Maliye

Ahşap Palet Geri Dönüşüm Para Kazanmak için nasıl

Ekstra para kazanmanın ilginç bir yolu, ahşap paletlerin toplanması ve geri dönüştürülmesidir. Ahşap paletler, malların bir yerden diğerine taşınmasına yardımcı olmak için ülke genelinde ve dünyada kullanılıyor. Bazı şirketler, bu paletleri sadece onları almaya istekli olan ve onları yeniden satış için başka bir yere götüren herkese açık bırakarak çıkarır. Ekstra para kazanmanın yollarını arayan herkes, bu paletleri toplayabilir ve bunları biraz zaman ve çaba ile başka şirketlere satabilir.

Paletler için ne kadar ödüyorlar?

Paletleriniz için alacağınız fiyat bir dizi faktöre bağlıdır. Paletler iyi durumda ise, daha fazlasını için satabilirsiniz. Palet fiyatları, bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak, her biri 50 sentten 4 $ 'a kadar her yerde, bölgede kaç tane geri dönüşümcünün bulunduğunu ve hangi yerel şirketlerin ödemeye hazır olduğunu gösteriyor.

Kendinize paletler için iyi bir fiyat ödemek için istekli birkaç müşteri alabilirsiniz eğer bazı değerli yan acele para kazanabilirsiniz. Örneğin, iki müşterinin haftada 100 palet alacağı palet başına 2 dolar ödemeye istekli olabilirseniz, Palet satan haftada 400 dolar kazanabilirsiniz. Nakliye için palet ihtiyacı olan firmalar, günlük veya haftalık palet taleplerini karşılayabilmeleri ve iyi bir hizmet sunabilmeleri koşuluyla, geri dönüştürülmüş paletleri satın alarak para tasarrufu yapmaya istekli olacaklar. Çoğu durumda, palet yeniden satma işlemleri nakit bazında gerçekleştirilir, bu da paletleri belirtilen yere bıraktığınızda elde ettiğiniz paranın elinizde olduğu anlamına gelir.

Ahşap Paletleri nerede bulabilirim?

Craigslist listeleri ve yerel işletmeler muhtemelen ahşap paletleri bulmak için en iyi seçimdir. Yerel bölgemde, Craigslist'deki ücretsiz ahşap paletlere yönelik çeşitli girişler vardı ve tek başıma küçük kasabamızda iki yerel işletmeyi biliyorum. Bunlar, ahşap paletlerin yanlarında “ücretsiz” bir işaret ile toplanabiliyor.

Tahta paletlerine sahip olup olmadıklarını görmek için çok fazla malzeme alan yerel üretim şirketlerine danışın ve elden çıkarabileceğiniz paletleri bulmak için yerel Craigslist sitenizi kontrol edin.

Ahşap Paletleri Kim Satın Aldı?

Ahşap paletleri geri dönüştürmek için para kazanmak istiyorsanız, yaşadığınız yere bağlı olarak bunları satmak için bir dizi seçeneğiniz var. Muhtemelen yaşadığın daha büyük şehir, daha fazla yer alacağınız odun paletlerini satın alabileceğiniz, ancak aşağıda bazı seçenekler.

Yerel Üreticilere Sat

Çok sayıda imalat şirketi olan bir bölgede yaşıyorsanız, bu geri dönüştürülmüş ahşap paletlerinizi satmak için iyi bir yol olabilir. Çeşitli şirket merkezlerini ziyaret edin veya telefonla arayın ve geri dönüştürülmüş ahşap paletlerin satıcısı olduğunuzu açıklayın ve size kâr sağlayacak ve şirkete fayda sağlayacak bir fiyat için görüşmelere başlayın.

Craigslist üzerinde satmak

Yerel Craigslist sitemde, ahşap palet satın almak isteyen birkaç kişi vardı. Fiyatlar, bir parçada 50 sentten fazla bir yerde. Bölgenizde palet isteyebilecek alıcılar olup olmadığını görmek için yerel Craigslist listenizi kontrol edin.

