Maliye

Nakit için Karton Satmak için 17 Yolları

Bunu düşünün, neredeyse online satın aldığınız her şey bir karton kutuya ulaşır. Çoğu işletme, bir karton kutuda paketlenmiş eşyalarla raflarını yeniden doldurur. Bir trend görmeye mi başlıyorsun?

Karton için nakit satmak, çok miktarda bolluğu nedeniyle para kazanmanın en kolay yollarından biri olabilir. Karton hayatın günlük bir parçası ve çabalarınızla, bir sonraki kutuda bir daha asla kullanılmayacak olan çöp sahası olmak zorunda değil.

Size nakit için karton toplayıp satabileceğiniz tüm yolları göstereceğiz. Ve süreçteki çevreye yardım edin.

İstenmeyen Karton Kutular Bulmak Nerede

Önce eski karton kutularını bulabileceğiniz yer ile başlayalım. Sonuçta, bir envanter yapana kadar para kazanamazsın. Tek seferde satabileceğiniz daha fazla kutunun, belirli alıcılarla kutu başına ne kadar fazla yapabileceğinizi unutmayın.

Kutularınızı nasıl satmayı planladığınıza bağlı olarak, daha kalın olan ve daha iyi olanları korumak için kalın kutulara dikkat edin. Likör depoları, her kutu içinde paketlenmiş kırılgan cam şişeler nedeniyle değişen boyutlarda bu kalın kutuların mükemmel bir kaynağı olma eğilimindedir.

Ayrıca, daha büyük kutular, kalınlıkları ve nispeten sınırlı arz nedeniyle daha küçük kutulardan daha değerli olma eğilimindedir. En büyük karton kutular olan Gaylord kutuları en değerli, ama aynı zamanda en zor olanlardır.

Karton kutular için aramayı düşünebileceğiniz birkaç yer daha var:

Kendi Eviniz

Yakın zamanda Amazon Prime'dan taşındıysanız veya sürekli sipariş verdiyseniz, diş macunu ve tuvalet kağıdı gibi ev eşyalarınız bile, kendi koleksiyonunuz mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır.

Arkadaşlar ve aile

Arkadaşlarınız ve aileniz de bazı kartonları boşaltmak istiyor olabilir. Bir dahaki sefere ziyaret ettiğinizde, sosyalleştirebilir ve ellerindeki ekstra kartonu da alabilirsiniz.

Craigslist'de “Ücretsiz Bölüm”

Kısa süre önce evine taşınan ve hatta bazı işletmeler, Craigslist ve diğer yerel swap panolarında karton kutularını ücretsiz sunacaklar. İhtiyacın olan tek şey bu hazineyi eve götürecek zaman ve araç!

Kontrol edilmesi gereken bir diğer çevrimiçi site ise 9.1 milyondan fazla üyenin istenmeyen içeriklerini başka bir yere (sizin gibi) çöp kutusuna atmak yerine ücretsiz olarak dağıttığı Freecycle'tır.

İçki Mağazaları

Yine, içki mağazaları, sattıkları kırılgan mallar nedeniyle kalın kutular için mükemmel bir kaynak olabilir. Yapmanız gereken tek şey, kendi muhasebecilerinizde toplayabiliyorsanız müdür veya katipliğe sormak.

Restoranlar

Yerel ürünleriniz de bir karton kutu içinde geldiği için çok fazla karton üretiyor. İstenmeyen kartonlarını almak için en uygun zaman, çöplük yapmak için zaman ayırmadan veya haftanın sonunda çöp kompaktörleri veya mukavva kutularının kapasitelerini doldurabilmek için öğle yemeğinden sonra doğru olabilir.

Marketler

Marketler, birçok müşterisi için stoklanmış raflar bulundurdukları için her gün üretilen karton atık miktarından dolayı, para için en büyük patlama olabilir. Eğer balyalanmış kartonlarını elde ederseniz, kutu başına daha fazla kazanabilirsiniz çünkü birçok karton geri dönüştürücüsü ve satıcı, bir başkasına tekrar satmadan önce gevşek kartonu balyalayacaktır.

İşletmeler ve Perakende Satış Mağazaları

Perakende satış mağazaları ve yerel işletmeler de günlük olarak adil bir karton miktarı kullanırlar. Kullandıkları ürünlere bağlı olarak, bu kutular tüm şekil ve boyutlarda olabilir.

Yerel bir fabrika

Yerel bir fabrika da sorulması gereken mükemmel bir yer olabilir çünkü hammaddeler karton kutularda sevk edilebilir. Hepsi de, yeniden satmanızı kolaylaştıracak tutarlı bir boyut ve miktar olabilir.

