Maliye

2018'deki En İyi 12 CD Oranı

Mevduat sertifikası, borsadaki oynaklığı önlemek için nakit yatırımlarınızı park etmek için güvenli bir yer olabilir. Ayrıca, yatırımı bir banka tasarruf hesabında tuttuğunuzdan daha fazla faiz kazanabilirsiniz. Tabii ki, en yüksek gelir potansiyelini kilitlemek için bugünün en iyi CD oranlarını kullanmanız gerekir.

CD'lerin sabit gelir elde etmek için cazip hale gelmesi birkaç yıl oldu, ancak bu artan faiz oranları sayesinde değişiyor. Nakit paraya altı aydan beş yıla kadar anında ulaşmaya hazırsanız, daha fazla pasif gelir elde edebilirsiniz. Ve belki de tahmin edilebilir bir gelir elde etmek için bir CD merdiveni inşa etmeyi düşünebilirsiniz.

Belki de 1000 dolar yatırmanın güvenli bir yolunu arıyorsun. Paranızı bir CD hesabına park etmek, istikrar istediğinizde aradığınız cevap olabilir.

CD'ler nasıl çalışır?

Mevduat sertifikaları (CD) sabit gelirli yatırımlardır. Bu, her ay ne kadar gelir kazanacağınızı tam olarak bildiğiniz anlamına gelir. Hisse senedi fiyatlarının sürekli dalgalandığı hisse senedi yatırımlarının aksine, CD'ler banka tasarruf hesabı veya para piyasası hesabına çok benzer.

En büyük fark, CD'lerin oldukça likit olmasıdır. Bir yıllık CD'ye yatırım yaparsanız, CD bir yıl içinde olgunlaşana kadar paranızı cezasız bırakamazsınız. Bir tasarruf hesabı veya para piyasası hesabıyla, bugün depozito ve yarın cezasız bir çekiliş yapabilirsiniz.

CD cezaları, acil durum fonunuzu bir CD hesabında tutmamanız gerektiği anlamına gelir. Faiz oranının ne kadar yüksek olduğu önemli değil.

CD hesabınıza vade tarihine kadar dokunamadığınız için, bankalar genellikle daha yüksek faiz oranları sunar. Örneğin, en iyi çevrimiçi banka hesabı faiz oranı% 1,55 APY (yıllık yüzde verim) olabilir, ancak% 2.50 APY için bir yıllık bir CD alabilirsiniz.

Ve CD oranlarını% 0,06 APR ile yerel bir tuğla ve harç bankasına karşılaştırdığınızda, nakit paranız bir CD hesabına daha fazla ilgi gösterebilir. Nakit paranız bir CD hesabıyla kolayca en az% 1 daha fazla kazanabilir.

Bir avlanma, bir banka en az 1000 $ 'lık asgari depozito talep edebilir, ancak her bankanın farklı bir politikası vardır. Bazı bankalar bir CD hesabı açmak için asgari depozito gerektirmez. Sadece CD teriminin uzunluğunu kullanmayı planladığınız paraları yatırmayı unutmayın. Aksi takdirde, ek esneklik için paranızı tasarruf hesabında tutmak daha iyidir.

CD merdiveni nedir?

CD hesabınızı çeşitlendirmek ve mümkün olan en yüksek faiz oranlarını elde etmenize yardımcı olmak için bir CD merdiven stratejisi takip edebilirsiniz. Amaç her yıl bir CD olgunlaşmasıdır.

Örneğin, tek bir CD'de 5.000 dolarlık yatırım yapmak yerine, onu çoklu CD oranları arasında bölüştürüyorsunuz. Bakiyenizi bir yıllık, iki yıllık, üç yıllık, dört yıllık ve beş yıllık CD'ler arasında eşit olarak bölebilirsiniz. CD'leriniz olgunlaştıkça, beş yıllık bir CD'de yeniden yatırım yapıyorsunuz. Sonunda, tüm paranın uzun vadeli CD'lerde bulunduğu bir noktaya ulaşacaksınız.

