervasyonu yapt─▒─č─▒n─▒zda ve daha fazla para harcad─▒─č─▒n─▒zda kredi kart─▒ kullanmak, sahtekarl─▒─ča kar┼č─▒ ek koruma sa─člayabilir.

Bir bilgisayar korsan─▒ banka kart numaran─▒z─▒ bekletirse, paran─▒za an─▒nda eri┼čebilir. Sonunda banka güvenli─činden yard─▒m alarak paran─▒z─▒ geri alabilecek olsan─▒z da, bir inceleme yap─▒l─▒rken birkaç hafta veya ay boyunca paran─▒z─▒n büyük bir k─▒sm─▒ olmadan olabilirsiniz.

Tersine, bir bilgisayar korsan─▒ kredi kart─▒ numaran─▒z─▒ bekletirse, kredi kart─▒n─▒zda bakiyeleri art─▒rabilir, ancak en az─▒ndan banka hesab─▒n─▒z─▒ i┼člemden geçirmeyeceklerdir. Sahtekarl─▒k yasal oldu─ču tespit edildi─činde, bakiye sadece kredi kart─▒n─▒zdan silinecektir.

Hikayenin ahlaki mi? Kredi kartlar─▒n─▒z varsa, ödemeyi bitirdikten sonra kapatmak istiyorsan─▒z, kredinizi korumaya yard─▒mc─▒ olmak için yava┼čça yap─▒n, ancak bitirin. Ve yukar─▒da belirtilen nedenlerden dolay─▒ bir kart veya iki aç─▒k tutun.

5. Borç Yard─▒m Programlar─▒na Dikkat

Büyük miktarda borcunuzu ödemeyi dü┼čündü─čünüzde, muhtemelen iki terimle kar┼č─▒la┼č─▒rs─▒n─▒z:

  • Borç yard─▒m─▒
  • Borç yönetimi

─░ki tür program birbirine benzer, ancak farkl─▒ ┼čeyler yapar ve her ikisi de kredi notunuz için iyi de─čildir.

Borç Yard─▒m Programlar─▒

Borç Yard─▒m Programlar─▒ (bazen borç mutabakat programlar─▒ olarak da adland─▒r─▒l─▒r), borç ödeme ┼čirketleri taraf─▒ndan tasarlanan programlard─▒r ve ┼čirket temsilcilerinin alacakl─▒lar─▒n─▒zla görü┼čme yaparak alacakl─▒lar─▒ alacaklar─▒ alacaklar─▒ miktar─▒n dü┼čürülmesi ve bu ödenen ve ödenen bakiyenin tam olarak ödenmesi gerekmektedir. .

Borç ödeme programlar─▒yla ilgili sorun çok yönlüdür: Birincisi, kredi puan─▒n─▒z─▒ olumsuz etkileyecektir çünkü alacakl─▒lar, bakiyenin teknik olarak tam olarak ödenmesine ra─čmen, ödemenizi sa─člamak için borcunun azalm─▒┼č bir borcunu kabul etmek zorunda olduklar─▒n─▒ rapor edecektir.

─░kincisi, borç ödeme programlar─▒ yüksek ücretlerle gelebilir, böylece borcunuzu borçlu oldu─čunuz borç üzerinde indirimler almak için ücret öderken borç ödemenizi engeller.

Üçüncüsü, alacakl─▒lar─▒n─▒z─▒n daha dü┼čük bir bakiye için bir uzla┼čma seçene─či almas─▒ gerekmemektedir ve bir borç ödeme ┼čirketi tüm durumlarda veya tüm alacakl─▒larla size yard─▒m edemeyebilir.

Dördüncüsü, ço─ču durumda alacakl─▒lar─▒n bir uzla┼čma opsiyonunu de─čerlendirmesinden önce ödemelerinizde en az üç ila dört ay geride kalman─▒z gerekmektedir.

Ödemelerinizde mevcut olman─▒z durumunda bir borç ödeme program─▒na kat─▒lmaya hak kazanmayacaks─▒n─▒z ve bir borç ödeme program─▒na kat─▒lmaya hak kazanmak için ödemelerinizin kas─▒tl─▒ olarak geride kalmas─▒ durumunda kredinize daha fazla zarar vereceksiniz. .

Borç hafifletme veya borç mutabakat─▒ ak─▒ll─▒ca bir seçim olabilir, baz─▒ durumlarda ödemelerden birkaç ay geride kal─▒yorsan─▒z ve mali s─▒k─▒nt─▒lar─▒n─▒z─▒ görmezden gelebilirsiniz.

Faturalar─▒n─▒z─▒ ödemek için daha fazla para kazanmak için yakalanmak veya gelirinizi artt─▒rmak bir seçenek de─čildir ve ufukta bir rahatlama yokmu┼č gibi gözüküyorsa, borç takas─▒ bir seçenek olabilir, fakat - iflasla birlikte - son çare olmal─▒.

