Maliye

Gayrimenkul Yatırımında Dikkat Çekilmesi Gerekenler

Gayrimenkul yatırımcılığı finansal özgürlüğü elde etmek için harika bir yol olsa da, tehlikeli bir yolculuk olabilir. Orada paranızı almaya hazır bolca sanatçı var. Bir emlak anlaşmasına geçmeden önce, insanların çekmeye çalıştığı dolandırıcılıklardan haberdar olmalısınız. Bu makalede, size gayrimenkul yatırım yaparken dikkat etmeniz gerekenler hakkında ipuçları verilecektir.

İhtiyaç duyulmayan Onarımları Açıklayan Satıcılar

Gayrimenkul yatırımcısı olarak, toplayabileceğiniz bilgilerle yaşarsınız veya ölürsünüz. En önemli bilgi parçalarından biri, mülkün yaşanabilir hale getirilmesi için yapılması gereken onarım miktarıdır. Bazı satıcılar, onarım ihtiyacı olan kötü bir çatı gibi şeyleri saklamaya çalışacaklardır. Çatıyı onarmak çok pahalı olabilir. Bir yatırım amaçlı gayrimenkul satın almayı taahhüt etmeden önce kendi denetçinizle kendi ev muayene yaptırmanız en iyisidir.

Emlakçılar olarak poz insanlar

Bazı vicdansız insanlar emlakçı gibi davranıyorlar. Craigslist veya gerçek olamayacak kadar iyi görünen başka bir seri ilana ait bir liste bulabilirsiniz. Mülkün yalnızca mülkün gerçek bir emlakçı olmadığını ve sattıkları mülkün satış için bile olmadığını öğrenmek için mülkün güvenliğini sağlamak için para kazanabilirsiniz. Durum tespiti yap. Herhangi bir parayı teslim etmeden önce o kişinin emlak ruhsatını kontrol edin.

Yüksek fiyatlı yatırım seminerleri

Reklamı Facebook'ta görmüş olabilirsiniz veya postada bir mektup almış olabilirsiniz. Kişi yasal görünüyor. İş kıyafeti var. Size iki günlük bir önyükleme kampında başarılı bir emlak yatırımcısı olmanın nasıl olacağını öğretmeye söz veriyorlar. Bu nedenle, sadece “önyükleme kampı” nın size daha fazla kitap ve DVD satmaya çalışan biriyle bir saha festiğinden başka bir şey olmadığını anlayabilmek için heyecanla paranı çatallıyorsunuz.

Bu senaryodan kaçınmak için, yalnızca, planladığınız seminere gittiklerinde ağladığınız kişilere sorun. Çoğu kişi, belirli bir atölyede kötü bir deneyim yaşarsa memnuniyetle paylaşır. Ayrıca semineri tutan “uzman” ın itibarını da gözden geçirin. İptal raporundaki sayfaların sayfalarını görüyorsanız, o zaman bu olayı temizlemeyi isteyebilirsiniz. Orada bazı büyük seminerler var. Sadece ödevini yapmak ve dolandırılmayacağından emin olmak için gayretli olmalısın.

Kiracı Olanlar

Eğer satın almayı düşündüğünüz yatırım amaçlı mülkün işgal edilmiş bir menkul kıymet mülkiyeti olması durumunda, bu tür satın alımlardan kaynaklanabilecek sorunlara dikkat edin. Mülkün kiracısı kooperatif değilse, mülkün iç kısmının denetimine izin vermeyebilir ve alıcı, gerekli onarım ve yükseltmeleri yapmak için maliyetinin ne olacağını tamamen habersiz bırakacaktır. Ayrıca, işgalciler yeni sahibinden ayrılmayı tercih etmekten vazgeçebilir, ancak tahliye için masraflı mahkeme masraflarını ödeyebilirler. Bu, alıcının alt sınırını bozacak çünkü tahliyelerin tamamlanması aylar alabilir. Tahliye edilen bir kiracı, klima üniteleri, ısıtıcı üniteler, aletler gibi misillemelerde mülkten birkaç eşya almaya ya da yeni mal sahibine büyük onarım masrafları getirebilecek mülklere zarar vermeye karar verebilir.