Gaylord kutularını satmak istiyorsanız, yerel bir fabrika en iyi seçeneğiniz olacaktır.

Karton Kutularını Yeniden Kullanmak için Nerede Satılır

Artık kartonu nerede bulacağımızı biliyoruz, nerede satabileceğimize ve para kazanabileceğimize bakalım!

En yaygın kutu boyutları için kutu başına 50 sent ile 1,50 $ arasında bir değer elde etmeyi bekleyebilirsiniz. Gaylord kutuları kutu başına en az 4 dolar ve boyutlarına ve mevcut pazar talebine bağlı olarak daha yüksek bir fiyattan satış yapabilir.

Karton geri dönüştürücüsü yerine kartonu yeniden kullanan kişilere satış yapmak daha karlı olacaktır. Bir kutu çok hasarlıysa, bunları yalnızca bir geri dönüştürücüye satabilirsiniz. Öyle olsa bile, geri dönüştürülmüş kutular için nakit, hiç nakit ödemeden daha iyidir.

1. Craigslist

Yerel olarak Craigslist ya da bir Craigslist alternatifi satmak en iyi seçeneğiniz olabilir, çünkü kartonu alırsınız ve alıcı kutularını almak için evinize ya da iş yerinize gelebilir.

Craigslist üzerinde satışa ek olarak, karton ve kullanılmış palet satın alan bazı yerel işletmeler de satın alma hizmetlerini listeleyecek. Seni aramak için beklemek yerine, onları arayın ve tekliflerinin ne olduğunu görün.

2. BoxCycle

BoxCycle, aşağıdaki ambalaj malzemelerini satmanıza izin verir:

 • Hareketli kutular
 • Düzenli kutular
 • Dosya kutuları
 • Dar kutular
 • Elektronik kutular
 • postaları
 • Şarap kutuları
 • Toplu kargo kutuları (Gaylord kutuları)
 • Kutu kitleri
 • Paletler
 • Levhalar ve pedleri
 • Ambalaj malzemeleri

BoxCycle, en çeşitli karton satan platformlardan biridir. Kutularınızı satışa sunduktan sonra, BoxCycle kutularınızı satmak için tüm potansiyel alıcılarla iletişim kuracaktır. Alıcı kutularını aldığında ödeme alırsınız.

Yakınınızdaki mevcut karton satın alma ihtiyaçlarını karşılayan bir “Aranıyor” sekmesi bile var. Benim tarafımdan bir liste, her ay 500 C48 kutusu için geçerli bir emirdir. Bu siparişi yerine getirmek için ayda 500 kutuya rutin olarak sahip olabilirseniz, bu kolay bir para olabilir!

3. U-Haul Kutusu Değişim

U-Haul Box Exchange'deki eski taşıma kutularınızı yakın zamanda hareket edecek diğer ailelere sat.Bazı satıcılar kutularını ücretsiz olarak dağıtacağından, ücretsiz kutuları aramak için exchange'i de kullanabilirsiniz.

4. eBay

Birçok kişi eBay'de kullanılmış karton kutularını satıyor. Amazon kutularını, hareketli kutuları, satmak için yepyeni kutuları kullandıysanız, hepsi eBay'de listeleyebilir. Satış fiyatınızı belirlerken satıcı ücretlerini ve nakliye ücretlerini dikkate aldığınızdan emin olun.

Çok pahalı bir geminiz varsa, eBay'in yerel alım seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

5. Konteyner Eşanjörü

Container Exchanger, yerel bir fabrikadan alabileceğiniz Gaylord kutularını satmanıza olanak tanır. Bir seferde en az 200 kutu satabileceksiniz. Kutunun büyüklüğüne ve durumuna bağlı olarak, her kutu 35 $ değerinde olabilir.

Gaylord kutularınızı Container Exchanger üzerinden satmanın iki farklı yolu vardır. Bir yol, envanterinizi "Satış Reklamları" özelliği ile listelemektir. İkinci satış seçeneği, envanterinizi olası bir alıcının isteği ile karşılaştırmak için “Reklamlar İsteme” yi taratmaktır.

Satmaya hazır olduğunuzda, kutularınızı ücretsiz listelemek için Container Exchanger ile iletişime geçin. Konteyner Eşdeğeri destek ekibi, ciddi bir teklif aldıklarında sizinle telefon aracılığıyla iletişim kuracaklardır. Bu nedenle, yalnızca "lastikleri tekmelemek" olan alıcılarla zamanınızı harcamak zorunda kalmazsınız. Kutularınız sattıklarında, bunları belirlenen bir taşıyıcıyı kullanarak gönderirsiniz ve ödeme yoluna gönderilir!