Bir CD merdiveni oluşturmanın yanı sıra, yüksek faiz oranlarından yararlanmak için farklı süreler için yeni CD'leri de açabilirsiniz. Bu şartlar, paraya ne zaman erişmeniz gerektiğine bağlı olarak daha kısa veya daha uzun olabilir.

Bugünün en iyi CD oranları

Her banka, CD ürünleri için farklı faiz oranları sunuyor. Bazıları kısa vadeli CD'ler için daha rekabetçi olabilir ve diğerleri beş yıllık vade tarihleri ​​ile uzun vadeli CD'ler için daha rekabetçi olacaktır.

Ne kadar bir yatırım istediğine karar vermelisin. CD olgunlaştığı zaman, dengenizi her zaman yeniden tartabileceğinizi unutmayın. Ayrıca, portföyünüzü çeşitlendirmek için farklı vade tarihleri ​​olan CD'leri (örneğin CD merdiveni) açabilirsiniz.

Ayrıca, CD oranlarını mevcut tasarruf hesabı ve para piyasası faiz oranlarıyla karşılaştırdığınızdan emin olun. CD oranları genellikle daha yüksek olmasına rağmen, bu her zaman böyle değildir.

1. CIT Bankası

Herhangi bir faiz taşıyan ürün için en iyi çevrimiçi bankalardan biri CIT Bank'dır. CD'ler, tasarruf hesapları ve para piyasası hesapları için bulabileceğiniz en yüksek faiz oranlarından bazıları var. Tüm tasarruflarınızı tek bir şemsiye altında tutmak istiyorsanız, CIT Bank muhtemelen en iyi seçeneğinizdir.

En iyi CD seçenekleri,% 2,50 APY'ye varan aşağıdaki terim CD'leridir:

 • 12 aylık (% 2,50 APY)
 • 13 aylık (% 2,25 APY)
 • 18 aylık (% 2,50 APY)

Bu üç ürünün her biri için en az 1000 dolarlık ilk depozito gerekmektedir. CD döneminiz olgunlaştığında, yeni bir faiz oranı için CD terimini yenileyebilir veya tüm cezayı ücretsiz olarak geri çekebilirsiniz.

Şu anda faiz oranlarının yükseldiği bir ortamda bulunduğumuz için, faiz oranlarının daha yüksek olabileceğinden, uzun vadeli CD'ler yerine (60 ay vadeli) kısa vadeli CD'lerle (12 ila 24 ay) gitmek daha iyi olabilir. Şimdiden yıl. Paranızı beş yıllık bir CD'ye koymanız, bugün daha fazla faiz alabileceğiniz anlamına gelebilir, ancak 12 aylık faiz oranları yükselmeye devam ederse 5 yıllık vadede daha az kazanabilirsiniz.

Ayrıca 100 $ 'lık ilk depozito ile yüksek getiri tasarruf hesabı veya para piyasası hesabı açabilirsiniz.
CIT Bankamızı nasıl incelediğimizi öğrenin!

2. Barclays

Minimum depozito gereksinimini Barclays çevrimiçi CD'si ile atlayın. En iyi seçeneğiniz, 12 aylıktan 60 aya varan bir vadeye sahip bir CD olacaktır.

On iki aylık CD oranları% 2,45 APY'den başlıyor ve 60 aylık CD'ler şu anda% 3,00 APY veriyor. Şu anda, Barclays beş yıllık dönemler için en rekabetçi CD oranlarından birine sahip. Yükselen faiz oranı eğilimi nedeniyle, muhtemelen daha kısa bir vadede gitmekten daha iyidir.

Ancak, Barclays minimum bir ilk para yatırma gerektirmediğinden, bir CD merdiveni kolayca oluşturabilirsiniz. Daha kısa vadeli CD'lere daha fazla para ve beş yıllık bir süre içinde daha küçük bir miktar koymayı tercih edebilirsiniz. Hangi CD şartlarını seçerseniz seçin, hala tasarruf hesabında tutmaktan daha fazlasını kazanıyorsunuz.

