Maliye

Perakende Arbitraj ile Para Kazanmak 19 Basit Yollar─▒

Ticaret stoklar─▒ söz konusu oldu─čunda hepimiz duyduk; alçak al ve yüksek sat. Bir ma─čazadan ald─▒─č─▒n─▒z ürünlerde para kazanmak için bu takti─či kullanabilirsiniz. Bu perakende arbitraj─▒ ve sizi küçük bir servet haline getirebilir.

Pazarl─▒k bularak, daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz. Kar─▒, çevrimiçi ve ki┼čisel olarak sat─▒n al─▒nan ö─čelerden cebinize getirebilirsiniz. F─▒rsat bulmaya haz─▒r m─▒s─▒n─▒z? En iyi pazarl─▒k için bu yerleri kontrol ederek i┼če ba┼člay─▒n.

Perakende Arbitraj Uygulamalar─▒

Sat─▒n almaya ve satmaya ba┼člamadan önce, biraz ara┼čt─▒rma yapmal─▒s─▒n─▒z. Pazarl─▒k olabilece─čini dü┼čündü─čünüz ürünleri aray─▒n ve satmak için h─▒zl─▒ olabilir. Daha sonra ayn─▒ ürünün çevrimiçi sat─▒┼č için neler oldu─čunu ö─črenin.

Odadaki fil Amazon. Amazon'dan daha ucuza satamazsan─▒z, ba┼čka bir ürün bulman─▒z gerekir. Bu uygulamalar mevcut sat─▒┼č fiyatlar─▒n─▒ ve potansiyel kâr─▒n─▒z─▒ ara┼čt─▒rmaya yard─▒mc─▒ olabilir.

  • Sat─▒c─▒ Motoruna Göre Kar Amac─▒
  • Amazon
  • eBay

Kar Bandit ayl─▒k 9,99 $ maliyeti. Bunu, UPC'leri taramak ve yeniden sat─▒┼č bilgilerine eri┼čmek için saniye cinsinden kullan─▒rs─▒n─▒z. Perakende arbitraj konusunda ciddi iseniz, bu büyük bir yat─▒r─▒md─▒r. Yeni ba┼člayanlar ücretsiz perakende uygulamalar─▒ ile de ba┼čar─▒l─▒ olabilir.

Amazon'da gemi yapmay─▒ planl─▒yorsan─▒z Amazon FBA program─▒na bak─▒n. Zaman ve nakliye masraflar─▒ndan tasarruf etmenize yard─▒mc─▒ olabilir. Tek yapman─▒z gereken ürünü almak ve depolar─▒na göndermek. Bir sat─▒┼č yapt─▒─č─▒n─▒zda al─▒c─▒ya gönderecekler!

Ö─čeleri Nereden Döndürecek?

Dü┼čük sat─▒n almak ve yüksek satmak için ürünler bulabilirsiniz çe┼čitli yerler vard─▒r. Perakende arbitraj için ürün bulmak için en yayg─▒n yerler.

1. Kendi Klozetiniz

Bir garaj sat─▒┼č─▒ yapabilir ve e┼čyalar─▒n─▒ dolara pennies için satabilirsin. Ya da de─čerli e┼čyalar─▒n─▒z─▒ çevrimiçi satabilir ve kar─▒n─▒z─▒ art─▒rabilirsiniz. Craigslist, eBay veya Amazon gibi siteleri kullanabilirsiniz. Ne satmaya çal─▒┼čt─▒─č─▒n konusunda dü┼čünceli ol. Örne─čin, insanlar 20 ya┼č─▒ndaki rock grubu ti┼čörtlerini istemeyebilir. Bununla birlikte, mücevher, tasar─▒mc─▒ k─▒yafeti veya koleksiyonunuza ilgi duyabilirler.

2. Craigslist

Sat─▒lacak bir yer olman─▒n yan─▒ s─▒ra, Craigslist ucuza ürün almak için mükemmel bir yerdir. Para için satabilecek ö─čeleri bulmak için ücretsiz bölümü tarayarak i┼če ba┼člay─▒n.

