Maliye

İşimi Bırakmaya Cesaret Veren En Önemli Şey

Büyük bir tasarruf birikimine sahip olmak, yedek planım olmadan işimi bırakma cesaretim olmasının sebebiydi. Bu, dünyayı dolaşmak için bir işi bırakmakla ilgili bir hikaye değil - İş ortamının zehirli ve tehlikeli olduğu için ayrıldım.

İşin stresini hisseden tek kişi ben değildim. İş arkadaşlarımdan birçoğunun istifa etmek istediğini biliyordum ama yapamadım çünkü finansal olarak gerçekçi değildi. Maaş çekmeye ve borçla uğraşmaya maaş verdiler.

Ne yazık ki, bu pek çok Amerikalı için üzücü bir gerçek. Ben sadece mutsuz bir işin içinde kalmaktan bahsetmiyorum, bunun ötesine geçiyor. Kendileri için daha iyi bir yol seçme özgürlüğünden bahsetmiyorum.

Yıllar boyunca biriktirdiğim için şanslıydım ve bundan dolayı işi bırakabildim.

Bu Gün için Tasarruf

Yalan söylemekten korktum, yalan söylemekten korkmadım. Kocam kararın tamamını destekliyordu ve başka bir iş bulana kadar tasarruflarımızı kullanabileceğimizi söyledi.

Son birkaç yıldır birikimlerimizi otomatikleştirdik ve otomatikleştirildiğinden, onu ayarladık ve unutuyoruz. Sonunda bütçemize ve banka hesaplarına baktığımızda, büyük bir acil durum fonu olduğumuzu fark ettim. Gelecek 18 ay boyunca giderlerimizi karşılamak için yeterli paramız vardı!

Bu sayıyı gördüğümde duyguyu tarif edebilseydim. Baskı, endişe ve endişe az önce erimiştir. Çok minnettardım, bıraktıktan hemen sonra faturaları ödemek için uğraşmak zorunda değildim.

Bankada tasarruf sahibi olmak, büyük bir hayat kararı almanız gerektiğinde, böyle anlar içindir.

Doğru Hesabı Bul

Kocamı biliyorum ve herhangi bir banka hesabına para koymanın enflasyona para kaybedeceğimiz anlamına geldiğinden endişeliydim. Başlangıçta bir yatırım hesabına para yatırmak istedik, ama bu, ona kolayca erişemeyeceğimiz anlamına geliyordu.

Herhangi bir faiz almayan ve yüksek ücretler alan bir çek hesabı vardı. Bu yüzden bazı araştırmalar yaptık ve Radius Bank'ın Radius Hybrid Checking hesabı gibi düşük ücretlerle ya da hiçbir ücret ödemeden iyi bir faiz elde eden kontrol ve tasarruf için birçok harika seçenek olduğunu keşfettik.

Büyük bankalardan gelen çoğu çek hesabı size herhangi bir faiz vermez, bu yüzden% 0.85 APY almak oldukça iyidir. Bu bir tanıtım oranı değil, ancak diğer bankaların minimumlarına kıyasla yüksek olan ilgiyi kazanmak için en az 2.500 $ 'lık bir bakiyeye sahip olmanız gerekir.

Radius, harcamalarınızı ve tasarruflarınızı, PFM veya kişisel mali yönetim platformu ile, harici hesaplara (kredi kartları, yatırım hesapları ve öğrenci kredileri gibi) bağlantı kurmanıza, net değerinizi hesaplamanıza, Bütçe, harcamalarınızı takip edin, borcunuzu nasıl ödeyeceğinizi öğrenin ve zaman içinde eğilimleri analiz edin.

Hibrit hesabın aylık ücretleri yoktur ve çevrimiçi bir banka olduğundan size sınırsız ATM ücreti geri ödeme yaparlar.

Ayrıca,% 1,30 faizle - büyük bir bankadan 20 kat daha fazla kazanç sağlayan yüksek getirili bir tasarruf seçeneğine de sahipler!

Mümkün olduğu kadar otomatikleştirin

Kocam ve benim yaptığım gibi, her ay tasarruflarınızı otomatikleştirin. Bizim için, tasarruflarımızı otomatikleştirmek, işlerimizde yükseldiğimiz zaman bile, her ay bıraktığımız miktara alışık olduğumuz anlamına geliyordu. Tasarruf hesabınıza yatırılacak maaşınızdan bir yüzde veya belirli bir dolar tutarı seçerek tasarruflarınızı kolayca otomatikleştirebilirsiniz.

Tasarruflarınızı zaten otomatikleştiriyorsanız, 5 veya 10 miktarını artırmayı düşünün. Parayı bir kenara bıraktığınızdan emin olmanın kolay bir yolu, maaşınızı doğrudan yatırıp tasarruflarınızı otomatikleştirmektir.

