Maliye

Üniversite Öğrencileri için 19 En İyi Yüksek Ödeme İşleri

Kolej pahalı - bunun hakkında hiç şüphe yok. Kolej Verilerine göre, 2017-18 öğretim yılı için ortalama üniversite harç maliyeti 25.290 $ idi.

Bunun için ödeme yapmanın bir yolu mu gerekiyor? Üniversitede iyi bir iş bulmak sadece yardımcı olabilir. Orada üniversite öğrencileri için ciddi olarak yüksek ücretli işlerin olduğunu bilmek isteyebilirsiniz.

Üniversiteden geçerken saat 12, 15 dolar, hatta saat başına 25 dolar kazanmak ister misin? Aşağıdaki üniversite öğrencileri için 19 işe göz atın. Kolej sırasında biraz para kazanmaya çalıştığınız için hangisinin sizin için işe yarayacağını görün.

Kolej Sırasında Kendiniz İçin Çalışın

Bu ilk iş listesi, kendi başınıza çalışabileceğiniz işlere odaklanır. Bu işler için bağımsız bir yüklenici kapasitesinde çalışacaksınız. Bu, gelir ve giderlerinizi takip etmekten sorumlu olacağınız anlamına gelir.

Vergi ödemekten de sorumlu olursunuz. Bu nedenle, Sam Amca'ya ödeme yapmak için bağımsız bir yüklenici olarak gelirinizin bir kısmını ayırmak önemlidir. Gelecek yıl vergilerinizi verdiğinizde para kazanmış, ancak herhangi bir vergi ödemediğinde arayabilir.

Serbest çalışan iş fırsatlarından herhangi birinin size iyi gelip gelmediğini görün.

1. Dadı / Çocuk Bakıcısı

Bebek bakıcılığı ve dadılık işleri birçok büyük şehirde yer almaktadır. PayScale'e göre, anneler aylık ortalama 14.58 dolar ücret alıyorlar. Sadece kolej kampüslerini çevreleyen ailelerin yanında danalara ihtiyaç duyan aileler var, kolej öğrencileri de onlara ihtiyaç duyuyor.

Bir çocuğun beklenmedik ama yine de bir derece almak isteyen bir genci için bebek bakıcılığı çalışmasını bulabilirsiniz. Ya da çocuk sahibi olsalar bile koleje dönmek isteyen yaşlı insanlar için dadı fırsatları bulabilirsiniz.

Sorumluysanız, çocuklara bakmaktan ve onlarla etkileşime geçmek gibi bir şey varsa, bu sizin için bir iş olabilir.

Hizmetlerinizi yerel mahallelere, Craigslist'e veya Care.com'a kaydolarak iş bulun.

2. Uber veya Lyft Sürücüsü

Muhtemelen Uber ve Lyft'u duymuşsunuzdur. Seni bir yere götürmek için bir Uber ya da Lyft sürücüsünü bile kiralamış olabilirsiniz.

Üniversitede rideshare sürücüsü olarak çalışmakla ilgili güzel şeylerden biri, kendi saatlerinizi ayarlayabilmenizdir. Eğer müsait iseniz, binicilere ulaşabilirsiniz. Eğer değilse, zorunda değilsiniz.

Ayrıca, taksi şoför ücretinin saatte 11.33 dolar olmasına karşın, PayScale'e göre, taksi şoförleri taksi şoförlerinden daha fazlasını yaptıklarını bildirdi. Over-and-over müşteri servisi ekleyin ve ekstra ipuçları ile daha da fazla kazanabilirsiniz.

Üniversite kampüsleri, rideshare sürücülerinin en popüler mekanlarından biri. Birçok üniversite öğrencisi arabaları okula getirmiyor, ancak yürümek istemeyebilecekleri yerlere gitmeleri gerekiyor. Binicileri bir sürücü sürücüsü olarak getirebileceğiniz yerlerden bazıları nelerdir?

