">
Maliye

Bir İşe Başlamadan Önce Ne Yapmalı?

Resim kredisi: Flickr

İyi Kept Cüzdan'ın Girişimci Başarı Öykülerini okuduysanız veya herhangi bir podcast'imizi dinlediyseniz, kendi işinizi kurmayı düşünebilirsiniz. Girişimcilik, sıçan ırkını terk etmek ve kendi işinizi yapmak için harika bir yol olabilir, ancak bir işe başlamadan önce almanız gereken bazı önemli adımlar vardır. Bu işletme adını kaydettirmeden ve iş için harcadığınız paranın iş harcamalarından vazgeçmeye başlamadan önce, bu temizlik maddelerini yerine koymayı düşünün.

İş Sahipliği Sizin İçin Doğru mu?

İşletmenizi Tanımlayın

İşiniz tam olarak ne yapacak? Örneğin, “Bir danışmanlık firması kurmak istiyorum” ya da “tişört satmak istiyorum” diye karar vermeyin ve bir web sitesi kurun. Başarılı bir iş zaman alır ve öngörülebilir, ve güne lanse etmek için metodik ve amaca uygun bir şekilde çalışmaya istekli olur. Tip-A bir insan olarak, müthiş bir fikir üzerine geldiğinizde ve bu fikri kendi sınırlarına ulaştırmak için itici bir istek duyduğunuzda vurulan heyecanı anlarım, ancak amacının açık bir tanımı olmayan bir işletme zor olacaktır. pazara ve hatta daha da zorlaşır. Harika iş fikrinizi alın ve bir süre için aklınıza girmesine izin verin. İşletmeyi ve neye benzeyeceğini öngörmeyi öğrenin. İşin tamamı, kendinizin hangi yönlerini seveceğinizi ve hangi yönlerini yapamayacağınızı, ve gerçekten sevdiğiniz ve çıkacağınız şeyleri yapmak istediğiniz şeyi daraltmanın bir yolu olup olmadığına bakın. Geri kalanlar ya da potansiyel işinizin gerçekten yapmak istemediğiniz bölümlerini gerçekleştirebilecek bir ortak / alt yüklenici buluyorsunuz.

Hedef Kitlenizi / Pazarınızı Belirleyin

Bir işletmeye başlamadan önce, hedef kitlenizin kim olduğunu ve sunduğunuz hizmetler veya ürünler için potansiyel bir müşteriyi neyin tanımladığını net bir şekilde anlamanız gerekir. Takı yapmak ve satmak isterseniz, örneğin mücevher nasıl görünür? Gençlere ve genç yetişkinlere ya da daha da iyisi, yerleşik kadınlara / erkeklere daha fazla itiraz edecek mi? Hedef pazarınızı belirledikten sonra, nasıl yapacağınıza karar vermeniz gerekir. ulaşmak Hedef pazarınız. Hedef pazarınız online alışverişe mi, yoksa çok mu fazla değil? Hedef kitlenizi nasıl bulacaksınız ve daha da önemlisi, size sunduğunuz şeyleri istediklerini nasıl ikna edeceksiniz? Bunlar dikkate alınması gereken hayati sorulardır. önce işine başlarsın, sonra değil.

Yeteneklerinizi ve Kişilik Tipinizi Değerlendirin

İşletme mülkiyeti herkes için değildir. Bazı insanlar, çalışan olmaktan gerçekten daha mutlu ve daha iyidir. Bu nedenle, işinize başlamadan önce kendinize bazı temel sorular sormak çok önemlidir: risk ve hırs ile ilgili duygularınız hakkında sorular. Kişiliğinizin işletme mülkiyeti ve yönetimi için uygun olup olmadığını bilmek, herhangi bir işin başarısı veya başarısızlığı için anahtardır.

Kendini geliştir

İşletme mülkiyeti karmaşık bir hayvandır. Bir işe başlamadan önce, kendinizi ticari mülkiyet dünyasında eğitin. Kitapları, blogları okuyun ve konuyla ilgili podcast'leri dinleyin. Kendi işinize girmeden önce, iş sahiplerinin giriş ve çıkışlarında uzman olun. İş sahibi olmak için ne kadar hazırlıklı olursunuz önce Bir işe başlıyorsun, daha iyi.

