Maliye

İyi için İstismar Posta Durdurmak için 3 Yolları

Posta kutunuzu hiç açıp gereksiz postalarla dolu olduğunu gördünüz mü? Yığınlar arasından ayrıldıktan sonra, çoğunun kredi kartı anlaşmaları ve sadece çöp kutusuna giden sigorta teklifleri olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Postadan ayrılmanız gereken postaları ayırarak değerli zamanınızı boşa harcamayı bırakmanız güzel olmaz mıydı?

İyi haber şu ki, monoton döngüye bir son vermek gerçekten mümkün. Hurda postaları iyi için durdurmanın 3 yolunu buldum ve hatta birkaçını kendim denedim.

1. Kredi Raporu Çıkışı

Kredi kartı şirketlerinin ve bazı sigorta şirketlerinin kredi raporunuzu önceden tarama yeteneğine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Bu, yeni kredi kartı hesapları veya sigorta poliçeleri için teklifleri posta ve e-posta ile göndermelerine olanak tanır. Başka bir deyişle, onlar için yeni bir müşteri olup olmayacağınızı belirlemek için bilgileri kullanırlar.

Örneğin, kredi puanınız belirli bir minimum gereksinimin üzerindeyse size posta veya e-posta teklifleri göndermeye karar verebilirler. Federal Ticaret Komisyonuna göre, kredi puanınızı bozmaz. Ama tabi ki rahatsız edici olabilir. Öyleyse nasıl durabilirsin?

Bir çözüm, teklif edilmemiş teklifleri almayı durdurmak için devre dışı bırakmaktır. Çıkmak istediğinize karar verirseniz iki seçenek vardır: Beş yıl boyunca devre dışı bırakma veya kalıcı olarak devre dışı bırakma. Beş yıllık bir süreliğine çıkmak için 1-888-5-OPT-OUT veya 1-888-567-8688 numaralı telefonlardan ücretsiz arama yapabilir veya www.optoutprescreen.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bunun yerine diğer seçeneği seçmek ve kalıcı hale getirmek istiyorsanız, aynı web sitesine gidin, ancak Kalıcı Seçimden Çıkarma Seçim Formunu doldurmanız gerekecektir. Kişisel bilgilerinizden bazıları gereklidir, ancak bu gizlidir ve yalnızca çıkış işlemi için kullanılır.

Kredi raporunuzu kullanarak önceden tarama yapmayan bazı şirketler olduğu için bu durumun tüm isteklileri sona erdiremeyeceğini unutmayın. Ayrıca, işten çıkarma isteklerinin işleme alınması için yalnızca beş gün geçmesine rağmen, önceden görüntülenen tekliflerin posta kutunuzda veya e-posta gelen kutunuzda görünmeden önce 60 gün geçmesi gerekebilir.

Dikkate alınması gereken bir diğer konu ise, yeni bir sigorta şirketi arıyorsanız ya da kredi kartına ihtiyacınız varsa ancak bir tane yoksa, bu önceden hazırlanmış teklifleri kalıcı olarak durdurmak istemeyebilirsiniz. Bazı şirketler yalnızca bu süreci kullanıyorlarsa, bunları devre dışı bırakmak, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi hiç öğrenmenize engel olabilir.

Fikrini değiştirirsen ne olur? Tekrar girmek istediğinizde yapmanız gereken tek şey, bu teklifleri bir kez daha almaya başlamanızı istemek için yukarıdaki aynı iletişim bilgilerini kullanmanızdır.

2. Bireysel Çıkış

Yukarıda belirtildiği gibi, tüm şirketler sizi önceden taramak için kredi raporunuzu kullanmaz. Maalesef, yerel kuruluşlardan ve satıcılardan aldığınız yazışmalar, bu şekilde devre dışı bırakılmasından etkilenmeyecektir. Bu tür postaların posta kutunuzun dağılmasını önlemek için, her bir gönderenle iletişime geçmeniz ve sizi posta listesinden çıkarmaları istenebilir.

