Maliye

Neden MPG bir araba satın alırken önemlidir

En altta yatan en zarar verici ancak sessiz harcamalardan biri, arabanız için benzin bedeli olabilir. Gaz fiyatları ortalamada 3.818 $ 'lık bir fiyatla, paradan tasarruf etmek istiyorsanız, iyi bir MPG (Miles Per Gallon)' a sahip bir otomobil satın almanın yolunun gittiği açıktır.

4 Silindir
2002 Toyota Echo'yu alıyoruz. 32 MPG FuelEconomy.gov adresine göre. Mevcut ulusal gaz ortalaması ile yılda 15.000 mil sürersek, bize kabaca mal olur. Yıllık 1.790 dolar yakıt için. Bu ayda 149 dolardan biraz fazla.

V-8
Adil olmak gerekirse, bu analizde başka bir Toyota kullanacağım. 2002 yılına göre Fuel Economy.gov'a göre Toyota Sequoia 14 MPG ortalamada. Aynı sürüş milini kullanarak kabaca mal olacak Yıllık 4,090 dolar. Daha da aşağı kırmak, ayda 340 dolardan biraz daha pahalıya mal olur.

Alt çizgi
Bir V-8'e sahip olmak, size 4 silindirli bir araç satın aldıysanız yılda binlerce dolara mal olabilir. Bu özel çalışmaya göre, sahip olmak Bir V-8, yılda 2.300 dolar veya ayda 191 dolar!

Daha fazla alarak
Bir V-8'in gücüne sahip olmak ve sahip olmak için yılda fazladan bir çift büyük ödemeye hazır olduğunuzu düşünebilirsiniz. Peki, yılda 2.300 dolar tasarruf edelim ve önümüzdeki 30 yıl için yatırım yapalım. Yıllık% 7'lik bir getiri elde edebildiysen, ne kadar olacağını düşünüyorsun?$217,259.81!

Sizin için önemli olan bir V-8 sahibi olmak mı?

Videoyu izle: Kazalı araba biraz gözle nasıl anlaşılır?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

401 (a) Planları ve Rollover Kuralları (bilmeniz gerekenler)
Maliye

401 (a) Planları ve Rollover Kuralları (bilmeniz gerekenler)

“401 ailesi” içinde az ilgi gören bir tür emeklilik planı var. Belki de bu, plana katılan çalışanların sayısı muhtemelen milyonlarca olsa bile, yalnızca nispeten az sayıda işveren teklif ettiği içindir. Buna 401 (a) planı denir ve çoğu açıdan 401 (k) planına benzese de, çoğunlukla hükümet işçilerini ve okul ve kolej çalışanlarını kapsar.
Devamını Oku
İnanılmaz Fırsatlar ile 17 Çevrimiçi Dolar Mağazaları
Maliye

İnanılmaz Fırsatlar ile 17 Çevrimiçi Dolar Mağazaları

Çoğumuz büyük bilet alımlarında para biriktirmek için internette dolaşıyoruz, ancak sadece bir dolara veya daha azına satılan eşyalara ne dersiniz? Bu küçük alımlarda da para tasarrufu yapmanıza yardımcı olacak online dolar mağazaları var. Yerel alışveriş merkezinize gitmek ve aradığınız şeyi elde etmeyi umuyor olmak yerine, bu sitelere önce bir deneme yapmalısınız.
Devamını Oku
Hulu vs Hulu Plus: Sizin için en iyisi hangisi?
Maliye

Hulu vs Hulu Plus: Sizin için en iyisi hangisi?

Kablo paketleri almanın aksine, akış, bugünlerde birçok TV ve film izleyici için popüler bir seçim. Kablo TV ve uydu paketi maliyetlerinin kontrolü kontrolden çıkarken, insanlar TV izleme alışkanlıkları için para tasarrufu alternatifleri arıyorlar. Akış programına kaydolmanın kolaylığından bahsetmeyin.
Devamını Oku