Maliye

Gençler için 15 Legit Online İşler

Bu günlerde, gençler, web ve sonsuz çeşitlilikteki uygulamalar sayesinde McDonald's veya kertenkelelerdeki klişeleşmiş yarı zamanlı çalışmanın dışında ekstra para kazanmak için çok daha fazla seçeneğe sahipler.

Eğer bir gençsen, muhtemelen birden fazla vesileyle cebinde daha fazla para kazanmak için şansın var. Bazı ciddi ekstra para kazanmanıza yardımcı olabilecek bazı yasal çevrimiçi işler.

Bahşiş: Görüşlerinizi paylaşmak için Paypal ile size nakit gönderin. Olan bir anket var Junkie göz atınTrustpilot derecesi 8,9 / 10.

Gençler için Geleneksel İşler ve Online İşler

Geleneksel iş piyasasında gençler için hala birçok iş var. Fast food restoranları, restoranlar ve perakende mağazaları genellikle yaz ve okul sonrası akşamlar ve haftasonu çalışmaları için gençler kiralıyor.

İlçe ve eyalet parkı yönetim kurumları, yaz ayları için iş bulmayı düşünüyorsanız, yaz aylarında parkları ve plajları eğlenceli ve güvenli tutmaya yardımcı olmak için gençler arar.

Ancak, geleneksel bir işi içermeyen para kazanmak için farklı yollar arıyorsanız, çevrimiçi bir iş düşünmek isteyebilirsiniz. Çevrimiçi iş fırsatları düzenli olarak artmaktadır.

Giderek daha fazla şirket sanal çalışan istihdam etmeyi düşünüyor ve insanlar internette para kazanmak için daha fazla işletme mülkiyeti fırsatları buluyor. Ayrıca gelir elde etmek için yararlanabileceğiniz bireysel “konser” ler de vardır. Başka bir deyişle, uzun vadeli bir taahhüdü içermeyen fırsatlar yaratıyor.

Bir genç olarak, World Wide Web'de gezinmenin günlük hayatın normal bir parçası olduğu bir dünyada büyüdünüz. Birçok genç internete ve İnternet'e erişmek için ihtiyaç duyulan bilgisayar veya cihazı, etrafındaki yetişkinlerden daha iyi biliyor.

Neden geleneksel bir işten biraz daha fazla esnekliğe sahip olmanızı sağlayacak bir iş bulmak için bu gezinme becerilerini kullanmayın?

Bazı çevrimiçi işler dolandırıcılık olsa da, çevrimiçi çalışmak ve nakit para kazanmak için birçok yasal yol vardır.

İşte gençler için en popüler meşru çevrimiçi işlerden bazıları.

1. U-Haul

U-Haul her iki dünyanın en iyisini sunar: geleneksel bir iş, sadece çevrimiçi ortamda. Tanınmış taşıma şirketi düzenli olarak, müşteri hizmetleri merkezini arayan müşterilere, hareket halindeyken hareketli kamyon ayırma planlamasıyla yardım eden müşteri hizmetleri temsilcilerini işe alıyor.

Ancak, diğer bir çok müşteri hizmeti işinde olduğu gibi bir tuğla-harç binasından çalışmak yerine, U-Haul için kendi evinizin rahatlığında bir müşteri servisi temsilcisi olabilirsiniz. Bir bilgisayar, İnternet servisi ve bir kulaklık.

U-Haul, çevrimiçi müşteri hizmetleri temsilcilerini kullanan başka herhangi bir şirketten farklı olmak zorunda değildir - bunların dışında bir çok okul çağındaki gençler olduğunu ve on altı yaşından itibaren gençleri işe almaya istekli olduklarını fark etmeleri dışında.

Diğer birçok şirket müşteri hizmetleri temsilcisi için işe alım yapıyor. Aslında, araştırmamda bulduğum her şey, onsekiz ya da daha büyük yaştaki çalışanları istiyordu. Ancak U-Haul, büyük çalışanların 16 artı yaş aralığında bulunabileceğini biliyor.

