Maliye

YouTube Kullanarak 70.000 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödenttü?

70.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu?

70.000 $ 'lık borcumuz öğrenci kredilerinde 60.000 dolardı, gerisi birkaç araba ve küçük bir kredi kartıydı.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

O kadar borcun olması büyük bir yük gibi geldi. Bir köle gibi hissediyorsunuz ve tüm zorlu çalışmalarınız gibi hissediyorsunuz ve zamanınız ustanızı ödünç vermeye çalışıyor. Onu kilo vermeye çalışan biriyle karşılaştırdım, aşırı kilo senin borcun, ve değişmek için bir seçim yapmaya karar verene kadar bu yükü taşımak zorundasın. Bu videoda 1 dakika 30 saniye işareti hakkında daha fazla konuşuyorum:

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Tüm borçlarımızı ödemek için, 2 yıl 10 ay sürdü ve bu, bu dünyaya yeni bir bebek getirmek için gereken zamanı ve maliyeti içeriyordu! Borçsuz olmaya karar verdikten sonra ikinci çocuğumuzu beklediğimizi öğrendik.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Bu süreç boyunca bize ulaşmak için Dave Ramsey Total Money Makeover'ı takip ettik. Bu süreç boyunca eşim ve ben daha minimalist bir yaşam istediğimizi fark ettik, bu yüzden borcunu ödememize yardımcı olacak bir satış çılgınlığı yapmaya karar verdik. İnternette birçok farklı şeyi satmak için Craigslist, eBay ve diğer siteleri kullandık. Ayrıca hurda metalleri yerel bir hurda deposuna getirebileceğimi ve bu şekilde ekstra para kazanabileceğimi de keşfettim. İşte bir hurda avlunun videosu:

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Yol boyunca karşılaştığımız zorluklar her zaman 2 yıl ve 10 ay boyunca motive olmakla uğraşmak gibi görünüyor. Motive olduğum yollardan biri, YouTube videolarını TheFunnyrats kanalımızda YouTube videoları yaparak kendimi sorumlu tutmaktı. Ayrıca hedef termometreler yaratmak, borçsuz ilerlemenin nasıl ilerlediğini görmemize yardımcı oldu.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Borcumuzu ödemek, evliliğimizi eskisinden bile daha güçlü kıldı. İletişimde ve ikimiz de paramızın nereye gittiğini bilerek daha iyi hale geldik.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Karım bir okul öğretmeni ve YouTube'da bir video içerik oluşturucuyum.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Ödenen tüm borçlarınızın olduğunu bilmek, diğerlerinden farklı bir duygu. İnsanların borçsuz olduklarında ağladığını gördüm ve insanları sevinçle gördüm. Benim durumumda ilk başta inkar ettim çünkü buna inanamadım, ama Nashville'deki Dave Ramsey Show'a gittiğimizde ve radyoda LIVE'da borcumuzu özgürce çığlık attığımızda, tüm bu şüpheleri ortadan kaldırdı, ve şimdi gerçekten özgür yaşayabileceğimi biliyordum! Borçsuz çığlığımızın videosu:

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Borçlarınızı ödemek ve borç almak istemiyorsanız, bunun zaman alacağını ve çalışacağını bilmelisiniz. Genellikle bir gecede olmaz; Borçsuz insanlar, yıllarca olmasalar bile borçlarını ödemek için çalışıyorlardı. Ayrıca neden borçsuz olmak istediğini bilmek zorundasın. Hepimiz nasıl olduğunu biliyoruz (ekstra para kazanın ve borçlarınızı ödeyin), fakat bir sebebiniz olması için NEDEN, bunun bir gerçeklik olmasını sağlamak için fedakarlık edeceğinize, bunu sona erdirmek için sizi yönlendirecek olan şeydir. Bizim nedenimiz, sevdiğimiz şeyleri yapma özgürlüğümüze sahip olmak ve ustalarımıza paramızı harcamak zorunda olmamak, çünkü biz onlara köle olduk. NEDENİNİ bulun ve borçlarınızı ödemek için çok odaklı ve yoğun hale geleceksiniz!

Lane ve ailesinin borçtan çıktığı yolculuk hakkında daha fazla bilgi edinmek için //youtube.com/TheFunnyrats adresindeki seyahatlerini takip edebilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Çok Güzel Hareketler Bunlar

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Dave Ramsey'in Bebek Adımları ve Neden Çalışıyorlar?"/>
Maliye

Dave Ramsey'in Bebek Adımları ve Neden Çalışıyorlar?

Dave Ramsey'in kitabının toplam parası olan “Total Money Makeover” adındaki büyük adımlarından biriyim. Sadece 18 ayda 52.000 dolarlık tüketici borcundan kurtulmamıza yardımcı olan bebek adımları oldu ve biz tek değiliz. Milyonlarca insan kursunu aldı ve onları da kullandı, bu nedenle bu adımları kullanırsanız, siz ve aileniz için güçlü bir mali temel oluşturacağınızdan emin olabilirsiniz.
Devamını Oku
Emeklilikte Bir İş Nasıl Bulunur?
Maliye

Emeklilikte Bir İş Nasıl Bulunur?

Gün geçtikçe daha fazla emekli maaşı, emeklilik dönemlerinde en azından işte yarı zamanlı olarak kalmaya çalışıyor. Ek olarak, artan sayıda emekliler işgücüne tam zamanlı olarak bir sebepten ötürü yeniden giriyor. Günümüzün ekonomik ikliminde, birçok emekliler emeklilik döneminde en azından yarı zamanlı çalışmadan önceki yaşam tarzlarını sürdürmeyi zor buluyorlar.
Devamını Oku
500 $ Hızlı Kazanmak için 20 Basit Yol
Maliye

500 $ Hızlı Kazanmak için 20 Basit Yol

Para kazanıp hızlı yapman gerekiyor mu? ŞİMDİ yapılması gereken bir araba tamir var mı? Evindeki fırın bozuldu mu? Tamamen unuttuğun için bir fatura var mı? Tatil hediyeleri için para ödemek için hızlı para kazanmak mı istiyorsunuz? Ya da belki de hızlı bir şekilde paraya ihtiyacınız var çünkü bir Karayip tatili için çok şey buldunuz, ya da istediğin Stuart Weitzman botları boş yere gitti.
Devamını Oku
Vergi İadenizde 0 veya 1 Olmalı mı?
Maliye

Vergi İadenizde 0 veya 1 Olmalı mı?

Yıllar önce, profesyonel dünyada başlayan küçük bir fidanken, bir W-4 verildi ve kaç ödeneği istediğimi yazmasını istedim. Vergi amaçlı olduğu söylendi. Ama ne anlama geldiğini veya maaş çeklerimi nasıl etkileyeceğini hiç bilmiyordum. Artık mali işler hakkında bir veya iki şey bildiğimi ve vergileri nasıl devreye soktuğumu bildiğim için, çoğu zaman insanlar ödenek için bir veya sıfır seçip seçmeyecekleri ile ilgileniyor.
Devamını Oku