Maliye

2018'de En İyi 10 Para Piyasası Hesabı

Banka hesabınızdan ekstra para kazanmak mı istiyorsunuz? Mevcut tuğla ve harç bankalarınızda sadece% 0.10 kazanç elde etmek için yeterli değildir. En iyi para piyasası hesaplarıyla nakit paranız % 1,85'e varan APY kazanın-17 kez ulusal ortalama-ve hala paranıza anında erişebilirsiniz.

Paranızı park etmek veya bir acil durum fonu kurmak için iyi bir yer arıyorsanız, para piyasası hesabı sadece aradığınız yer olabilir.

Bir para piyasası hesabı, “ortalamanın üzerinde” bir faiz elde ettiğiniz yüksek getirili bir tasarruf hesabına çok benzerdir, ancak aynı zamanda bir banka kartı alabilir, çek yazabilir veya doğrudan hesabınızdan çevrimiçi fatura ödemesine de kaydolabilirsiniz.

Bir hibrid kontrol-tasarruf hesabı olmak için bir para piyasası hesabı düşünebilirsiniz. Ancak, yine de, yüksek getirili bir tasarruf hesabı gibi altı aylık çekimlerle sınırlandığınız için ayrı bir kontrol hesabına ihtiyacınız olacaktır.

Para Piyasası Hesabı vs Para Piyasası Fonları

Para piyasası arasındaki farkı ayırt etmek de önemlidirhesapları ve para piyasasıpara.

Bu makale sadece para piyasasına odaklanıyorhesapları. Para piyasası hesabına sahip olmak için borsaya yatırım yapmanız gerekmez. Bu hesaplardan birini, normal bir tasarruf hesabına alternatif olarak açmaya karar verebilirsiniz ve ayrıca ilk 250.000 dolarlık mevduatınız için FDIC sigortalıdır.

Para piyasasıpara yatırım komisyonculuğunuz, bir hisse senedi, ETF veya yatırım fonu ile yatırım yapmaya karar verene kadar yatırım aracılık hesabınızda saklanır. Fonun yatırıma bağlı olarak bu fonlar sadece% 0,01 veya% 1,50'ye kadar çıkabilir.

Para piyasasının aksinehesapları, para piyasasıpara FDIC sigortalı değildir ve güvenli bir yatırım olarak kabul edilirken, borsa kazasında “her şeyi kaybedebilirsiniz”.

En İyi Para Piyasası Hesapları

Her para piyasası hesabı aynı değildir. Bir hesap açmadan önce aşağıdaki ayrıntılardan bazılarına dikkat etmeniz gerekir:

 • Bir hesap açmak için minimum bakiye şartı
 • Yıllık Yüzde Verim (mevduatınızda ne kadar faiz kazandığınız)
 • En yüksek APY tüm bakiyeniz için geçerli midir?
 • Para piyasası hesabı, yüksek getirili bir tasarruf hesabından daha yüksek bir getiri kazanıyor mu?

Aşağıdaki öneriler daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilirse, paranızı bir para piyasası hesabına taşımayı kesinlikle düşünmelisiniz.

1. CIT Bankası

Maksimum APY:% 1,85Minimum Depozito: 100 USD

CIT Bank, bizim favori para piyasası hesaplarımızdan biridir çünkü tüm depozito üzerinde% 1,85 APY kazanınve asgari ilk depozito sadece 100 $ 'dır. Ayrıca, aileniz ve arkadaşlarınıza para gönderebilir veya Faturalarınızı Paypal ile zahmetsizce ödeyebilirsiniz.

CIT Bank,% 1,85 APY'de herhangi bir para piyasası hesabı için en yüksek yıllık getirilerden birini sunmaktadır. Yıllık hesap ücretlerini ödemek zorunda kalmayacaksınız, böylece kazandığınız faiz oranın her bir kuruşunu alacaksınız.

2. BBVA Pusula

Maksimum APY:% 1,70Minimum Depozito: 25 $

Bir BBVA Pusula ClearChoice Para Piyasası Hesabı, tüm para yatırma işleminizde% 1,70 APY verir. Bir hesap açmak için sadece 25 dolarlık bir başlangıç ​​yatırmanız gerekmektedir. Ayrıca altı aylık işlem ücreti ücretsiz yapabilirsiniz. BBVA, bulabileceğiniz en yüksek para piyasası veriminden birine sahiptir.

