Maliye

Pro gibi yatırım yapmak için en iyi 10 yatırım sitesi

Bireysel hisse senetlerine yatırım yapmak pek çok yatırımcı için bir hayaltir, ancak yatırım yapma deneyimleri için çok riskli olmasından değil. En iyi yatırım alanları, ortalama yatırımcının bireysel stokları minimum riskle satın almasına izin verir.

Bu sitelerle, yatırım yapabileceğiniz ve geniş piyasadan daha iyi performans gösteren uzun vadeli karlar elde edebileceğiniz uzman araştırılmış hisse senedi önerileri alabilirsiniz.

Daha önce hiç yapmadıysanız bireysel stokları seçmek korkutucu olabilir. Doğası gereği, bireysel hisse senetleri, ETF'lerden veya yatırım fonlarından daha oynaktır, çünkü birden fazla şirkette küçük bir pozisyon yerine sadece bir şirkete yatırım yaparsınız. Çeşitlendirilmiş bir portföyünüz varsa, bireysel hisse senetleri eklemek, pasif gelir elde etmek için bir sonraki adımdır.

Son on yılda kişisel olarak hisse senedine yatırım yaptım. Satın aldığım ilk bireysel hisse 401k planımda şirket hisseleriydi. Portföyümü çeşitlendirmek için, yatırım sitelerinin ve bültenlerin önerileri nedeniyle bireysel aracılık hesaplarında bireysel hisse almaya başladık.

Herhangi Bir Yatırımcının En İyi Yatırım Siteleri

Bir servet alım satım opsiyonu yapabilir, stokları kısaltabilir ya da kuruş stoklarına yatırım yapabilirsiniz, ancak bu yatırım stratejilerini profesyonellere bırakmalısınız. Portföyünüzü çeşitlendirmeye yeni başlıyorsanız veya sabit temettü sağlayan hisse senetlerine sahip olmak istiyorsanız, sadece önümüzdeki üç ila beş yıl boyunca piyasadan daha iyi performans göstermesi gereken bireysel stoklar almanız gerekir.

Yapabileceğiniz en iyi şey, bu sitelerin birkaçını ziyaret etmek ve hangisinin size en değerli bilgileri sunacağına karar vermek. Bilgilerinizi en az iki farklı kaynaktan almak her zaman iyidir, böylece pazarı ve potansiyel yatırımınızı tam olarak anlamak için fikirleri çapraz kontrol edebilirsiniz.

Çeşitlendirilmiş bir portföyü korumak için, ETF yatırımlarını araştırmak için aşağıdaki kaynağı da kullanabilirsiniz.

1. Motley Fool Stok Danışmanı

Bireysel hisse senetleri almaya hazır olduğunuzda, The Motley Fool'den Stock Advisor'ı düşünmelisiniz. Her ay, David ve Tom Gardner, piyasada uzun vadede daha iyi performans göstereceğine inandıkları hisse senetleri için iki yeni öneri yayınladılar.

Stok Danışmanı 2002 yılında piyasaya sürüldüğünden beri, David ve Tom Gardner kardeşler her ay iki yeni seçim yaptı. David'in tek başına yaptığı bahisler S & P 500'den% 513.8 daha iyi geçti! Tom'un seçtikleri aynı benchmarkı% 88 oranında geride bıraktı. Aynı dönemdeki S & P 500 endeks fonlarınız, piyasa performansını izleyerek% 93 büyürken, doğru stokların seçilmesi, piyasanın gerçekten yenilmesine yardımcı olabilir.

Kişisel olarak bilinçli yatırım kararları vermek için Borsa Danışmanı da dahil olmak üzere üç farklı yatırım bültenine abone oluyorum. Yol boyunca bir kaç kaybedenim olsa da (herhangi bir yatırımcı gibi), şimdiye kadar Motley Fool'un tavsiyelerinden memnun kaldım.