3. BBVA Pusula

Şahsen bir banka tercih ederseniz, BBVA Compass'ta bir hesap açabilirsiniz. Dört CD teriminiz var:

 • 12 ay
 • 15 ay
 • 18 ay
 • 36 ay

Tüm şartlar 500 $ minimum depozito gerektirir. Yerel şubenizde başvuruda bulunabilmenize rağmen, çevrimiçi olarak daha iyi bir ücret alırsınız. Hem 12 hem 15 aylık şartlar şu anda% 1.85'tir. 18 ve 36 aylık şartlar her ikisi de% 2,00 APY verir.

Ayrıca ücretsiz bir çek hesabı istiyorsanız, BBVA da iyi bir seçenek olabilir. Çek hesabı veya CD hesaplarınız için aylık bir ücret ödemezsiniz, bu da her depozitoyla ilgili faiz aldığınız ve banka ücretlerine bir kuruş kaybetmediğiniz anlamına gelir!

4. TIAA Bankası

TIAA Bank, rekabetçi ürünlerle üç farklı CD ürünü sunmaktadır. Belki de daha önce TIAA Bank'ı hiç duymadınız, ancak bu finans kurumunu bir önceki adıyla tanıtabilirsiniz: EverBank.

TIAA, herhangi bir kurumun bankacılık ürünleri için en yüksek faiz oranlarından bazılarına sahiptir. Aslında, TIAA'nın, ilk yılınızdaki faiz oranını her zaman ulusun en yüksek% 5 verim teklifleri arasında olacağını belirten% 5'lik bir getiri vaatleri vardır. Seçtiğiniz hangi CD ürününe bağlı olarak, mevcut en iyi CD oranlarından birini güvenceye almak için 1000 ile 5.000 dolar arasında para yatırmanız gerekir.

Temel CD'ler

Para yatırmak için 1.000 $ 'lık bir Temel CD ile başlayabilirsiniz. En az% 2,20 APY oranını elde etmek için en az bir yıllık dönem seçin. Bu CD'ler de IRA tarafından uygun olup, kazanılan faizleriniz üzerinden vergi ödemekten kaçınmanıza yardımcı olur. Emeklilik portföyünüz için CD'leri dahil etmeyi düşünüyorsanız, her bankanın CD IRA hesapları sunmadığını unutmayın.

Bump Hızı CD'leri

TIAA'nın bir başka serin CD ürünü, 3.5 yıllık bir dönem (42 ay) ve 1.500 $ asgari ilk depozito ile gelen çarpma oranı CD'si. Bu ürün, günümüzde olduğu gibi yükselen oranlarda özellikle caziptir çünkü eğer faiz oranları yükselmeye devam ederse, daha yüksek bir faiz oranı kazanabilirsiniz. 3.5 yıllık vadede, faiz oranınızı bir kez daha yüksek faiz oranına düşürme seçeneğiniz vardır.

Faiz oranlarının yükselmesiyle daha kısa vadeli şartların daha iyi olduğunu unutmayın çünkü paranızı beş yıllık bir vadede kilitlemiş olmanızdan daha fazla kazanabilirsiniz.

Aynı anda yalnızca bir çarpma oranı CD'sine sahip olabilirsiniz, ancak diğer TIAA CD ürünleri gibi IRA'ya uygun.

Verim Hasarlı CD

Üçüncü seçenek, temel bir CD'den daha yüksek oranlar sunan bir Verim Taviz CD'si. Bir defada para yatırmak için 5.000 dolarınız varsa, bu sizin için en iyi ücret olabilir. Adından da anlaşılacağı gibi, TIAA, haftalık Bankrate Monitor Ulusal Endeks anketine göre bu CD'deki oranının ABD'deki% 5'lik en yüksek oranlar arasında olduğunu söyledi.

Bir kez daha,% 2,45 veya daha yüksek bir faiz oranı elde etmek için en az 12 aylık bir dönem seçmek isteyeceksiniz. Aksi takdirde, yüksek getiri tasarruf hesabı veya para piyasası hesabında daha iyi bir oran elde etmek mümkündür.