BBVA bir “tuğla ve harç” bankası olduğundan, aylık 15 $ 'lık ücretten vazgeçmek için BBVA kontrol hesabınızdan ayda en az 25 $' lık bir transfer yapmanız ya da 10.000 $ 'lık çeyreklik bir bakiye bulundurmanız gerekecektir.

3. Ally Bank

Maksimum APY:% 1,00Minimum Depozito: $ 0

Ally Invest'e yatırım yapıyor musunuz? Eğer öyleyse, tüm paranızı tek bir çatı altında tutmayı tercih edebilirsiniz. Ally Bank, paranız% 24,999 veya daha az olduğunda% 0.90 oranında bir para piyasası hesabı sunuyor. Bakiyeniz 25.000 dolara ulaştığında, bakiyenizin tamamı% 1,00 APY olur.

Mobil cihazınızla fotoğraf çekerek çeklerinizi yatırabilirsiniz. Ally ayrıca, yakındaki 43.000 ücretsiz Allpoint ATM'den birini bulamazsanız, aylık 10 $ 'lık ATM ücretlerini geri ödeyecektir.

Bir banka kartı istemiyorsanız, Ally size bir çek defteri de ücretsiz gönderecektir.

4. UFB Doğrudan

Maksimum APY:% 1,60Minimum Depozito: 5000 $

UFB Direct ile yüksek getirili bir para piyasası hesabı tüm mevduatlarda% 1,60'tır. Bir ATM kartı, ücretsiz kontrol ve çevrimiçi fatura ödemesi de dahil olmak üzere bir para piyasası hesabının her zamanki faydalarını elde edersiniz, ancak aylık harcamalarınızı takip etmek için tüm finansal ve yatırım hesaplarınızı inceleyen Finans Finansman para yönetimi aracından da yararlanabilirsiniz. hedefleri kaydetme.

UFB Direct'in tek dezavantajlarından biri, bir hesabı açmak için 5.000 $ 'a sahip olmanız gerektiğidir. Bu yüzden, ilk 100 $' a yatırım yapmak istiyorsanız bu bir seçenek değildir.

5. Sallie Mae

Maksimum APY:% 1,75Minimum Depozito: $ 0

Muhtemelen Sallie Mae'yi para piyasası hesaplarıyla ilişkilendirmiyorsunuz, ancak en yüksek getirilerden birine sahipler. Sallie Mae, üniversite öğrencisi olarak para kazanmak için en iyi para piyasası hesaplarından birini sunabilir çünkü öğrenci kredileriniz ve tasarruflarınız aynı yerde olabilir. Sallie Mae'nin, para çeken bir üniversite öğrencisi veya çocukları için bir yuva yumurtası inşa etmek isteyen bir ebeveyn için daha cazip olan bir minimum denge şartı yoktur.

Bir Sallie Mae para piyasası hesabı, faturaları ödemenize ve her ay altı kata kadar para çekmenize izin veren ücretsiz sınırlı kontrol sunar.

6. keşfedin

Maksimum APY:% 1,50Minimum Depozito: 2.500 USD

2,500 $ 'lık minimum hesap bakiyesi şartını karşılayabiliyorsanız, Discover Bank'tan bir para piyasası hesabı 100.000 $' dan daha düşük olan tüm bakiyelerde% 1,45 APY ve bakiyenizde 100.000 $ 'ı aşan% 1,50 APY kazanabilir.Ayrıca, ABD genelinde 60.000'den fazla ATM'de ücret ödemeden depozito yapmanıza izin veren bir ATM kartı alacaksınız.

Günlük hesap bakiyeniz, aylık hesap döngüsü sırasında istediğiniz zaman 2,500 $ 'ın altına düştüğü takdirde, 10 ABD doları tutarında minimum bakiye ücreti tahsil edecektir.

