Maliye

Harvard Grad, Paranızdan Endişelenmeyi Durdurması İçin En İyi Tavsiyesini Paylaşıyor

Mali işlerimizi yönetmeye gelince, boş zamanlarını kişisel finans hacklerini okumak için harcayan sert inekler var. O zaman geri kalanımız var. Parayı tamamen düşünmekten kaçınabiliriz. Ya da mümkün olduğu kadar az çaba sarfedin.

Penelope O'Toole bu ikinci kampa düşüyor.

“Parayı özellikle sevmiyorum” diyen O'Toole, 39 yaşında ve yüksek kaliteli ahşap işleme aletleri üreten küçük bir şirketin pazarlama direktörüne gülüyor. “Sadece finansımla başa çıkmanın yollarını bulmak istedim, böylece bu nefretli konu hakkında daha az zaman harcayabilirim.”

Bununla birlikte, kırsalda küçük bir işletme için çalışan, Midcoast Maine bazı tuhaf, eski okul muhasebe süreçleri ile geldi. Buna karşılık, para yönetimini basitleştirmeyi zorlaştırdı.

Örneğin, otomatik bordro işvereni aracılığıyla mevcut değildi. (Evet, bunun 2018 olduğunu biliyoruz, ama oluyor.) O'Toole, kasabayı kontrol etmek için kasabanın bir bankaya gitmesi gerekecekti.

Bundan sekiz yıl sonra bankacılık alternatifleri aramaya başladı, ancak atlamaktan korkuyordu.

Dijital Bankalara Kadar Isınma

“Dijital bankalar korkutucu, bilinmeyen bir şey gibi görünüyordu” diyor kişisel bilgileri gizli dolandırıcılara ve internet korsanlarına maruz bırakabileceğini düşünen O'Toole. Ve finans sitelerinde banka yorumlarının kaçaklarını okumak için çok fazla zaman harcadıktan sonra, özellikle bir çevrimiçi banka, gözlerini yakaladı: Radius Bank.

Radius Hybrid Checking hesabı,% 0.85 Yıllık Yüzde Verim (APY), aylık ücret ve sınırsız ATM ücreti geri ödemesine sahiptir.

Bir tasarruf hesabının ortalama APY'si% 0,06 iken ve çoğu banka sadece% 0,01 iken,% 0,85'i oldukça tatlı görünüyordu. Ve bu faizi kazanmak için en az 2.500 $ 'lık bir bakiyeye ihtiyacınız varsa, Radius Bank'ın gerekli asgari miktarı çoğu bankadan daha düşüktür.

Dalmaya ve kaydolmaya karar vermeden önce, O'Toole, Radius Bank'ın arkasındaki insanlar ve felsefe hakkında bulabileceği her şeyi okudu. Ve biraz daha derine inen O'Toole, 1987'de kurulduğunu ve çoğu çevrimiçi bankadan daha uzun bir süre kaldığını öğrendi.

Ve açılışta, Radius, MIT ve Harvard'da öğrenciyken O'Toole'un eski durma alanları olan Boston'da bulunuyor.

Ödevini yaptıktan sonra, O'Toole bu fikri ısıtmaya başladı. “Kendimi daha fazla güvende hissetmemi sağladı” diyor. “Denemem için aptalca olduğunu anladım. İnternet bankacılığı ile İnternet'te çok fazla veri var. Ama düşündüğün zaman, her şey orada olduğu gibi. ”

Artı, temiz, basit çevrimiçi arayüzünü çok sevdi. Daha fazla tembel ve cutesy reklam yoktu, bu da O'Toole'a daha fazla itiraz etti. Bütün işaretler “evet” e işaret etti.

Onun mali basitleştirilmesi

Geçen Ocak ayında bir hesap açtığından beri, O'Toole'un hiç pişmanlığı yoktu. “Radius söz verdiği şeyi verdi, sonra da bazılarını verdi” diyor. Yeni başlayanlar için, maaş çeklerini yatırmak için şehirdeki bir bankaya haftalık seferleri geçmeyi başardı. Artık maaş çekini fotoğrafını çekebilir ve akıllı telefonunu kullanarak para yatırabilir.

Ayrıca, Radius Bank'ın müşterilerine harcamalarını ve tasarruf alışkanlıklarını anlamalarına yardım etmek için sunduğu bazı araçlardan faydalanabiliyor. Örneğin, PFM ya da kişisel mali yönetim platformu aracılığıyla, O'Toole dış hesaplara tüm borç ve kredi kartlarına, emeklilik ve yatırım hesaplarına ve herhangi bir borca ​​bağlanmıştır.

Harcamalarını izleyebiliyor, net değerini hesaplayabiliyor, borçlarını ödeyebiliyor ve zaman içinde eğilimleri analiz edebiliyor. Radius Bank PFM ayrıca net değerini ve harcama ve kaydetme alışkanlıklarını görselleştirmenin kullanışlı yollarına da sahiptir.

Basit tutmak

Keşfettiği şey göz açıklığıydı. Onun zevkine göre, parasının üçte ikisinin tasarruf hesaplarında olduğunu gördü! Parası farklı yerlerde yayıldığı için, ne kadar biriktirdiğinin farkında değildi.

Dahası, O'Toole kişisel bütçeleme yazılımına bir abonelik satın almıştı. Ve şimdi tüm farklı hesaplarını bir bakışta görebiliyor, artık parasını yönetmek için gereksiz araçlara para harcamak zorunda kalmayacak. O'Toole, “Yarıçapın alışkanlıklarımın analitik görüşlerini sağlamak gibi birçok güçlü özelliğe sahip olduğundan, belki de ihtiyacım olanın farkındayım,” diyor.