─░nsanlar─▒ bir ┼čeylerden kurtararak bulabilirsin çünkü sat─▒┼č güçlü─čünü istemiyorlar. Ö─čeyi al─▒c─▒larla u─čra┼čmaktan ziyade vermeyi tercih ederler. Di─čer durumlarda, birkaç küçük onar─▒m gerektiren ö─čelere sahip olabilirler. Do─čru araçlara ve becerilere sahipseniz onar─▒mlar sadece birkaç dakika sürebilir.

3. Yerel Bahçe Sat─▒┼člar─▒

Kom┼čular─▒n─▒z, perakende arbitraj─▒n faydalar─▒ndan haberdar olmayabilir. Yerel sat─▒┼č ve emlak sat─▒┼člar─▒n─▒ ziyaret ederek iyi f─▒rsatlar bulabilirsiniz.

Bir bahçe sat─▒┼č uygulamas─▒ kullanmak, öne ç─▒kan ö─čelerle sat─▒┼člar─▒ bulman─▒za yard─▒mc─▒ olabilir. Rotan─▒z─▒ planlaman─▒za da yard─▒mc─▒ olabilir. Bahçe sat─▒┼č─▒na gitmeden önce biraz ara┼čt─▒rma yap─▒n. Birçok insan, satt─▒klar─▒ ürünlerin bir k─▒sm─▒n─▒ tan─▒tacakt─▒r. Bu ö─čelerin çevrimiçi olarak ne sataca─č─▒n─▒ bilmek, bir anla┼čmay─▒ daha kolay tespit etmenize yard─▒mc─▒ olacakt─▒r.

Avlu sat─▒┼člar─▒ ile hemen hemen her ┼čeyi bulabilirsiniz. Göz ard─▒ edilen hazineler için bir göz tutmak için öder.

Ak─▒ll─▒ telefonunuzu kullanmak, bir ö─čenin pazar de─čerini ara┼čt─▒rman─▒za yard─▒mc─▒ olabilece─činden de yard─▒mc─▒ olabilir. Bu taktik, sat─▒c─▒yla nas─▒l pazarl─▒k yapaca─č─▒n─▒z konusunda daha iyi bir fikir verebilir. Sat─▒n alma fiyat─▒n─▒z ne kadar dü┼čük olursa, kazanç potansiyeliniz o kadar yüksek olur.

4. Tasarruf Ma─čazalar─▒

Özel ürünleri sat─▒n alabilece─činiz anda indirimli ma─čazalarda en iyi f─▒rsatlar─▒ bulacaks─▒n─▒z. Her ma─čazada farkl─▒ özellikler var. Baz─▒lar─▒ bir seferde bir departman─▒ sat─▒┼ča ç─▒karabilir. Sal─▒ günleri indirimli k─▒yafetler sunabilir. Per┼čembe günleri indirimli ev e┼čyalar─▒ sunabilir. Di─čer ma─čazalar, indirimli olarak ye┼čil veya mor noktal─▒ bir ┼čey sunabilir.

Sat─▒┼č günlerinde sat─▒n al─▒rsan─▒z kar potansiyelinizi art─▒rabilirsiniz. Birkaç dolarl─▒k kar için satabilecek tasar─▒m ö─čeleri üzerinde iyi f─▒rsatlar aray─▒n.

Büyük bir ┼čehirde ya┼č─▒yorsan─▒z, yerel tasarruf ma─čazan─▒z─▒n bir gümrük deposu olup olmad─▒─č─▒n─▒ görmelisiniz. Bu depolar, s─▒ralanmam─▒┼č mallarla dolu. Yeterli yer olmad─▒─č─▒ için gerçek ma─čazada s─▒ralanamayan ö─čelerdir.

Bu depolar, mü┼čterilerin ço─ču zaman giyim e┼čyas─▒ ve di─čer ev e┼čyalar─▒n─▒n çöp kutular─▒n─▒ taramas─▒na izin verecektir. Ellerini kald─▒rmak için ürünleri daha ucuza satarlar.