7. İnternet ABD Bankası

Maksimum APY:% 1,05Minimum Depozito: $ 0

Adından anlaşılacağı üzere, bir İnternet İnternet Bankası, hesap bakiyenizde şu anda% 1,05 oranında bir kazanç sağlayan bir çevrimiçi para piyasası hesabıdır. Smart Savings hesabıyla biraz daha yüksek bir kazanç elde edebilirsiniz, ancak bu avantajlara ücretsiz erişim sağlayamazsınız:

 • Çevrimiçi fatura ücreti
 • Ücretsiz çek yazma veya ATM kartı
 • Ücretsiz çevrimiçi çek görüntüleri

Ebates ile hemen hemen her çevrimiçi alışverişte paranızı geri almak için alışveriş yapıyorsanız, Bank of Internet USA banka kartınızla ek para ödülleri kazanabilirsiniz. Sadece herhangi bir para piyasası hesabıyla ayda sadece altı çekiliş yapabileceğinizi unutmayın.

8. Senkronizasyon Bankası

Maksimum APY:% 1,05Minimum Depozito: $ 0

Synchrony Bank tüm para yatırma işlemlerinde yalnızca% 1.05 olmasına rağmen, bu listede yer alan diğer önerilerden daha düşüktür, para piyasası hesabı açmak için sadece 1 $ 'a ihtiyacınız vardır. İsterseniz ATM'lere ve kağıt çeklerine de erişebilirsiniz.

Ödeme yapmanız gereken sıfır hesap açma veya sürekli bakım ücretleri vardır.

9. Capital One 360

Maksimum APY:% 1,60Minimum Depozito: $ 0

Hesap bakiyesi 10.000 ABD Doları'nı geçtiğinde, Capital One 360-öncesi ING Direct-% 1,60 APY'ye kadar verim sağlar. O zamana kadar, bakiyeniz% 0.85 APY olacak ve bu da diğer tavsiyelerin çoğunu, bakiyeniz 10.000 ABD Doları tutarına ulaşana kadar nakit depolamak için daha iyi bir seçenek haline getiriyor.

Eğer hala bir tuğla-harç konumunda bankacılık yapmayı tercih ederseniz, Capital One 360, herhangi bir Capital One Cafe'de para yatırma ve posta ile yapılan para yatırma işlemlerine ilave olarak para yatırabileceğiniz için iyi bir seçenek olabilir. Yerel kolaylık sağlamasına rağmen, para piyasası hesabınızı çevrimiçi olarak açmanız gerekecek.

Capital One 360 ​​para piyasası hesapları, ATM ile birlikte gelmez ya da yazım erişimini kontrol etmez.

10. EverBank

Maksimum APY:% 1,50Minimum Depozito: 5000 $

EverBank, her zaman rekabetçi hesapların en üst% 5'inde kalmaya söz veriyor. Öyleyse, 100 para piyasası hesabı seçeneği varsa, EverBank en yüksek getirili getirilerden birine sahip olacak. Şu anda, yıllık para piyasası hesap verimi% 1,50, bu da çok rekabetçi.

Ancak, bu oran yalnızca hesap sahipliğinin ilk yılına aittir ve bir yıllık hesap yıldönümünüzden sonra hesap bakiyesi 10.000 $ 'dan daha az olan hesap bakiyesi için% 1,05'lik bir APY'ye düşebilir. Bu getiri hala yüksek getiri tasarruf hesaplarından daha yüksektir, ancak EverBank ile bir para piyasası hesabı açmak için en az 5.000 $ 'a ihtiyacınız olduğundan, daha düşük bir hesap bakiyesi gerekliliğine sahip başka bir banka tercih edebilirsiniz.

Bir EverBank hesabına sahip olmanın ücretsiz avantajları şunlardır:

 • Mobil çek mevduat
 • ATM ücreti geri ödemeleri
 • IRA uygun mevduatlar
 • İnsanlar Ailenize ve arkadaşlara anında para transferleri yapın

SSS

Belki bu para piyasası hesaplarını ilk kez duydunuz ve hala birkaç sorum var. Ne de olsa, “para piyasası hesapları” nı en son ne zaman sosyal medyada ya da gazetenin ilk sayfası haline geldi?

Para Piyasası Hesabı bir Kontrol veya Tasarruf Hesabı mı?

Çoğu para piyasası hesabı, geleneksel kontrol ve tasarruf hesaplarından en iyi özellikleri alır.

Para piyasası hesapları, tasarruf hesaplarına çok benzerdir, çünkü mümkün olan en yüksek faiz oranlarını elde edersiniz ve banka hesabınıza anında erişebilirsiniz. Tek bir taksit, sadece altı aylık para çekme yapabilmeniz, ancak sınırsız para yatırmanızdır.