David ve Tom'un yatırım felsefesini açıkça anlamanıza yardımcı olmak için, burada Motley Fool kardeşlerin yatırım felsefesini şöyle özetliyor:

Emin olmak için bir genelleme, ama David çitler için sallanır. Toplam portföyü dolduğunda arada sırada yanıltmaya istekli. Öte yandan Tom, hisselerinden birini% 20 veya% 30 oranında görmek istemiyor. Sürekli taban vuruşları ile tutarlı bir şekilde koşu yapmayı tercih eder; David ev işleri hakkında daha fazla. Arada bir yerlerde olabilirsiniz. İşte bu yüzden yaptığımız gibi, yatırımlarınızı hisse senedi bazında seçmeniz önemlidir.

Her tavsiyeyi almak zorunda olmasa da, başarılı bir yatırımcı olmak için birkaç tane satın almanız gerekir. Stok Danışmanı, şirketin önümüzdeki üç ila beş yıl boyunca piyasadan daha iyi performans göstermeyeceği bir hisse senedi satmanızı önerir.

Stok Danışmanı ile Başarılı Bir Yatırımcı Olmak

Ayrıntılı bir analizle iki aylık seçimin yanı sıra, muhtemelen Stock Advisor'ın izlediği basit yatırım modelinin tadını çıkarırım. Her bir öneri mevcut şirket temellerini, niçin stokların en az önümüzdeki üç yıl için iyi bir seçim olduğunu ve stoğu beklenenden daha erken satmanıza neden olabilecek potansiyel yatırım risklerini açıklıyor.

David ve Tom'un hedefi sonunda en az 15 hisse senedi sahibi olmak. Kararınızı kolaylaştırmak için önerilerini aşağıdaki kategorilere ayırırlar:

 • Başlangıç ​​Hisse Senetleri (herhangi bir portfolyoya fayda sağlayabilecek 10 kanıtlanmış kazanan)
 • En İyi Satın Almalar (Gelecekteki kazanç potansiyeline indirim olarak bir akrabada satılan en iyi öneriler)

Stok Danışmanı, ilk önce en az üç adet marş hisse senedi tavsiyesine yatırım yapılmasını önerir. Bundan sonra, daha fazla büyüme potansiyeline sahip ancak daha fazla volatiliteye sahip olan hisse senetlerine yatırım yapmak için en iyi satın alma önerilerine kadar genişleyebilirsin.

Bu hisse senedi önerilerinin yanı sıra, gelecekteki potansiyel yatırımları takip etmek, yatırım makalelerini okumak ve topluluk forumundaki diğer Motley Fool üyeleriyle etkileşimde bulunmak için yatırım fikirlerini geri döndürmek üzere kişisel bir izleme listesi oluşturabilirsiniz.

Stok Danışmanına yıllık abonelik ücreti 99 $ ya da aylık 19 ABD doları ödeyebilirsiniz. Her iki seçenekle de 30 günlük ücretsiz deneme süresine sahip olursunuz.

Şahsen, tek bir yatırım alanı için yılda 199 dolardan fazla harcama yapmam. Bu kuralı takiben, Hisse Senedi Danışmanı, benzer bültenler olarak kolayca satın alabileceğiniz yatırım tavsiyesi kalibresi için bir bedeldir.

2. Investopedia

Investopedia gibi yeni başlayanlar ve deneyimli yatırımcılar eğitim veritabanı, pazar haberleri ve yatırım simülatörü gibi. Ücretsiz olarak, yatırım fikirlerini test etmek için 100.000 $ 'lık başlangıç ​​bakiyesiyle simüle yatırımlar yapabilirsiniz! Yatırım fikirlerinden bazılarıyla kendi paranı yatırmadan önce, ilk olarak kağıt ticareti ile nasıl oynayabildiğini görebilirsiniz.

Investopedia, nasıl yatırım yapacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için video kursları alabileceğiniz bir çevrimiçi akademiyi de kullanıma sunmuştur. En iyi yatırım sitelerinin tümü, nasıl yapılır makalelerini içerir, ancak belki daha etkileşimli bir öğrenme yönteminin tadını çıkarırsınız.

3. Zack'ler

Zacks, ücretsiz bir yatırım yorumu sunuyor ancak premium hizmetleri, “Satın Alınabilecek En İyi Stoklar” ın bir listesini ve 5.000'den fazla şirket için rapor kartları sunuyor. Her şirkete bir sınıf ve mevcut ve gelecekteki performansa yönelik potansiyel üst ve riskler atanır. Örneğin sağlık hizmetleri veya teknoloji sektörlerine maruz kalmak istiyorsanız, en iyi şirketleri sektöre göre derecelendirir.