5. Canlı Meşe Bankası

Bir CD'ye depolamak için en az 2.500 $ 'a sahip olduğunuzda, Live Oak Bank 12 aylık dönemler için en iyi CD oranlarından bazılarını sunmaktadır. % 2.55 APY'de, bu kısa vadede daha yüksek bir oran elde etmek için zor bir zaman geçireceksiniz.

Live Oak Bank ayrıca altı aylık dönemler için cazip bir% 2,10 APY sunuyor. Bu, aynı zaman diliminde çevrimiçi para piyasası hesabından veya yüksek getiri tasarruf hesabından daha fazlasını kazanabileceğiniz çok az sayıda CD'den biridir. 12 aydan kısa vadeli diğer banka CD'leri% 1'den azdır.

6. Capital One 360

Minimum depozito gereksinimi olmayan bir başka online banka ise Capital One 360. 12 aylık CD'si şu an% 2.40, 60 aylık CD'si ise% 3.00. Şu anda depozito için 1.000 $ veya daha fazla paranız yoksa, Capital One 360, CD'ler ve IRA CD'leri için en kazançlı seçeneklerden biridir.

Bu sırada, tüm bakiyenize ilgi duyan 360.000 Checking hesabı açabilir ve 39,000 ATM'ye ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz.

7. Eşitleme Bankası

Ayrıca bir düzenli banka CD hesabına kıyasla bir Synchrony Bank CD'sinde daha fazla kazanabilirsiniz. Tüm şartlar için minimum başlangıç ​​paranız 2,000 dolar. CD oranları% 3,00 APY'ye çıkıyor. 12 aylık bir CD veya daha uzun bir süre ile gitmek, yıllık yüzde verim% 2.45'te başlayacağından en iyi seçeneğinizdir. IRA'nız veya emekli olmayan banka hesaplarınız için bir CD açmak mümkündür.

Eşzamanlılık, yüksek getirili tasarruf hesapları ve para piyasası hesapları için de rekabetçi fiyatlar sunar. Synchrony Bank üyesi olarak, özel seyahat ve eğlence indirimleri için Synchrony Perks programında ücretsiz üyeliğiniz vardır.

8. Marcus Goldman Sachs tarafından

En yüksek 500 $ 'lık depozitoyla, Marcus tarafından Goldman Sachs'ın çevrimiçi yüksek verimli CD'lerini alabilirsiniz. 12 aylık oran, rekabetçi bir% 2,55 APY verir. Marcus'u benzersiz kılan, şu anda% 3.15 olan altı yıllık bir CD seçeneğidir. Çoğu banka, beş yıllık maksimum CD süresine sahiptir. Tahmin edilebilirliği tahmin ederseniz, altı yıllık CD seçeneği nihai gönül rahatlığı sağlayabilir.

9. Ally Bank

Ally Bank her dönem için üç farklı CD oranı sunuyor. Ne kadar kazandığınız, ne kadar yatırdığınıza bağlıdır. Şu 12 aylık CD oranlarına aşağıdaki açılış depozito miktarları ile bakacağız:

 • 5,000 $ 'dan az:% 2,10 APY
 • 5,000 $ ila 24.999 $:% 2,25 APY
 • 25.000 $ 'dan fazla:% 2,40 APY

Diğer çevrimiçi bankalar daha küçük mevduatlar için daha rekabetçi fiyatlar sunar, ancak Ally CD oranları hala oldukça rekabetçidir. Bankalar herhangi bir zamanda faiz oranlarını artırabileceğinden, Ally 10 günlük en iyi fiyat garantisi sunar. Ally, açılış para yatırma işleminizden sonraki 10 gün içinde CD oranlarını yükseltirse, oranınız otomatik olarak yeni orana çıkar, böylece daha fazla faiz kazanırsınız!

Paranızı tek bir yerde tutmak için Ally Invest'i düşünün. Hisse senetleri ve ETF'ler için en düşük ticaret komisyonlarından bazılarını sunmaktadır. Bu en beğenilen indirim komisyoncusu hakkında daha fazla bilgi edinmek için Ally Invest incelememizi okuyun.

