Maliye

Çocuklarınıza Paranın Sağlıklı Bir Görünümü Nasıl Verilir?

Çocuklarımızın iyi para alışkanlıklarını mezun olmadan önce öğretmekle birlikte, çocuklarımızın zihninde sağlıklı bir para görünümü elde etmeleri önemlidir. Para, izin verilirse, çok duygusal bir konu olabilir. İnsanlar parayı, mutluluk, kabul veya aşk satın almak için bir araç olarak kullanırlar; bu da borç biriktirme yaşam tarzına yol açabilir. Çocuklarınızı, borçlarını önlemek ve paralarının söz konusu olduğu iyi bir yönetim yaşam tarzı yaşamak için cesaretlendirecek sağlıklı bir para görünümü ile çocuklarınızı yetiştirmek için bazı ipuçları.

Çocuklara Paranın Amoral olduğunu öğretin

Çocuklara paranın iyi ya da kötü olmadığını öğretmek önemlidir. Maddi hayatın istikrarsız olması ve paranın maddi yaşamı müreffeh olduğunda paranın iyi olması halinde insanların paranın kötü olduğuna inanmanın tuzağına düşmesi kolaydır. Çocukların paranın ahlaki olmadığını ve bu parayla yaptığımız şeyin iyi ya da kötü sonuçlar yaratabileceğini erken öğrenmeleri önemlidir. Çocukların paramızla ne yaptığımızın (ve gerçek paranın kendisi değil) paranın hayatımızdaki iyi ya da kötü etkilerini belirleyebileceğini anlayarak, onları kazanmaya başladıklarında yaptıkları seçimleri düşünmeye teşvik ediyoruz. para.

Çocuklara Paranın Mutluluk veya Kabul Edemediğini Öğretin

Çocuklara para (ya da para satın aldıkları şeylerin) mutluluk ya da kabul almadığı öğretmek önemlidir. Elbette, dünyada para durumlarına göre bir insanı kabul edecek veya reddeden bazı insanlar var; Ancak, gerçek mutluluk ve kabul, dış kaynaklardan değil, içten gelir. Materyal öğeleri, kısa vadeli “neşe” getirebilecek olsalar da, uzun vadede mutluluk üretmezler. Çocuklarımıza bu gerçeği anlamaları için yardım edebilirsek, mutluluk veya kabul elde etmek ve gerçek öz değerlere odaklanmak için bir şeyler satın almanın tuzağına düşmelerine yardım edebiliriz.

Çocuklara Para Kazanma Özgürlüğü, Güvenliği ve Seçenekleri İyileştirebilir

Para mutluluk almıyor olsa da, özgürlüğümüzü, güvenliğimizi ve seçimlerimizi artırabilir. Borç yükümlülükleri tarafından belirli bir işe, eve, yere ya da yaşam tarzına tutulduğumuzda ve bir peluş tasarruf hesabımız olduğunda, nerede çalışacağımızı, yaşayacağımızı ve oynayacağımızı seçme konusunda daha fazla özgürlüğe sahibiz. Çocuklarımıza, paralarını sorumlu bir şekilde ele almanın başlıca nedenlerinden birinin, yeterli paraya sahip olup olmadıklarından başka nedenlere dayalı seçimler yapmak istedikleri özgürlüğe sahip olmaları gerektiğini öğretmek önemlidir.

Ailenin Maliyeti Hakkında Açık Olun

Ailenin maliyesi ile ilgili her şeyi çocuklarınızla paylaşmak zorunda değilsiniz; Ancak, ailenizdeki para durumuyla ilgili ne kadar açık olursanız olun (mantık içinde), çocuklarınız için konu paranın daha az tabu haline gelecektir ve bu, onlara para kazanmaya başladığında kendi paralarını nasıl kullanacaklarına daha güven verecektir. . Çocuklarınızı, paranın gizli bir konu haline gelmemesi için en azından ailenin mali durumunun bazı yönlerine dahil ettiğinden emin olun. Başlamanın bir yolu, harcamalarınızı Kişisel Sermaye ile izlemenize yardımcı olmalarını sağlamaktır.

Çocuklara paranın teknik ve duygusal yönleri hakkında bilmeleri gereken her şeyi öğretmek, onlara sağlıklı bir para görünümü kazandırmaya yardımcı olacak ve çocuklara iyi para yönetimi alışkanlıklarını öğretmeye yardımcı olacaktır.

Büyürken ebeveynlerin para için açık mıydı? Çocukken sağlıklı bir paranız var mıydı?

Videoyu izle: Çocuklara Verilen En Kötü Yılbaşı Hediyeleri ve Çocukların Tepkileri

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Muazzam Mali Olarak Başarılı 7 Kişi Yapmayı Reddetti
Maliye

Muazzam Mali Olarak Başarılı 7 Kişi Yapmayı Reddetti

Ulaşmak istediğiniz birkaç finansal hedef nelerdir? Belki de borçlarını ödemek, emeklilik için 2 milyon dolar tasarruf etmek ya da olabileceğini düşündüğünden fazlasını vermek istersiniz. Hayatta gitmek istediğiniz yere ulaşmanın en iyi yollarından biri, gelmiş olanların hayatlarına bakmaktır. Bu hedefleri nasıl başardılar?
Devamını Oku
Para için hediye kartları satmak için en iyi yerler
Maliye

Para için hediye kartları satmak için en iyi yerler

"Teşekkür ederim! Ben sadece bu dükkana bayılıyorum. ”Bu hediyeleri bir hediye olarak aldıktan sonra, mavi bir ayda sadece bir kez oraya gittiğinizde hiç söz ettiniz mi? Hiç kullanmadığınız hediye çekmeceleriyle dolu bir çekmeceniz varsa, hediye kartlarınızı nakit olarak satabilir ve nihayet ihtiyaç duyduğunuz bir şeyi satın almak için bu parayı kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
Bir şey satın almadan önce kendinize sormanız gereken 5 soru
Maliye

Bir şey satın almadan önce kendinize sormanız gereken 5 soru

Sıklıkla, bir şey alırız, onu “ihtiyacımız” olduğundan emin oluruz, sadece tekrar kullandığımız bir şey olmadığını veya gerçekten ihtiyacımız olduğunu bulmak için. Bir şey satın almadan önce, gerçekten ihtiyacınız olduğunu ve uzun vadeli finansal önceliklerinize uyulduğunu tespit etmek iyi bir fikirdir. “İhtiyacınız olan” bir şey satın almadan önce, bir adım geri atın ve bu ürünü gerçekten satın almanız gerekip gerekmediğini belirleyin.
Devamını Oku