Herhangi bir yatırımcı, Zacks Premium Research'ten faydalanabilirken, belirli bir yatırım stratejisini izliyorsanız ve stok tarak makinelerini kullanabilirseniz, stok önerilerini aşağıdaki özelliklerden bazılarına göre filtreleyebilirsiniz.

 • Büyüme
 • değer
 • Kazanan Sürprizler
 • En İyi Endüstriler

Yılda 249 dolar (30 günlük ücretsiz deneme süresinden sonra), değerli araştırmalar yapıyorsunuz, ancak daha fazla para yatırmanız gerekiyor, böylece yatırım getirileriniz yıllık abonelik ücretini “ödeyebilir”. İlk stoğunuzu almaya ihtiyacınız varsa veya aracı kurumunuzda benzer analist raporlarına zaten erişiminiz varsa, Zack'ler şu anda en iyi seçenek olmayabilir.

TD Ameritrade gibi bir indirim komisyonculuğuna yatırım yaptığınızda ücretsiz ayrıntılı araştırma raporları alın.

4. Alpha aramak

Alpha'yı aramak, ücretsiz tavsiye için en iyi ücretsiz yatırım sitelerinden biridir. Piyasadaki en önemli başlıkların kısa bir özetini içeren günlük Wall Street Kahvaltı e-postasına şahsen abone oluyorum. Elimde tuttuğum veya edinmeyi düşündüğüm pozisyonlar için son hareketleri hızlı bir şekilde takip etmeme izin verdi.

Ayrıca yatırım fikirleri almak ve Seeking Alpha katılımcılarından pazar yorumlarını okumak için makaleler okuyabilirsiniz. Şahsen, bu makaleyi araştırma aşamasında kullanıyorum, böylece bir yatırım önerisini daha iyi anlarım.

5. Amerikan Bireysel Yatırımcılar Birliği (AAII)

Belki de postada AAII'den bir zarf aldınız. Birçok kişi, hisse senetlerine, ETF'lere ve yatırım fonlarına nasıl yatırım yapılacağını öğrenmek için AAII'yi saygın bir kaynak olarak görüyor. Kendi yatırım portföyünüzü oluşturmak için örnek yatırım portföylerini örnek olarak kullanabilirsiniz.

Yıllık abonelik sadece yıllık 29 ABD dolarıdır ve bu da AAII'yi en uygun ücretli yatırım araştırma sitelerinden biri yapar.

6. Barron

Barron, günlük piyasa bilgileri ve haftalık hisse senedi önerileri sunan çok saygın bir yatırımdır. Dijital ekrana abone olabilir veya yine de bir bilgisayar ekranı yerine kağıda yatırım önerilerini okumayı tercih ediyorsanız, haftalık basılı gazetelerini de alabilirsiniz.

Her hafta, Barron's okuyuculara bireysel hisse senedi toplayıcılarından oluşan bir takımdan beş yeni yatırım fikri sunuyor. Çoğu abone genellikle yatırım stratejilerini en iyi temsil eden portföyün tavsiyelerini takip eder. Bu fikirler, Motley Fool Stok Danışmanı gibi şirket temellerine odaklanır, böylece piyasaları yakından izlemenizi gerektiren kısa vadeli işlemler hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

Eğer bir kopyasını okuduysanızWall Street DergisiDaha sonra Barron'un içerik formatına çok aşina olacaksınız.

7. INO

INO, serbest piyasa analizi ve haftalık hisse senedi seçimi sunan başka bir yatırım sitesidir. Tabii ki, hisse senedi ve ETF'ler artı gelişmiş araştırma araçları için en iyi yatırım önerilerini sunan premium MarketClub'u da tercih edebilirsiniz. Sadece temel yorum ve ücretsiz haftalık hisse senedi seçimi isteyen sıradan yatırımcılar için, ücretli bir abone olmaksızın ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulacaksınız.

8. Morningstar

En çok saygı gören yatırım derecelendirme sitelerinden biri Morningstar'dır. Ücretsiz yatırım uygulamaları bile olası yatırımlara kolayca ulaşabilmeniz için bir ETF'nin Morningstar derecesini kullanır.