10. Keşif Bankası

Discover Bank muhtemelen en uzun CD dönemini sunmak için ödülü kazanır. 10 yıl boyunca kullanılabilir bir tane var. Bununla birlikte, faiz oranlarının önümüzdeki on yılda tarihsel olarak düşük seyretmesini beklemediğiniz sürece, daha kısa bir vadeyle devam etmek istiyorsunuz.

CD oranları,% 2,40 APY ile 12 aylık bir dönem seçtiğinizde cazip hale gelir. 10 yıllık vadede% 2,95 APY. Tüm CD şartları en az 2.500 $ depozito gerektirir.

11. Vatandaş Erişimi

Citizens Access, yıllık% 3,00 APY'de üç yıllık CD'ler için en yüksek oranlardan birini sunuyor! Diğer bankalar sadece bu% 3 oranını beş yıllık dönemlerde sunmaktadır. Şimdi, iki yıl önce aynı oranın ve CD olgunluğunuzun tadını çıkarabilirsiniz. CD oranlarının yakın gelecekte artması beklendiği için, daha sonra yerine CD'nizi daha yüksek bir oranda yenileyebilirsiniz.

Ayrıca, rekabetçi bir ücretle daha kısa bir CD terimi açabilirsiniz. 12 aylık CD oranı şu an% 2,50'dir. Bir Citizens Access CD'si için minimum depozito $ 5.000 olduğundan, muhtemelen ilk önce üç yıllık vadeye odaklanmalısınız. Tabii ki, daha kısa CD terimleri de sektörün en yüksek oranlarından bazılarıdır.

12. KS StateBank

Çok yıllı rekabetçi CD oranları sunan bir bölge bankası KS State Bank'dır. Ve kendi dönem CD'leri için 500 $ 'lık çok makul bir minimum depozito gereksinimi var. Bunlar KS State Bank'ın en çekici CD oranlarından bazıları:

 • 1 Yıl:% 2,40
 • 2 Yıl:% 2,85
 • 3 Yıl:% 3,10
 • 4 Yıl:% 3,29
 • 5 Yıl:% 3,37
 • 7 Yıl:% 3,39

KS StateBank, üç ila yedi yıl arasındaki CD terimleri için en iyi seçenek olabilir. Bu CD'ler de IRA'nızda mevcuttur.

İpucu: Trim Financial Manager'ın hesap bakiyesi uyarılarını alarak çevrimiçi çek hesabınızla aşırı ücretlendirme yapmaktan kaçının.

SSS

CD hesaplarının avantajları nelerdir?

Bir CD hesabına sahip olmanın en büyük avantajı, bir tasarruf hesabından veya para piyasası hesabından daha yüksek bir faiz oranı kazanma fırsatıdır. Gelecek CD oranlarının düşeceğini düşünürseniz (2006 ve 2007'de olduğu gibi), daha uzun bir süre için bugünün yüksek oranlarında kilitlemek için CD'leri kullanabilirsiniz.

CD'lerin bir diğer avantajı, onları vergi avantajlı IRA dolarlarıyla finanse edebilmenizdir. Bu yardım, vergilerinizde daha fazla ödeme yapmadan paranızda daha yüksek bir faiz oranı kazanmanızı sağlar.

CD'ler ayrıca bağlardan daha kararlı olabilir. Hangi tahvillere yatırım yaptığınıza bağlı olarak, CD oranları da tahvil getirilerinden daha yüksek olabilir.

CD hesaplarının dezavantajları nelerdir?

Herhangi bir nakit yatırım gibi, CD hesapları da nakit paranızı park etmek için mükemmel bir yer değildir.

Muhtemelen en büyük dezavantajı likidite eksikliği. Deponuz CD süresinin sonuna kadar çekilemez. Paranızı erken çekerseniz, erken para çekme cezası ödemek zorunda kalacaksınız.

CD'lerin bir diğer olumsuz yanı, kısa vadeli CD'lerin ve para piyasası hesaplarının gelir potansiyelinin bugün en iyi üç yıllık ya da beş yıllık dönem CD'sinden daha yüksek olabileceğidir. Banka oranlarının artmaya devam etmesi durumunda, daha kısa bir CD terimine gitmekten daha iyi olabilirsiniz çünkü daha yüksek bir ücretle CD'yi yenileyerek daha fazla faiz kazanabilirsiniz. Çoğu banka gelecekteki kazançlarınızı yansıtmanıza yardımcı olacak bir CD oranı hesaplayıcısı sunar.

