Maliye

Bir Ayda 500.000 $ 'lık Borçtan Nasıl Para Kazandılar?

560,000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu?

63.000 dolar kredi kartı borcuydu. Ayrıca, neredeyse 500.000 dolarlık bir ipotek vardı. Kısa bir süre, iş gelirim bir uçurumdan düşmek üzereyken pahalı bir ev satın aldım. Gayrimenkul krizinin hala güçlü olduğu 2010 yılında neden dalma ve ev satın aldım? Yeni başlayanlar için 2001 yılından beri yaşadığımız kiralık evden yorulduk.

Hayatımız boyunca çok çalıştık ve 50'li yıllarda, uzun vadede güzel bir ev edinmenin vakti geldi. Tüketicileri ve küçük işletme sahiplerine, işlerini yapmak için büyük ücretler ödemeden borçlarını nasıl ödeyecekleri konusunda koçluk yapan eşsiz bir nişe sahip, serbest çalışan bir borç danışmanıyım. İş, Büyük Durgunluğun zirve yıllarında çok iyiydi ve borç problemleriyle ilgili yardım arayan sıkıntılı tüketicilerin gelgit dalgasına hiç bir benzememiş gibi görünüyordu.

Bütün borç tahliye endüstrisi, 2010 yılının sonlarında, hayallerimi eve götürdüğüm anda kızaklara çarptı, ancak o sırada neler olduğunu tam olarak anlayamadım. Mükemmel bir fırtınaya dönüşen bir dizi faktör ve değişiklik vardı; bu da aydan aya kadar gelir rakamlarının düşmesine ve kardan istikrarlı kayıplara kaymasına neden oldu. Bir an, web sitemde, büyük bir finans haber sitesinde yer alan, çok uzun bir süredir yer alan ve son derece kaliteli bir trafik tonu yaratan bir makale sayfasından bir link aldım. Sonra, bir flaşta, makale gitti, mali siteden temizlendi ve benim link özelliği olmayan yeni bir makale ile değiştirildi. Sonuç? Gecelik trafikte% 30-40 düşüş. Sorun.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Evimizi satma kararını vermeden önce veya yıl önce, hokkabazlık hareketi saçma oranlara ulaştı. Faiz giderlerini en aza indirecek şekilde yapılandırılmış 17 farklı kredi kartında bakiyeler taşıyordum. Bu, ipotek, kamu hizmetleri, kablo, telefon, araba, ev ve oto bakım veya tıbbi harcamalar gibi düzenli faturaları saymaz.

Söylemeye gerek yok ki, aynı anda havada dönen çok sayıda tabak tutmak için yoğun stresliydi. E-tabloları saklamak zorunda kaldım, bu yüzden minimum ödemeyi asla kaçırmayacağım. Bir atımı geçemedim ya da bütün bir sıra plaka çökmeye başlayacaktı.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Hayalimizi eve satma kararını verdikten sonra, her şey bir ay içinde ödenmişti.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Kullandığım en büyük “kaynak”, duygularımı kapının dışına doğru kontrol ettim ve matematikten uzak tuttu.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Benim durumumda, suyun dışına çıkmak mülkümdeki öz kaynakta para kazanmak anlamına geliyordu. Yine de, hayallerimin evini satmak açısından kendimi düşünmeye gelemedim. Gururum ve ego yoldaydı, büyük zaman. Müşterilerime karşı uyardığım aynı hatayı yaptım. Evde sızan musluk ile tesisatçı olmak hakkında konuşun! Duygularımı ve duygularımı iş yargılarımı bulutlandırmaya izin verdim.

İki yıl üst üste kayıplar yaşadıktan sonra, 2013 yılına kadar “ev fakiri” oldum, ancak hala harekete geçemedim. Aslında, evimizi 2014 yılı Nisan ayına kadar beklemem gerekenden daha uzun bir süre satma kararını vermedim. Çünkü duygularım yoluna devam etti. Bu mülkün satılmayı düşünmeme inatla reddedildiğim gurur kaynağı oldu. Ve daha derinlere baktığımda, bunun geleceğe dair güvensizlik olduğunu da fark ettim.

Güzel rüya evimizi satma kararını vermek, yapmak zorunda kaldığım en zorlu finansal çağrılardan biriydi. Fakat durumumun acımasız matematiksel gerçekliğine odaklanmaya devam ettim ve sayıların beni çözüme götürmesine izin verdim.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Serbest çalışan bir borç danışmanıyım /.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Size söyleyeyim: Bir ipotek üzerinden yaklaşık 500 bin dolar, kredi kartı borcunun 63 milyar doları, ipotek ve kredi kartı borcunun bir aydan kısa bir süre geçmemesi şaşırtıcıdır.