Diğer yatırım siteleri gibi, piyasaları anlamanıza ve fikir alışverişinde bulunmanıza yardımcı olacak ücretsiz makalelerden oluşan bir eşyaya da erişebilirsiniz. Morningstar derecesine ve yatırımlar için ayrıntılı analizlere erişmek için bir yıllık abonelik (yıllık 189 $) satın almanız gerekecektir.

9. Kiplinger

Kiplinger, her yaş için yatırım önerileri ve para yönetimi tavsiyeleri sunan aylık kişisel finans dergisi için bilinir. Dergiye yıllık abonelik ücreti 12 dolar.

Birkaç köşe yazarı aylık yatırım fikirleri sunarken, her ay başka satın almak isteyebileceğiniz diğer hisse senetleri, tahviller, ETF'ler ve yatırım fonlarının özel bir raporunu da sunuyor. Yeni önerilerinden birinde hareket edebilir veya yatırım listelerinden birini takip edebilirsiniz:

 • Kip Temettü 15 (En İyi Kar Payı Ödeyen Stoklar)
 • KIP 25 Yatırım Fonları (En İyi 25 Yatırım Fonu)

Aynı seviyede derin analizleri bu listede yer alan diğer önerilerden biri olarak göremezsiniz, ancak Kiplinger en güvenilir dergi markalarından biri olarak sıralanır. Yatırım yaklaşımını satın alıp tutun ve tavsiyelerinin birçoğuna göre hareket ederseniz, tutarlı yatırım geliri elde etmede sorun yaşamanız gerekir.

10. CNBC

CNBC en çok izlenen yatırım haber kanalıdır. Zaman kazanmak için (ve kablo TV aboneliğinin maliyeti), sayısız makaleyi ücretsiz okumak için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Yükseliş ve düşüş duyguları göreceksiniz, bu yüzden bunu bir araştırma aracı olarak kullanmanız ve en son piyasa haberlerini takip etmelisiniz. Yatırım haberleri yapılırsa, muhtemelen ilk önce CNBC'ye inecek, bu yüzden finansal dünyada neler olup bittiğini merak ediyorsanız düzenli bir ziyarete değer.

CNBC çoğunlukla haber makaleleri olduğundan, potansiyel yatırımlarınız için boğa ve ayı-yan görüşleri okuduğunuzdan emin olun. Mevcut finansal olayları izlemenin yanı sıra pazar duyarlılığını ölçmek için de içeriği kullanabilirsiniz.

Bireysel Hisse Almanın Yanlış Yolu

Yatırım portföyünüz piyasadaki dalgalanmayı en aza indirmek için ETF'lerin ve endeks fonlarının sağlam bir şekilde tahsis edilmesinden sonra, hisse senetlerine yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Genel bir kural olarak, satın aldığınız her bir hisse senedi, yalnızca aşağıya çekilme riskinizi en aza indirmek için toplam portföyünüzün en fazla% 5'i olmalıdır. Aracı hesabınızda 10.000 ABD doları varsa, bu kuralı uygularsanız her hisse senedi konumu yalnızca 500 TL olabilir.

Hisse senedi satın almak için yatırım sitelerinden tavsiye almanıza gerek yok, ancak bu yaygın yatırım hatalarından kaçınmanıza yardımcı olabilir:

 • Orada çalıştığınız için şirket stokuna yatırım yapmak (yani Enron veya General Electric)
 • Kullandığınız markalar için yalnızca stok satın alma (ürün iyi olabilir, ancak iş modeli değil)
 • Uzun vadeli temeller yerine manşetlerde (momentum ticareti) ticaret stokları
 • Şirketin iş modelini anlamadan hisse senetlerine yatırım yapmak
 • Tek bir pozisyona sahip olmak, toplam portföy tahsisinizin% 5'inden fazlasını alır
 • Kendi durum tespiti yapmamanız (her türlü öneri için daima ek araştırmalar yapın)

Hisse senedi yatırımı bir “zengin hızlı al” şeması değildir. Başarılı tüccarlar ve momentum tüccarları olmasına rağmen, başarılı yatırımcıların çoğu “alış ve tutma” yaklaşımını izleyerek dönemsel hisse fiyatlarındaki düşüşleri göz ardı etmektedir.