CD'den para çekebilir misin?

Kazanılan ilginizi ve orijinal para yatırma işleminizi CD'nizden istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz, ancak bir ceza ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çoğu durumda, aylık faiz ödemenizle CD faizsiz cezanızı geri çekebilirsiniz. Ancak, CD hesabına ilginizi sürdürmek, bileşik faiz kazanacağı anlamına gelir. Banka hesabı faiz oranınız daha yüksekse, ilgiyi çekmeyi tercih edebilirsiniz.

CD olgunlaşmadan önce nakit depozitinizin herhangi bir kısmını çekmek için büyük olasılıkla bir ceza ödersiniz. Bazı bankalar, ilk para yatırma işleminizin yapıldığı günden başlayarak 10 günlük bir ödemesiz dönem sunar. Aksi takdirde, aşağıdaki cezayı ödemeyi bekleyebilirsiniz:

 • 12 aydan kısa CD terimleri için 90 günlük ilgi
 • 12 ay ile 48 ay arasında CD terimleri için 180 günlük ilgi
 • 48 aydan uzun CD terimleri için 365 günlük ilgi

CD'nin olgunlaşmasından bir hafta önce erken geri çekilmeyi kabul etseniz bile, yukarıda belirtilen ilgiyi kaybetmeniz gerekir.

CD'de yinelenen para yatırabilir misiniz?

Yinelenen CD depozitlerine izin verilmez. Bazı bankalar ilk 10 gün boyunca ek para yatırma işlemi yaparlar, ancak bu pencere kapatıldıktan sonra ikinci bir CD hesabı açmanız gerekecektir. Bu katılığın nedenlerinden biri, CD'lerin tüm dönem için öngörülebilir faiz ödemeleri sunmasıdır. Normal banka hesabınızdaki potansiyel faiz oranı dalgalanmalarından korunmak için bir CD'ye yatırım yaparsınız.

Bu nedenle, bu ödeme tutarı üzerinden sabit faiz ödemesini garanti etmek için ek CD'ler açarsınız. Hangi bankaya seçtiğinize bağlı olarak, dönem boyunca bir kez tüm bakiyenizdeki faiz oranını artırmanızı sağlayan bir çarpma oranı CD'lerine yatırım yapabilirsiniz. Yeni para ekleyemezsiniz, ancak ikinci bir CD hesabı açmanıza da gerek yoktur.

CD'ler tasarruf hesaplarından daha mı iyi?

CD'ler bu durumlarda yalnızca tasarruf hesaplarından daha iyi bir seçenektir:

 • Faiz oranı özellikle daha yüksektir (tercihen% 0.5 veya daha fazla)
 • Nakit paraya anında erişmeniz gerekmiyor
 • Vergiye tabi bir banka hesabı yerine bir IRA CD'si istiyorsunuz

Hemen hemen her durumda, dönem en az 12 ay olduğunda CD'ler açılmaya değer. En az% 2,40 APY olan bir oranı kolayca bulabilirsiniz. Buna karşılık, çevrimiçi yüksek getirili tasarruf hesapları ve para piyasası hesapları% 1,85'e varan oranlar sunmaktadır.

Çoğu altı aylık ve dokuz aylık CD'ler yalnızca% 0,90'a varan bir faiz oranı sunar.Bu CD ürünleri ile, yüksek getiri tasarruf hesabında olduğundan daha az para kazanıyorsunuz ve CD süresi boyunca da bağlı.

12 Aylık CD'ler daha uzun CD terimlerinden daha mı iyi?

Bu cevap, iki faktöre bağlıdır:

 • Gelecek CD oranları artar mı yoksa azalır mı?
 • Paranıza er ya da geç erişmeniz gerekiyor mu?