K─▒yafet ambar─▒n─▒ ziyaret etmek, k─▒yafetlerin organize edilmemesi nedeniyle biraz daha zaman alabilir. Ancak, f─▒rsatlar zaman ay─▒rmaya de─čer olabilir. Ço─ču ö─če hala el de─čmemi┼č ve isim-marka ö─čeleri bulabileceksiniz.

5. ma─čaza deposu raflar─▒

Her mevsimin sonunda, yerel tu─čla ve harç perakende ma─čazalar─▒n─▒z tüm mevsimlik ürünleri temizleyecektir. Örne─čin, sonbaharda, kalan yaz ö─čelerinde süper dü┼čük fiyatlar bekleyebilirsiniz. Giyim, aç─▒k veranda mobilyalar─▒, yaz oyuncaklar─▒, vb. Bunun nedeni, ma─čazalar─▒n sonbahar ö─čeleri için yer açmak amac─▒yla ö─čeleri temizlemesinin gerekmesidir.

Perakendecinin çevrimiçi ma─čazalar─▒nda da al─▒┼čveri┼č yaparak aç─▒kl─▒k f─▒rsatlar─▒ndan yararlanabilirsiniz. Baz─▒ f─▒rsatlar ma─čazada sunulmayabilir. Ücretsiz gönderim gereksinimlerini kar┼č─▒layabilirseniz daha da fazla tasarruf edebilirsiniz. Mallar─▒n─▒z daha ucuza, satt─▒─č─▒n─▒z zaman kar─▒n─▒z artar.

Online al─▒┼čveri┼č yaparken daha fazla para ister misiniz? Al─▒┼čveri┼činize Ebates Sat─▒n al─▒mlar─▒n─▒zda ek para kazanmak için.

6. Sal─▒ Sabah─▒

Sal─▒ sabah─▒ kendi bölümünü al─▒r çünkü tasar─▒mc─▒ ve isim markal─▒ ürünleri bulmak için favori bir yer. Genellikle dü┼čük fiyatlarla sat─▒l─▒yorlar. Sal─▒ günü milletin genelinde 800'den fazla yere sahiptir. Yak─▒nlarda ya┼č─▒yorsan─▒z ve hangi tasarruflar─▒ ke┼čfedece─činizi görüyorsan─▒z bir ad─▒m at─▒n.

7. Video Oyun Ma─čazalar─▒

Bir video oyun ma─čazas─▒nda bir oyun veya paket anla┼čmas─▒ varsa, baz─▒ arbitraj f─▒rsatlar─▒ bulabilirsiniz. Video oyunlar─▒ satma Nüfusun büyük bir k─▒sm─▒ bu hobiden ho┼čland─▒─č─▒ndan kazançl─▒ olabilir.

Dikkate al─▒nmas─▒ gereken bir alan, retro video oyunlar─▒. Bunlar art─▒k yap─▒lmayan ancak genellikle geri dönü┼č yapan oyunlar. Ebeveynler en sevdikleri çocukluk oyunlar─▒n─▒ çocuklar─▒na tan─▒t─▒yor ve oyunlar tekrar popüler oluyor.

8. Kitapç─▒lar

Kitaplar, indirimli medya posta h─▒z─▒nda gönderebilece─činizden ba┼čka bir büyük arbitraj ö─česidir. Yerel kitapç─▒lar─▒n─▒zda indirimler ve pazarl─▒kl─▒ bin spesiyalleri bulabilirsiniz. ─░kinci el ma─čazalar─▒ ve garaj sat─▒┼č─▒ da ucuza kitap satabilir. Çevirmek istedi─činiz herhangi bir ö─čede oldu─ču gibi, büyük miktarlarda sat─▒n al─▒rsan─▒z kâr potansiyeliniz artar.

Daha fazla ürün sat─▒n ald─▒─č─▒n─▒zda baz─▒ sat─▒c─▒lar size daha büyük bir indirim sa─člayacakt─▒r. Daha fazla ö─če sat─▒n almak daha büyük bir ba┼člang─▒ç ÔÇőÔÇőyat─▒r─▒m─▒ gerektirir. Ancak, artan sat─▒┼č hacmi ile paran─▒z─▒ geri alabilirsiniz. Sadece kitaplar─▒n─▒z─▒ kar için fiyatland─▒rd─▒─č─▒n─▒zdan emin olun.

