Maliye

Bu Aile, Sadece 14 Ay İçinde 21.000 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödeniyor?

İşte bugünün Michelle ve Jefferson McDowell'in borç başarı hikayesi.

21.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu?

Yıllarca maaş maaşının ötesine geçerek kredi kartlarıyla olan farkı yarattık.

Her sene biraz borçluyuz ve sonra vergi iadeleriyle ve işimden bonuslarla para ödemeyi başarabilirdik. Şirketim bir yıl bonus programlarını aniden iptal ettiğinde, kendimizi bir sorun yığını içinde bulduk.

Bunun da ötesinde, üçüncü çocuğumuzun doğumuyla bazı tıbbi komplikasyonlarımız vardı, ki bu bizi gerçekten tepeye itti. Bir yıl sonra, borçlarımız kredi kartları ve tıbbi faturaların birleşiminden oluşan 20.000 $ 'dan fazla tırmandı.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Oldukça korkutucu oldu. Borcumuzu bu noktaya kadar ciddiye aldığımızı düşünmüyorum. Kendimize “herkesin borç taşıdığını” ve bunun endişe duymamız gereken bir şey olmadığını söylemiştik. Ama gerçekte, ipotek ödememizi yapamamaya tehlikeli bir şekilde yaklaştık.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Dersi değiştirmeye karar verdiğimizde, on dört ayda borçlarımızı ödeyebildik. Şüphesiz bir deneme süreciydi, ama eşim ve ben süreçten finansal bir eğitim alabildik. Eminim bu durumda bir daha asla bitmeyeceğiz.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Başlangıçta, borç, servet ve aile finansmanı hakkında bulabildiğimiz herşeyi hazırlarız. Bu Dave Ramsey, Robert Kiyosaki, Jean Chatzky ve daha birçok kitap içerir. Eşim ve ben de web sitemizde borcunu ödeme süreci hakkında blog yazdık, Borç Çalıştır bakınız. Finansal bloglama topluluğundan edindiğimiz etkileşimler, destek ve bilgi paha biçilmez bir kaynaktı.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Şüphesiz. Borç geri dönüş yolculuğumuza başlamadan önce gerçekten bir bütçemiz yoktu ve sayıların içinde nasıl yaşayacağımızı öğrenmek zorundaydık. Herhangi bir aile tatiline gitmedik, en önemli ev onarımlarını söndürdük ve boş zamanlarımızın çoğunu ek para kazanmaya adadık. Tüm sürecin en zor kısmı çocuklarımıza tekrar tekrar söylemek zorunda kalıyordu çünkü hiçbir şey yapamadık çünkü paramız yoktu.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Bunu birlikte yaşamanın bir sonucu olarak daha da güçlendiğimizi düşünüyorum. Bu noktadan önce para aldık ve sonuç olarak kesinlikle değişti.

Bugün, düzenli olarak neler yapabileceğimiz ve karşılayamayacağımız konusunda gerçekçi ve açık tartışmalarımız var. Eşim Michelle ve ben birlikte bir araya geldiğimiz için, aynı zamanda, bir anda bir şeyler inşa etme (web sitesi) oluşturma sürecini de gerçekleştirdik ve bu da bir patlama oldu ve uzun bir kemer sıkma sürecinin sıkıntısını azaltmaya yardımcı oldu.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

O zamanlar (ve bugün hala) bir IT uzmanıydım. Çoğunlukla, maaşım borçlarını öderken hayat giderlerimizi karşıladı ve eşim ve ben de borcunu ödemek için yan gelirimizi yedim.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Harika hissettirdi. Bankalara teslim etmek yerine maaş çeklerimizi nasıl geçirdiğimizi kontrol ettiğimizi hissettim. Bu milyarder şirketler için servet inşa etmek yerine, artık gelirimizi kendimiz için servet inşa etmek için kullanabiliriz. Çocuklarımızı geçen yaz büyük bir aile tatile çıkararak borç ödememizi kutladık.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi ipuçları var?

İlk başta zor görünecek, fakat borç özgürlüğüne kavuşacaksın. Borçlarınız tek tek sıfıra gitmeye başladığında, toplam borcunuz için daha fazla geliriniz olduğunu göreceksiniz. Zorluklar ve aksaklıklar yaşanacağını bekleyin, ancak sizi rotadan çıkarmasına izin vermeyin. Fikrini ona koyarsan, her şeye ulaşabilirsin!

Jefferson ve Michelle ile bağlantı kurmak istiyorsanız, sitelerini SeeDebtRun.com adresinden kontrol edin.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Olay Yeri - Balçiçek İlter. MELİKE 14 YAŞINDA KAYBOLDU, ŞUAN 21 YAŞINDA

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

2018'de En İyi 10 Para Piyasası Hesabı
Maliye

2018'de En İyi 10 Para Piyasası Hesabı

Banka hesabınızdan ekstra para kazanmak mı istiyorsunuz? Mevcut tuğla ve harç bankalarınızda sadece% 0.10 kazanç elde etmek için yeterli değildir. En iyi para piyasası hesaplarıyla, paranız ulusal ortalamanın% 1,85'ine kadar APY -17 katına kadar para kazanabilir ve yine paranıza anında erişebilir.
Devamını Oku
Gıda Örnekleri Almak için 5 Yolları
Maliye

Gıda Örnekleri Almak için 5 Yolları

İster inanın ister inanmayın, ellerinizi ücretsiz yemek örneklerine götürmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Ücretsiz yemek örnekleri ailenizi ay için beslemeyecek olsa da, yeni ürünleri denemenize yardımcı olmak ve hareket halindeyken atıştırmalıklarınız için mükemmeldir. Gıda örnekleri ile birlikte, sağlık ve güzellik örnekleri, temizlik örnekleri, vb.
Devamını Oku
Kıyafet için Online Online Giyim 24 En İyi Yerler
Maliye

Kıyafet için Online Online Giyim 24 En İyi Yerler

Evinizde ekstra para bulmak için dolabınızdaki ilk yer olduğunu biliyor muydunuz? Para kazanmak için çevrimiçi giysi satabilirsiniz. Süreçte, evini kırıyorsun. Saygısız kıyafetler de büyük bir iştir. Moda trendlerinden hoşlanıyorsanız, artık yeni bir hobiniz var. Satmak için giysi bulmak için, olabilir: Dolabınızı temizleyin Yerel tasarruf mağazalarınızı ziyaret edin Yard Satışlar Kendi Giysilerinizi Yapın Giysileri nerede bulacağınız önemli değil, satmak için çevrimiçi bir yer bulabilirsiniz.
Devamını Oku