Para piyasası hesaplarını yüksek getirili tasarruf hesaplarından ayıran şey, bankanın kağıt çekleri yazmanıza veya doğrudan para havalesi hesabınızdan ATM çekilmesini sağlamasıdır. Tasarruf hesabınızdaki parayı bir fatura ödemek için kullanmak isterseniz, önce parayı sınırsız para çekme işlemi yapabileceğiniz kontrol hesabınıza havale etmeniz gerekir, ancak çek hesabınızdaki birikimler muhtemelen faiz kazanmaz.

Banka hesabınızdan ayda altıdan fazla para çekme işlemi yaparsanız, ücretsiz bir çek hesabı almak iyi bir fikirdir, ancak ek esneklik nedeniyle faiz oranları karşılaştırılabilirse, bir çevrimiçi tasarruf hesabı üzerinden para piyasası hesabı seçebilirsiniz. .

Para Piyasası Hesapları ve CD'ler

Birçok kişi banka mevduatınızdan potansiyel olarak daha fazla faiz elde etmenin tek yolunun, kontrol hesapları ve tasarruf hesapları dışında, Mevduat Sertifikalarını (CD) tutması olduğunu düşünüyor. CD'lerle ilgili tek sorun, paranızın önümüzdeki üç aydan beş yıla kadar kilitlenmiş olmasıdır. Parayı erken çekmeniz gerekiyorsa, para kaybetmenize neden olabilecek erken para çekme cezasını ödemek zorundasınız.

CD Durgunluklarının ciddi bir şekilde kaydedilmemesi veya CD'lere yatırım yapılmamasından bu yana, CD faiz oranları genellikle hesap ve para piyasası hesabı faiz oranından tasarruf edilmekten daha düşük olduğu için CD'ler yeniden daha cazip olmaya başlıyor.

Çoğu durumda, para piyasası hesabıyla hala daha fazla faiz kazanacaksınız ve para çekmeniz gerekiyorsa, paranıza anında, cezasız erişime sahip olacaksınız. Tek kısıtlama, federal düzenlemeler için ayda altıdan fazla para çekemezsiniz.

Para Piyasası Hesapları Neden CD'lerden Daha İyi?

Hızlı bir örneğe ihtiyacınız varsa, CIT Bank% 1.75 APY ile para piyasası hesabı sunmaktadır. Bir CIT Bank CD'si ile aynı getiriyi elde etmek için, 18 ay boyunca en az 1000 dolar yatırmanız gerekir.Para piyasası hesabı 18 ay içinde artarsa, uzun vadede daha az para kazanırsınız.

Şu anda, CD verimleri ve para piyasası hesabı getirileri neredeyse aynıdır. Çünkü bir CD ile en az bir yıl paranızı kilitleme potansiyelinin yüksek olması, bugün bir depozito yapmanıza izin veren bir para piyasası hesabından önemli ölçüde yüksek değildir ve yarın ceza-ücretsiz çekilmeye gerek duyulursa - anlık likidite iyi değerdir çoğu durumda ticaret.

Eğer CD verimi en az% 1 daha yüksekse, birikimlerinizi çeşitlendirmek için bazı nakitlerinizi bir CD'ye yatırmaya değecektir, ancak o zamana kadar para piyasası hesapları neredeyse her zaman daha iyi bir tasarruf seçeneğidir.

Para Piyasası Hesapları Güvenli mi?

Para piyasası hesapları, tasarruf hesabınız kadar güvenli veya hesap kontrol ediyor. İlk 250.000 $ depozitiniz FDIC sigortasıdır. Bankanız başarısız olursa, FDIC depozitinizi garanti eder ve size hesap bakiyesini 250.000 $ 'a kadar geri ödeyecektir.

Daha önce tartıştığımız gibi, para piyasasına yatırım yaparsanızfon, sermaye 401k, IRA veya vergilendirilebilir aracılık hesabınızda, fonun tasfiyesi durumunda paranın hiçbir zaman geri ödenemeyeceği anlamına gelir.

Para Piyasası Hesapları Aylık Faiz Ödemesi Yapın

Evet.

Para biriktirme dünyasına yeniyseniz, faiz oranları kafa karıştırıcı olabilir. Para piyasası hesabınız günlük hesap bakiyenize bağlı olarak her gün faiz kazanır. Her ayın sonunda banka, para piyasası hesabınıza kazandığınız aylık faizi yatırmaktadır.

