Maliye

Bu kadının yaşına göre ücretsiz Mortgage Nasıl Oldu?

Robin, 30 yaşına kadar ipoteksiz olma hikayesini paylaşıyor!

Bize biraz kendinden bahset

Benim adım Robin, ve 6 yıldır kocam ve 4 yaşındaki kızımızla Gürcistan'da nezih bir hayat yaşıyorum. İşimi bir buçuk yıl önce evde kalması için bıraktım ve boş zamanlarımda fazladan para kazanmak için blog yazımı ve serbest yazı yazmaya başladım. Keşke daha erken yapardım!

Ne kadar ipotek borcuyla başladın?

Araba kredilerinden kanepe kredilerine ve en kötü noktasında bir tekne kredisine sahip olduğumuzdan beri borcumuzun adil payını aldık. Arabalar ve mobilyalardan para kazandık, tam olarak borçlu olduğumuz için tekneyi sattık ve daha küçük bir ipoteğe sahip olabilmek için evimizi küçültdük. Küçük bir ev için kapattığımız ipotek 93.000 dolardı ve hayat kalitemizden ve emeklilik birikimlerimizden ödün vermeden mümkün olduğunca çabuk ödemeye karar verdik. İpotek dahil, tamamen borçsuz olmak istedik ve küçülme yaptığımız en önemli şeydi.

Kafanın üstündeyken fark ettiğinizde dönüm noktası ne zaman oldu?

Kızımızı aldıktan sonra işler değişti. Çocuklarınızdan sonra HER ZAMAN değişiyor! İçinde bulunduğumuz evin ana yoldan ve kötü bir okul bölgesinde olmasını istemedik. Kızımızın oynaması için iyi bir yerimiz bile yoktu, ipoteğimiz çok fazlaydı ve ev bizim için çok büyüktü. Üst kattakileri bile kullanmadık. Bazı değişiklikler yapma zamanı gelmişti.

İpoteğinizi erken ödemek için hangi planı planladınız?

Küçültmeden sonra, her ay bizim ipoteğimizde alabileceğimiz fazladan para atmaya karar verdik. Kocamın geliri komisyona dayanır, bu yüzden aydan aya ne yapacağını asla bilemeyiz, bu zor olabilir. Sadece küçük bir miktar bile olsa ipoteğe her zaman fazladan para ödedik ve kızımız anaokuluna başladık, bir sene kadar yendiğimiz bir hedefe kadar bunu ödemek için bir hedefimiz vardı.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Bize gerçekten yardım eden iki ayrı hesap tutuyordu. Biri tasarruf / yatırım ve tüm masraflar için ayrı bir kontrol hesabı. Ödememizin yarısı her hesaba gider, bu yüzden her zaman% 50 tasarruf edip diğer% 50 oranını da kaybederiz. Eğer yarısında yaşayabiliyorsan, birikimleriniz çok daha hızlı büyüyor.

Hepsini ödemek için karşılaştığınız en büyük barikatlar / kesintiler hangileriydi?

İşimi bıraktığımı ve oldukça iyi bir maaşın bizi geri getireceğini düşündüm, ama bıraktıktan sonra faturalarımız azaldığı için (daha fazla günlük fatura, pek çok restoran faturası, daha küçük market faturaları ve arabalarımız için çok daha küçük bir gaz faturası yoktu) ), aslında maaş kaybımı fark etmedik. Kulağa çılgınca geldiğini biliyorum ama doğru. Bazen farkettiğinden çok daha fazla para harcıyorsun, böylece işe gidebiliyorsun, özellikle eğer günlük bakım için para ödediysen, gaz parası, öğle yemeği yiyorsan, lokantada yemek yediğin için çok yorgunsun, vb. Bütçemizi aşağıya çekerken, gerçekten evde kalmak istedim.

Harcamalarınızı ve bütçenizi ele geçirmenin kolay bir yolu, Kişisel Sermaye gibi bir çevrimiçi araçla. Kişisel Sermaye ücretsiz ve kullanımı kolaydır, böylece harcamalarınızı bugün izlemeye başlayabilirsiniz.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

İşimi bırakmadan önce, ipotek bankacılığı sektöründe çalıştım ve işten ayrıldıktan sonra, ek para kazanmak için blog yazmaya ve serbest yazı yazmaya başladım. Her zaman yaşamak için yazmak istedim ve sonunda şansımı buldum.

Bunu ne kadar sürede ödeyeceksin?

3 buçuk yıl! Dengeli düşüşü izlemeyi çok seviyorduk ve her zaman konuştuk (muhtemelen çok fazla). Ama biz bunun için heyecanlandık ve daha da önemlisi ortak bir amaç paylaştık.

İpoteksiz olduğunuzda hayatınız nasıl değişti?