Bu nedenle üçüncü taraf bir kaynaktan yatırım tavsiyesi almak çok önemlidir. Uygun kaynakları kullanırsanız stoklara ve ETF'lere yatırım yapmak kolay ve başarılı olabilir.

özet

Profesyonel yatırımcılar, potansiyel yatırımları araştırmak için yukarıda belirtilen kaynakların çoğuna güvenmektedir. Aynı bilgiye, yüksek danışmanlık ücretleri ödemeden veya 1000 $ + yatırım bültenine abone olmadan erişebilirsiniz. Hisse senedi yatırımlarına ve bir DIY yatırımcısı olarak ETF'lere yatırım yapmaya hazır olduğunuzda, bu yatırım alanlarını kullandığınızda başarılı olabilirsiniz.

İlk olarak hangi yatırım sitelerini kullanmayı planlıyorsunuz? Hisse senetleri, ETF'ler veya her ikisini de ticaret yapmayı planlıyor musunuz?

Videoyu izle: Altına Yatırım I Gold Rush The Game # 1

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

PayPal ile Para Kazanmak için 14 Kolay Yol
Maliye

PayPal ile Para Kazanmak için 14 Kolay Yol

Eğer online para kazanma fikrinden hoşlanıyorsanız, muhtemelen PayPal'ı ödeme almanın bir yolu olarak kullanmayı düşünmüşsünüz. Hızlı ve güvenli olduğundan, PayPal çevrimiçi çalışma için en sık kullanılan ödeme yöntemlerinden biridir. PayPal ile para kazanmanın tüm kolay yollarından şaşırabilirsiniz. Bazıları küçük görevleri içerir, diğerleri gerçekten pasif gelir yöntemleridir.
Devamını Oku
Kişisel Kişisel Başarı Tanımı - Her Gün Ne Motive Ediyor?
Maliye

Kişisel Kişisel Başarı Tanımı - Her Gün Ne Motive Ediyor?

Geçen gün öğle yemeği yediğim bir arkadaşımdaydım. Öğle yemeği görüşmesinde “Adam, nasıl bu kadar başarılı oldunuz?” Yorumunu yaptı. İlk başta, bu tür ücretsiz açıklamalarla sık sık utanıyorum. Ama toplantıdan sonra ofise geri dönmeye başladığımda, merak ettim - vay, gerçekten bu kadar başarılı mıyım?
Devamını Oku
Choke yapma! Hayalinizdeki İşi İnşa Etmenize Yardımcı Olacak 10 Mülakat Soruları (Yanıtlarla)
Maliye

Choke yapma! Hayalinizdeki İşi İnşa Etmenize Yardımcı Olacak 10 Mülakat Soruları (Yanıtlarla)

Kravatımı 17. kez ayarlayarak, şube müdürünün büyüklükteki ofisine endişeyle girdim. Gördüğüm en büyük meşe masalarından birine sahip bir profesyonel tarafından dekore edilmiş, bana daha da fazla ligi dışında hissettirdi. Şube müdürü çok para kazandı ve göstermekten korkmuyordu. İş piyasası, ekonomi üzerindeki etkisini hala devam ettiren Dot-com balonu ile sınırlıydı ve üniversite sınıf arkadaşlarımın çoğu iş bulmakta zorlanıyordu.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kredi kartı borcundan hızlıca kurtulmak için nasıl"/>
Maliye

Kredi kartı borcundan hızlıca kurtulmak için nasıl

Kredi kartı borcunuz varsa, yalnız olmadığınızı bilin. Ortalama hanehalkı 15.000 ABD Dolarını aşan kredi kartı borcuna sahip ve ortalama faiz oranı Bankrate'e göre% 16'nın üzerindedir. Yalnızca asgari ödeme yapıyorsanız, muhtemelen bu borcu yirmi yıldan fazla taşıyacaksınız. Bu plan size iyi gelmezse, kredi kartı borcunuzu hızlı bir şekilde kurtarabileceğiniz yollar vardır.
Devamını Oku