Müşterilerle nasıl çalışacağınızı öğrenmek ve mükemmel müşteri hizmetleri sunmak istiyorsanız, bu sizin için iyi bir çevrimiçi iş olabilir.

2. Swagbucks

Swagbucks, zaten zaten yaptıkları şeylerin çoğunu yapmak için gençler ödüyor. Swagbucks aracılığıyla bir dizi şey yaparak çevrimiçi gelir elde edebilirsiniz.

  • Videoları izleme
  • Oyun oynamak
  • Anket yapmak
  • İnternette arama yapmak

Muhtemelen zaten bu şeyleri yapıyorsun, değil mi? Neden onları yapmak için para almıyorsunuz? Swagbucks ile, bu basit çevrimiçi görevleri yaparak puan kazanırsınız ve belirli sayıda puan kazandıktan sonra, favori mağazalarınıza hediye kartları için para ödeyebilirsiniz.

Swagbucks ile kazandığınız her 100 puan bir dolar değerinde. 500 puana ulaştığınızda, puanlarınızı Amazon'a 5 dolarlık hediye çeki için nakit olarak ödeyebilirsiniz. Puanlarınızı saklarsanız ve 2500'e tahakkuk ettirirseniz, Swagbucks bunları 25 $ Paypal depozitosu için kullanmanıza izin verir, bu sizin için CASH anlamına gelir.

Şirket ayrıca, diğer tip hediye kartlarını tahakkuk eden puanlarınızla birlikte satın almanızı sağlar. Muhtemelen her gün yaptığınız şeyleri yaparak ve aynı zamanda bazı yasal gelirleri kazanarak gerçek para (ya da istediğiniz şeyleri satın almak için hediye kartları) elde etmenin harika bir yolu olabilir.

Benzer görevleri yapmak için size ödeme yapacak birkaç başka site de var. Bununla birlikte, kayıt yaptırmadan önce diğer şirketlerle ilgili incelemelerde bulunup bulunmadıklarını söylediklerine göre gerçekten yasal şirketler olduklarından emin olmalısınız.

3. BookScouter

BookScouter, web sitelerine göre, insanların sadece bir arama ile otuz beş kitap geri alım satıcısından alınan geri dönüş tekliflerini karşılaştırarak, en çok para için ders kitapları ve diğer kullanılmış kitapları satmalarına yardımcı oluyor.

Bir genç olarak, muhtemelen etrafta yatan birkaç ders kitabın var. Ya da yerel garaj satışlarına (özellikle bir üniversite kampüsünde yaşıyorsanız) veya tasarruf mağazalarına vurarak bulabilirsiniz. En yüksek ödeme yapan satıcıyı bulmanıza yardımcı olmak için bu kitapları BookScouter'ı kullanarak en yüksek fiyata yeniden satabilirsiniz.

İşte nasıl çalışır: BookScouter arama çubuğunda ISBN'yi (genellikle kitabın arkasındaki barkodun yanında listelenen uzun rakam) yazıyorsunuz. Site, kitabınızı satın alacak farklı sitelerin tüm satıcılarının listesini ve bunun için ödeyecekleri fiyatı gösterir.

Alıcılar fiyat teklifleri $ 1- $ 2 ile çok daha fazlası arasında değişebilir. Çoğu satıcı ücretsiz gönderim etiketleri de sağlar. Bu da, kitabı size ücretsiz olarak göndermenizi sağlar.

Alıcı kitabı aldığında ve içeride olduğu söylenen durumdan emin olmak için değerlendirdiğinde, kabul edilen fiyatı Paypal hesabınıza yatırır. BookScouter sitesindeki tüm alıcılar, hangi alıcılarla çalıştığınızı ve çalışmak istemediğinize karar vermenize yardımcı olacak derecelendirmelerle listelenir.

Bu iş biraz zaman alabilir, ucuz fiyatlarla satılık popüler ders kitapları bulabilirseniz iyi para kazanabilirsiniz. BookScouter'ın bir mobil uygulaması olduğu için, satın alma fiyatlarını doğrudan yerel indirimli mağazalarda, garajda veya diğer kitap satışlarında da kontrol edebilirsiniz.