Bir arabellek hesabı için para bir kenara nasıl ayarlanır

Yaptığım gibi kocaman bir miktarın olmasına gerek yok, ama her yardımcı oluyor. İşte yapabileceğiniz şey, tıpkı kocam gibi ve bir tampon hesabı için para ayırmaya başladım:

SMART Hedefleri Oluşturun

SMART kısaltması, Özel, Ölçülebilir, Erişilebilir, Gerçekçi ve Zaman Sınırı anlamına gelir. 1000 $ tasarruf etmek gibi bir hedef oluşturmak harika, ancak spesifik değilseniz, başarılı olmayacaksınız. Bu tür hedef belirleme, hedefinizi kırmanıza yardımcı olacak, size bir son teslim tarihi verecektir, böylece başarı şansınız yüksek olacaktır.

İşte, para tasarrufu ile ilgili bir SMART hedefinin bir örneği:

3 ayda 1.500 dolar tasarruf etmeyi planlıyorum. Bunu, önümüzdeki üç ay için ayda 500 $, haftada 125 dolar veya günde 17,85 dolar diyerek yapacağım. Bunu, iş arkadaşlarımla birlikte günlük öğle yemeği için dışarı çıkıp başka bir banka hesabı açmayarak yapacağım.

Bunun nasıl daha eyleme geçirilebileceğini görüyor musun?

İşte Finansal Geleceğinize İşte

Olduğum yerde olmanın ve geri dönmek için acil bir fonu olmayan herkes için nefret ediyorum. Şu anda çok fazla para biriktirmek için paranız olmasa bile, her küçük yardımcı olur. Günde 5 dolar ayırmak bile birkaç ay içinde önemli miktarda para toplayacaktır.

Bütçenizin izin verdiği ölçüde otomatikleştirin ve para tasarrufu sağlayın, böylece mutluluğunuzu ve esenliğinizi etkileyecek önemli kararlar alma özgürlüğüne sahip olursunuz (ruhsal bir işi bırakmak gibi).

Videoyu izle: CESARETİN VARSA !!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Koruyucu Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Koruyucu Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Koruyucu hayat sigortası şirketi müthiş bir rekor ya da müşterileri ile birlikte çalışıyor ve mevcut en iyi hayat sigortası oranlarını sunabiliyor. Hayat sigortası için alışveriş yaptıysanız, kapsama alanınızı nasıl ve nereden alacağınızı belirlerken aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli değişkenlerin olduğunun farkındasınızdır.
Devamını Oku
Daha fazla tasarruf edebilmek için kupon almak için 11 yol
Maliye

Daha fazla tasarruf edebilmek için kupon almak için 11 yol

Kuponları nereden alabileceğinizi bilmek ister misiniz? Bakkal faturanızda daha az harcama yapmaya çalışıyorsanız, haftalık menü planı ve alışveriş listesini koordine etmek başlamak için harika bir yerdir. Sadece bu iki şeyi tek başına yapmak, bakkal harcamalarınızı büyük bir şekilde kesmenize yardımcı olabilir. Bakkal bütçenize daha fazla para kazandırmak istiyorsanız, normalde satın aldığınız şeylerin kuponlarını kullanmak, bunu yapmanın akıllıca bir yoludur.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="2018'de En İyi Minimalist / Ultra İnce Cüzdanlar"/>
Maliye

2018'de En İyi Minimalist / Ultra İnce Cüzdanlar

Başkalarına parayla ne kadar anlayışlı davrandığınızı göstermek ister misiniz? En iyi yollardan biri, çirkin temelleri cimri görünmeden taşıyabilmenizi sağlayan minimalist bir cüzdandır. Büyük boyutlu bir akıllı telefon gibi hantal bir cüzdan kullanmaktan sıkıldıysanız, bu cüzdanlardan birine geçmek isteyeceksiniz; ve söz veriyorum, bu minimalist, ultra ince cüzdanlar babanızın para klibi gibi değil.
Devamını Oku
Wish gibi 36 Alışveriş, En İyi Alışveriş Siteleri ve Uygulamaları
Maliye

Wish gibi 36 Alışveriş, En İyi Alışveriş Siteleri ve Uygulamaları

Wish, çevrimiçi satılan neredeyse her şeyi bulmanıza yardımcı olan en büyük çevrimiçi alışveriş platformlarından biridir. İsterseniz aradığınız ürünü hızlı bir şekilde bulmanızı kolaylaştıran temiz arayüzü ve göz kamaştırıcı resimler nedeniyle Dilediğinizi beğenebilirsiniz. Bu alışveriş tarzını seviyorsanız, çevrimiçi alışverişten tasarruf etmenize yardımcı olabilecek Wish gibi diğer web sitelerini ve uygulamalarını denemekten keyif alabilirsiniz.
Devamını Oku