Online ders kitab─▒ satmay─▒ planl─▒yorsan─▒z ┼ču makaleye göz at─▒n: Para için Kitap ve Ders Kitaplar─▒ Online Sat─▒┼č 26 En ─░yi Yerler.

9. Kütüphaneler

Kullan─▒lm─▒┼č kitapç─▒lar─▒ kontrol etmenin yan─▒ s─▒ra, yerel kütüphane kitap sat─▒┼č─▒n─▒z─▒ ziyaret edin. Her y─▒l en az bir kez, kütüphaneler di─čer kom┼čular─▒ taraf─▒ndan ba─č─▒┼članan kitaplar─▒ satmak için y─▒ll─▒k sat─▒┼č yaparlar. Son zamanlarda kontrol edilmeyen kitap raflar─▒n─▒ temizlemek istiyorlar. Fiyatlar ço─ču kitap için genellikle makul.

Sat─▒┼ča erken eri┼čim sa─člamak için Kütüphane Dostlar─▒ Grubu'na kat─▒lmak isteyebilirsiniz. Kütüphaneden bir kitap alman─▒n ironik oldu─čunu dü┼čünebilirsiniz. Ancak, birçok ki┼či kendi ki┼čisel kütüphanelerine eklemek için kitap sat─▒n almay─▒ tercih ediyor.

10. Marketler

Marketlerde daha heyecanl─▒ f─▒rsatlar bulunabilir. Bozulmayan ö─čeleri temizleyen bir ma─čaza bulabilirseniz, bir anla┼čma alabilirsiniz. F─▒rsat bulmak için ba┼čka bir seçenek, i┼č d─▒┼č─▒ giden bir market olacakt─▒r.

Her markan─▒n bir bo┼čaltma bölümü vard─▒r. Ma─čazalar─▒n raflar─▒n─▒ yeniden doldurdu─ču haftan─▒n ortas─▒nda en iyi f─▒rsatlar─▒ bulabilirsiniz. Hafta sonlar─▒ raflar─▒n temizlenmesine neden olabilir. Pazartesi ve sal─▒ günleri hafta sonundan sonra daha fazla gümrükleme anla┼čmas─▒ yapabilir. Ayr─▒ca ┼čehirler aras─▒nda çe┼čitli ma─čazalar─▒ ziyaret etmek için ödeme yapabilir. Bunun nedeni baz─▒ bölgelerin di─čerlerine göre daha fazla ürün indirgeme e─čilimindedir.

11. Ma─čaza Kapan─▒┼č veya Hareketli Sat─▒┼člar

Harika f─▒rsatlar için ba┼čka bir seçenek de ma─čaza kapan─▒┼č─▒nda. Ço─ču zaman normal perakende fiyat─▒ndan% 75 ile% 90 aras─▒ ürünler bulabilirsiniz. Perakende ma─čazalar─▒ çe┼čitli nedenlerden dolay─▒ i┼č d─▒┼č─▒ kal─▒yor. Ürünleri son derece dü┼čük fiyatlarla bulmak için son günlerde ziyaret edin.

Bir ma─čaza daha büyük bir binaya ta┼č─▒n─▒yorsa, mo Äúmoving saleÔÇÜÄù tutmak yayg─▒nd─▒r. Ma─čazalar, ürünleri bir kamyona yüklemek ve ikinci kez bo┼čaltmaktan daha ucuza satmak için daha ucuzdur.

12. Nakliye B─▒rak

E─čer istersen kalan gelir kazanmak drop shipping'i dü┼čünün. Drop shipping, perakende arbitraj─▒ için popüler bir yöntem haline gelmi┼čtir. Ba┼člamak için ┼čunlar─▒ yapabilirsiniz: Shopify ile çevrimiçi bir ma─čaza olu┼čturun. Shopify mü┼čteri ödemelerini yönetir ve gönderim i┼člemini ba┼člat─▒r. Bu size zaman ve para kazand─▒r─▒r.

