Maliye

YouTube Kullanarak 70.000 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödenttü?

70.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu?

70.000 $ 'lık borcumuz öğrenci kredilerinde 60.000 dolardı, gerisi birkaç araba ve küçük bir kredi kartıydı.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

O kadar borcun olması büyük bir yük gibi geldi. Bir köle gibi hissediyorsunuz ve tüm zorlu çalışmalarınız gibi hissediyorsunuz ve zamanınız ustanızı ödünç vermeye çalışıyor. Onu kilo vermeye çalışan biriyle karşılaştırdım, aşırı kilo senin borcun, ve değişmek için bir seçim yapmaya karar verene kadar bu yükü taşımak zorundasın. Bu videoda 1 dakika 30 saniye işareti hakkında daha fazla konuşuyorum:

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Tüm borçlarımızı ödemek için, 2 yıl 10 ay sürdü ve bu, bu dünyaya yeni bir bebek getirmek için gereken zamanı ve maliyeti içeriyordu! Borçsuz olmaya karar verdikten sonra ikinci çocuğumuzu beklediğimizi öğrendik.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Bu süreç boyunca bize ulaşmak için Dave Ramsey Total Money Makeover'ı takip ettik. Bu süreç boyunca eşim ve ben daha minimalist bir yaşam istediğimizi fark ettik, bu yüzden borcunu ödememize yardımcı olacak bir satış çılgınlığı yapmaya karar verdik. İnternette birçok farklı şeyi satmak için Craigslist, eBay ve diğer siteleri kullandık. Ayrıca hurda metalleri yerel bir hurda deposuna getirebileceğimi ve bu şekilde ekstra para kazanabileceğimi de keşfettim. İşte bir hurda avlunun videosu:

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Yol boyunca karşılaştığımız zorluklar her zaman 2 yıl ve 10 ay boyunca motive olmakla uğraşmak gibi görünüyor. Motive olduğum yollardan biri, YouTube videolarını TheFunnyrats kanalımızda YouTube videoları yaparak kendimi sorumlu tutmaktı. Ayrıca hedef termometreler yaratmak, borçsuz ilerlemenin nasıl ilerlediğini görmemize yardımcı oldu.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Borcumuzu ödemek, evliliğimizi eskisinden bile daha güçlü kıldı. İletişimde ve ikimiz de paramızın nereye gittiğini bilerek daha iyi hale geldik.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Karım bir okul öğretmeni ve YouTube'da bir video içerik oluşturucuyum.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Ödenen tüm borçlarınızın olduğunu bilmek, diğerlerinden farklı bir duygu. İnsanların borçsuz olduklarında ağladığını gördüm ve insanları sevinçle gördüm. Benim durumumda ilk başta inkar ettim çünkü buna inanamadım, ama Nashville'deki Dave Ramsey Show'a gittiğimizde ve radyoda LIVE'da borcumuzu özgürce çığlık attığımızda, tüm bu şüpheleri ortadan kaldırdı, ve şimdi gerçekten özgür yaşayabileceğimi biliyordum! Borçsuz çığlığımızın videosu:

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Borçlarınızı ödemek ve borç almak istemiyorsanız, bunun zaman alacağını ve çalışacağını bilmelisiniz. Genellikle bir gecede olmaz; Borçsuz insanlar, yıllarca olmasalar bile borçlarını ödemek için çalışıyorlardı. Ayrıca neden borçsuz olmak istediğini bilmek zorundasın. Hepimiz nasıl olduğunu biliyoruz (ekstra para kazanın ve borçlarınızı ödeyin), fakat bir sebebiniz olması için NEDEN, bunun bir gerçeklik olmasını sağlamak için fedakarlık edeceğinize, bunu sona erdirmek için sizi yönlendirecek olan şeydir. Bizim nedenimiz, sevdiğimiz şeyleri yapma özgürlüğümüze sahip olmak ve ustalarımıza paramızı harcamak zorunda olmamak, çünkü biz onlara köle olduk. NEDENİNİ bulun ve borçlarınızı ödemek için çok odaklı ve yoğun hale geleceksiniz!

Lane ve ailesinin borçtan çıktığı yolculuk hakkında daha fazla bilgi edinmek için //youtube.com/TheFunnyrats adresindeki seyahatlerini takip edebilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Çok Güzel Hareketler Bunlar

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Emeklilik Sağlık Maliyetlerine Hazırlanmak İçin Beş Yol
Maliye

Emeklilik Sağlık Maliyetlerine Hazırlanmak İçin Beş Yol

Nihayet emekli olduktan sonra ayağını kaldır ve rahatlamanız kesinlikle çok güzel. Maalesef, artık işe yaramıyor olsanız bile faturalar devam ediyor. Bu, aynı standart yaşamdan yararlanabilmeniz için emeklilik fonlarınızı önceden düşünmeniz gerektiği anlamına gelir. Unutmayın, yaşlandıkça ihtiyaç duyacağınız en önemli şeylerden biri sağlık sigortasıdır.
Devamını Oku
Şirket iflas ediyor. Emeklilik Hakkında Ne?
Maliye

Şirket iflas ediyor. Emeklilik Hakkında Ne?

Emekli maaşı olan bir şirkette çalışıyorsanız endişelenmeli misiniz? Hangi korumalarınız var? Emekliliğinize ödediğiniz bütün paralar gitmiş mi? Geçtiğimiz günlerde American Airlines, Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu ve “Emeklilik maaşlarına ne oluyor?” Diye merak etti. “. İster kendi emeklileriniz isterse emeklilik maaşı veren başka bir şirket olsun, bilmeniz gerekenler.
Devamını Oku
Ipsos iSay İnceleme
Maliye

Ipsos iSay İnceleme

Netflix'i izlerken kanepede otururken boş zamanlarında para kazanabileceğinizi söylesem ne olur? İnternet sayesinde, kendi evinizin konforunda otururken para kazanabileceğiniz yüzlerce farklı yol var. Boş zamanlarınızda ekstra para kazanmak için kullanabileceğiniz düzinelerce farklı çevrimiçi yol var ve en popüler yollardan biri (ve en kolay olanlardan biri) bir anket sitesine katılmak.
Devamını Oku
3 Legit Ev Meclisi İşleri
Maliye

3 Legit Ev Meclisi İşleri

Yasal ev montaj işlerinin olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Sonuçta, bu tarz bir çok insan için mükemmel olabilir. Belki bir şeyleri bir araya getirmekten hoşlanırsın, ama evden çalışmak zorunda kalırsın. Montaj işleri harika bir iş olabilir - yaratıcı bir şeyler yapıyorsunuz ve bunun için ödeme yaparken bir şeyler yapıyorsunuz.
Devamını Oku