4. CafePress

Genç kızım, iki yıldan fazla bir süredir CafePress ve bir başka popüler site olan Redbubble gibi sitelerden tasarımlar satarak para kazanıyor. Satış yapacağını düşündüğü resimleri çizer ve ayrıca resimler yerine popüler ifadeler içeren birkaç ürüne sahiptir.

İşlem çok kolay. CafePress veya Redbubble'da bir hesap oluşturursunuz (bunu yapmak için hiçbir şeye mal olmaz). Ardından tasarımlarınızı siteye yüklersiniz.

CafePress ve benzeri siteler daha sonra bu tasarımları bir dizi ürün için satışa sunuyor. Burada ısmarlama tasarımlarla sattıkları öğelerden bazıları.

  • T-shirt
  • Tişörtü
  • Dizüstü bilgisayar kapakları
  • Kahve kupaları
  • Bez çantalar
  • Yastıklar

Duş perdeleri, tampon çıkartmaları, duvar çıkartmaları ve nevresimler gibi satışa sunulan başka ürünler de vardır. Siteler, tasarımlarınızı satış için sahip oldukları ürün türlerine ve sundukları tüm renklere de gösterir.

Bir müşteri tasarımınız üzerinde bir ürün satın aldığında, şirket size satışta bir komisyon öder ve PayPal yatırma yoluyla size para gönderir.

Oluşturduğunuz ve sosyal medya sitelerinizdeki CafePress hesabınızın bağlantılarını paylaşarak sunduğunuz tasarımların farkındalığını artırmaya yardımcı olabilirsiniz.

Bu, sanatsal yetenekleri olan ya da pasif gelir elde etmek için akılda kalıcı ifadeler ya da sözler yaratmada büyük gençler için harika bir yol olabilir. Pasif gelir, ilk iş bittikten sonra çalışmak zorunda olmadığınız gelirdir.

CafePress ile gelir çoğunlukla pasif gelirdir, çünkü tasarımınızı yükledikten sonra işiniz yapılır ve ürünler potansiyel müşterilerin görüp satın alması için kullanılabilir.

Ürünlerinizi sosyal medya sitelerinde paylaşarak satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacak, ancak yapmanız gereken bir şey değil çünkü CafePress sizin için reklamların çoğunu yapıyor. Bununla birlikte, ürün teklifleriniz ne kadar fazla maruz kalırsa, birilerinin onları görmesi ve satın alması için o kadar şansı olur.

5. Care.com

Care.com web sitesi, gençler için mevcut bebek bakıcılığı işlerinin bir koleksiyonunu barındırmaktadır. Bebek bakıcılığı işi almak için işe alınmak üzere, bir resim de dahil olmak üzere Care.com web sitesinde ücretsiz bir profil oluşturursunuz.

Önceki bebek bakımı veya çocuk yetiştirme deneyimlerinizi paylaşmak iyi bir fikirdir, böylece potansiyel müşteriler çocuklara bakım deneyimi yaşadığınızı bilirler.

Diğer mahalle çocuklarına, aile üyelerine veya arkadaşlarına bakma, küçük kardeşlere yardım etme veya kilisenizdeki kreş gibi başka yerlere yardım ederek bebek bakıcılığı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Tüm bu farklı çocuk bakımı türleri deneyim olarak sayılır, bu yüzden onları Care.com profilinizde paylaştığınızdan emin olun. Ayrıca, web sitesinde beklenen ücret aralığınızı da listeleyeceksiniz. Böylece, ebeveynlerin saatlik ücretler için bir başlangıç ​​noktası vardır.

Bölgenizde yaşayan ebeveynler Care.com sitesinde bebek bakıcıları ararken, sizinki gibi mevcut bebek bakıcılarının tüm profillerini görecekler!

Çocukları izlemeyi seviyorsanız, ancak çevrimiçi ortamda çevrimiçi ortamda bebek bakıcısı bulma işini yapmak istiyorsanız, bunu yapmak için harika bir yol olabilir.