Damla nakliye i┼činiz için bir üçüncü taraf tedarikçi ile ortakl─▒k kurman─▒z gerekir. Salehoo, 2.5 milyondan fazla ürün satan 8.000'den fazla sat─▒c─▒n─▒n bir dizinine sahiptir.

Bir ortak bulduktan sonra, her sipari┼č depolar─▒ndan mü┼čteriye gönderilir. Ve siz arac─▒ olarak her sat─▒┼čtan kâr elde edersiniz.

13. Costco ve Sam'in Kulübü

Costco veya Sam's Club gibi bir depodan sat─▒n almak, arbitraj anla┼čmalar─▒n─▒ aramak için iyi bir yer olabilir. Kuponlar veya sat─▒┼č kalemleri elde ederseniz karlar daha da iyi olabilir.

Çal─▒┼č─▒yorsan─▒z Sam's veya Costco'da al─▒┼čveri┼č yapmay─▒ dü┼čünebilirsiniz. otomat i┼čletme. Otomatik sat─▒┼č makineleri satan ki┼čiler, malzemelerini genellikle bir depo kulübünden al─▒rlar.

14. eBay

F─▒rsatlar için eBay'e bakmay─▒ dü┼čünebilirsiniz bile. En iyi ┼čans─▒n─▒z, yerel al─▒m için uygun ö─čeleri bulmak olabilir. Yerel ürünler farkl─▒ bir sat─▒┼č platformunda daha yüksek bir miktar için satabilirler. Baz─▒ ufak yenilemelere ihtiyaç duyabileceklerini unutmay─▒n. Dü┼čük fiyatl─▒ aç─▒k art─▒rmalarda teklif verme de avantajl─▒ olabilir.

Ö─čeyi tekrar satmaya haz─▒r oldu─čunuzda, eBay'de listeleyebilirsiniz. Amazon veya Craigslist'i de seçebilirsin. Ya da ba┼čka bir çevrimiçi veya fiziksel ma─čaza seçebilirsiniz.

15. Kullan─▒lm─▒┼č Otomobil

Kullan─▒lm─▒┼č bir arac─▒n bir yat─▒r─▒m oldu─čunu dü┼čünmeyebilirsiniz. Sonuçta, de─čer kaybettiler. Ancak, bir ÔÇÜÄúfixer-upperÔÇÜÄù sat─▒n alarak ve küçük bir kar için satarak para kazanmak mümkündür.

Gerekli onar─▒mlar─▒ yapmak için bilgi, araç ve zamana ihtiyac─▒n─▒z var. ─░yi bir iç detayland─▒rma ayn─▒ zamanda frenleme çekicili─čini de ekleyebilir.

─░ki ba┼člang─▒ç ÔÇőÔÇőnoktas─▒ Craigslist ve araç aç─▒k art─▒rmalar─▒ içerir. Bu iki seçenek, sat─▒n alma maliyetlerine ek olarak bayi ücretleri ödememenizi sa─člar. Arabalar─▒ tekrar sat─▒yorsan─▒z, eyaletinizin yeniden sat─▒┼č yasalar─▒na a┼čina olmal─▒s─▒n─▒z. Ço─ču eyalette, her y─▒l özel bir ki┼činin kaç ta┼č─▒t kullanabilece─či s─▒n─▒rl─▒d─▒r. S─▒n─▒r─▒ a┼čarsan─▒z resmi bir sat─▒c─▒ olursunuz.

16. Ikea

Birçok insan Ikea ürünlerini kulland─▒. Ancak, bir ma─čazan─▒n yak─▒n─▒nda ya┼čam─▒yorsan─▒z nakliye için ödeme yapman─▒z gerekir. Ikea'dan ürün sat─▒n alabilir ve ücretsiz Amazon Prime 2 günlük gönderim hizmeti alabilirsiniz.

