Maliye

Neden MPG bir araba satın alırken önemlidir

En altta yatan en zarar verici ancak sessiz harcamalardan biri, arabanız için benzin bedeli olabilir. Gaz fiyatları ortalamada 3.818 $ 'lık bir fiyatla, paradan tasarruf etmek istiyorsanız, iyi bir MPG (Miles Per Gallon)' a sahip bir otomobil satın almanın yolunun gittiği açıktır.

4 Silindir
2002 Toyota Echo'yu alıyoruz. 32 MPG FuelEconomy.gov adresine göre. Mevcut ulusal gaz ortalaması ile yılda 15.000 mil sürersek, bize kabaca mal olur. Yıllık 1.790 dolar yakıt için. Bu ayda 149 dolardan biraz fazla.

V-8
Adil olmak gerekirse, bu analizde başka bir Toyota kullanacağım. 2002 yılına göre Fuel Economy.gov'a göre Toyota Sequoia 14 MPG ortalamada. Aynı sürüş milini kullanarak kabaca mal olacak Yıllık 4,090 dolar. Daha da aşağı kırmak, ayda 340 dolardan biraz daha pahalıya mal olur.

Alt çizgi
Bir V-8'e sahip olmak, size 4 silindirli bir araç satın aldıysanız yılda binlerce dolara mal olabilir. Bu özel çalışmaya göre, sahip olmak Bir V-8, yılda 2.300 dolar veya ayda 191 dolar!

Daha fazla alarak
Bir V-8'in gücüne sahip olmak ve sahip olmak için yılda fazladan bir çift büyük ödemeye hazır olduğunuzu düşünebilirsiniz. Peki, yılda 2.300 dolar tasarruf edelim ve önümüzdeki 30 yıl için yatırım yapalım. Yıllık% 7'lik bir getiri elde edebildiysen, ne kadar olacağını düşünüyorsun?$217,259.81!

Sizin için önemli olan bir V-8 sahibi olmak mı?

Videoyu izle: Kazalı araba biraz gözle nasıl anlaşılır?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Finansal Planlama Karnavalı
Maliye

Finansal Planlama Karnavalı

Bu haftanın Karnaval Planlamalarına hoş geldiniz. Bu, tüm web üzerinden kişisel finans yazarları tarafından yayınlanan son gönderiler topluluğudur. Keyfini çıkarın! BÜTÇELEME VE EKONOMİ Jules Wilson @ Şişman Guy, Skinny Cüzdan “Para Kodu” nu gözden geçiriyor - Kısa bir süre önce CFA'dan John John Duran'ın “PARA KODU: Tüm Finansal Hayatınızı Şimdi İyileştirin” okuma fırsatını buldum.
Devamını Oku
100 $ / Hafta Geri Dönüşüm Alüminyum Kutular Nasıl Yapılır
Maliye

100 $ / Hafta Geri Dönüşüm Alüminyum Kutular Nasıl Yapılır

Yan tarafta iyi para kazanabilme yollarından biri de alüminyum kutuların toplanması ve geri dönüştürülmesidir. Bu para kazanmak için geçerli bir yol olabilir, ancak bunu en çok kâr sağlayacak şekilde nasıl yapacağınızı bilmelisiniz. Geri dönüşüm kutuları ile yapacağınız para bir dizi faktöre bağlıdır, ancak iyi haber, başlangıç ​​maliyetlerinin düşük olmasıdır.
Devamını Oku
Lincoln Finansal Grup Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Lincoln Finansal Grup Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Lincoln Financial Group büyük bir sigorta ve finansal kuruluştur. İş ve tüketici müşterilerine çok çeşitli finansal hizmetler ve çözümler sunan bir Fortune 500 şirketidir. Şirketin 9,000'den fazla çalışanı var ve merkezi Philadelphia, PA'da. Lincoln Financial Group adı aslında Lincoln National Corporation'ın ve bağlı kuruluşlarının pazarlama adıdır.
Devamını Oku