O'Toole, para durumunun bütünsel bir görüntüsüne sahip olduğu için, hesaplarını yerel bankasından, çevrimiçi bankadan ve emekliliğinden nereden konsolide edebileceğini görebiliyor. Bu onun parasını yönetmek için harcanan daha az zaman demektir.

Onun Değerleri ile Adımda Harcamalarına Yardımcı Olmak

O'Toole, “Benim temel değerlerimle adım adım ilerleyen bir şekilde yaşamak ve çalışmak benim için önemli” diyor. Örneğin, yerel ekonomi için iş yaratan işvereni ve gurur duyabileceği uzun ömürlü eserler yaratmak için zanaatkârların kaliteli araçlarını üretmeye adamış olduğu, temel değerlerinin bir mikrokozmosudur.

Onun maliyesine geldiğinde, kendisi için önemli olanla daha fazla uyum içinde olmak için kendini daha çok çalışmak istiyordu. “Benim harcamalarım değerlerimi yansıtır mı diye görmek istedim” diyor O'Toole.

O ve kocasının hiçbir çocuğu olmasa ve kendi imkanları içinde yaşarken O'Toole, bakkal ve eğlence için ne kadar harcadıkları konusunda disiplinli olmadıklarını kabul ediyor. “Zorlayıcı alışverişe maruz kalmasak da, buradaki küçük günlük şeyler-burada bir kahve, çok fazla yemek yiyebiliyor,” diye ekliyor.

Radius Bank'ın kişisel finans yönetimi platformunu kullanarak bütçesini daha iyi tahmin edebildi.Ayrıca, harcamalarını ve tasarruf alışkanlıklarını iyileştirmeye yardımcı olacak yararlı ipuçları alır.

Ne Söz Verdiğini ve Sonra Bazı

Maliyesini basitleştirmek ve harcamalarını değerleriyle hizalamak için yolculuğuna yeni başlamış olsa da, Radius Bank'ın bunu başarmak için içgörüler kazanacağını biliyor. “Büyük takip, avantajlar-her şey hoş bir sürpriz oldu” diyor O'Toole.

Çevrimiçi güvenlik korkusunu yatıştırmak için, Radius Bank iki faktörlü kimlik doğrulaması sunuyor. “Yeni bir aktiviteyle ilgili sizi uyarmak için çabuk davranıyorlar” diyor, bilgisayardan veya akıllı telefondan son girişlerin uyarılarını aldıkça. Ayrıca, Radius'un ne de üçüncü parti tekliflerini nasıl attığını çok seviyor.

Dijital bankacılığın dünyasına yeni gelen biri olarak, O'Toole diğer yeni oyunculara bir şans vermesini ve neler olduğunu görmesini teşvik ediyor. “Online bankalara karşı ihtiyatlı olanlar için, bunu deneyebilir ve işlem hakkında hoş bir şekilde şaşırabilirsiniz” diyor O'Toole. ”Hatta bir zevk bile olabilir!”

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Reklam Şirketlerine Ödenecek 3 Yol
Maliye

Reklam Şirketlerine Ödenecek 3 Yol

Daha çok çeşitli taraflardaki hilelerle para kazanmanın yollarını bulmaya çalışıyorum, daha çok yan tarafa koşarak para kazanmanın yollarının neredeyse sonsuz olduğunu görüyorum. Borç ödemek için paraya ihtiyacınız varsa, bir ev satın almak için tasarruf, tatile gitmek ya da erken emekli olmak için tasarruf, orada sizin için bir şey var. Para Kazanma bölümümüze bakarsanız, “gerçek” işinizin üzerinde ve ötesinde ekstra para kazanabileceğiniz yüzlerce yol bulabilirsiniz.
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama

Medicare, yaşlıların sağlık sigortası alabilmelerini, aksi takdirde karşılayamayacakları mükemmel bir programdır. Amerikalıların sigorta kapsamına girmeleri için harika bir yol olsa da, kapsanmaması gereken pek çok masraf var. Bu kapsama boşlukları, büyük bir hastane hesabına ve bir banka hesabına ciddi bir yük getiren tıbbi ücretleri olan kişileri bırakabilir.
Devamını Oku
Yatırım Planınızın Tabutunda 3 Tırnak
Maliye

Yatırım Planınızın Tabutunda 3 Tırnak

Yalnız paranın mutluluğu satın alabileceğine inanmıyorum, ama mutluluğu getiren şeyleri yapmak için zaman harcayabiliyorsunuz. Para seçenekleri ve artan esnekliği sağlar ve aynı zamanda uzun ömür ve yaşam kalitesinin önemli bir göstergesidir. Paranın hayatımızdaki önemli rolü olduğu düşünüldüğünde, bizi kötü bir parasal pozisyona götürecek şeyleri değerlendirmek için zaman harcamak hem gerekli hem de akıllıcadır.
Devamını Oku
Yetişkin Çocukların Desteklenmesi Emekliliğinizi Nasıl Kasıtabilir?
Maliye

Yetişkin Çocukların Desteklenmesi Emekliliğinizi Nasıl Kasıtabilir?

İlk kez emeklilik hakkında konuşmak için Jack ve Peggy ile oturduğumda, hemen bir çaresizlik hissi fark ettim. Umutlu emeklilik tarihinden sadece iki yıl uzakta, Jack sonsuza dek çalışmak zorunda kalabileceğinden endişe ediyordu. Peggy gözlerinde dikkatli bir bakışla koltuğunun etrafında karıştırdı. Sanki konuyu halihazırda değiştireceğimi ümit ediyordu - sanki o kadar çaresizce ihtiyaç duyduğu yardımı istemiyormuş gibi.
Devamını Oku