Bu, Ikea'n─▒n nakliye masraflar─▒ndan daha ucuz olacak ve bir kazanç elde edebileceksiniz. Ikea ürünlerini eBay'de ücretsiz kargo ile bile sunabilirsiniz. Bu, ek ürün maruziyetine izin verecektir.

17. Oyuncak Ma─čazalar─▒

Toys 'R Us gibi bir oyuncak ma─čazas─▒n─▒ ziyaret ederseniz, temizlik bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Legos, Barbie vb. Gibi zamans─▒z oyuncaklar bulabilirsiniz. Her zaman talep gören oyuncaklar─▒ seçin.

Belki de bu oyuncaklar─▒n bir k─▒sm─▒ ile birlikte oynad─▒n─▒z. Son filme veya oyuna dayal─▒ oyuncaklar da karl─▒ olabilir. Bununla birlikte, bu oyuncaklar daha büyük bir risk olabilir.

18. Bit Pazarlar─▒

Bit pazar─▒nda baz─▒ sat─▒c─▒lar, e─čer toplu olarak sat─▒n alabilirsiniz e─čer bir anla┼čma verecektir. Öyleyse, fiyat─▒ yükseltebilir ve her bir ürünü çevrimiçi olarak bireysel al─▒c─▒lara satabilirsiniz.

Di─čer sat─▒c─▒lardan hazineler bulmak mümkün. Depolama dolap sat─▒┼člar─▒ndan veya bahçe sat─▒┼člar─▒ndan ürün sat─▒n al─▒rlar. H─▒zl─▒ sat─▒┼č için dü┼čük fiyatl─▒ ürünler bile olabilir. Ya da belki de gerçek piyasa de─čerini bilmiyorlar.

Konsinye sat─▒┼člar─▒na benzer ┼čekilde y─▒l boyunca bit pazar─▒ndan kaç─▒n─▒n. Bunun yerine, bir gün için aç─▒k olan bit pazarlar─▒n─▒ seçin. Envanterini temizlemek isteyen sat─▒c─▒lar bulacaks─▒n─▒z. Bu ┼čekilde bir sonraki pazara yeniden girip ta┼č─▒yabilirler.

19. Dolar─▒ Dükkanlar─▒

Online dolar ma─čazalar─▒nda da ba┼čar─▒l─▒ olabilirsiniz. Toplu olarak sat─▒n alarak ve perakende fiyatlardan ücret alarak indirim al─▒n. ─░nternetten veya kendi yerel sat─▒┼č─▒n─▒zdan satabilirsiniz. Ayr─▒ca toptanc─▒lardan sat─▒n alarak f─▒rsatlar bulabilirsiniz. Tu─čla ve harç dolarl─▒k ma─čazalara sat─▒lan baz─▒ ürünler size satacak.

Yerel dolar ma─čazan─▒z─▒ ziyaret ederek perakende arbitraj─▒n─▒ görebilirsiniz. Bazen, Amazon'da normal perakende sat─▒┼č fiyat─▒ için 1 dolarl─▒k ürünler sat─▒yorlar. Fark─▒, kâr olarak da─č─▒tmak için çevrimiçi olarak sat─▒n alabildi─činiz ve satabilece─činiz bir ürünü sat─▒n al─▒n.

özet

Birçok insan sadece kendileri için bir ┼čey sat─▒n almalar─▒ gerekti─činde al─▒┼čveri┼č yaparlar. Bir ürünü sat─▒n alabilecekleri ve bir kâr için satabilecekleri zamanlar oldu─čunu fark etmiyorlar.

Perakende arbitraj─▒n bir ö─črenme e─črisi vard─▒r ve bir zaman yat─▒r─▒m─▒ gerektirir. Ancak, biraz para kazanmak için harika bir yol olabilir. Sen bile yapabilirsin bir i┼či genç olarak ba┼člatmak.

Perakende arbitraj─▒ kullanarak para kazand─▒n─▒z m─▒? E─čer öyleyse bize a┼ča─č─▒daki yorumlarda bize bildirin!