Bir İş Planı Oluşturun

Bir işletmeye başlamadan önce bir iş planı oluşturmanız gerekir. Bir iş planı, potansiyel işinizin başarısı için hedefleri, pazarlama planlarını ve tahminlerini özetleyen yazılı bir belgedir. İşinizi başlatmak için banka kredisine ihtiyacınız varsa, bir iş planı özellikle hayati bir adımdır. Bir iş planı, diğer şeylerin yanı sıra, işinizin başlangıç ​​maliyetlerini belirlemenize yardımcı olacak ve potansiyel olarak bir kâr görmek için ne kadar zaman alacağını tahmin edecektir. İş planınızı oluşturmaya çalışırken, iş fikrinizin başarı potansiyeline sahip olup olmadığını belirlemek için en iyi şekilde nasıl davranacağınız konusunda bir iş koçu ile konuşmak iyi bir fikir olabilir.

İşletme mülkiyeti birçok insana her zaman hayal ettikleri hayatı vermiştir, ancak iş başarısı bir gecede gerçekleşmez ve çok fazla zor iş olmadan gerçekleşmez. Bir iş kurmayı düşündüğünüzde, bunu akılda tutmak önemlidir. Doğru planlama ve doğru fikir ile işletmenizin başarılı olmasını sağlayabilirsiniz.

Videoyu izle: Yeni Bir İşe Başlamadan Önce Okunacak Dua

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ohio Ulusal Finansal Hizmetler İnceleme
Maliye

Ohio Ulusal Finansal Hizmetler İnceleme

Sigorta için alışveriş yaparken, yapmanız gereken en büyük kararlardan biri, hangi şirketi seçeceğinizdir. Muhtemelen kafanın üstünden yaklaşık 10 taşıyıcıyı adlandırabilirsin. Sadece isimlerini biliyorsunuz, onları en iyi seçim yapmaz. Şirketleri karşılaştırırken nelere dikkat etmelisiniz?
Devamını Oku
Transamerica Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Transamerica Hayat Sigortası İncelemesi

Transamerica, dünyanın önde gelen sigorta ve finans hizmetleri şirketlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Firma dünya çapında 19 milyondan fazla müşteriye sigorta ve yatırım sunmaktadır. Transamerica'nın sloganının da belirttiği gibi, şirket - ve müşterileri - “Yarın Yapıcılar” dır. Bunun nedeni, şirketin müşterilerinin yarınlarını planladıkları her şeyi yapmaya çalıştığıdır.
Devamını Oku
Beni 4,1 Milyon Dolardan Fazla Kurtaran 5 Para Hack
Maliye

Beni 4,1 Milyon Dolardan Fazla Kurtaran 5 Para Hack

Finansal olarak ilerlemek söz konusu olduğunda, gelirinizi artırmak için bir yol bulmak özellikle güçlü olabilir. Emrinizde daha fazla nakit ile daha fazla tasarruf edebilir, daha fazla yatırım yapabilir ve daha büyük bir ölçekte zenginliklerini artırabilirsiniz. Kulağa harika geliyor, değil mi? Ama para biriktirmeye ne dersin? Birçok insan için para biriktirme düşüncesi onları ağlamak istemektedir.
Devamını Oku
4 Bu Genç Aile Nasıl Borç 40.000 $ Off Ücretli
Maliye

4 Bu Genç Aile Nasıl Borç 40.000 $ Off Ücretli

Bugün, kocasıyla birlikte on binlerce doların borcunu ödeyen Sarah'dan borç başarı hikayesini paylaşıyoruz! Bize biraz kendinden bahsedin Hi! Benim adım Sarah ve ben bir eşim ve evden çalışan bir anne ve iki küçük kızım, 2 ve 1 yaşlarım var. Kişisel finansmanı ve para kazanmayı veya tasarruf etmeyi içeren her şeyi seviyorum!
Devamını Oku