Maliye

7 Zengin İnsanların Yüksek Etkili Alışkanlıkları

Zengin olmak istiyorsan, kimi öğrenmelisin? Zengin insanlar, değil mi? İşte, zenginliği inşa etmeye başlamak için uygulayabileceğiniz zengin insanların yedi alışkanlığı:

1. mütevazı araba sürün

Millionaire Next Door'da Thomas Stanley tarafından yapılan bir araştırmaya göre, milyonerlerin% 37'si yeni değil araba kullanıyor. Kelly Blue Book tarafından hazırlanan bir rapora göre, ortalama yeni otomobil ilk dört yıl içindeki değerinin% 65'ine kadarını kaybediyor.

Ayrıca, Stanley tarafından yapılan araştırmaya göre, bir Milyonerler otomobilinin ortalama değeri 22.500 $ civarındadır. Milyonerler mütevazı arabaları kullanıyorlarsa, Milyonerler olmayı hedefleyen ortalama insanlar ne yapmalı?

2. Kendinizi düşünen insanlarla çevirin

Zengin İnsanların Düşüncesinin yazarı Steve Siebold, zengin insanların kendilerini benzer düşünen insanlarla kuşattığını belirtiyor. Başarılı, tahrikli ve çalışkan insanların etrafına takılırsanız, o zaman sizde de olacaksınız.

Tembel olan insanlarla takılırsanız, şikayet etmeye ve verimsiz olmaya eğilimliysen, o zaman bükümün ne olacağını düşünüyorsun? Mark Twain'in bir zamanlar dediği gibi, “Tutkularını küçümsemeye çalışan insanlardan uzak dur. Küçük insanlar her zaman bunu yaparlar, ama gerçekten harika, sizi de hissetmenizi sağlar. ”

3. Borç birikimini önlemek

Kuzey Amerika'daki en zengin 400 kişi olan Forbes 400'ün üyeleriyle görüşme yapıldığında,% 75'i servet oluşturmak için bir numaralı anahtarın borçtan kurtulmak ve borçtan kurtulmak olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri'nde ortalama hane halkı borcu yükselişte. Yakın tarihli bir Reuters makalesine göre, ABD 2008'den bu yana en büyük hane halkı borç artışını yayınladı.

Albert Einstein'ın bir zamanlar dediği gibi, “Faizleri anlayanlar bunu kazanır, bunu yapmayanlar, ödersiniz.” Seni bilmiyorum, ancak faiz ödemeyi tercih ederim. Borcunuz varsa ve hepsini ödemek istiyorsanız, borçtan kurtulmak için bu fikirlere göz atın.

4. Hedefleri belirle

Tracie Taylor, “ileri” öğrenciler için üç günlük bir gayrimenkul eğitim kursu olan Millionaire U'ya öncülük ediyor. Sınıfında, “Hedefleri olan insanlar başarılı olanlardır” diye belirtiyor. Tracie hedef belirlemenin önemli olduğunu söyleyen tek kişi değil.

Mary Kay Ash da hedef belirleme savunucusuydu. Mary, ölümü sırasında, 800 ülkede 800.000'den fazla temsilcinin ve toplam yıllık perakende satışlarının 2 milyar doların üzerinde olduğu Mary Kay Cosmetics'i kurdu. Söyleyeceklerini dinleyin, “Hayatımızda bir tema, amaç, bir amacımız olmalı. Nereye nişan aldığınızı bilmiyorsanız, bir hedefiniz yoktur. Amacım hayatımı, öldüğüm zaman, 'o' umursamaz 'diyebilecek şekilde yaşamaktır. ”

5. en iyi anlaşma elde etmeye çalışın

En iyi anlaşmayı elde etmenin birçok örneği vardır, ancak zengin olup olmamanız herkese uygun olanı, kuponları kesmektir. Bunun sadece para kazanmak için “ihtiyacı olan” insanlar tarafından yapılmış bir şey olduğunu düşünebilirsiniz, ancak yanılıyorsunuz.

Film yıldızlarının bile kuponları kırptığını biliyor muydun? Özellikli bir makaleye göre Yahoo FinansAkademi Ödülü kazanan aktris Hilary Swank kuponları klipleri. Kim düşünebilirdi?

6. Kurmaca olmayan kitapları okuyun

Okumayı seviyormusun? Çok fazla okuyucu değilim, ama çok fazla sesli kitap dinliyorum (kitap önerileri sayfamı inceleyin). Otomobil Üniversitesinin büyük bir hayranıyım, işten ve işten giderken öğreniyorum. Çalışmak için sıkıcı, görünüşte verimsiz bir sürüşü bir sınıfa dönüştürür. Çalışmak için uzun bir süreniz varsa, buna bir şans vermelisiniz. Eski okul ve kitap okuyorsanız, yalnız değilsiniz.

Warren Buffett sandalyesi tarafından okumayı seven bir kitap yığını var. Okumayı sevenlerin başarılı olduğu açıktır. Ünlü ekonomist Barry Asmus, “liderler okuyucu” diyor.

7. Sevdiğiniz iş yapmak

Geç Steve Jobs, Stanford'un 2005'teki açılış konuşmasında şöyle demişti: “Çalışmanız hayatınızın büyük bir kısmını dolduracak ve gerçekten tatmin olmanın tek yolu, harika bir iş olduğuna inandığınız şeyi yapmak. Ve harika işler yapmanın tek yolu, yaptığınız işi sevmektir. Henüz bulamadıysanız, aramaya devam edin. Yerleşme. Kalbin tüm meselelerinde olduğu gibi, onu bulduğunuzda da anlayacaksınız. Ve, herhangi bir büyük ilişki gibi, sadece yıl dönümünde daha iyi ve daha iyi olur. Bulana kadar bakmaya devam et. Yerleşmeyin… ”

Bonus Alışkanlığı:

Zengin insanlar net değerlerini izlemek. Sonuçta net değeriniz her yıl artmalı ve bunu takip etmenin en iyi yolu onu takip etmektir. Bunu yapmanıza yardımcı olacak Kişisel Sermaye adlı ücretsiz bir araç var. Buradan daha fazlasını öğrenin.

Videoyu izle: Başarılı İnsanların 7 Alışkanlığı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Finansal olarak istikrarlı olduğunuz 20 işaret
Maliye

Finansal olarak istikrarlı olduğunuz 20 işaret

Finansal istikrarın bir yaşamını gerçekten yaşıyor mu, yoksa maddi olarak istikrarlı bir hayat yaratma alanında hala bir işiniz var mı? Aşağıdaki 20 işaret, bu sorunun cevabını bulmanızda yardımcı olabilir. Her ne kadar bireysel olarak doğru olsa da, 20 işaret zorunlu olarak finansal açıdan istikrarlı bir kişiyi göstermez (bazen kafanızı kuma sokmak kolaydır, doğru mu?
Devamını Oku
Donanma Karşılıklı Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Donanma Karşılıklı Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası çoğu finansal planın önemli bir parçasıdır. Bu, kişinin mesleğinden bağımsız olarak durumdur. Hayat sigortası temin edilirken, ihtiyaç duydukları tüm faydaları elde etmek için daha fazla zaman ayırabilecek bazı meslekler vardır - örneğin ordu mensubu olanlar gibi -.
Devamını Oku