Pozitif Nakit Akışı

Son olarak, en azından akıllıca bir yatırım yaptığınızdan emin olun. Yatırım yaptığınız gayrimenkulün size pozitif nakit akışı sağlayacağından emin olmak istersiniz. Negatif bir nakit akışı, kendi cebinizden para sağlamak zorunda kalacaktır ve kişisel mallarınızda bir sıkıntı yaratacaktır. Konut piyasası zaman zaman dalgalanma eğilimindedir ve pozitif bir nakit akışı, zorlu ekonomik zamanların yanı sıra bir boşluk ya da beklenmedik onarımlardan geçmenizi sağlayacaktır.

Gayrimenkul sektöründe yer alan bazı sahtekâr insanlar olsa da, orada bir yerde yaşamaya çalışan dürüst insanlar da var. Gayrimenkul, borç almak ve emeklilik için para biriktirmek için kullanmak için harika bir araçtır. Birkaç kötü elmanın hayallerinize ulaşmanızı engellemesine izin vermeyin.

Ori Tal, Cocoa Beach Florida’nın gayrimenkul geliştiricisi. Onun hakkında daha fazlasını orital.org adresinden okuyabilirsiniz.

Videoyu izle: En iyi gayrimenkul yatırımı hangisi?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Zorlukla Eğitilmiş ve Zorlu Çamurculuğu Nasıl Hallettim
Maliye

Zorlukla Eğitilmiş ve Zorlu Çamurculuğu Nasıl Hallettim

Akran baskısına girmeye gelince, ben mutlak bir uşağım. Altı yaşındayken dilimi dondurucudan çıkarılmış bir metal buz tepsisine yapıştırmaya cesaret edildim. Hayatımın bu noktasında, Bir Noel Hikayesi filmini görmedim, bu yüzden gelecek olan sonuçları anlayamadım. On beş dakika ve bir ham dil daha sonra dersimi aldım.
Devamını Oku
Kişisel Sermaye vs Nane | Web'deki En İyi Finansal Hizmetler Uygulaması
Maliye

Kişisel Sermaye vs Nane | Web'deki En İyi Finansal Hizmetler Uygulaması

En popüler web tabanlı finansal hizmet sağlayıcılarından ikisi Kişisel Sermaye ve Nane'dir. İkisi de benzer birçok hizmet sunuyor, ancak her biri, maliyenizin birkaç alanında uzmanlaşıyor, diğeri de öyle değil. Ve her ikisi de ücretsiz bir hizmet sunar, ancak Kişisel Sermaye sizin yatırımlarınızı sizin için yönetecekleri çekici bir prim hizmetine sahiptir.
Devamını Oku
Apple TV vs Amazon Fire vs Roku
Maliye

Apple TV vs Amazon Fire vs Roku

Bir videoyu izlerken, evinizden çıkmanız, arabaya binmeniz ve mahalle video mağazanıza gitmeniz gerektiği anlamına geldiğini hatırlıyor musunuz? Hala yerel Blockbuster'ımı, halı kaplı zeminleri, flüoresan havai ışıklarını ve raflardaki boş kutularla dolu rafları resimle baş başa bırakamadım.
Devamını Oku
Sadece $ 5,000 ile bir Emlak Moğol Nasıl Olmalı
Maliye

Sadece $ 5,000 ile bir Emlak Moğol Nasıl Olmalı

Finansal bağımsızlığa ulaşmış birçok kişi bu kadar çok yatırım yapıyor. Bu sadece sonuçlara bakıyorsanız, imkansız bir başarı gibi görünebilir. Ancak küçük adımlarla başlayıp ilerlemeye devam ederek, yatırım yapmaya başlamak için daha küçük bir miktarınız olsa bile “emlak mogul” larına yolunuzu açabilirsiniz.
Devamını Oku