6. Fiverr

Fiverr web sitesi, insanların 5 dolar ödeyerek ve genellikle bundan daha fazla hızlı iş bulabilecekleri popüler bir sitedir. Bir genç olarak, sanat becerilerinizi, yazma becerilerinizi, oyun becerilerinizi veya Fiverr profilinizde satışa sunulan diğer tüm hizmetleri, her hizmet için ücretlendirdiğiniz fiyatı sunarsınız.

Hizmetlerinizin fiyatlandırmasıyla ilgili olarak, birçok Fiverr üyesi, hizmetlerinin fiyatını, görevi tamamlamak için ne kadar zaman alacaklarına göre belirler. Örneğin, yeteneğiniz bir şiir oluşturmaksa ve bunu yirmi dakika içinde ya da daha az bir sürede yapabilirseniz, 5 $ 'ın şarj edilmesi harika bir fiyattır.

Ancak, insanların evcil hayvanlarının özel resimlerini çekmek için bir hizmet sunuyorsanız ve bu size bir veya iki saat sürüyorsa, örneğin 20 TL'ye kadar yükseltebilirsiniz.

Fiverr'de sunulan hizmetler neredeyse sınırsız. Müzisyenler, bir müşterinin sevdiği biri için hızlı, özelleştirilmiş şarkılar yaratmayı teklif ediyor. Şairler, bir müşterinin yıldönümlerini veya diğer özel günlerini kutlamasına yardımcı olmak için şiir yaratmayı teklif eder.

Profilinizi mevcut hizmet listenizi paylaştıktan sonra, uzmanlık alanınızda yardıma ihtiyaç duyan kişiler profilinizi görüntüleyebilir ve potansiyel olarak sizi hızlı ve kolay işler için kiralayabilir ve size 5 dolar ödersiniz. Daha fazla zaman alan işler için daha da fazla ödeme alabilirsiniz.

Fiverr işten yaptığınız işlerin yüzde yirmisini bir komisyon olarak alıyor ve gerisini alıyorsunuz. Şirket sizi doğrudan ödüyor, bu nedenle dürüst olmayan bir müşteriden ödeme alma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Eğer kişisel, özel ilgi alanlarınız ile ilgili kısa vadeli işlerden hoşlanıyorsanız, Fiverr'te hizmetlerinizi sunmanız işe başlamak için harika bir yer olabilir.

7. Anketlerin Tamamlanması

Anket Junkie, fikirlerini paylaşmak için gençler ödediği bir web sitesidir. Bir genç olarak, Survey Junkie ile kayıt olun (ücretsiz!) Ve sizinle ilgili her şeyi, ilgi alanlarınızı, alışkanlıklarınızı, vb. Anlatan bir profili tamamlayın.

Survey Junkie, profilinizi, sizinle benzer ilgi alanlarına sahip kişileri araştırmak isteyen şirketlerle eşleştirmek için kullanıyor.

Bir anketi başarıyla tamamladığınızda, doğrudan Paypal üzerinden veya Amazon, Target ve daha fazlası gibi popüler mağazalardan hediye kartı ile ödeme alırsınız. Not: Survey Junkie'ye üye olmak için onsekiz olmanız gerekiyor.

Survey Junkie hakkında bir başka harika şey: web siteleri, herhangi bir cihazdan istediğiniz zaman, her yerde anketleri tamamlayabileceğinizi söylüyor. Bir bekleme odasında beklerken ya da anne ve babanıza bakarken arabada otururken, biraz para kazanıyor olabilirsiniz.

Boş zamanlarınızda hızlı bir şekilde para kazanmak için fırsatlar arıyorsanız, Survey Junkie sizin için iyi bir gelir kaynağı olabilir.

Harris Poll Online, insanları fikirlerini paylaşan anketleri doldurmaları için ödediği bir başka yasal anket sitesidir. Bir kişi Harris Poll Online'a katılırsa (katılmak serbesttir), onlar hakkında bilgi paylaşan bir profil doldururlar (endişelenmeyin: bilgi güvenlidir ve asla üçüncü taraflara satılmaz).

