Maliye

İyi için İstismar Posta Durdurmak için 3 Yolları

Posta kutunuzu hiç açıp gereksiz postalarla dolu olduğunu gördünüz mü? Yığınlar arasından ayrıldıktan sonra, çoğunun kredi kartı anlaşmaları ve sadece çöp kutusuna giden sigorta teklifleri olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Postadan ayrılmanız gereken postaları ayırarak değerli zamanınızı boşa harcamayı bırakmanız güzel olmaz mıydı?

İyi haber şu ki, monoton döngüye bir son vermek gerçekten mümkün. Hurda postaları iyi için durdurmanın 3 yolunu buldum ve hatta birkaçını kendim denedim.

1. Kredi Raporu Çıkışı

Kredi kartı şirketlerinin ve bazı sigorta şirketlerinin kredi raporunuzu önceden tarama yeteneğine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Bu, yeni kredi kartı hesapları veya sigorta poliçeleri için teklifleri posta ve e-posta ile göndermelerine olanak tanır. Başka bir deyişle, onlar için yeni bir müşteri olup olmayacağınızı belirlemek için bilgileri kullanırlar.

Örneğin, kredi puanınız belirli bir minimum gereksinimin üzerindeyse size posta veya e-posta teklifleri göndermeye karar verebilirler. Federal Ticaret Komisyonuna göre, kredi puanınızı bozmaz. Ama tabi ki rahatsız edici olabilir. Öyleyse nasıl durabilirsin?

Bir çözüm, teklif edilmemiş teklifleri almayı durdurmak için devre dışı bırakmaktır. Çıkmak istediğinize karar verirseniz iki seçenek vardır: Beş yıl boyunca devre dışı bırakma veya kalıcı olarak devre dışı bırakma. Beş yıllık bir süreliğine çıkmak için 1-888-5-OPT-OUT veya 1-888-567-8688 numaralı telefonlardan ücretsiz arama yapabilir veya www.optoutprescreen.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bunun yerine diğer seçeneği seçmek ve kalıcı hale getirmek istiyorsanız, aynı web sitesine gidin, ancak Kalıcı Seçimden Çıkarma Seçim Formunu doldurmanız gerekecektir. Kişisel bilgilerinizden bazıları gereklidir, ancak bu gizlidir ve yalnızca çıkış işlemi için kullanılır.

Kredi raporunuzu kullanarak önceden tarama yapmayan bazı şirketler olduğu için bu durumun tüm isteklileri sona erdiremeyeceğini unutmayın. Ayrıca, işten çıkarma isteklerinin işleme alınması için yalnızca beş gün geçmesine rağmen, önceden görüntülenen tekliflerin posta kutunuzda veya e-posta gelen kutunuzda görünmeden önce 60 gün geçmesi gerekebilir.

Dikkate alınması gereken bir diğer konu ise, yeni bir sigorta şirketi arıyorsanız ya da kredi kartına ihtiyacınız varsa ancak bir tane yoksa, bu önceden hazırlanmış teklifleri kalıcı olarak durdurmak istemeyebilirsiniz. Bazı şirketler yalnızca bu süreci kullanıyorlarsa, bunları devre dışı bırakmak, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi hiç öğrenmenize engel olabilir.

Fikrini değiştirirsen ne olur? Tekrar girmek istediğinizde yapmanız gereken tek şey, bu teklifleri bir kez daha almaya başlamanızı istemek için yukarıdaki aynı iletişim bilgilerini kullanmanızdır.

2. Bireysel Çıkış

Yukarıda belirtildiği gibi, tüm şirketler sizi önceden taramak için kredi raporunuzu kullanmaz. Maalesef, yerel kuruluşlardan ve satıcılardan aldığınız yazışmalar, bu şekilde devre dışı bırakılmasından etkilenmeyecektir. Bu tür postaların posta kutunuzun dağılmasını önlemek için, her bir gönderenle iletişime geçmeniz ve sizi posta listesinden çıkarmaları istenebilir.

