Maliye

Çocuklarınıza Paranın Sağlıklı Bir Görünümü Nasıl Verilir?

Çocuklarımızın iyi para alışkanlıklarını mezun olmadan önce öğretmekle birlikte, çocuklarımızın zihninde sağlıklı bir para görünümü elde etmeleri önemlidir. Para, izin verilirse, çok duygusal bir konu olabilir. İnsanlar parayı, mutluluk, kabul veya aşk satın almak için bir araç olarak kullanırlar; bu da borç biriktirme yaşam tarzına yol açabilir. Çocuklarınızı, borçlarını önlemek ve paralarının söz konusu olduğu iyi bir yönetim yaşam tarzı yaşamak için cesaretlendirecek sağlıklı bir para görünümü ile çocuklarınızı yetiştirmek için bazı ipuçları.

Çocuklara Paranın Amoral olduğunu öğretin

Çocuklara paranın iyi ya da kötü olmadığını öğretmek önemlidir. Maddi hayatın istikrarsız olması ve paranın maddi yaşamı müreffeh olduğunda paranın iyi olması halinde insanların paranın kötü olduğuna inanmanın tuzağına düşmesi kolaydır. Çocukların paranın ahlaki olmadığını ve bu parayla yaptığımız şeyin iyi ya da kötü sonuçlar yaratabileceğini erken öğrenmeleri önemlidir. Çocukların paramızla ne yaptığımızın (ve gerçek paranın kendisi değil) paranın hayatımızdaki iyi ya da kötü etkilerini belirleyebileceğini anlayarak, onları kazanmaya başladıklarında yaptıkları seçimleri düşünmeye teşvik ediyoruz. para.

Çocuklara Paranın Mutluluk veya Kabul Edemediğini Öğretin

Çocuklara para (ya da para satın aldıkları şeylerin) mutluluk ya da kabul almadığı öğretmek önemlidir. Elbette, dünyada para durumlarına göre bir insanı kabul edecek veya reddeden bazı insanlar var; Ancak, gerçek mutluluk ve kabul, dış kaynaklardan değil, içten gelir. Materyal öğeleri, kısa vadeli “neşe” getirebilecek olsalar da, uzun vadede mutluluk üretmezler. Çocuklarımıza bu gerçeği anlamaları için yardım edebilirsek, mutluluk veya kabul elde etmek ve gerçek öz değerlere odaklanmak için bir şeyler satın almanın tuzağına düşmelerine yardım edebiliriz.

Çocuklara Para Kazanma Özgürlüğü, Güvenliği ve Seçenekleri İyileştirebilir

Para mutluluk almıyor olsa da, özgürlüğümüzü, güvenliğimizi ve seçimlerimizi artırabilir. Borç yükümlülükleri tarafından belirli bir işe, eve, yere ya da yaşam tarzına tutulduğumuzda ve bir peluş tasarruf hesabımız olduğunda, nerede çalışacağımızı, yaşayacağımızı ve oynayacağımızı seçme konusunda daha fazla özgürlüğe sahibiz. Çocuklarımıza, paralarını sorumlu bir şekilde ele almanın başlıca nedenlerinden birinin, yeterli paraya sahip olup olmadıklarından başka nedenlere dayalı seçimler yapmak istedikleri özgürlüğe sahip olmaları gerektiğini öğretmek önemlidir.

Ailenin Maliyeti Hakkında Açık Olun

Ailenin maliyesi ile ilgili her şeyi çocuklarınızla paylaşmak zorunda değilsiniz; Ancak, ailenizdeki para durumuyla ilgili ne kadar açık olursanız olun (mantık içinde), çocuklarınız için konu paranın daha az tabu haline gelecektir ve bu, onlara para kazanmaya başladığında kendi paralarını nasıl kullanacaklarına daha güven verecektir. . Çocuklarınızı, paranın gizli bir konu haline gelmemesi için en azından ailenin mali durumunun bazı yönlerine dahil ettiğinden emin olun. Başlamanın bir yolu, harcamalarınızı Kişisel Sermaye ile izlemenize yardımcı olmalarını sağlamaktır.

Çocuklara paranın teknik ve duygusal yönleri hakkında bilmeleri gereken her şeyi öğretmek, onlara sağlıklı bir para görünümü kazandırmaya yardımcı olacak ve çocuklara iyi para yönetimi alışkanlıklarını öğretmeye yardımcı olacaktır.

Büyürken ebeveynlerin para için açık mıydı? Çocukken sağlıklı bir paranız var mıydı?

Videoyu izle: Çocuklara Verilen En Kötü Yılbaşı Hediyeleri ve Çocukların Tepkileri

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Koruyucu Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Koruyucu Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Koruyucu hayat sigortası şirketi müthiş bir rekor ya da müşterileri ile birlikte çalışıyor ve mevcut en iyi hayat sigortası oranlarını sunabiliyor. Hayat sigortası için alışveriş yaptıysanız, kapsama alanınızı nasıl ve nereden alacağınızı belirlerken aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli değişkenlerin olduğunun farkındasınızdır.
Devamını Oku
GFC 016'ya Sor - Emeklilik için Kaydettik - Şimdi Ne?
Maliye

GFC 016'ya Sor - Emeklilik için Kaydettik - Şimdi Ne?

Bir başka hoşgeldin GFC'ye hoş geldiniz! Cevaplamak istediğiniz bir sorunuz varsa, buradan isteyebilirsiniz. Sorularınız GFC TV'de veya GFC Podcast'da yayınlanıyorsa, en çok satan kitabımın bir kopyası, Maliye Askerliği ve 50 $ Amazon hediye kartı olan bir kopyanın şanslı alıcısısınız. Ne bekliyorsunuz? Sorunuzu şimdi sorun!
Devamını Oku
Numaran kaç?
Maliye

Numaran kaç?

Hey. Bu Jeff Rose, GoodFinancialCents.com. Bugün, “Numaran nedir?” Sorusunu soruyorum. Bu soruyu sormamın sebebi, ilk defa bir müşteriyle buluştuğumda karşılaştığım en yaygın şeylerden biri olması. Tünel vizyonuna kesinlikle takılıyorlar, odaklanabilecekleri tek şey, ne kadar yapacakları.
Devamını Oku
Bir Ev için Peşinat Ödeneği Kaydetmenin 8 Yolu
Maliye

Bir Ev için Peşinat Ödeneği Kaydetmenin 8 Yolu

Eşim ve ben ilk evimizi satın aldığımda, Irak'ta askeri bir devreye girmeye 5 ay kalmıştım. Birçok açıdan, bu süreç boyunca görmeye yardımcı olmak için fiziksel olarak mevcut olmadığım için bir sıkıntı ortaya koydu. Sonra tekrar karımın yargısına çok güvenmiştim, ilk kez ev sahibi olmaya istekliydim - dünyanın öbür ucundan bile.
Devamını Oku