Maliye

Tatilinizden En İyi Çıkma

Kim ve ben bu hafta arkadaşlarını ziyaret eden Singapur'dayız. Bu yolculuğun gerçekleşmesi için 18 ay boyunca biriktik ve sonunda geldik. Hava alıştığımızdan biraz daha nemli, ama ada güzel ve insanlar harika.

Seyahatlerimizin ortasında, tatilinizden en iyi şekilde yararlanmak için yapabileceğiniz 5 şeyi paylaşacağımı düşündüm:

1. BYOF (Kendi Yemeğini Getir) - Diğer yerlerde ne kadar yiyecek maliyeti var. Protein çubukları, iz-mix, vb. Gibi kendi atıştırmalıklarınızı getirebilirseniz; Bu uzun vadede size çok para kazandırabilir. Kendi içkilerini getir, para tasarrufu da olabilir. Singapur Hayvanat Bahçesi'nde, şişelenmiş içecekler her biri 3,00 dolardı ve aynı içecek yalnızca 7/11 yerel para biriminde 1,25 dolar.

2. bunun için nakit ödeme - Tatil için nakit ödeme yapabilmek için söylenecek bir şey var. “Bunu karşılayabiliyorum” diyor. Genel olarak, eğer bir şey ödeyecek paranız yoksa, ödeyemezsiniz. Şu anda karşılayamayacağınız bir şey için ödeme yapmak için başka birinden borç para almanız gerekiyor. Geçenlerde size bir tatil için para biriktirmek ve nakit ödeme yapmanın en iyi yolu olduğunu düşündüğüm Geri Dönüşüm Fonu tanıttım.

3. Google bunu önceden - Ziyaret ettiğiniz şehirde neler yapıldığını görmek için internette arama yapın. Geçenlerde Singapur gezimizden önce bunu yaptık. Singapur Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret ederek dün gerçekleştirdiğimiz bir ton seçenekle gelebildik. Genellikle “Singapur'da yapılacak en iyi 10 şey” gibi bir şey yazacağım. Gördüğüm şekilde, birisi bir yeri araştırmak için zaman harcadıysa ve iyi bir bilgi kaynağı olabilir.

4. Advance Satın Al - Uçak bileti ve otel odaları çok pahalı olabilir. Onları daha önce satın alabilirsiniz, daha iyi. Bu planlamayı ve zaten bankada birikmiş para biriktirmeyi gerektirir, ancak binlerce dolar olmasa bile yüzlerce kurtarabilir.

5. Bütçe Belirle- Sadece pantolonunun koltuğunda uçmayın, çünkü bu tehlikeli olabilir ve sonunda yerine getiremez. Bir plan yapar ve ona sadık kalırsanız, ne kadar özgürleştirici olabilir ki. “Nasıl özgürleştiriyor?” Diye sorabilirsiniz. Çünkü yapmak istediğin herşeyi ödemek için paranın olduğunu biliyorsun. Yolculuğa yaptığınız kredi kartını nasıl ödeyeceğinizi merak etmenize gerek yok,% 14.95. Ya da eve döndüğünüzde faturaları nasıl ödeyeceğiniz konusunda endişelenmenize gerek yok. Bir bütçe belirlediyseniz ve çalışmanız için 1000 dolarlık bir miktarınız varsa, tam olarak ne alabileceğinizi ve karşılayamayacağınızı bilebilirsiniz.

Tatillerinizden en iyi şekilde yararlanmak için başka ne ipuçları var?

Videoyu izle: Tatiliniz İçin TEHLİKELİ Olabilme 8 Yer

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Swagbucks gibi 19 En İyi Site
Maliye

Swagbucks gibi 19 En İyi Site

Çeşitli günlük çevrimiçi görevleri tamamlayarak para kazanmayı seviyorsanız, Swagbucks'ı tanıyabilirsiniz. Swagbucks gibi anketler almak, oyun oynamak, video izlemek ve sadece birkaç aktivite için çevrimiçi alışveriş yapmak için para ödemeniz gereken başka birçok site var. Çevrimiçi gelirinizi artırmak için Swagbucks gibi bu alternatif siteleri kullanmayı düşünebilirsiniz.
Devamını Oku
Blogundan 100.000 ABD Dolarını Nasıl Kullanıyor?
Maliye

Blogundan 100.000 ABD Dolarını Nasıl Kullanıyor?

İyi arkadaşım J. Money, bugün burada, Girişimci Başarı Hikayesini paylaşıyor ve hobi blogcumdan altı rakamlı bir gelir blogcuya nasıl gittiğini anlatıyor. Keyfini çıkarın! Bize biraz kendinizden bahsedin: Merhaba merhaba, bu, J. Money, BudgetsAreSexy'deki blogger ekstraorduru, sizi uyumayacağınız kişisel finans blogu ve RockstarFinance, en iyi finansal makaleleri çevrimiçi paylaşan bir yer.
Devamını Oku
Sadakat Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Sadakat Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Hayat sigortası, birçok halkın mali planlarında önemli bir üründür. Bunun bir nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden alınan gelirlerin, borçlu ve cenaze masraflarının ödenmesi, günlük yaşam giderlerinin devam eden ödenmesi de dahil olmak üzere, uygun gördüğü her türlü ihtiyaç için yararlanıcı (veya faydalanıcı) tarafından kullanılabilir olmasıdır. ve hatta geleceğe yatırım yapmak için.
Devamını Oku
Vergi Yapmak veya Turbo Vergi Kullanmak için Bir Muhasebeci Kiralamanız Gerekir mi?
Maliye

Vergi Yapmak veya Turbo Vergi Kullanmak için Bir Muhasebeci Kiralamanız Gerekir mi?

Bu asıl soru. Hangisi daha iyi: Vergi yapmak için bir muhasebeci kiralamak veya Turbo Vergi veya başka birçok vergi dosyalama programlarından birini kullanarak bunları kendiniz yapmak mı? Bu sorunun cevabı bir dizi faktöre bağlı olarak değişir. Her vergi durumu farklı olduğundan ve her birey farklı olduğundan, vergi dosyalama ihtiyaçlarınız için hangi yolun en yararlı olduğuna karar vermeden önce çeşitli soruları dikkate almanız gerekir.
Devamını Oku