Üyeler anketleri tamamladıklarında, daha sonra ödüller için takas edilebilecek olan HI puanlarını ödüllendirirler. Harris Poll Online, Amazon hediye kartları, iTunes hediye kartları ve Starbucks hediye kartları gibi ödüller sunmaktadır.

8. Etsy

Etsy, gençlerin kendi yaratıcı icatlarını satarak para kazanmalarını sağlayan harika bir sitedir. Etsy'de satabileceğiniz çok çeşitli şeyler sınırsızdır. Oluşturmakta neyin iyi olduğunu anlamaya başla. Farklı cins köpeklerin harika resimlerini mi çiziyorsunuz?

Örgü yapabilir misin? İyi bir ağaç işçisi misin? Modaya uygun veya eşsiz mücevherler yapmak için bir şöhretiniz var mı? Düğünler veya diğer etkinlikler için davetler yaratmakta iyi misiniz?

Yetenekiniz ne olursa olsun, öğenizi yapabilir ve Etsy'de satışa çıkarabilirsiniz. Kullanıcılar daha sonra öğenizi görebilir ve potansiyel olarak satın alabilir, PayPal ile size öder ve ürünü sizin için sağladıkları adrese güvenli bir şekilde gönderirsiniz.

Eşyaları paketleyip teslim etmekle uğraşmak istemiyor musunuz? Önceden oluşturulmuş bir seçimden veya müşterinin isteğine göre yapılan özel yapımdan, güzel sanat eserlerinin yüklenebilir şablonlarını oluşturmaya ne dersiniz? Sanat eseri, harika bir yazı tipinde, sevimli bir resim veya müşterinin adı veya diğer bilgiler gibi özelleştirilmiş bir öğede yazılmış popüler bir deyimden oluşabilir.

Bir müşteri, satış için sahip olduğunuz indirilebilir şablonu satın almaya karar verirse, müşteri öder ve yalnızca tasarımlarını içeren dosyayı gönderirsiniz. Daha sonra, basılı ve / veya çerçeveli hale getirmek için şablonu içeren bir medya dosyasını bir matbaaya getirebilirler.

Bir şeyler yapmayı veya tasarlamayı seviyorsanız, yaratıcınızı Etsy'de satmak evden para kazanmanın ve aynı zamanda yaratıcı becerilerinizi geliştirmenin harika bir yolu olabilir.

9. UpWork

UpWork, işletmelere çeşitli alanlarda freelance hizmetler sunan insanlarla bağlantı sağlayan bir sitedir. “Freelancing” sadece beceri sağladığınızda belirli bir şirket için çalışmadığınız anlamına gelir. Bunun yerine, kendiniz için çalışıyor ve kendi iş ilişkilerinizi kendiniz yönetiyorsunuz.

Upwork üyelerinden yardım almaya çalışan işletmeler ve bireyler çeşitli alanlarda hizmet isteyebilir. Bir web sitesini kodlama, logo oluşturma veya şirket kılavuzunu düzeltme konusunda yardım isteyebilirler.

Web siteleri için makaleler yazmak veya şirketlerinin sosyal medya pazarlamasına yardımcı olmak için yardım isteyebilirler. Yardım ettikleri birçok alanda (daha fazla ayrıntı almak için web sitelerine göz atın) yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız, uygun bir ücretsiz üye olmak için kayıt olabilirsiniz.

Freelancer profilleri, sunulan işin türüne göre düzenlenir, böylece müşteriler hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duydukları becerileri kolaylıkla bulabilirler. Uygulamanızın bir parçası olarak yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme imzalamanız gerektiğinden, Upwork'ü kullanabilmek için en az on sekiz yaşında bir genç olmanız gerektiğini unutmayın.

10. eBay

EBay ile çalışarak, farklı şekillerde para kazanabilirsiniz. eBay, başkalarına bir şeyler satmaya odaklanır. Ne satabilirsin ki? Orijinal sanat eserleri oluşturuyor musunuz? Resmin resimlerini yayınlayabilir ve potansiyel olarak bunu eBay'de satabilirsiniz.