Palet Brokerlerine Satış

Palet komisyoncuları, ABD ve Kanada'nın her yerinde mevcut olup, bu da ahşap paletlerin depolama sahasında bir yaşam süresinden kaçınmasını sağlamak için çalışmaktadır. Bazen firmalar paletleri onarır ve yeniden kullanırlar, bazen paletleri yeniden satarlar ve paletlerin onarımın ötesinde olduğu durumlarda, bunları çoğu zaman kereste malçlarına öğütürler ve malçlara ihtiyaç duyanlara yeniden satarlar.

Palet geri dönüştürücüsü olarak sizin için uygun bir seçenek olabilecek bir dizi palet brokeri vardır.

Kamps Paletleri

Kamps Pallets, hemen hemen tüm büyük metropol alanlarda lokasyonlara sahiptir ve Kamps'a palet satmaya çalışanlar için web sitelerinde bir iletişim sayfasına sahiptir.

Kuzey Amerika Palet Geri Dönüşüm Ağı

Bu, topladığınız paletleri almaya istekli olabilecek bir diğer önemli şirket. Kuzey Amerika Palet Geri Dönüşüm Ağı, 50 eyalette (Alaska ve Hawaii dahil) birçok lokasyonda, uzun süreli kullanım için paletlerin yeniden dağıtılmasına yardımcı olmak için palet geri dönüştürücüler ile çalışmaya isteklidir.

Ulusal Ahşap Palet Konteyneri ve Birliği

Ulusal Ahşap Palet Konteyneri ve Dernekleri, geri dönüştürücülerinin yeniden satış için sahip oldukları paletleri satın almakla ilgilenebilecekleri bölgelerdeki şirketlere ait iletişim bilgilerini bulmak için kullanabilecekleri ahşap palet satın alan ve satan bir şirket dizinine sahiptir.

Recycle.net

Recycle.net web sitesinde, özellikle ahşap palet satın alan ve satan insanlar için bir bölüm vardır ve paletler veya alıcılara ücretsiz olarak palet alabileceğiniz yerler bulmak için iyi bir yer olabilir.

Yerel Palet Şirketleri veya Mobilya / Ağaç İşleme Okulları

Bu iki seçenek, topladığınız paletleri satmanız için uygun yerler olabilir. Ağaç işleme veya mobilya yapma okulları için yerel teknik kolej listelerini kontrol edin veya geri dönüştürülmüş paletlerinizi satın almak isteyebileceğiniz yakınlardaki palet şirketleri için sarı sayfalarda yerel telefon rehberinizi kontrol edin.

Başlamak için Neye İhtiyacım Var?

Tahta paletlerin geri dönüşüme başlaması için maliyetler, elinizde bulundurduğunuz bir ana öğeye sahip olmanız koşuluyla oldukça azdır. Başlamak için ihtiyacınız olan ana şey bir kamyon ve / veya bir römork. Açıkçası, bu şeylere zaten sahipseniz başlangıç ​​maliyetleri daha ucuz olacaktır. Araştırmanızı yapmadıkça bu ürünleri satın almanızı tavsiye etmiyorum ve bölgenizdeki ahşap paletlerin geri dönüşümü için bir pazar olduğundan emin değilim.

Ayrıca, bir matkapla ve kırık paletleri tamir etmek için bazı tırnaklarla birlikte iyi bir çift iş eldivenine de ihtiyacınız olacak. İçinde bulundukları şekli daha iyi hatırlayın, her palet için daha fazla para kazanın.

Muhtemelen sahip olduğunuz en büyük masraf, paletleri çekmek için gereken gazdır. Palet geri dönüştürme işiniz için gazdan tasarruf edebilirsiniz.İlk olarak, seyahatlerinizi aynı güne yakın bir yerde isabet ettirecek şekilde planlayabilirsiniz. İkincisi, kamyonunuzun üzerinde bir tokmağı veya yanları varsa veya römorkunuzda yüksek taraflar varsa, çekebileceğiniz paletlerin kapasitesini artıracaksınız. Bu, size paradan tasarruf edeceğiniz, yapmanız gereken yolculuk sayısını en aza indirebilir.