Bankanıza bağlı olarak, 12 aylık CD oranları da 36 aylık veya 60 aylık CD oranlarından yüksek olabilir, ancak bu her zaman geçerli değildir. Bazı bankalar 12 aylık CD'lerden daha uzun süreli CD'ler için daha yüksek fiyatlar sunmaktadır.

Faiz oranları yükseldiği ve sadece CD oranlarında marjinal bir fark olabileceği için daha kısa bir dönem kullanmak daha iyi olabilir. Biraz daha az ilgi görüyorsunuz, ancak daha fazla para çekme esnekliğine sahipsiniz. Gelecekteki oranlar artarsa, genel olarak daha fazla ilgi kazanabilirsiniz.

CD'ler FDIC sigortası var mı?

Evet. CD'ler ve IRA CD'leri, kontrol, tasarruf ve para piyasası hesaplarınızda olduğu gibi 250 $ 'a kadar FDIC sigortalıdır. Çoğu banka, 250.000 dolarlık FDIC teminat limitini aşmayan bir maksimum ödeme tutarı koymaktadır. Yani, sigortalamak için çok büyük bir CD'ye sahip olmaktan asla endişelenmenize gerek yok!

Yukarıda bahsedilen bankalardan birinden CD alamıyorsanız, finans kurumunun hala FDIC sigortalı (bankalar) veya NCUSIF sigortalı (kredi birlikleri) olduğundan emin olun. Oldukça muhtemeldir.

Yerel banka CD'leri daha mı iyi?

Bu makale, herkese açık olan en iyi CD oranlarına odaklanmaktadır. Yerel bankanız veya kredi birliğiniz benzer veya daha iyi CD oranları sunabilir. Bununla birlikte, üyelik belirli bir coğrafi bölgeyle veya belirli bir işveren için çalışan kişilerle sınırlı olabilir.

Çoğu durumda, çevrimiçi bankalar daha az işletme giderlerine sahip oldukları için en iyi CD oranlarını sunmaktadır. Daha az masraf olduğu için, tasarrufları yerel bankalardan daha yüksek faiz oranlarına sahip çevrimiçi tasarruf sahiplerine aktarabilirler.

En iyi seçeneği belirlemek için yerel banka ile en iyi çevrimiçi CD hızlarını hızlı bir şekilde karşılaştırmak için bu listeyi her zaman kullanabilirsiniz.

özet

Banka CD'leri, anında erişime gerek duymayan banka mevduatları üzerinde daha fazla faiz elde etmenin en iyi yollarından biri olabilir. Çoğu durumda, çevrimiçi bir bankadan en az 12 aylık dönemle en iyi CD oranlarını elde edersiniz. Ve bazı bankalar yüksek asgari depozito gerektirmez, bu da ekstra paranızda daha hızlı kazanabileceğiniz anlamına gelir.

İdeal CD dönem uzunluğunuz nedir? CD merdivenini mi planlıyorsunuz?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Siyah Cuma günü para kazanmak için en iyi kesmek
Maliye

Siyah Cuma günü para kazanmak için en iyi kesmek

Black Friday, yılın en büyük alışveriş günlerinden biri, bilmeden önce burada olacak. Alışveriş yapanlar, Noel hediyeleri ve satın almak istedikleri diğer öğeler hakkında en iyi fırsatları bulmak için mağazalar ve çevrimiçi alışveriş portallarından geçecek. Yılın en büyük satışlarından bazıları Cuma günü cuma günü gerçekleşir ve size bu büyük fırsatlarda nasıl daha fazla para tasarrufu yapacağınızı gösterebiliriz.
Devamını Oku
Bugün Para Kazanmak 50 Şaşırtıcı Hobiler
Maliye

Bugün Para Kazanmak 50 Şaşırtıcı Hobiler

Boş zamanlarında yaptığınız her şeyden para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, video oyunları oynayarak veya internette gezinerek bile. Herkes kazanç potansiyelini arttırmak için bir yol aradığı için, para kazanabilecek hobileri bulmak, cüzdanını gerçekten zevk aldığınız aktiviteleri yapmak için harika bir yoldur.
Devamını Oku