Garaj satışlarında büyük fırsatlar bulmak için bir püf noktası var mı? Daha yüksek bir fiyata eBay'de satın alabileceğiniz ve tekrar satış yapabileceğiniz öğeleri arayın. Çocuk giysileri ve oyuncakları özellikle eBay'de iyi satıcı olma eğilimindedir ve bu yüzden güncel ders kitaplarını kullanırlar.

Yoksa artık kullanmadığınız kıyafetler, aksesuarlar, oyunlar veya oyuncaklarınız var mı? Maddeler iyi bir şekilde ele alınmış ve hala iyi durumda ise, bunları eBay'de yeniden satabilirsiniz.

EBay ile, şeyleri satabileceğiniz iki yol vardır. Ürün için almak istediğiniz belirli bir fiyatı seçebilir veya açık artırma öğesi olarak satışa çıkarabilirsiniz. “Açık artırma” seçeneği ile, satıcı olarak, açık artırma süresinin dolmasını istediğiniz gün sayısını ve arzuladığınız başlangıç ​​teklif fiyatının ne olduğunu görürsünüz.

Daha düşük bir fiyata açık artırma ürününü sunmaya başlarsanız, genellikle potansiyel alıcılar için daha çekici olur. Her ne kadar pek çok kişi öğeye teklif vermiyorsa, satın almak istediğinizden daha düşük bir fiyata satmayı düşünebilirsiniz, bu nedenle "açık artırma" seçeneğini seçmeden önce bunu dikkate almanız önemlidir.

EBay'de satılık bir ürünü yerleştirmeden önce bir gönderim fiyatı seçmeniz gerekecek. EBay web sitesi, bir ürünü göndermek için ne kadara mal olacağını düşündüklerini tahmin ederek size yardımcı olacak ve kendi nakliye fiyatınızı buradan ayarlayabilirsiniz.

Veya, öğenin ücretsiz olarak gönderilmesini (listelemede “Ücretsiz Kargo” diyecek) sunabilir ve ardından kendiniz kargo için ödeme yapabilirsiniz, ancak bunu yaparsanız, öğenin fiyatını artırmak isteyebilirsiniz. en az nakliye ücretinin bir kısmı.

Öğelerinizden biri satıyorsa, alıcı sizi PayPal üzerinden öder ve öğeyi müşteriye gönderirsiniz.eBay, satış fiyatının% 10'una kadar çıkabilen öğeniz için bir listeleme ücreti alır; bu nedenle, sattığınız ürün için bir liste fiyatına karar verirken bu ücreti dikkate almanız önemlidir.

11. Özel ders

Belirli okullarda iyi misiniz? Başkalarının öğrenmesine yardımcı olmaktan hoşlanıyor musunuz? Eğer öyleyse, on beş veya on altı yaşında genç öğretmenleri işe alacak birkaç şirket var.

Kayıt, diğerlerine öğretmenlik yapmak için 15 yaşına kadar öğrencilere izin verir. Profilinizi sadece Enroll'un web sitesinde oluşturuyorsunuz (bunu yapmak için herhangi bir ücret talep etmiyorsunuz), iyi olduğunuz konuları belirterek ve özel ders hizmetlerinizi sunabilirsiniz. Kayıt olmak ücretsizdir ve gerçekten basittir: sadece Facebook veya Google Plus hesabınızı kullanarak kayıt olun.

Potansiyel müşteriler, kendileri veya çocukları için ihtiyaç duydukları konular için mevcut profilleri görebilirler ve kendileri veya çocukları için en uygun olacağını düşündükleri öğretmeni seçerler.

Birisine öğretmenlik yapmayı seçtiyseniz, İlk iki özel ders kaydınız Kayıtlı olmak için güvenilirlik sağlamak ve onlarla özel bir deneyim edinmek için ücretsiz olarak yapılır. Bundan sonra, işe aldığınız tüm işler ücretli olacak ve Enroll, en iyi olduğunuz konularda yardım isteyen öğrencilere ders vermek için size gerçek para ödeyecektir.