6. UsedCardboardBoxes.com

UsedCardboardBoxes.com adresindeki kargo kutularını ve Gaylord kılıflarını satabilirsiniz. Hasar gören bazı kutuları bile kabul ediyorlar! Satış sürecini başlatmak için, en yaygın kutu boyutunuzun boyutunu ve miktarını envanterinizin resmi ile birlikte gönderin.

UCB cazip bir seçenek olabilir çünkü satmanız için kutularınızı balyalamanız gerekmiyor. Ayrıca, herhangi bir teslim alma veya teslimat ücreti de ödemezsiniz.

7. Boxsmart

Boxsmart, kutularınızı doğrudan başka şirketlere satarak kullanılmamış kartonlarınızda% 91'e varan oranda daha fazla kazanmanıza yardımcı olabilir. Kutularınızı balyalamak zorunda değilsiniz, bu sizin ve işiniz için başka bir zaman ve para tasarrufudır. Boxsmart bir alıcıyı bulduğunda, satış lojistiğini koordine edecek, böylece sadece kamyonu yüklemek ve ödeme almak zorunda kalacaksınız.

8. Duffy Kutusu

Duffy Box, 1930'dan beri kullanılmış karton kutu satın alıyor ve satıyor! Bugün, kullanılmış kartonunuzu bir alıcıya hızla ulaştırabilen ve depolama alanlarımızı boş tutarken size para kazandıran 200'den fazla römorka sahipler! Fiyat teklifi almak için Duffy Box ile iletişime geçin.

9. Quincy Geri Dönüşüm

Quincy Recycle, ülke çapında Gaylord kutularını satın alma ve yeniden satma konusunda uzmanlaşmıştır. Ayrıca, Midwestern geri dönüşüm tesislerinden birinin yakınında yaşıyorsanız, B2B (iş amaçlı) oluklu mukavva ve kağıt geri dönüşümü de sunarlar. Quincy'ye satmak için tam bir kamyon dolusu veya daha az kamyon dolusu envantere sahip olmanız gerekecektir.

10. Rebox

Rebox, Amerikan ve Kanadalı satıcılardan çeşitli kutular satın alır.

Rebox'ın, doğrudan satıcıların sahip olmadığı yüksek miktarda karton hurda, aşırı çalışma ve iş yeri kutuları olan şirketlerden doğrudan satın almaya yöneldiği görülmektedir. Fiyat teklifi almak için, kişisel iletişim bilgilerinize ek olarak, envanterinizle ilgili gerekli tüm bilgileri içeren bir yorum bırakın.

11. Sadlers

Birleşik Krallık'ta yaşıyorsanız, 1952'den beri karton satın aldıkça Sadlers sizin 1 numaralı seçeneğiniz olabilir. En yaygın boyutlarda kullanılmış ve yeni karton kutular satın alırlar. Garip büyüklükteki kutularınızı geri dönüştürmek zorunda kalabilirsiniz ve bedava fiyat teklifi alarak ne kadar kazanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Geri Dönüşümlü Olmak İçin Kartonunu Sat

İdeal olarak, sattığınız tüm kartonlar, kutu maksimum ömrüne erişmeden en az bir kez daha tekrar kullanılabilir. Kartonuz kurtarılamaz olduğunda, bir geri dönüştürücüye nakit olarak satabilirsiniz. O kadar kazanamazsın, ama hala cebinde para.

Hurda karton fiyatları büyük ölçüde değişebilir, ancak 50 sent (ton başına 10 $) ve pound başına 1 $ (ton başına 20 $) kazanmayı bekleyebilirsiniz. Hatırlanması gereken bir diğer önemli nokta, gevşek fiyatın genellikle balya fiyatından daha az olacağıdır. Bir balya makinesine erişiminiz varsa, balyaya zaman ayırmak kârınızı ikiye katlayabilir.

12. Geri Dönüşümcü Bulucu

Kutularınızı yeniden kullanacak bir alıcı bulamazsanız, her zaman kartonunuzu yeni bir karton kutuya dönüştürülecek bir kağıt fabrikasına satacak bir yerel karton geri dönüştürücüsü bulabilirsiniz. Recycler Finder, posta kodunuzun 50 mil yakınında yerel karton ve kağıt ürün tesislerinizi listeleyen ücretsiz bir veritabanıdır.

Eski buzdolabınızı ve eski cihazlarınızı da nakit olarak satmak için Geri Dönüşüm Bulucu'yu da kullanabilirsiniz.

13. Yerel Geri Dönüşüm Merkezi'ni arayın

Yerel bir geri dönüşüm merkezi bulmak için "Yakınımdaki Geri Dönüşüm Merkezleri" anahtar kelimesiyle bir Google araması da yapabilirsiniz. Onları arayın ve fiyatını kartona sorun. Kullanılmış kartonu satın alan birden fazla geri dönüşüm merkezi varsa, en yüksek alış fiyatıyla merkeze gidin.