 • Markete
 • Bar, parti ya da konser gibi eğlence mekanları
 • Üniversite kampüsüne veya üniversiteye
 • Ebeveynlerinin evine çok uzak değilse

Birçok üniversite kampüsü yürüyüşe uygun olsa da, öğrencilerin belirli yerlere yürümeleri her zaman mümkün değildir. Çevrenizi başkalarına göre kullanmak ve esnek bir programa sahip olmak isterseniz, bir süresiz sürücü olmayı düşünün.

3. Öğretmen

ABD'deki öğretmenler için medyan ücret oranı, PayScale'ye göre saat başına 17,70 dolar. Özel ders, eğer bağımsız çalışırsanız kendi saatlerinizi ayarlayabileceğiniz başka bir iştir.

Craigslist ve okul bülten panoları ve web sitelerinde reklam vermek müşterileri bulmanıza yardımcı olacaktır. Bir öğretmenlik kariyeri göz önünde bulundurulduğunda, en iyi olduğunuz ders konularına odaklanmak en iyisidir.

Eğer matematikte bir vızıltıysanız, matematik dersini düşünün. İngilizce en iyi konunuzsa, öğrencilere dilbilgisi ve İngilizce kuralları konusunda bilgi verin.

Sabır öğretmen olarak çalışmak isteyenler için iyi bir iletişim aracıdır. Ayrıca, hangi yaş grubuna öğretmenlik yapmak istediğinize karar verin. Benzer yaşlı üniversite öğrencilerine öğretmenlik yapmayı tercih eder misiniz?

Yoksa küçük çocukları eğitmeyi tercih eder misiniz? Ayrıca, öğretmen olarak çalışmak istiyorsanız bağımsız bir yüklenici olmanız gerekmez.

Bir öğretmen olarak kendi başına çalışmak harika (ve genellikle daha yüksek ödeme) olsa da, bir özel ders merkezi için de çalışabilirsiniz. Yerel dershaneler çoğu büyük metropol bölgesinde yer almaktadır.

Qkids gibi bir şirketle online olarak ders vermek de mümkün.

4. Serbest Grafik Tasarımcı

Bir grafik tasarımcısı olarak, özellikle de serbest çalışan olarak çalışırken, birçok iş yapabilirsiniz. PayScale'e göre ortalama ücret, bir grafik tasarımcı için saatte 16.75 dolar.

Serbest grafik tasarımcıları, web sitelerini tasarlamadan tişörtleri online olarak tasarlayıp satmaya kadar her şeyi yapabilirler. Ya da şirketler veya işletmeler için logolar tasarlayabilirsiniz.

Serbest bırakmak istiyorsanız, Hizmetlerinizin Upwork gibi sitelerde reklamını yapabilirsiniz. Ayrıca tişörtler, kupalar, çantalar ve diğer ürünler için tasarımlar oluşturabilir ve bunları Redbubble gibi sitelerde satabilirsiniz.

Başka bir seçenek de, işletme web sitesi sahiplerine sitelerinin kalitesini artırma konusunda yaklaşmak olabilir. Yeni bir tasarım ve daha kolay işlev, bazı işletme sahiplerinin web trafiğini gerçekten artırabilir.

Serbest rotaya gitmek istemediyseniz, her zaman bir grafik tasarımcısı olarak geleneksel bir iş sahibi olabilirsiniz. Bazı şirketler grafik tasarım derecesine sahip insanlar isterken, diğerleri ise tasarımcılar tarafından taciz edilmez.

5. Serbest Yazar

Yazmak için bir yeteneğiniz varsa, serbest yazar olarak ciddi para kazanabilirsiniz. Serbest yazarlar, PayScale'ye göre ortalama saatte 24,29 $ kazanıyor.

Bir serbest yazar olarak bir dizi iş seçeneğiniz var. Blog sahipleri için yazabilir, iş kılavuzları yazabilir veya kısa hikayeler yazabilirsiniz.

Upwork veya Craigslist gibi siteler size serbest yazar olarak potansiyel iş fırsatları sağlayabilir. Veya, yöneticilere veya favori bloglarınızın sahiplerine yaklaşarak iş bulabilirsin.