Sadece yaklaşık 2 ay boyunca paramızı ödedik, bu yüzden henüz batmadı. Sadece 30 yaşımdan beri bunu düşünmek neredeyse garip geliyor ve zaten kendi evime sahibim. Bu delilik!

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Borcunu ödemek için sihirli cevaplar yoktur. Eğer finanse edilen bir şey varsa (çok pahalı bir araba gibi) ne yapabileceğinizi satın alın ve tüm ekstra paranızı borçlanana kadar borçlarınıza uygulayın. Sadece emeklilik birikimlerinizi feda etmeyin. Sonra yapabileceğiniz masrafları azaltın.

Şahsen, saçlarımı kesmek ve vurgulamak, makyaj yapmak, restoranlarda her zaman yemek yemek, sinemaya gitmek ve (büyük kutu deposu) koşmak için salon ziyaretleri bıraktım. Zayıf yönlerimi para harcayarak (kesinlikle büyük kutu mağazaları) tanımlamak ve onlardan kaçınmak zorundaydım. Ayrıca, makyaj / saç / kıyafet alımlarından vazgeçerek, kendi cildimde daha rahatım. Anneler / Babalar Günü, Sevgililer Günü, yıldönümümüz ve hatta doğum günlerimiz için birbirimize hediyeler almayı da bıraktık. Bunun hakkında düşünürseniz, her köşede hediye satın almak zorunda olduğunuz bir tatil var, ve ekliyor! Bunun yerine bir aile olarak eğlenceli şeyler yapmaya odaklanıyoruz ve “mükemmel” hediye satın alma baskısının gittiğini seviyorum.

Değer bazlı harcamalar da önemlidir. Hangi satın alımların aslında hayatınıza değer kattığını ve hangilerinin bulunmadığını belirlemek önemlidir. Benim için geceyi kocamla tuttum (önemli) ve saçlarımı vurgulamadan vazgeçtim (çok pahalı ve kimse farketmez veya umurunda değil).

Ayrıca, fantezi arabalarını bırak! Bence insanlar en güzel arabalara sahip olmaya çalışsalar, tonlarca para biriktireceklerdi. Kimse ne yaptığınızı umursamıyor ve birçok hane garajlarında tutmak için iki yeni araç finanse ediyor. Bence bu delilik! Uygun fiyatlı, güvenilir bir araba için para ödeyin ve tekerlekler düşene kadar sürün.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: En Son Babalar Duyar - Burs

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Seyahat Eden İnsanlar İçin En İyi 23 İş
Maliye

Seyahat Eden İnsanlar İçin En İyi 23 İş

Birçoğu için, bir tuhaflık olmak susuzluk gerçek. Güneşli bir Karayip sahiline gitmek, Avrupa'daki tarihi kasabaları gezmek ya da Amerika'nın her yerinde dolaşmak, pek çok insan evden çok “orada” olmayı tercih ediyor. Bu kederli gezginler için iyi haberler var! Aynı zamanda çalışabilir ve seyahat edebilirsiniz.
Devamını Oku
Noter Olarak Para Kazanmak
Maliye

Noter Olarak Para Kazanmak

Belki de banka çalışanlarının ve seçkin işletmelerin çalışanlarının noter olabilecek tek kişiler olduğunu düşünebilirsiniz. Gerçek şu ki, neredeyse herkes yan not olarak ya da ek bir iş servisi olarak noter olarak para kazanabilir. Bu daha önce izlediğiniz bir gelir akışı olmamışsa, kendi noter damgasını almak için ne yapmanız gerektiğini gösteren bu adım adım kılavuz.
Devamını Oku
7 Bugünün Finansmanını İyileştirmek için Son Derece Kolay Yollar
Maliye

7 Bugünün Finansmanını İyileştirmek için Son Derece Kolay Yollar

Mevcut finansal durumunuz ne olursa olsun, her zaman geliştirebilirsiniz. Daha az para harcayarak, daha az para harcayarak veya alışveriş yaparak olsun, her zaman iyi ayarlanmış bir alan vardır, böylece finansal hedeflerinize ulaşmak için daha yakın olabilirsiniz. Size yardımcı olmak için, mali refahınızı iyileştirmek için yedi fikir aşağıda verilmiştir.
Devamını Oku
Ortalama 401k İade: Nasıl Karşılaştırılır?
Maliye

Ortalama 401k İade: Nasıl Karşılaştırılır?

401 (K) planları, birçok Amerikalının emeklilik yuva yumurtalarını planlamak için kullandıkları ortak bir yoldur. Muhtemelen emeklilik planınızın bir parçası olarak 401 (k) kullanan milyonlarca kişiden birisiniz. Aslında, emeklilik fonunuzun çoğunun bir 401 (k) planında sindirilmiş olabilirsiniz. Yatırım Şirketi Enstitüsüne göre, 2015 yılında 401 (k) plana aktif olarak 54 milyon Amerikalı katıldı.
Devamını Oku