Maliye

2018'de Tasarruf Sağlamanın Kolay Yolu

Bir çok insanın düzenli olarak para biriktirebilmelerini dilediği bir sır değil. Bu sene yapmaları gereken şeylerin listesi var. Ancak, bir sebepten ötürü, bunu yapamazlar.

Bu tanıdık geliyor mu?

Eğer öyleyse, para tasarrufu ve hesaplarında çok az sorunla karşı karşıya olan birçok Amerikalı gibi olabilirsiniz. Bu ankete göre 8 bin kişi, yüzde 57'si bile 1000 dolar tasarruf etmediklerini söyledi.

Tasarruf hesabınız günlük hayatta meydana gelen aksiliklere karşı bir yastık görevi görür. Araba sorunlarından işinizi kaybetmenize, tasarruflarınızda önemli bir şey olmaması, stresli bir durumdur.

Finans uzmanları genellikle en az üç aydan altı aya kadar yaşam giderlerini saklı tutan bir nakit yastığına sahip olduklarını öne sürüyorlar; hatta bazıları bir yıllık yaşam harcamalarını bile kurtarıyor. Bu, 1000 $ 'dan fazla yol geliyor.

Para biriktirmek zor bir iştir.

İnsanlar neden bu kadar çok kuruyor? Sebepin bir kısmı, nasıl yapılacağını ya da nereden başlayacağını bilmemekten kaynaklanır ve işler açık, zor ya da sıkıcı olduğunda insanlar erteleme eğilimi gösterir.

Para tasarrufu roket bilimi olmasa da, düzenli bir alışkanlık haline getirebilmeniz için rehberlik sağlayan stratejiler ve yöntemler vardır. Bunlar her ay para biriktirebilmenizin beş yolu.

1. Ücretsiz, yüksek verimli bir tasarruf hesabı açın

Her ay bir şey kaydetmeyi planlıyorsanız, anketi yanıtlayanlardan daha iyi bir konumdasınız, ancak bu parayı nereye koyuyorsunuz? Onu kontrol hesabınızda mı bırakıyor ve harcama ayarlarına mı maruz bırakıyorsunuz, yoksa bir faiz oranıyla tasarruf hesabında mı? Tasarruf hesaplarındaki faiz oranlarını bilmiyorsanız, büyük bankaların ortalama getirisi yüzde 0,06'dır.

Bir tasarruf hesabına karar verirken, çevrimiçi bankada yüzde 0,06'dan daha iyi bir faiz oranına sahip olan bir banka açmayı düşünün. CIT Bank'ın yüksek getirili tasarruf hesabı, orada en rekabetçi faiz oranlarından biri olan etkileyici bir yüzde 1.55 getiri sunuyor.

Başka bir hoş düşünce, CIT Bank'ın tasarruf hesabı için herhangi bir aylık ücret talep etmemesidir, ancak minimum 100 $ 'lık bir açılış depozitosuna ihtiyacınız vardır. Bunu 1000 dolar tasarruf etmek için ilk adımınız olarak düşünün.

2. Kontrolünüzden tasarruflara otomatik transferleri ayarlayın

CIT Bank tasarruf hesabınızı açtıktan sonra, maaşınızın bir kısmının doğrudan tasarruf hesabınıza girmesi için her ay otomatik bir transfer ayarladığınızdan emin olun. Bu kaydetmeye başlamak için en az çaba gerektirir.

Otomatik transferlerin bu kadar iyi çalışmasının en önemli nedenlerinden biri, hesabınızdaki parayı fiziksel olarak görmemenizdir. Anketi referansınız olarak kullanın ve en az 1.000 ABD doları tasarruf etmeyi hedefleyin.

Her ayın otomatik transferi için ne kadar zaman ayırmaya başlayacağınızdan emin değilseniz, küçük miktarlara başlayın ve aylar geçtikçe miktarı artırın. Örnek olarak, doğrudan evinize yapılan tasarruflarda% 5 ile ev kredilerinizden başlayabilirsiniz.

Bir veya iki ay sonra durumu değerlendirin ve daha fazla tasarruf edip edemeyeceğinizi görün. Bunu yüzde 5 oranında artırarak, her ay gelirinizin yüzde 10'unu kurtarıyorsunuz. Bütçenizin izin verdiği kadar artırmaya devam edin.

Bir şirkette çalışan biriyseniz, maaşınızı bölebilirsiniz, böylece maaşınızı belirli bir kısmı doğrudan ödeme gününüzde tasarruf hesabınıza yönlendirirsiniz.