Serbest yazar olarak çalışmayı bulmanın başka bir yolu da en sevdiğiniz haber veya eğlence sitelerine yazı parçaları göndermek olabilir. Serbest yazma, çalışma saatlerinizi seçebileceğiniz diğer işlerden biridir. Bu güzel çünkü işlerinizi okul programınıza, çalışma sürenize vb. Göre planlayabilirsiniz.

Başarılı bir serbest yazar olma konusunda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Daha Fazla Yazma'ya göz atın. Kurs yaratıcısı Holly, yılda 200.000 doların üzerinde bir serbest yazar olarak kazanıyor.

6. Sanal Asistan

Sanal asistan, diğerleri için idari, teknik veya yaratıcı görevleri tamamlayan kişidir. Sanal asistanlar bir ev ofisinden uzaktan çalışır. Sanal asistan için medyan ücret, PayScale'ye göre saatte 15.69 dolar.

Sanal asistanın atanabileceği bazı görevler şunlardır:

 • Veri girişi görevleri
 • Blog veya web sitesi yönetim görevleri
 • Diğer takım serbest çalışanlarının yönetimi
 • Web sitelerini güncelleme veya iyileştirme

Sanal asistanlık işiyle ilgili güzel şey, nadiren sıkıcı oluyor. Genellikle bu tür işlerde yapacağınız çok çeşitli görevler vardır, yani ilginç kalacaktır.

Sanal asistan iş ilanları için Upwork veya Craigslist gibi çevrimiçi siteleri kontrol edin. Birçok kez sanal asistanlık işleri serbest pozisyondadır, ancak W-9 pozisyonunda bir tane bulabilirsiniz.

Sanal asistan işinizi nasıl başlatacağınızı öğrenmek istiyorsanız, 10 bin TL'lik bir VA'ya göz atın. Kursun yaratıcısı olan Kayla, İyi Kept Cüzdan'ın sanal asistanıdır ve ayda ortalama 10.000 dolar veya sanal asistan olarak daha fazla kazanır.

7. Fotoğrafçı

Harika fotoğraflar ve iyi bir kamera ekipmanı almak için bir hediyeniz var mı? Eğer öyleyse, hizmetlerinizi fotoğrafçı olarak tanıtmak isteyebilirsiniz.

Bir fotoğrafçı ve kolej öğrencisi olarak, üniversite mezuniyet fotoğraflarını kendi içinde ve kendinize bol bol meşgul edebilir. Bir fotoğrafçı için ortalama ücret saat başına 15,96 ABD dolarıdır, ancak serbest çalışan olarak kendi oranlarınızı belirleyebilirsiniz.

Ve eğer açık havada büyük bir mekanı kullanırsanız, fotoğrafçıların sahip olduğu genel masraflardan kaçınabilirsiniz. Hiçbir stüdyo kiralama maliyeti ve bir ofise gerek yok, neredeyse tüm kar var.

8. Özgeçmiş 'Yazarı

Üniversiteli öğrencilerinizin ihtiyaç duyacağı ilk şeylerden biri - mezun olmadan önce bile - Bir özgeçmiş '! Özgeçmiş yazmak için bir yeteneğin varsa, bu sizin için mükemmel bir üniversite işi olabilir.

Yetenekli özgeçmiş 'yazarlar, özgeçmiş yazma için kendi ücretlerini belirleme özgürlüğüne sahipler'. İnsanların özgeçmiş yazmak için 250 dolar ödediğini gördüm 've insanlardan bir tanesini yazması için 5000 dolar aldığını gördüm.

Özgeçmiş yazma konusunda iyi olmanız gereken temel nitelikler, insanların kağıda nasıl parlaklık kazandıracağını bilmek. Harika bir yazarsanız, bu müthiş bir başlangıç.

Ayrıca müşterilerinizin yeteneklerini ve yeteneklerini de çizebilmeniz gerekir. Onlarla röportaj yap ve gizli yetenekleri bul, onları kağıda harika göster.