Videoyu izle: AmazonÔÇÖda Nas─▒l Para Kazan─▒l─▒r # 3: Perakende Arbitraj─▒ (Fiyat Farklar─▒ndan Para Kazanma Modeli)

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

AXA Equitable Life Sigorta ┼×irketi ─░ncelemesi
Maliye

AXA Equitable Life Sigorta ┼×irketi ─░ncelemesi

AXA ile ├žok fazla i┼č yazm─▒yoruz, ancak ┼čirket onlarla ├žal─▒┼čt─▒klar─▒nda her zaman iyi performans g├Âsterdi. Bu AXA hayat sigortas─▒ ┼čirketi incelemesi, bizim en iyi hayat sigortas─▒ ┼čirket derecelendirmemiz i├žin onurlu bir s├Âz olsa da, ┼ču ana kadar onlar hakk─▒nda ├žok fazla ┼čey ├Â─črenmemi┼č olmam─▒z nedeniyle daha ilgin├ž olanlardan biriydi.
Devam─▒n─▒ Oku
Sosyal G├╝venlik Bildirimi ├çevrimi├ži Nas─▒l Al─▒n─▒r?
Maliye

Sosyal G├╝venlik Bildirimi ├çevrimi├ži Nas─▒l Al─▒n─▒r?

Not: A┼ča─č─▒daki videoyu ├žektikten ve bu yay─▒n─▒ yay─▒nlad─▒ktan yakla┼č─▒k bir ay sonra Sosyal G├╝venlik b├╝rosu, yay─▒nlayan beyanlar─▒ ask─▒ya almaya karar verdi. Seni ┼ču ba─člant─▒ya y├Ânlendiriyorlar: Emeklilik Tahmincisi. A├ž─▒klamalar─▒ yeniden yay─▒nlamaya karar verdiklerini, ancak sadece 60 ya┼č ve ├╝st├╝ olanlar─▒ okudum.
Devam─▒n─▒ Oku
PayPal ile Para Kazanmak i├žin 14 Kolay Yol
Maliye

PayPal ile Para Kazanmak i├žin 14 Kolay Yol

E─čer online para kazanma fikrinden ho┼član─▒yorsan─▒z, muhtemelen PayPal'─▒ ├Âdeme alman─▒n bir yolu olarak kullanmay─▒ d├╝┼č├╝nm├╝┼čs├╝n├╝z. H─▒zl─▒ ve g├╝venli oldu─čundan, PayPal ├ževrimi├ži ├žal─▒┼čma i├žin en s─▒k kullan─▒lan ├Âdeme y├Ântemlerinden biridir. PayPal ile para kazanman─▒n t├╝m kolay yollar─▒ndan ┼ča┼č─▒rabilirsiniz. Baz─▒lar─▒ k├╝├ž├╝k g├Ârevleri i├žerir, di─čerleri ger├žekten pasif gelir y├Ântemleridir.
Devam─▒n─▒ Oku
├ľzel bir partiden kullan─▒lm─▒┼č bir araba nas─▒l al─▒n─▒r
Maliye

├ľzel bir partiden kullan─▒lm─▒┼č bir araba nas─▒l al─▒n─▒r

Pazartesi g├╝n├╝ kar─▒m─▒ yeni bir ÔÇťkullan─▒lm─▒┼čÔÇŁ araba ald─▒k. O, yakla┼č─▒k 3 y─▒l boyunca 1998 Honda Accord olan ├Ânceki arabas─▒n─▒ s├╝rd├╝ ve yerini de─či┼čtirme zaman─▒ geldi. ─░lk elden bilinen bir arabay─▒ sat─▒n alman─▒n sinir bozucu olabilece─čini biliyorum, bu y├╝zden s├╝reci daha iyi hale getirmek i├žin baz─▒ ipu├žlar─▒: Bir Bayiden Kullan─▒lm─▒┼č Kullan─▒lm─▒┼č Bir Araba Almay─▒n ├ço─ču zaman Craigslist ├╝zerinde bir araba buldu─čumda, bu konuda heyecanlan─▒r─▒m. .
Devam─▒n─▒ Oku