3. Ekstra para birikimlerinize girer, dönem

2018'de, çevrimiçi tasarruf hesabınıza girdiğiniz tüm ekstra paraları ayırma konusunda bilinçli karar verin. Buna nakit hediyeler, vergi iadeleri, ikramiyeler ve yan haklardan ilave gelir dahildir.

4. Cidden, 401k'ınızdan yararlanın

Nüfus Sayımı Bürosu tarafından yapılan bir çalışma, işçilerin yalnızca üçte birinin gerçekte 401 (k) veya vergi ertelenmiş emeklilik planında para tasarrufu sağladığını göstermiştir.

Şirketiniz 401 (k) teklif ediyor ve bu sene katkıda bulunmaya başlarsa şanslı yıldızlarınıza teşekkür edin.

Tasarruf stratejisine benzer şekilde, maaş çekinizin bir kısmını çıkarmanız zorlaşacaksa, aşamalı olarak tasarruf etmeyi hedefleyin. Amaç sonunda hesabınızı maksimize etmek için yolunuzu çalışmaktır.

Eğer işvereniniz bir eşleşme sunuyorsa, daha da iyi. Çok fazla olmasa bile, bu paranın avantajlarından yararlanamamanız gereken paradır!

5. Borçlarınızı not edin ve hangisinin önce ödeyeceğini öğrenin.

Farklı faiz oranlarına ve öğrenci kredisi borcuna sahip beş farklı kredi kartınız var mı?

Borçlarınızın bir listesini, faiz oranları ile oluşturun ve ardından en yüksek faiz oranlarına göre bunları ödemeye başlayın. Muhtemelen kredi kartı borcunuzun öğrenci kredilerinizden daha yüksek bir faiz oranına sahip olması, bu nedenle daha büyük ödemeler yapmanıza öncelik vermeniz ve olabildiğince hızlı bir şekilde kurtulmanız.

Borçları yok etmek için borç çığını (önce yüksek faizli borcunu ödemeyi) veya borç-kartopunu (önce en küçük bakiyeleri ödemeyi) içeren iki yaygın borç ödeme yöntemi vardır.

Hangi yönteme bağlı kaldığın ve ondan sonra ödeyeceğin bir şey farketmez.

Bu, her ay minimum tutardan daha fazla ödemeniz gerektiği anlamına gelir ve bir borcu ödediğinizde, bir sonrakine geçin.

Para tasarrufu konusunda bilinçli olun

Para tasarrufu, ne kadar kasıtlı olduğunuzu gösterir ve ne zaman yazdığınızı ve ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini anladığınızda, görev çok daha net ve motive olur.

CIT Bank'tan yüksek bir getiri sağlayan bir tasarruf hesabı oluşturmak, hayatınızın belirsizlikleri karşısında rahat olmanız için yeterince para biriktirmek için özenli bir şekilde çalışırken, paranızı barındırmak için harika bir yerdir.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Symetra Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Symetra Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Birçok kişi genel mali planlarını düşündükçe, sevilmeyenlerin beklenmedik durumlarda devam edebilmesini sağlamak için hayat sigortası eklenecektir. Bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirler, borçların ödenmesi, nihai masrafların karşılanması ve / veya sigortalıların hayatta kalanları için devam eden yaşam masraflarının ödenmesi için kullanılabilir.
Devamını Oku
29 Ödenen iyi online ev işleri
Maliye

29 Ödenen iyi online ev işleri

Ev işlerinden uygun saatlerle çalışmak istiyor musunuz, fakat telefonda konuşmak istemiyor musunuz? Sessiz bir çalışma alanınız yoksa ve müşteri hizmetleri sektöründe çalışmak istiyorsanız, çevrimiçi sohbet işleri bir olasılıktır. Daha fazla müşteri yardım için internete gittikçe, müşteri hizmetleri sohbet işleri popülerlik kazanıyor.
Devamını Oku
Bu Adam Kredi Puanını 200 Puanın Üzerinde Nasıl Arttı?
Maliye

Bu Adam Kredi Puanını 200 Puanın Üzerinde Nasıl Arttı?

Tim T. her zaman finansal olarak sorumlu olmaktan gurur duymuştu. Faturalarını zamanında ödedi, borç bakiyelerine bir kapak tuttu ve yapabileceği yerde para biriktirdi. Ama bazen her zaman kontrolünüzde olmayan şeyler olur. Tim zorlu dönemlerden geçtikten sonra, korumak için çok sıkı bir şekilde çalıştığı kredi notu, kredi notları dünyasında “kötü” olarak nitelendirilen yaklaşık 500'e yakın bir düşüş gösterdi.
Devamını Oku