Başka bir seçenek de postayla aldığınız tüm zarf ve yazışmalara daha yakından bakmaktır. “İade hizmeti talep edildi” veya “yönlendirme hizmeti talep edildi” gibi bir ifade görürseniz, o posta kutusunu reddedebilirsiniz. Açılmamış e-postada "reddetti" yazıp giden postanıza koyun. Posta bir tür istenmeyen bir teklifse, üzerinde "Gönderene geri dön" yazıp tekrar postalayın.

3. Diğerleri Dışı

Aldığınız istenmeyen postayı azaltmanın başka bir yolu da Doğrudan Pazarlama Birliği'nin (DMA) Posta Tercihleri ​​Hizmetine (MPS) kayıtlı olmaktır. Sizi aldığınız davetlerin miktarını da azaltması gereken "silme" dosyasına ekleyebilirler. Ayrıca, gelen kutunuza gönderilen e-posta sayısını azaltmanıza yardımcı olacak bir E-posta Tercihi Hizmeti (eMPS) içerir. Bu devre dışı bırakma seçeneklerinden yararlanmak için www.dmachoice.org adresine gidin.

Postanızı geçmek sonsuza dek sürmek zorunda değil. Bunun yerine, istenmeyen postalara bir son vermek ve değerli zamanınızı geri almak için bu yollardan bazılarını veya tümünü kullanabilirsiniz.

İstenmeyen postaları durdurmanın başka yollarını biliyor musunuz?

Videoyu izle: UYANIŞ SEANSI-3│ Ölünce Bize Ne Olur? • İlluminati Nedir? • Reenkarnasyon Köleliktir!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

En iyi teklifi alıyor musun? Karşılaştırma Alışverişi Sırasında Dikkate Alınacak 5 Şey
Maliye

En iyi teklifi alıyor musun? Karşılaştırma Alışverişi Sırasında Dikkate Alınacak 5 Şey

İnternet ile ilgili en güzel şeylerden biri, tüketicilerin yan yana ürünlerini karşılaştırarak evden rahat alışveriş yapabilmeleridir. Sorun şu ki, en iyi anlaşmayı ararken genellikle bir ürünün fiyatına odaklanma hatasını yapıyoruz. Çevrimiçi alışveriş yaparken ya da yerel bir perakendecideki en iyi fiyatı elde etmekten daha fazlasını elde etmek için daha fazlası var.
Devamını Oku
Sosyal Güvenlik Avantajları için Uygunluk
Maliye

Sosyal Güvenlik Avantajları için Uygunluk

Sosyal Güvenlik, ömür boyu kazançlar bazında aylık bir ücret ödeyen hükümet tarafından yönetilen bir programdır. Finanse edilen yol, çalışanlardan sosyal güvenlik kesintileridir. Bugünün çalışan insanları emekli olan ve toplayanlara sosyal güvenlik yardımlarını ödüyor ve bu da nesiller boyunca devam ediyor.
Devamını Oku
Dağıtılırken Paranızı Yönetme, Bir Askerin Hikayesi
Maliye

Dağıtılırken Paranızı Yönetme, Bir Askerin Hikayesi

Bağdat 2005, Sadece Yeşil Bölge'nin Kuzeyi Ocak 2005'te, Irak'taki Bağdat'a 15 aylık bir dağıtım için ailem, arkadaşım ve evimin rahatlığını bıraktım. Her ne kadar karşılaştığım zorlukları ve zorlukları bilmeme rağmen, karım ve maddi olarak maddi bir başlangıç ​​yapmak için mükemmel bir fırsat olacağını düşündüm.
Devamını Oku
Amerika'nın en çok aile dostu havayolu şirketi ile ücretsiz uçuşlar ve daha fazlasını kazanın - Southwest Rapid Rewards Card Review
Maliye

Amerika'nın en çok aile dostu havayolu şirketi ile ücretsiz uçuşlar ve daha fazlasını kazanın - Southwest Rapid Rewards Card Review

Cömert ödül programı sayesinde, Southwest Airlines, ABD ve Karayipler'deki varış noktalarına ücretsiz uçuşlar kazanabilmek için ailelerin her zamankinden daha kolay olmasını sağlıyor. Güneybatı, sadece ücretsiz uçuşlar kazanmayı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda ücretsiz kontrol edilen çantalar, aile yatılı ve aile seyahatleri için ideal hale getiren ek avantajlar sunar.
Devamını Oku