Maliye

Gayrimenkul Yatırımında Dikkat Çekilmesi Gerekenler

Gayrimenkul yatırımcılığı finansal özgürlüğü elde etmek için harika bir yol olsa da, tehlikeli bir yolculuk olabilir. Orada paranızı almaya hazır bolca sanatçı var. Bir emlak anlaşmasına geçmeden önce, insanların çekmeye çalıştığı dolandırıcılıklardan haberdar olmalısınız. Bu makalede, size gayrimenkul yatırım yaparken dikkat etmeniz gerekenler hakkında ipuçları verilecektir.

İhtiyaç duyulmayan Onarımları Açıklayan Satıcılar

Gayrimenkul yatırımcısı olarak, toplayabileceğiniz bilgilerle yaşarsınız veya ölürsünüz. En önemli bilgi parçalarından biri, mülkün yaşanabilir hale getirilmesi için yapılması gereken onarım miktarıdır. Bazı satıcılar, onarım ihtiyacı olan kötü bir çatı gibi şeyleri saklamaya çalışacaklardır. Çatıyı onarmak çok pahalı olabilir. Bir yatırım amaçlı gayrimenkul satın almayı taahhüt etmeden önce kendi denetçinizle kendi ev muayene yaptırmanız en iyisidir.

Emlakçılar olarak poz insanlar

Bazı vicdansız insanlar emlakçı gibi davranıyorlar. Craigslist veya gerçek olamayacak kadar iyi görünen başka bir seri ilana ait bir liste bulabilirsiniz. Mülkün yalnızca mülkün gerçek bir emlakçı olmadığını ve sattıkları mülkün satış için bile olmadığını öğrenmek için mülkün güvenliğini sağlamak için para kazanabilirsiniz. Durum tespiti yap. Herhangi bir parayı teslim etmeden önce o kişinin emlak ruhsatını kontrol edin.

Yüksek fiyatlı yatırım seminerleri

Reklamı Facebook'ta görmüş olabilirsiniz veya postada bir mektup almış olabilirsiniz. Kişi yasal görünüyor. İş kıyafeti var. Size iki günlük bir önyükleme kampında başarılı bir emlak yatırımcısı olmanın nasıl olacağını öğretmeye söz veriyorlar. Bu nedenle, sadece “önyükleme kampı” nın size daha fazla kitap ve DVD satmaya çalışan biriyle bir saha festiğinden başka bir şey olmadığını anlayabilmek için heyecanla paranı çatallıyorsunuz.

Bu senaryodan kaçınmak için, yalnızca, planladığınız seminere gittiklerinde ağladığınız kişilere sorun. Çoğu kişi, belirli bir atölyede kötü bir deneyim yaşarsa memnuniyetle paylaşır. Ayrıca semineri tutan “uzman” ın itibarını da gözden geçirin. İptal raporundaki sayfaların sayfalarını görüyorsanız, o zaman bu olayı temizlemeyi isteyebilirsiniz. Orada bazı büyük seminerler var. Sadece ödevini yapmak ve dolandırılmayacağından emin olmak için gayretli olmalısın.

Kiracı Olanlar

Eğer satın almayı düşündüğünüz yatırım amaçlı mülkün işgal edilmiş bir menkul kıymet mülkiyeti olması durumunda, bu tür satın alımlardan kaynaklanabilecek sorunlara dikkat edin. Mülkün kiracısı kooperatif değilse, mülkün iç kısmının denetimine izin vermeyebilir ve alıcı, gerekli onarım ve yükseltmeleri yapmak için maliyetinin ne olacağını tamamen habersiz bırakacaktır. Ayrıca, işgalciler yeni sahibinden ayrılmayı tercih etmekten vazgeçebilir, ancak tahliye için masraflı mahkeme masraflarını ödeyebilirler. Bu, alıcının alt sınırını bozacak çünkü tahliyelerin tamamlanması aylar alabilir. Tahliye edilen bir kiracı, klima üniteleri, ısıtıcı üniteler, aletler gibi misillemelerde mülkten birkaç eşya almaya ya da yeni mal sahibine büyük onarım masrafları getirebilecek mülklere zarar vermeye karar verebilir.

Pozitif Nakit Akışı

Son olarak, en azından akıllıca bir yatırım yaptığınızdan emin olun. Yatırım yaptığınız gayrimenkulün size pozitif nakit akışı sağlayacağından emin olmak istersiniz. Negatif bir nakit akışı, kendi cebinizden para sağlamak zorunda kalacaktır ve kişisel mallarınızda bir sıkıntı yaratacaktır. Konut piyasası zaman zaman dalgalanma eğilimindedir ve pozitif bir nakit akışı, zorlu ekonomik zamanların yanı sıra bir boşluk ya da beklenmedik onarımlardan geçmenizi sağlayacaktır.

Gayrimenkul sektöründe yer alan bazı sahtekâr insanlar olsa da, orada bir yerde yaşamaya çalışan dürüst insanlar da var. Gayrimenkul, borç almak ve emeklilik için para biriktirmek için kullanmak için harika bir araçtır. Birkaç kötü elmanın hayallerinize ulaşmanızı engellemesine izin vermeyin.

Ori Tal, Cocoa Beach Florida’nın gayrimenkul geliştiricisi. Onun hakkında daha fazlasını orital.org adresinden okuyabilirsiniz.

Videoyu izle: En iyi gayrimenkul yatırımı hangisi?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

10 En İyi Teslimat Uygulaması İşleri
Maliye

10 En İyi Teslimat Uygulaması İşleri

Ekstra para getirebilmenin bir yolu da teslimatçı olarak çalışmaktır. Bu günlerde, bir şeyler sunmak istiyorsanız, FedEx veya UPS gibi büyük bir şirkete gitmek ve çalışmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, bağımsız bir yüklenici olarak çalışabilirsiniz. Malzeme teslim eden bağımsız yükleniciler kendi saatlerini seçerler.
Devamını Oku
Anket Sesleri İncelemesi
Maliye

Anket Sesleri İncelemesi

Çevrimiçi para kazanmayı düşünmüşseniz, muhtemelen düzinelerce ve düzinelerce anket programına rastladınız. Bu web siteleri, kanepenizin rahatlığında ekstra para kazanmak için mükemmel bir yol olabilir. Çok sayıda farklı anket sitesi bulunduğundan, hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermek kafa karıştırıcı olabilir.
Devamını Oku
Garanti Güven Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Garanti Güven Hayat Sigortası İncelemesi

Yaşınız veya istihdam durumunuz ne olursa olsun, hayat sigortası genel finansal planlamanızın ayrılmaz bir parçası olabilir. Niye ya? Yararlanıcıların gelir vergisinden muaf olabildikleri hayat sigortasından elde edilen gelirler çok çeşitli amaçlar için kullanılabilir: borçların ödenmesi, devam eden harcamalar için gelirlerin eklenmesi veya diğer sözlerin tutulması, Bir çocuğun veya torunun gelecekteki üniversite eğitimi için ödeme olarak.
Devamını Oku
30 Yıl İpotek Oranı Vs. 15 Yıllık İpotek Kurları
Maliye

30 Yıl İpotek Oranı Vs. 15 Yıllık İpotek Kurları

Ev sahipliğinin gerçek maliyeti nedir? 30 yıllık sabit ipotek oranı veya 15 yıllık sabit ipotek oranı arasında en iyi olana yakından bakın…. Gerçekten kötü bir şey almak istediğin bir durumun oldu mu? Belki de gerçekten çok kötü istediğin bir şeydi, ama gerçekten buna ihtiyacın yoktu.
Devamını Oku