Önceden nereye gittiğinizi (böylece ekstra sürüşten kaçınabilirsiniz) bilmek, arabanızı veya kamyonunuzu iyi durumda tutmak ve bulunduğunuz bölgedeki en ucuz gaz fiyatlarının nerede bulunduğunu bilmek, aynı zamanda gazdan tasarruf etmenize de yardımcı olacaktır.

Geri Dönüşüm Ahşap Paletlerin Faydaları

Ahşap paletlerin geri dönüşümü ile ilgili en iyi şey, çalıştığınız saatleri ve birlikte çalıştığınız müşterileri seçmenizdir. Kendi patronun olmak da, ne kadar para kazanacağını seçmen anlamına gelir. Haftada on saat veya haftada elli saat çalışabilirsiniz - seçim sizin.

İster ahşap paletleri geri dönüştürün, ister diğer birçok harika yan koşuşturma seçeneklerinden biri olsun, kendi yan perdesine sahip olmak, gelirinizi artırmanın ve finansal hedeflerinizi gerçekleştirmenin harika bir yoludur.

Videoyu izle: Palet mürekkepleniyor en güzel tasarımlar

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Akran Kredisi Sunucusu İncelemesi - P2P Yatırım Yazılım
Maliye

Akran Kredisi Sunucusu İncelemesi - P2P Yatırım Yazılım

Peer Lending Server, eşler arası (P2P) kredisi yatırımı için tamamen otomatik bir yatırım çözümüdür. P2P ödünç veren sitelerden biri olan Lending Club ile çalışır ve Windows, Mac veya Linux'ta çalışır. Akran Kredisi Sunucusunu benzersiz kılan şeyin en azından bir kısmı, kredi tahsisine odaklanılmasıdır. Bu işlem, yeni krediler listelendiğinde, ikincisinin bir kısmında yapılabilir.
Devamını Oku
Küresel Test Piyasası Değerlendirmesi
Maliye

Küresel Test Piyasası Değerlendirmesi

Herkesin cebinde biraz fazla para olması ister. Boş paraya sahip olmak her zaman güzeldir, ancak herkes yarı zamanlı bir iş yapamaz. Çoğu insan daha fazla iş için ayırmak için fazla zamana sahip değildir. İnternet sayesinde, biraz daha fazla para kazanmak için düzinelerce saatinizin olması gerekmiyor.
Devamını Oku
Öğrenci Kredi Borcu 100 $ veya Daha Fazla? Bu 5 Adımı düşünün
Maliye

Öğrenci Kredi Borcu 100 $ veya Daha Fazla? Bu 5 Adımı düşünün

Karşı karşıya kaldığınız öğrenci kredi borcunda 50.000 dolar ya da 100.000 dolar ya da ödemeye çalıştığınız 2 mortgage kredisi olsun, büyük borç yükü aşılmaz görünüyor. Ne yazık ki, üniversiteden çıktığınızda bu kadar borçluysanız, yalnız değilsiniz. Ortalama öğrenci kredisi 35.000 dolar olan 2015'te üniversite mezunları sınıfı tarihin en borçlu ülkesidir.
Devamını Oku
Quitter ve Dropout Nasıl Daha Başarılı Oldu?
Maliye

Quitter ve Dropout Nasıl Daha Başarılı Oldu?

Tüm stratagemlerden, ne zaman çıkacağını bilmek en iyisidir. - Çin Atasözü Kazanmak İçin Çıktı mı? Bununla gurur duymuyorum, ama ben bir bırakıyorum. Hepimi her zaman yaptığım her şeye soktum ve gerçekten gurur duyduğum bir özellik. Eğer bir şey yapmaya karar verdiysem, gücümün sonuna kadar her şeyi yaparım.
Devamını Oku