14. Geri Dönüşümcünün Dünyası

Recycler's World, gevşek ve balyalanmış kartonları listelemenizi sağlayan çevrimiçi sınıflandırılmış bir web sitesidir. Hatta yerel alıcıları, mevcut mevcut talep listelerini listeleyen web sitesinden de bulabilirsiniz.

15. Geri Dönüşüm

RecycleINMe, sizi dünyanın her yerinden yerel hurda karton geri dönüştürücülerle bağlayan ücretsiz bir hizmettir. Ayrıca, her bir geri dönüştürücüyü arayarak biraz ekstra para kazanıp kazanamayacağınızı veya biraz zaman kazanıp kazanamayacağınızı görmek için bir satış teklifi gönderebilirsiniz.

16. Padnos

Kartonunuzu doğrudan bir kağıt fabrikasına satabileceğiniz için Padnos yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası satın alma fırsatları sunar. Kartonunuz mevcut piyasa talebine bağlı olarak yerinde veya sözleşmeli olarak satabilir. Padnos'a satmak için, satışa hazır büyük bir karton stoğa ihtiyacınız olacak.

17. Yerel Depolama Alanınız

Son seçenek olarak, kartonunuzu her zaman yerel depolama alanınıza götürebilirsiniz. Öyle değil, gömebilir, ama para karşılığında satma işini yapmak için.

Doğrudan satıştan kazanç sağlayamasanız da, ilçe düzenli depolama alanları, günlük çöp toplama ve toplama operasyon maliyetlerini dengelemek için karton gibi geri dönüştürülebilir ürünler satmaktan elde edilen geliri kullanır. Buna karşılık, aylık çöp toplama faturanız mümkün olduğunca düşük kalabilir ve çöplüğünüz geri dönüştürülebilir karton ile doldurulmayacaktır.

Bazı belediyeler geri dönüşüm ödülleri programları bile sunmaktadır. Geri dönüştürdüğünüz her öğe için bir ekstre kredisi alabilirsiniz.

Bu programlar, emtia fiyatlarının daha yüksek olduğu birkaç yıl önce olduğu kadar kârlı değiller, ancak başka birine satmak için zamana veya çok fazla kartona sahip değilseniz, bu hala bir gelir akışıdır. Ve bu ödül programı aylık çöp toplama hizmetinizin bir parçası olarak dahil edilebilir.

özet

Karton en yaygın olarak geri dönüştürülmüş kalemdir. Birçok kişi ve işletme, ya kartonlarını geri dönüştürüyor ya da atıyor ve bunun için ödeme almıyor. Bu, yerel topluluğunuzdaki karton atık miktarını azaltırken ekstra para kazanmanıza yardımcı olacak mükemmel bir fırsattır.

Kartonunuzu nasıl altın haline getirmeyi planlıyorsunuz?

Videoyu izle: Zengin Olmanın Kolay Yolu - Süper Numara

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Bu aile 26 ayda borçtan 110.000 dolar nasıl para yatırdı"/>
Maliye

Bu aile 26 ayda borçtan 110.000 dolar nasıl para yatırdı

Borçtan 110 bin dolar nasıl aldınız? Bu borç ne türden oluşuyordu? 2008'de, bu güzel, akıllı, mükemmel kızı benimle evlenmeye ikna ettim. Başıma gelmek için en iyi şeydi, ve bugüne harikaydım. Aşağıda, bir tür gerçek hayat aşkı hikayesi vardır: büyülü krallıklar yok, sadece iki kişi birlikte nasıl geçeceğine dair net bir görüş elde ediyor.
Devamını Oku
RealtyShares İncelemesi 2018
Maliye

RealtyShares İncelemesi 2018

Bir gün emekli olma hayalleriniz varsa, o zaman paranıza yatırım yapmanın önemini duymuşsunuzdur. Kazanılan paranız için çok fazla yatırım seçeneğiniz var. Yatırım planlarının önemli bir bileşeni olarak çok sayıda emlak gayrimenkul. Emlaka bakmış olabilirsiniz ve bir kiralık mülk satın almakla ilgilenen sermayenin şu andaki fiyat aralığından çıkmasına karar vermiş olabilirsiniz.
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama G
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama G

Medicare'e kaydolduğunuzda, kafa karıştırıcı olabilir. İhtiyacınız olan kapsama sahip olduğunuzdan emin olmak için anlamanız gereken düzinelerce farklı terim ve kapsama kategorisi vardır. Medicare mükemmel bir programdır, ancak programın kapsamadığı birçok tıbbi harcama vardır.
Devamını Oku