Borç Yönetimi Programlar─▒

Borç yönetim programlar─▒ bir borç ödeme program─▒ kadar kredinize zarar vermez, ancak bu tür yönetim programlar─▒ kredi dereceniz söz konusu oldu─čunda risksiz olmaktan uzakt─▒r.

Borç yönetimi programlar─▒ ┼ču ┼čekilde çal─▒┼č─▒r: Borç yönetimi ┼čirketi borçlar─▒n─▒z üzerinde daha dü┼čük bir faiz oran─▒ elde etmek ve sabit bir ayl─▒k ödeme kabul etmek için alacakl─▒lar─▒n─▒zla birlikte çal─▒┼č─▒r.

Her ay bir borç yönetim ┼čirketine bir toplu ödeme ödemesi yapars─▒n─▒z ve kar┼č─▒l─▒─č─▒nda alacakl─▒lar─▒n─▒z─▒n ödedi─činiz toplu ödeme ile sizin ad─▒n─▒za her borç için önceden ödenmi┼č bir ödeme yapars─▒n─▒z.

Borç yönetimi programlar─▒, sahip oldu─čunuz borç say─▒s─▒na göre bunal─▒rsan─▒z ve hepsini yönetirken yard─▒ma ihtiyaç duyarsan─▒z iyi olabilir, ancak borç yönetim programlar─▒n─▒n da olumsuz etkileri vard─▒r.

Birincisi, baz─▒ borç yönetimi programlar─▒ kar amac─▒ gütmeyen kurulu┼člar olsa ve ücretsiz olarak size yard─▒m edecekken, baz─▒lar─▒ borç geri ödemenizde yiyebilecek ücretler al─▒yor.

─░kincisi, borç yönetimi programlar─▒ her durum için i┼če yaram─▒yor: ┼×irket ve alacakl─▒lar─▒n kabul etti─či ayl─▒k ödemeleri kar┼č─▒layamayaca─č─▒n─▒z kadar borcunuz varsa, bu programa hak kazanamazs─▒n─▒z.

Borç yönetimi programlar─▒ genellikle ödemelerinizi be┼č y─▒l içinde tüketici borcunuz olmad─▒─č─▒ bir ┼čekilde denedi─činden ve düzenledi─činden, toplu ödeme ödemeleri ┼čimdi ödedi─činizden daha yüksek olabilir ve size uygun de─čildir.

Üçüncü olarak, borç mutabakat programlar─▒ kat─▒ kurallara sahip olabilir. Birçok durumda, bir borç yönetim program─▒ndaki bir ödemenin eksik olmas─▒, alacakl─▒lar─▒n─▒z taraf─▒ndan programdan otomatik olarak diskalifiye edilmesine neden olacakt─▒r.

Bu, alacakl─▒lar─▒n─▒z─▒n panik yapmaya ba┼člayaca─č─▒ndan ve tahsilat mektubu göndererek ve tahsilat telefon görü┼čmeleri yapma gibi borçlar─▒n─▒z─▒ ödemenizi sa─člamak için önlemler almaya ba┼člayaca─č─▒n─▒z zamandan daha kötü bir duruma sokabilir.

Borç ödeme programlar─▒ gibi, borç yönetim programlar─▒ da kredi derecelendirme notunuzu etkileyecektir.

özet

Borcunuzu kredinizi zedelemeden ödemek mümkündür ve bu, sadece bunu yapman─▒za yard─▒mc─▒ olmak için Well Kept Cüzdan'daki amac─▒m─▒z.

ÔÇťBorçtan ÖdenenÔÇŁ kategorisini t─▒klarsan─▒z, borcu daha h─▒zl─▒ alman─▒z için ihtiyac─▒n─▒z olan ipuçlar─▒n─▒ bulman─▒za yard─▒mc─▒ olacak yüzlerce makale bulacaks─▒n─▒z.

ÔÇťPara KazanÔÇŁ kategorimiz, borcunuzu ödeyebilmeniz, büyük bir sat─▒n al─▒mdan tasarruf etmeniz veya sahip oldu─čunuz di─čer finansal hedeflere ula┼čman─▒z için gelirinizi art─▒rman─▒n yollar─▒n─▒ bulman─▒za yard─▒mc─▒ olacak ┼čekilde tasarlanm─▒┼čt─▒r.

ÔÇťPara TasarrufuÔÇŁ kategorisinde de, her gün masraftan tasarruf etmenize yard─▒mc─▒ olacak makaleler var, böylece borçlar─▒n─▒ ödemek gibi di─čer finansal hedeflere daha fazla para harcaman─▒z gerekiyor.

Do─čru plan ile borçsuz olabilirsiniz. Yüzlerce insan─▒n bunu nas─▒l yapt─▒─č─▒n─▒ izledik ve yazd─▒k - insanlar sadece siz ve benim gibi.

