Maliye

Tatilinizden En İyi Çıkma

Kim ve ben bu hafta arkadaşlarını ziyaret eden Singapur'dayız. Bu yolculuğun gerçekleşmesi için 18 ay boyunca biriktik ve sonunda geldik. Hava alıştığımızdan biraz daha nemli, ama ada güzel ve insanlar harika.

Seyahatlerimizin ortasında, tatilinizden en iyi şekilde yararlanmak için yapabileceğiniz 5 şeyi paylaşacağımı düşündüm:

1. BYOF (Kendi Yemeğini Getir) - Diğer yerlerde ne kadar yiyecek maliyeti var. Protein çubukları, iz-mix, vb. Gibi kendi atıştırmalıklarınızı getirebilirseniz; Bu uzun vadede size çok para kazandırabilir. Kendi içkilerini getir, para tasarrufu da olabilir. Singapur Hayvanat Bahçesi'nde, şişelenmiş içecekler her biri 3,00 dolardı ve aynı içecek yalnızca 7/11 yerel para biriminde 1,25 dolar.

2. bunun için nakit ödeme - Tatil için nakit ödeme yapabilmek için söylenecek bir şey var. “Bunu karşılayabiliyorum” diyor. Genel olarak, eğer bir şey ödeyecek paranız yoksa, ödeyemezsiniz. Şu anda karşılayamayacağınız bir şey için ödeme yapmak için başka birinden borç para almanız gerekiyor. Geçenlerde size bir tatil için para biriktirmek ve nakit ödeme yapmanın en iyi yolu olduğunu düşündüğüm Geri Dönüşüm Fonu tanıttım.

3. Google bunu önceden - Ziyaret ettiğiniz şehirde neler yapıldığını görmek için internette arama yapın. Geçenlerde Singapur gezimizden önce bunu yaptık. Singapur Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret ederek dün gerçekleştirdiğimiz bir ton seçenekle gelebildik. Genellikle “Singapur'da yapılacak en iyi 10 şey” gibi bir şey yazacağım. Gördüğüm şekilde, birisi bir yeri araştırmak için zaman harcadıysa ve iyi bir bilgi kaynağı olabilir.

4. Advance Satın Al - Uçak bileti ve otel odaları çok pahalı olabilir. Onları daha önce satın alabilirsiniz, daha iyi. Bu planlamayı ve zaten bankada birikmiş para biriktirmeyi gerektirir, ancak binlerce dolar olmasa bile yüzlerce kurtarabilir.

5. Bütçe Belirle- Sadece pantolonunun koltuğunda uçmayın, çünkü bu tehlikeli olabilir ve sonunda yerine getiremez. Bir plan yapar ve ona sadık kalırsanız, ne kadar özgürleştirici olabilir ki. “Nasıl özgürleştiriyor?” Diye sorabilirsiniz. Çünkü yapmak istediğin herşeyi ödemek için paranın olduğunu biliyorsun. Yolculuğa yaptığınız kredi kartını nasıl ödeyeceğinizi merak etmenize gerek yok,% 14.95. Ya da eve döndüğünüzde faturaları nasıl ödeyeceğiniz konusunda endişelenmenize gerek yok. Bir bütçe belirlediyseniz ve çalışmanız için 1000 dolarlık bir miktarınız varsa, tam olarak ne alabileceğinizi ve karşılayamayacağınızı bilebilirsiniz.

Tatillerinizden en iyi şekilde yararlanmak için başka ne ipuçları var?

Videoyu izle: Tatiliniz İçin TEHLİKELİ Olabilme 8 Yer

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Zengin bir Evlilik ™ 'in 7 Temel Prensibi
Maliye

Zengin bir Evlilik ™ 'in 7 Temel Prensibi

Büyüdüğüm zaman, sert darbeler okulu aracılığıyla çok fazla para dersi aldım. Büyümek için çok fazla para yardımı aldım ve çok şey demek istiyorum. Bir keresinde, üniversitedeki para konusunda kısayken babamın yeni bir kredi kartı açmamı ve yeni kıyafetler alabilmem gerektiğini hatırlıyorum. Sonunda, daha fazla kredi kartı açtım ve okulu bitirmek için öğrenci kredileri aldım.
Devamını Oku
Evinizi Düzenleme ve Deklanşöre İlişkin İpuçları
Maliye

Evinizi Düzenleme ve Deklanşöre İlişkin İpuçları

Evinizi ve hayatınızı altüst eden dağınıklık mı? Organizasyon sizi sürekli olarak terk ediyor mu? Daha fazla para ister misin? Bu tek bir yazıyla tüm bu sorunlarda size yardımcı olabilirim. Köşenin hemen köşesinde, evinizi ve hayatınızı dağıtmak, organize etmek ve bu süreçte para kazanmak için mükemmel bir zaman.
Devamını Oku
Ülke Çapında Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Ülke Çapında Hayat Sigortası İncelemesi

Çoğu durumda, bir hayat sigortası olmadan bir finansal plan tamamlanmaz. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, hayatta kalanların beklenmedik bir durumun ortaya çıkması durumunda finansal olarak devam etmesini sağlamaya yardımcı olabilmesidir. Bu fonlar - gelir vergisi içermeyen - büyük borçları ödemek, cenaze ve diğer son masrafları ödemek, gelecekteki kolej eğitim fonlarını sağlamak ve aylık faturaların ödenmeye devam etmesini sağlamak gibi çok sayıda şey için
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kablo Olmadan Yerel Televizyon Nasıl İzlenir (veya Uydu)"/>
Maliye

Kablo Olmadan Yerel Televizyon Nasıl İzlenir (veya Uydu)

Televizyon izlemek pahalı olabilir. Kablo TV paketleri, çok temel paketler için 40 $ veya üzeri fiyattan kapsamlı paketler için 150 $ + 'ya kadar. Büyük bir kablo veya uydu TV paketi, ortalama bütçede gerçekten bir iş yapabilir. Sonuç olarak, insanlar genellikle kablo olmadan yerel TV izleme yollarını ararlar.
Devamını Oku