Maliye

Bu Aile, Sadece 14 Ay İçinde 21.000 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödeniyor?

İşte bugünün Michelle ve Jefferson McDowell'in borç başarı hikayesi.

21.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu?

Yıllarca maaş maaşının ötesine geçerek kredi kartlarıyla olan farkı yarattık.

Her sene biraz borçluyuz ve sonra vergi iadeleriyle ve işimden bonuslarla para ödemeyi başarabilirdik. Şirketim bir yıl bonus programlarını aniden iptal ettiğinde, kendimizi bir sorun yığını içinde bulduk.

Bunun da ötesinde, üçüncü çocuğumuzun doğumuyla bazı tıbbi komplikasyonlarımız vardı, ki bu bizi gerçekten tepeye itti. Bir yıl sonra, borçlarımız kredi kartları ve tıbbi faturaların birleşiminden oluşan 20.000 $ 'dan fazla tırmandı.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Oldukça korkutucu oldu. Borcumuzu bu noktaya kadar ciddiye aldığımızı düşünmüyorum. Kendimize “herkesin borç taşıdığını” ve bunun endişe duymamız gereken bir şey olmadığını söylemiştik. Ama gerçekte, ipotek ödememizi yapamamaya tehlikeli bir şekilde yaklaştık.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Dersi değiştirmeye karar verdiğimizde, on dört ayda borçlarımızı ödeyebildik. Şüphesiz bir deneme süreciydi, ama eşim ve ben süreçten finansal bir eğitim alabildik. Eminim bu durumda bir daha asla bitmeyeceğiz.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Başlangıçta, borç, servet ve aile finansmanı hakkında bulabildiğimiz herşeyi hazırlarız. Bu Dave Ramsey, Robert Kiyosaki, Jean Chatzky ve daha birçok kitap içerir. Eşim ve ben de web sitemizde borcunu ödeme süreci hakkında blog yazdık, Borç Çalıştır bakınız. Finansal bloglama topluluğundan edindiğimiz etkileşimler, destek ve bilgi paha biçilmez bir kaynaktı.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Şüphesiz. Borç geri dönüş yolculuğumuza başlamadan önce gerçekten bir bütçemiz yoktu ve sayıların içinde nasıl yaşayacağımızı öğrenmek zorundaydık. Herhangi bir aile tatiline gitmedik, en önemli ev onarımlarını söndürdük ve boş zamanlarımızın çoğunu ek para kazanmaya adadık. Tüm sürecin en zor kısmı çocuklarımıza tekrar tekrar söylemek zorunda kalıyordu çünkü hiçbir şey yapamadık çünkü paramız yoktu.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Bunu birlikte yaşamanın bir sonucu olarak daha da güçlendiğimizi düşünüyorum. Bu noktadan önce para aldık ve sonuç olarak kesinlikle değişti.

Bugün, düzenli olarak neler yapabileceğimiz ve karşılayamayacağımız konusunda gerçekçi ve açık tartışmalarımız var. Eşim Michelle ve ben birlikte bir araya geldiğimiz için, aynı zamanda, bir anda bir şeyler inşa etme (web sitesi) oluşturma sürecini de gerçekleştirdik ve bu da bir patlama oldu ve uzun bir kemer sıkma sürecinin sıkıntısını azaltmaya yardımcı oldu.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

O zamanlar (ve bugün hala) bir IT uzmanıydım. Çoğunlukla, maaşım borçlarını öderken hayat giderlerimizi karşıladı ve eşim ve ben de borcunu ödemek için yan gelirimizi yedim.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Harika hissettirdi. Bankalara teslim etmek yerine maaş çeklerimizi nasıl geçirdiğimizi kontrol ettiğimizi hissettim. Bu milyarder şirketler için servet inşa etmek yerine, artık gelirimizi kendimiz için servet inşa etmek için kullanabiliriz. Çocuklarımızı geçen yaz büyük bir aile tatile çıkararak borç ödememizi kutladık.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi ipuçları var?

İlk başta zor görünecek, fakat borç özgürlüğüne kavuşacaksın. Borçlarınız tek tek sıfıra gitmeye başladığında, toplam borcunuz için daha fazla geliriniz olduğunu göreceksiniz. Zorluklar ve aksaklıklar yaşanacağını bekleyin, ancak sizi rotadan çıkarmasına izin vermeyin. Fikrini ona koyarsan, her şeye ulaşabilirsin!

Jefferson ve Michelle ile bağlantı kurmak istiyorsanız, sitelerini SeeDebtRun.com adresinden kontrol edin.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Olay Yeri - Balçiçek İlter. MELİKE 14 YAŞINDA KAYBOLDU, ŞUAN 21 YAŞINDA

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC TV Ep 012: Arsa Alış İyi Bir Fikir mi?
Maliye

GFC TV Ep 012: Arsa Alış İyi Bir Fikir mi?

Arsa satın almak iyi bir fikir mi? Başka bir GFC bölümünün, vergilerden satın almanın en iyi zamanı olan her şeyden bahsetmesi var mı? GFC Okuyucu Sor: Yakında 59 olacak ve 401k'mda emekli olacak ve yaklaşık 300.000 dolar alacak ve bu parayı tam olarak ödemek için mülk (sadece arazi) satın almak ve o zaman sadece ev inşa etmek için bir kredi almak istiyorum Emekli maaşımı ve karımın gelirini ipoteği ödeyeceğim.
Devamını Oku
Faiz Ödemeden Kredi Kartı Ödüllerini Kazanmak için 2 Uygulama
Maliye

Faiz Ödemeden Kredi Kartı Ödüllerini Kazanmak için 2 Uygulama

Kredi kartı ödülleri hızlı bir şekilde toplayabilir ve size inanılmaz avantajlar sağlayabilir. Daha iyi bilinen avantajlardan bazıları, seyahat noktaları veya soğuk sabit nakit ödülleri ile ödenen seyahatler gibi şeylerdir. Kim bu ikramlarda para kazanmak istemez ki? Bu bedava para! Burada en iyi ödüller kartları hakkında daha fazla bilgi edinin. Ancak, insanların (benim dahil olmak üzere) kredi kartı ödülleri kazanmalarının en yaygın nedeni, sizi sonsuza kadar yükleyebilecek büyük bir kredi kar
Devamını Oku
13 Financial Adviors Gördüğü En Kötü Mali Hataları Paylaştı
Maliye

13 Financial Adviors Gördüğü En Kötü Mali Hataları Paylaştı

“Ne yapmak istiyorsun?” Bir finansal planlamacı olarak, müşterilerin bazı oldukça hatalı hatalar yaptığını görüyorum. Hayatın üzücü bir gerçeği, finansal hataların bir kalp atışı içinde yapılabilmesidir. Bazen, onlar cahil hatalar olabilir. Diğer zamanlarda, potansiyel sonuçların yerçekimini kavramaksızın bilerek yapılırlar.
Devamını Oku
Emeklilikte Bir İş Nasıl Bulunur?
Maliye

Emeklilikte Bir İş Nasıl Bulunur?

Gün geçtikçe daha fazla emekli maaşı, emeklilik dönemlerinde en azından işte yarı zamanlı olarak kalmaya çalışıyor. Ek olarak, artan sayıda emekliler işgücüne tam zamanlı olarak bir sebepten ötürü yeniden giriyor. Günümüzün ekonomik ikliminde, birçok emekliler emeklilik döneminde en azından yarı zamanlı çalışmadan önceki yaşam tarzlarını sürdürmeyi zor buluyorlar.
Devamını Oku