Iyi muhafaza Cüzdan vizyon herkesin okumas─▒ onlar─▒ daha iyi bir mali hayat ya┼čamak yard─▒mc─▒ olacak ipuçlar─▒ ve araçlar bulacaks─▒n─▒z olmas─▒d─▒r; Onlar─▒n ba┼čkalar─▒na yard─▒m etmeye devam etmelerine yard─▒mc─▒ olacak biri. Borcunuzu ödemek, bunu yapmaya ba┼člamak için harika bir yoldur.

Borcunuzu ödemenize yard─▒mc─▒ olacak bir plan─▒n uygulanmas─▒n─▒ dü┼čündünüz mü? E─čer de─čilse, seni ne engelliyor? E─čer öyleyse, yolculu─čun nas─▒l gidiyor? A┼ča─č─▒daki yorumlarda bizimle payla┼č─▒n.

Videoyu izle: ─░ninal kart [Nedir, Nas─▒l al─▒n─▒r, Nas─▒l para yat─▒r─▒l─▒r]

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Evlilikte Paray─▒ Y├Ânetmek i├žin 10 Anahtar
Maliye

Evlilikte Paray─▒ Y├Ânetmek i├žin 10 Anahtar

Herkes, para ve bor├žla ilgili ├ž├Âz├╝lmemi┼č kavgalar nedeniyle ayr─▒ yollar─▒na gitmeye karar veren ├žiftleri duydu. Bu maddeye g├Âre, para anla┼čmazl─▒klar─▒ t├╝m bo┼čanmalar─▒n% 22'sini olu┼čturmaktad─▒r. Evlilikte para y├Ânetimi ├žok ├Ânemli. ├ço─ču evlilik orta─č─▒ farkl─▒ finansal ge├žmi┼člerden ve farkl─▒ para y├Ânetimi ge├žmi┼člerinden gelmektedir.
Devam─▒n─▒ Oku
Anketler olmadan Posta ile ├ťcretsiz ├ľrnekleri Almak i├žin 16 Yollar─▒
Maliye

Anketler olmadan Posta ile ├ťcretsiz ├ľrnekleri Almak i├žin 16 Yollar─▒

Anket siteleri her yerde yaln─▒zca ├Ârnek anketleri tamamlarsan─▒z ├╝cretsiz ├Ârnekler ve ba┼čka ┼čeyler vaat eder. Baz─▒lar─▒ i├žin cazip olsa da, anket yapmak i├žin ├žok zaman harcamak istemeyebilirsiniz. Neyse ki, ankete kat─▒l─▒m olmadan ├╝cretsiz ├Ârnekleri posta yoluyla g├Ânderecek yerlerle ba─člant─▒ kuracak pek ├žok site var.
Devam─▒n─▒ Oku
" width="370" height="280" alt="Spor Salonu ├ťyeli─či Buna De─čer mi?"/>
Maliye

Spor Salonu ├ťyeli─či Buna De─čer mi?

Ge├žmi┼čte para biriktirmek i├žin spor salonu ├╝yeliklerini kestik. Bir noktada oturma odam─▒z─▒n bir b├Âl├╝m├╝n├╝ ev spor salonuna d├Ân├╝┼čt├╝rmeye karar verdik, b├Âylece uygun bir ┼čekilde ├žal─▒┼čabilirdik. Bu do─čru olsa da, kendi ba┼č─▒ma ├žal─▒┼čmak i├žin ├žok motive olmad─▒─č─▒m─▒ fark ettim. Beni yanl─▒┼č anlamay─▒n, bir ev jimnastik salonuna sahip olmaktan ho┼član─▒yorum, ancak spor salonuna ├╝yeli─čim varsa, ├Âzellikle de bir egzersiz orta─č─▒m olsayd─▒ daha tutarl─▒ olurum.
Devam─▒n─▒ Oku
19 En ─░yi T─▒bbi S─▒nav Hayat Sigortas─▒ ┼×irketleri
Maliye

19 En ─░yi T─▒bbi S─▒nav Hayat Sigortas─▒ ┼×irketleri

─░┼čte Well Kept C├╝zdan'da, bir hayat sigortas─▒ poli├žesine sahip olman─▒n sa─člam bir mali plan i├žin kritik bir bile┼čen oldu─čuna inan─▒yoruz. E─čer kendi hesab─▒n─▒za sigortal─▒ oldu─čunuz noktadan mali olarak ba─č─▒ms─▒z de─čilseniz (yani, paran─▒zda yeterli paran─▒z varsa ve sevdiklerinize maddi olarak maddi olarak kat─▒labilece─činizi d├╝┼č├╝n├╝rseniz), hayat sigortas─▒ bir zorunluluktur. .
Devam─▒n─▒ Oku