Hareketin kendisini geçtikten sonra, bir hayal kırıklığı hissetmeyi ummuştum. Evden vazgeçmek için bir kayıp hissi yaşayacağımı düşündüm. Bunun yerine, özgür hissettim. İpotek borcu ödendi ve kredi kartı borcu GONE oldu! Her ay endişelenmek için 17 tane daha fatura aldım. Bir sonraki emlak vergisi taksidini kapatmak için endişelenme. Ve her zaman olmasını istediğim dağlarda yaşamak için güzel bir yer bulmuştum. Hiç fena değil.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

1. Gelir kaynakları da dahil olmak üzere sonsuza dek sürecek bir şey yoktur. 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık gelirlerdeki farkı nasıl ele alacağınıza biraz dikkat edin.

2. Ev sahibi olmak, kiralamaktan her zaman daha iyi değildir. Mali durumunuza bağlı olarak daha iyi olabilir veya olmayabilir. Evinizin yıllık olarak size ne kadar pahalı olduğunu görmek için rakamlarınızı çalıştırın, sonra kiralamayla karşılaştırın.

3. Mali işlerinizin, varlıklarınızın desteklenmesi için çalışmak yerine, varlıklarınızın sizin için çalışması gerektiği (yani, gelir ve destek oluşturmak için) olması açısından değerlendiriniz.

Sonunda, dürüstlüğe düşüyor. Zor bir mali kararla karşı karşıya kaldığınızda, bir çözüm yolu durumunuza dürüst bir bakışla başlar. Gerçekle yüzleşmelisiniz ve bu, her tür duygusal zihniyet ve inkardan sıyrılıncaya kadar mümkün değildir.

Charles ve borç özgürlüğüne dair yolu hakkında daha fazla bilgi edinmek için, onu - ve borcunu çeken kaynakları - Zip Borç'ta bulabilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Boşanmış Eşe Sosyal Güvenlik Nasıl Talep Edilir?
Maliye

Boşanmış Eşe Sosyal Güvenlik Nasıl Talep Edilir?

Çok fazla müşteriyle boşanmak zorunda kalmadığım için şanslıydım. Mali planlayıcısı olarak, ortada yakalandığınızda biraz garip olabilir, yapışkan bir durum olabilir. Geçen sene, ilk çiftler boşandıklarını bildiren ilk çiftimi aldım. Yol boyunca bir kaç tane ileri görüşme yaptık ve son zamanlarda eşim bana eski eşi olarak sosyal güvenlik yardımlarını sordu.
Devamını Oku
Gençlik Hakkında Para Verme: FutureSmart Challenge
Maliye

Gençlik Hakkında Para Verme: FutureSmart Challenge

Geçenlerde Phoenix, Arizona'ya konan MassMutual'ın FutureSmart yarışmasına katılma ayrıcalığına sahip oldum. Phoenix Suns'ın normalde oynadığı Talking Stick Arena'da yaklaşık 2500 öğrenci vardı. Etkinlik, paranın iyi yönetilmesi konusunda gelecek nesillere yöneliktir. Böyle bir genç yaşta öğrenmenin sıkıcı bir konu olduğunu düşünebilirsiniz, ancak öğrencileri nasıl eğlenceli hale getirdiklerini ve ilgi duyduklarını çok etkiledim.
Devamını Oku
2018 yılında 12 En İyi Yatırım Blogları
Maliye

2018 yılında 12 En İyi Yatırım Blogları

Yüksek kaliteli, bilgilendirici bir bloga dönüşmek, yatırım hakkında daha fazla bilgi edinmenin en iyi (ve ücretsiz) yollarından biridir. Kişisel finans ve özellikle yatırım, anekdot hikayeleri ve başkalarının deneyimleri ile daha kolay anlaşılan konulardır. Yatırım yapmakla ilgileniyorsanız, aşağıdaki bloglardan ve web sitelerinden bazılarını kontrol ettiğinizden emin olun.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="10 Dakika veya Daha Az Bir Blog Nasıl Başlanır?"/>
Maliye

10 Dakika veya Daha Az Bir Blog Nasıl Başlanır?

2013 yılında kendime çalışmak için tam zamanlı işimi bıraktım ve şimdiye kadar yaptığım en iyi şeylerden biriydi. Para kazanan bir bloga sahip olmak, günlük işimi bırakmama izin veren önemli bir bileşendi. Birkaç yıl sürse de, şimdi bloglamadan tam zamanlı bir yaşam sürüyorum. Finansal hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olmak için büyük bir gelir akışı oldu.
Devamını Oku