Diğer üniversite öğrencileriyle konuşarak ve kampüste reklam yaparak müşterileri bulun.

Kolejde Diğerleri İçin Çalışmak

Koleje aynı anda katılırken kendi işinize sahip olmak istemeyebilirsiniz ve bu sorun değil. İşletme mülkiyeti pek çok evrak ve satış sorumluluğu gerektiriyor.

Tersine, başkaları için çalışmak, vardiyanızı tamamlamanız ve şirket sorumluluklarından kurtulmanız anlamına gelir. Gelir ve giderlerin takibi yok. Yöneticinin ayaklarında ciddi sorunlar bırakıyor.

Başkaları için çalışabileceğiniz ancak yine de üniversite öğrencisi olarak ciddi para kazanabileceğiniz bu işlere göz atın.

9. Spor Eğitmeni

Fitness seviyor musun? Bir fitness eğitmeni olarak, aşağıdaki gibi çeşitli işler yapabilirsiniz:

 • Yoga eğitmeni
 • Kişisel antrenör
 • Kardiyo-fitnes sınıfları
 • Yürüyüş, koşu ve bisiklet gibi açık sınıflar

Ve dahası. Ortalama fitness eğitmeni, PayScale'ye göre saatte 19.76 dolar kazanıyor. Eğer fitness seviyorsanız ve başkalarına öğretmek isterseniz, paranız kötü değil.

İş fırsatları için yerel spor salonlarına danışın. Ya da kendi işinizi kurabilir ve bağımsız bir fitness eğitmeni olabilirsiniz. Bir yürüyüş veya koşu kulübüne başlayın. Evlerinde insanlar için kişisel antrenör dersleri verin.

Üniversite öğrencileri için birçok seçenek var. Ayrıca, vardiyalar çok uzun değildir, iş ve okulu dengelemek için çalışırken size daha fazla esneklik sağlar.

10. Muhasebeci

Üniversitedeyken sahip olduğum işlerden biri, yerel bir elektronik mağazası için muhasebeci olarak çalışıyordu. PayScale'e göre, bir muhasebecinin ortalama ücreti saatte 16,53 dolar.

İki nedenden ötürü bir iş olarak defter tutmayı sevdim:

 • Sayılarla ve bütçelerle çalışmayı seviyorum
 • İçgüdüleri için mükemmel bir arka odaydı.

İntikam olmamasına rağmen, yoğun üniversite hayatım insanları bir sürü insanın yanında tuttu. Kolej sırasında muhasebeci olarak çalışmak bana ciddi bir zaman geçirmeme izin verdi. Ve bunu yaparken para kazanmam lazım.

Bazı defter tutma işleri, uygulamadan önce ön deneyime sahip olmanızı isteyebilir. Diğerleri sana iyi eğitim verebilir. Sahip olduğum muhasebecilik işi beni eğitmekti ve iki hafta içinde bağımsız olarak çalışıyordum.

Sayılarla çalışmaktan hoşlanıyorsanız ve muhasebe programlarının etrafında çalışabilirseniz, bir muhasebeci olmayı sevebilirsiniz.

11. Banka Memuru

Bir banka memuru olarak çalışmak kolejdeyken başka bir harika iş olabilir. Birçok banka yarı zamanlı vardiyalar için işe alınacak, yani okul programınızda çalışabilirsiniz.

PayScale, bir banka memuru için ortalama ücretin saatte 11,69 dolar olduğunu bildiriyor. Şahsen, bankacılık sektöründe yaklaşık 15 yıldır bir kapasitede çalıştım. Ve kişisel finans yönetimi için bana sevgi verdiğinden sektöre kredi veriyorum. Eğer finans ve paradan hoşlanıyorsanız, banka memuru olmaktan hoşlanıyor olabilirsiniz.

12. Landscaper

Peyzaj işini zorlayan ilk kişi benim.Sahada çalışan insanlar tanıyorum. Bu kolay değil, ama hey, egzersiz ve ödeme güzel. Payscale.com, bir arazi için medyan ücretin saat başına 11,14 dolar olduğunu söylüyor.