SameSpeak gençler işe 16 yaş ve üstü Başkalarının İngilizce'yi konuşmayı öğrenmesine yardımcı olacak ilk dili İngilizce olan kişiler. SameSpeak'lı öğretmenler, İngilizce dilini daha açık ve doğal olarak öğrenmeye çalışan insanlarla yaptıkları her yarım saatlik İngilizce konuşması için 10 $ kazanıyorlar.

Şirket aynı zamanda koçluk materyalleri ve konuşmaları ile işe aldıkları konuşma koçlarını ve tam olarak ne söyleyeceğinizi ve öğrenim öğrencisine nasıl yardımcı olacağınızı bilmenize yardımcı olacak net talimatlarla birlikte sağlar.

SkimaTalk, insanların doğal İngilizce konuşmasını öğrenmelerine yardımcı olmak için SameSpeak'e benzer. Her ne kadar PaySneak onların eğitmenlerine ne kadar ödediği kadar iyi olmasa da genç öğretmenler de işe alıyorlar.

12. İşe Alım Çalışması

Hiç bir reklamın ya da karikatürün arkasındaki görünmez ses olmayı hayal ettin mi? Eğer öyleyse, seslendirme sektöründe gençler için yasal çalışma var.

Sesli profesyoneller, bir TV reklam filmi, animasyon filmi, radyo reklamı veya duyulabilir veya benzersiz seslerin duyulması gereken başka yerlerde duyduğunuz metni okuyarak seslerini “kiralarlar”. Bu podcast bölümünde, ses sanatçısı sanatçı Carrie Olsen, kendi evinin rahatlığında işlerini nasıl seslendirdiğini paylaşıyor.

Seslendirme endüstrisinde çalışarak para kazanmak istediğinizi düşünüyorsanız, podcast'i ve cari bir kariyer sanatçısı olarak kariyer yapmaya başlayan diğer bilgileri kontrol edin.

Bir seslendirme sanatçısı olarak, imzalanacak yasal bir sözleşme gerektirebileceğinden, bazı işler için ebeveyninizin onayına ve imzalarına ihtiyacınız olabilir.

13. YouTube

İzlediğiniz YouTube videolarından bazılarının, kullanıcıların videolarını her izlediğinde aslında para kazanmadığını biliyor muydunuz? Muhtemelen insanların YouTube videolarını bir dizi farklı konu ve ilgi alanı haline getirdiğini biliyorsunuzdur.

Bazı insanlar çocuklarının veya evcil hayvanlarının saçma şeylerini paylaşıyor. Diğer kişiler, insanlara nasıl bir şey yapılacağını gösteren veya bir şeyi nasıl onaracağınızı gösteren videolar oluşturur. Ve diğer videolar, video oyunlarını nasıl oynayacağını veya belirli bir saç stilini nasıl yapacağını gösterir.

YouTube yönergelerine uyan bir video yaparsanız, kullanıcılar videonuzu görüntülediğinde gerçek para kazanabilirsiniz.

Gençler, reklamların oluşturdukları videolara yerleştirilmesine veya kendilerinin veya diğer kişilerin videolarında sattıkları ürünleri destekleyerek para kazanabilir. Oluşturduğunuz YouTube videolarıyla nasıl para kazanabileceğinize dair spesifik talimatlar için YouTube web sitesine bakın.

14. İnsancıl

Bir şirketi aradığınızda, “Bu çağrı kalite amaçlı olarak kaydedilebilir” yazan kayıtlı bir mesaj verir. Bu çağrılar şirketler için gözden geçirilir ve gözden geçirmeyi yapan işletmelerden biri İnsancıl olarak adlandırılır.

Humanatic, bu çağrıları gözden geçirmek ve şirketin hizmetlerini iyileştirmek için kullanabileceği çağrılarla ilgili geri bildirimde bulunmak için 17 yaşında ve daha yukarısında çalışıyor. Şirketle oturum açıp bir incelemeyi tamamladıysanız, Humanatic daha sonra Paypal hesabınıza para yatırmak suretiyle incelemeniz için size ödeme yapar.