Her ay% 1,75 oranında yıllık kazanç (APY) veya% 0,14 faiz alan bir para piyasası hesabına 1000 dolar yatırırsanız, her ay yaklaşık 1,45 dolar veya yıl için 17,50 ABD doları kazanırsınız.

Elbette, ek para yatırma işlemlerine devam ederseniz daha fazla faiz kazanırsınız ve ayrıca aylık faiz gelirinize de ilgi gösterirsiniz. İlk ayda 1,45 dolar kazanırsanız, 1,45 dolarlık faizi artı orijinal $ 1000 depozitoyla faiz kazanacaksınız; Buna bileşik faiz denir.

Para Piyasası Hesaplarının Faydaları Nelerdir?

Para piyasası hesapları, 1980'lerin başından beri tasarruf sahiplerinin mevduatlarında daha fazla faiz ödemesi yapabilmelerinin bir yolu olarak düzenli bir tasarruf hesabında olabildiğinden beri olmuştur. İnternet ve online bankacılık sayesinde finansal dünyada çok şey değişti.

21. Yüzyılda bir para piyasası hesabına sahip olmak, bugün ilk ortaya çıktıklarında olduğu kadar değerlidir:

 • Tasarruf hesabı faizi kazan
 • Çevrimiçi fatura ödemesi, çek yazımı ve ATM para çekme işlemleri gibi hesap avantajlarının ücretsiz kontrolünün tadını çıkarın
 • Hesap ücreti yok
 • Bazı bankalar en yüksek APY'yi elde etmek için asgari bir hesap bakiyesi gerektirmez

Tasarruflarınızı bir çevrimiçi banka hesabına taşımak istiyorsanız, para piyasası hesaplarını çevrimiçi tasarruf hesapları faiz oranlarıyla karşılaştırın. Her ay daha fazla para kazanmaya yardımcı olabilecek daha yüksek bir APY ve çok düşük bir asgari hesap bakiyesi olan bir para piyasası hesabı bulmak çok kolay.

özet

Para piyasası hesapları diğer banka hesap türlerine göre çok fazla ilgi görmez, ancak asgari çaba ile pasif gelir elde etmenin güvenli ve güvenilir bir yoludur. Sıfır hesap ücretleriyle pek çok potansiyel fayda ile birlikte, neye benzemiyoruz?

Paranızın çoğunu hangi tür banka hesabında tutuyorsunuz: tasarruf, kontrol veya para piyasası hesabı?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ortalama Borç Ödeme Öyküsü Değil
Maliye

Ortalama Borç Ödeme Öyküsü Değil

Bir yıldan uzun bir süredir kişisel finans topluluğuna blog yazdıktan sonra, borç yolculuk hikayelerinin adil payını kesinlikle gördüm. Öyleyse, borç maaş hikayem hakkında yazmam istendiğinde biraz şaşırdım. Kesinlikle okuduğum tipik hikayeye sahip değilim, ama yine de borç blogcuları ile kesinlikle alakalıyım.
Devamını Oku
P2P Borçlular ve Yatırımcılar için Upstart Yorumlar
Maliye

P2P Borçlular ve Yatırımcılar için Upstart Yorumlar

Upstart, internette bulunan yeni eşler arası (P2P) kredi platformlarından biridir. Ancak bu platform hızla ilerliyor ve hem borç alan hem de yatırımcıların ilgisini çekiyor. Hizmetin neredeyse iki yaşında olmasına rağmen, Upstart, ister borçlu ister yatırımcı olsun, kullanmak için daha iyi P2P platformlarından biri olabilir.
Devamını Oku
Kiralık Ücretsiz 8 Yolları
Maliye

Kiralık Ücretsiz 8 Yolları

Bir evde ya da apartmanda tamamen ücretsiz ve ipoteksiz kiralık tamamen farklı seçenekler olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Çoğu kişi sadece kira veya ipotek maliyetlerinin hayatın bir parçası olduğunu varsaymaktadır ve bu tür masrafları azaltmak veya ortadan kaldırmak için aşağıdaki yöntemleri dikkate almamaktadır. Kiralık kiranın bedeli bedava mı?
Devamını Oku