Ancak, daha büyük şehirlerde daha fazla ödeme yapıldığını biliyorum. Bildiğim çocuk kitapları saat 15 ile 20 dolar arasında. Üniversite öğrencisi için para değil.

Bir peyzaj şirketi için çalışıyorsanız, çeşitli iş projeleri üzerinde çalışabilirsiniz. Ev sahibinin veya iş sahibinin çimenliğini bir gün biçebilirsiniz. Ertesi gün bir istinat duvarı kurmaya yardımcı olabilirsiniz.

Ya da yeni bir ev üreticisi için ağaç ve bitki kurmaya çalışabilirsiniz. Muhtemelen asla peyzaj çalışmalarında sıkılmayacaksınız, ama kesinlikle sizin gözünüze çarparsınız.

13. Depo İşçisi

Kutuları taşırken sakıncası yoksa, bir depo işçisi olarak bir işi takip etmek isteyebilirsiniz. Bir depo işçisi için ortalama ücret, PayScale'ye göre saatte 12,58 dolar.

Bir depo işçisi olarak çalışmanın en güzel yanı, genellikle gece ve gündüz vardiyalarının mevcut olmasıdır. Bu, iş vardiyalarınızı derslerin dışındayken planlayabileceğiniz anlamına gelir.

Pek çok şirkette, depo işçileri teslimat kamyonlarına veya kutularına yükleme yapmaktan sorumludur. Kutuları dikkatli bir şekilde kullanmanın önemine rağmen atmosfer genellikle gündelik.

Müşterilerle genellikle ilgilenmiyorsunuz; sadece arka oda arkadaşlarınız. Gündelik ama aktif bir çalışma ortamı fikrini seviyorsanız, bu sizin için bir iş olabilir.

14. İdari Asistan

Ve idari asistandan, çalıştıkları şirkete bağlı olarak çeşitli görevleri yerine getirmeleri istenebilir. Yönetici asistanı olarak sizden veri girişi görevlerini veya teknik görevleri tamamlamanız istenebilir.

İşlerinizi yürütmeniz veya ofis dosyaları düzenlemeniz istenebilir. Payscale.com, bir idari asistanın ortalama ücretinin saatte 15.05 dolar olduğunu söylüyor.

15. diş resepsiyonist

Bir dişhekimi görevlisi, PayScale.com'a göre saatte ortalama 15.09 dolar ücret alır. Diş resepsiyonistleri, randevu planlama vb. Gibi geleneksel resepsiyon görevlilerini yerine getirirler.

Bununla birlikte, sigorta talepleri ve diğer görevlerle uğraşmak zorundadır. Eğer detay odaklı, çok görevli ve insanlara yardım etmeyi seviyorsanız, bu sizin için iyi bir iş olabilir.

16. Barmen

PayScale, bir barmen için ortalama ücretin saat başına 17.60 dolar olduğunu söylüyor. Bu gelirlerin çoğu ipuçlarından gelir ve işinizde ne kadar iyi olursanız, ipuçlarınız o kadar yüksek olur.

Barmen olmak için barmenlik okuluna gitmeniz gerekmiyor, ancak yararlı olabilir ya da gerekli olabilir. Bazı okullar daha kısa kurslara sahip olsa da, okulları genellikle 40 saatlik kurslar yürütüyorlar.

Barmenlerin pozisyonları için neler olduğunu görmek için yakınınızdaki yerel restoran ve barlara göz atın. İpuçları ile oldukça iyi bir yaşam sürdürebilirsiniz - ve geleneksel ders saatleri dışında çalışacaksınız.

17. Ev / Ofis Temizleyici

Evleri veya ofis binalarını temizlemeyi seviyorsanız, bu bir üniversite öğrencisi olarak sizin için iyi bir iş olabilir. Ortalama temizleyici PayScale'ye göre saatte yaklaşık 11.03 dolar kazanıyor.