Humanatic ile birlikte çalıştıkları saatleri seçip, dilediğiniz zaman giriş yapacaksınız, ancak şirket saat 8:00 ile 7:00 arasında en yoğun çalışma saatlerinde çalıştığınız zaman.

15. Pasta Dilim

Dilim Turta, müzik ve diğer şeyler hakkında fikirlerini ödeyen gençler tarafından iyi bilinen bir web sitesidir. Örneğin, müziği gözden geçirirken, bir Dilim Turtası üyesi müziğin kısa bir klipini inceler ve şarkı hakkındaki fikirlerini Slice the Pie web sitesinde bırakır.

Her inceleme size sadece birkaç kuruş kazandıracak; Bazı insanlar, bir inceleme için beş sent ile yirmi sent arasında herhangi bir yerde kazanç hakkında konuşurlar. Bu pek de hoş görünmeyebilir, ancak müzik kliplerini dinleyip yorum bırakarak bir iki dakikadan fazla sürmez.

En az 10 dolarlık gelir elde ettikten sonra, Dilim, Paypal hesabınıza bir ödeme yoluyla Pie size ödeme yapar. Müzik dinlemeyi ve başka şeylerle ilgili fikirlerinizi paylaşmayı seviyorsanız, bu çevrimiçi yasal olarak para kazanmanın iyi bir yolu olabilir.

Takip Etmeyi Unutma

Bu yasal çevrimiçi işlerden biriyle para kazanmaya karar verirseniz, gelirinizi takip etmeyi ve yıl sonunda alacağınız herhangi bir gelir vergisini ödemek için kazandığınız paranın bir kısmını ayırmayı unutmayın.

Evet, işe alınanların saflarına katılıyorsanız, gelir vergisi ödemeniz gerekebilir. Ebeveynleriniz, aldığınız paranın kaydını tutmak ve bu gelirin bir kısmını kurtarmak için bir tasarruf hesabı açmanıza yardımcı olacak bir sistem kurma konusunda size yardımcı olmalıdır.

Çevrimiçi bir iş arayan bir genç misin? Bunlardan en çok hangisi size hitap ediyor?

Videoyu izle: Bir Online İş İnşa Etmeniz Gereken 15 Şey

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Foresters Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Foresters Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Bir hayat sigortası poliçesine sahip olmak genellikle iyi ve sağlam bir finansal planlama stratejisinin parçasıdır. Çünkü hayat sigortası gelirleri, önemsediğiniz kişilerin borçlarını ödeyebilir, yaşam masraflarını ödemeye devam edebilir ve yaşamlarını büyük ölçüde değiştirmek zorunda kalmaz - özellikle de onlar için zaten zor olan bir zamanda.
Devamını Oku
Eviniz ile Para Kazanmak için 11 Benzersiz Yolları
Maliye

Eviniz ile Para Kazanmak için 11 Benzersiz Yolları

İnternet sayesinde parayı yan yatırmak ve evde ekstra para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yalnızca on yıl önce uygulama yapma parası bile yoktu. Artık bir dizüstü bilgisayar veya akıllı telefon ile para kazanabilirsiniz. Ama daha fazla para kazanmak için evinizi nasıl kullanabileceğinizi düşündünüz mü?
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Ağustos Gelirinde 1270,60 $, Belarus'dan Geri, & Daha Fazlası!"/>
Maliye

Ağustos Gelirinde 1270,60 $, Belarus'dan Geri, & Daha Fazlası!

Başkalarını fazladan para kazanmaya teşvik etmek amacıyla, aylık çevrimiçi gelir raporlarımı yayınlamaya karar verdim. Bunu 2016 yılının başından beri yapıyorum ve ayda 1000 $ 'ın üzerinde tutarlı bir şekilde fazladan kazanma şansım oldu. Detaylara girmeden önce, şu ana kadar neler yaptığımın bir güncellemesi.
Devamını Oku