Başka bir seçenek de postayla aldığınız tüm zarf ve yazışmalara daha yakından bakmaktır. “İade hizmeti talep edildi” veya “yönlendirme hizmeti talep edildi” gibi bir ifade görürseniz, o posta kutusunu reddedebilirsiniz. Açılmamış e-postada "reddetti" yazıp giden postanıza koyun. Posta bir tür istenmeyen bir teklifse, üzerinde "Gönderene geri dön" yazıp tekrar postalayın.

3. Diğerleri Dışı

Aldığınız istenmeyen postayı azaltmanın başka bir yolu da Doğrudan Pazarlama Birliği'nin (DMA) Posta Tercihleri ​​Hizmetine (MPS) kayıtlı olmaktır. Sizi aldığınız davetlerin miktarını da azaltması gereken "silme" dosyasına ekleyebilirler. Ayrıca, gelen kutunuza gönderilen e-posta sayısını azaltmanıza yardımcı olacak bir E-posta Tercihi Hizmeti (eMPS) içerir. Bu devre dışı bırakma seçeneklerinden yararlanmak için www.dmachoice.org adresine gidin.

Postanızı geçmek sonsuza dek sürmek zorunda değil. Bunun yerine, istenmeyen postalara bir son vermek ve değerli zamanınızı geri almak için bu yollardan bazılarını veya tümünü kullanabilirsiniz.

İstenmeyen postaları durdurmanın başka yollarını biliyor musunuz?

Videoyu izle: UYANIŞ SEANSI-3│ Ölünce Bize Ne Olur? • İlluminati Nedir? • Reenkarnasyon Köleliktir!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Fırsat Kolları, Harekete Hazır Olduğunda
Maliye

Fırsat Kolları, Harekete Hazır Olduğunda

Fırsat çarptığında kendinizi tanımak için kendinizi eğittiniz mi? Daha da iyisi, fırsat çarptığında, bazen hızlı bir şekilde harekete geçmek için kendinizi eğittiniz mi? Rutin ve planlamayı isteyen bir kişi olarak, beklenmedik fırsatları tanımak için bu günlerde çok çalışıyorum ve bu fırsatlara karar vermek için hızlı bir şekilde hareket etmeye istekli olmak istiyorum.
Devamını Oku
Nasıl Craigslist bir araba satın almak ve süreç hakkında iyi hissetmek
Maliye

Nasıl Craigslist bir araba satın almak ve süreç hakkında iyi hissetmek

Geçen ay arabayı craigslist'te nasıl satacağınıza ve en çok dolar aldığına dair bilgilendirici bir yazı yazdım. Bu hafta, Craigslist'de bir araba satın alma hakkında konuşacağız. Bu yazıların her ikisi de, bu baharı Banliyösümüze tamamladıktan sonra yeni bir araca olan ihtiyacımızdan doğmuştur. Craigslist'e bir araba (veya araba satma) satın almak kolay değil.
Devamını Oku
Evinizi Refinance Zamanı mı?
Maliye

Evinizi Refinance Zamanı mı?

Bu Plemon Finans Koçluğu'ndan Joe Plemon'dan başka bir konuk gönderi. Joe, Güney Illinoisan için Para Köşe Yazarı. S: Joe, düşük ipotek oranları hakkında okudum. İpoteğimi yeniden finanse edip edemeyeceğimi nasıl bilebilirim? C: Faiz oranları düştüğü için, bu yeniden finansmanı düşünmek için harika bir zamandır.
Devamını Oku
YouTube Kullanarak 70.000 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödenttü?
Maliye

YouTube Kullanarak 70.000 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödenttü?

70.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? 70.000 $ 'lık borcumuz öğrenci kredilerinde 60.000 dolardı, gerisi birkaç araba ve küçük bir kredi kartıydı. O kadar borcunun olması ne hissetti? O kadar borcun olması büyük bir yük gibi geldi. Bir köle gibi hissediyorsunuz ve tüm zorlu çalışmalarınız gibi hissediyorsunuz ve zamanınız ustanızı ödünç vermeye çalışıyor.
Devamını Oku