Ev temizleyicileri genellikle gün boyunca çalışırken, ofis bina temizleyicileri geceleri çalışmaya eğilimlidir. Bu, ofislerin boş ve işçilerden uzak olduğu zamandır. Size en yakın temizlik işlerini bulmak için yerel iş web sitelerini kontrol edin.

18. Saray Ressamı

Lisedeyken evlerin içlerini boyadım. Annem ve ben kiralık mülk sahibi bir çift için çalışıyorduk.

Boyalı bir evin iç mekanına ihtiyaç duyduklarında, bizi çağırırlardı ve birkaç saat resim yapardık. Bir ev boyacısı için medyan ücret oranı, PayScale'ye göre saatte 16.30 dolar.

Yakınınızdaki ev boyama işlerini bulmak için, yerel kağıtları veya Craigslist veya Indeed.com gibi çevrimiçi iş sitelerini kontrol edin.

19. Vergi Hazırlığı

PayScale'e göre bir vergi hazırlayıcısı için ortalama ödeme saatte 12.20 dolar. Hangi şirket için çalıştığınıza bağlı olarak, bu gece ve hafta sonları yapılabilecek bir iş.

Vergi hazırlayanlar genellikle çalışma saatlerinin çoğunu yılın ilk yarısında alırlar. Ve birçok büyük vergi hazırlık şirketi eğitiminiz için size para ödeyecek. Ayrıca genellikle kendi programınızı ayarlamanıza da izin verir.

Vergi hazırlamayı öğrendikten sonra, bu hayat için sahip olabileceğiniz bir iştir. Sürekli eğitimi sürdürmeyi taahhüt etmeniz yeterlidir.

Ayrıca, vergi toplayıcısı olarak tecrübe edildikten sonra işi kendi başınıza yapmaya başlayabilirsiniz. Vergi ödemelerine ihtiyaç duyan ailelere ve arkadaşlara adil bir ücret ödemeniz yeterlidir.

Mevcut üniversite öğrencileri için çok yüksek ücretli işler var. Sadece araştırmanızı yapmalı ve sizin için doğru olanı bulmalısınız.

Kolejde ne işiniz var? İş, okul programınıza nasıl uydu? İyi para verdin mi? Deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Videoyu izle: Dünyayı Şaşkına Çeviren 10 Amerikan Adeti

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bir şey satın almadan önce kendinize sormanız gereken 5 soru
Maliye

Bir şey satın almadan önce kendinize sormanız gereken 5 soru

Sıklıkla, bir şey alırız, onu “ihtiyacımız” olduğundan emin oluruz, sadece tekrar kullandığımız bir şey olmadığını veya gerçekten ihtiyacımız olduğunu bulmak için. Bir şey satın almadan önce, gerçekten ihtiyacınız olduğunu ve uzun vadeli finansal önceliklerinize uyulduğunu tespit etmek iyi bir fikirdir. “İhtiyacınız olan” bir şey satın almadan önce, bir adım geri atın ve bu ürünü gerçekten satın almanız gerekip gerekmediğini belirleyin.
Devamını Oku
Foresters Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Foresters Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Bir hayat sigortası poliçesine sahip olmak genellikle iyi ve sağlam bir finansal planlama stratejisinin parçasıdır. Çünkü hayat sigortası gelirleri, önemsediğiniz kişilerin borçlarını ödeyebilir, yaşam masraflarını ödemeye devam edebilir ve yaşamlarını büyük ölçüde değiştirmek zorunda kalmaz - özellikle de onlar için zaten zor olan bir zamanda.
Devamını Oku
Annelik izni: Bilmeniz gerekenler
Maliye

Annelik izni: Bilmeniz gerekenler

Ailenin yeni bir bebeği, eşit miktarda neşe ve iş getiren harika bir olaydır. Yakında çalışan bir anne olarak, annelikten nasıl ayrıldığınızı merak ediyor olabilirsiniz. Doğum izni ile ilgili kurallar nelerdir? Hazırlanmak için ne yapmam gerekiyor? Ödeyecek miyim? İşten ne kadar süre ayrılabilirim?
Devamını Oku