Maliye

Broke People'ın 5 Alışkanlığı

Websters Dictionary'e göre, “kırdı” kelimesibeş parasız. Talihsizlik nedeniyle parası olmayan insanlar olsa da, alışkanlıkları nedeniyle kırılan birçok insan var. Burada, bir gün zengin olmak istiyorsanız, kaçınmanız gereken beş alışkanlık insanı vardır:

1. Diğer kırılan insanlarla kendilerini çevreliyorlar

Eğer kırılmaktan vazgeçmek istiyorsan, o zaman başarılı olan insanların etrafında takılmaya başlamalısın. Hiç parası olmayan insanlar en iyi tavsiyeyi vermezler. Niye ya? Çünkü yaptıkları seçimler neden kırıldıkları. Aynı şey başarılı insanlar için de geçerlidir. Başarılı olmalarının sebebi, daha az harcama yapmaları, daha fazla tasarruf etmeleri, akıllıca yatırım yapmaları vb.

2. Piyangoyu oynuyorlar

2012'de piyangoyu oynadığımı itiraf eden ilk kişi olacağım. Bir şirket havuzumuz vardı ve herkes bir milyar dolarlık yarının yarısını kazanma şansı için para atıyordu. Ofiste, kazanamayacağımız şanssızlıktan kaçmayan tek adam olmak istemedim. Ancak, haftalık bazda piyangoyu oynayan insanlar var. Aslında, 13.000 $ veya daha az para kazanan kişilerin gelirlerinin% 9'unu piyango bileti için harcadıkları belirtildi. Bu, yılda yaklaşık 1.170 dolar geliyor. Piyango bileti almak yerine bu paraya yatırım yapmaya karar verdiyseler ve 50 yıl boyunca yıllık% 9 getiri elde edebileceklerse ne olur? Onlar olurdu $1,146,271.65! Bence çoğu insan emekliliğin dışında yaşayabilir ve piyangoyu kazanmaktan çok daha muhtemeldir.

3. Yaşam tarzı olarak kiralarlar.

Sadece açık olmak gerekirse, kiralama yapmak kötü değil… bir sezon için. Bir yaşam biçimi olarak, varlıklı olma yeteneğinizi kesinlikle destekleyecektir. Hayatınızın geri kalanı boyunca 20 dolardan başlayarak ayda 1000 dolarlık bir yer kiraladığınızı varsayalım. Ortalama yaşam beklentisi 78, bu 58 yıl olacaktır. Bir yere kiralamak için 696 bin dolar ödemek zorunda kalacaksınız ve bu da enflasyonu hesaba katmıyor. Diyelim ki kiralamak yerine, 15 yıllık bir ipotekle% 3,5'lik bir konut satın aldığınızı ve% 10'luk bir düşüş yaptığınızı söyleyelim; Ödemeniz aylık 965 $ olacaktır. Yeri 15 yıl içinde ödüyorsunuz ve bu noktada istediğiniz her şeyi yapmak için ayda fazladan bir tane var. Bunun üzerine, toplamda 188.716 $ 'lık harcama ile 38.716 $ ödeme yaptınız. Bu 507.000 $ üzerinde bir fark! Kiralamak için kiraladığınız yeri çok daha çok seviyorsun.

4. Parası olmayan şeylere para harcıyorlar

Karım, bir devlet okulunun bir unvanıyla çalışıyor, bu da düşük gelirli hanelerden gelen öğrencilerin büyük bir kısmının var olduğu anlamına geliyor. Birçok kez, yoksul arka planlardan gelen çocukların bile pahalı akıllı telefonlara sahip olduklarını veya 100 doların üzerinde bir fiyata sahip olan spor ayakkabılarını giydiklerini söyledi. Eğer kırılmaktan kaçınmak istiyorsanız, o zaman araçlarınızın altında yaşamak zorundasınız (Bütçenizi Kesmek için 10 Yolculuğa bakın).

5. Payday kredileri alırlar

Bu fakirlerin en büyük zararlarından biridir. Her yıl verilen 22.000'den fazla maaş ödünç veren mağaza ve 40 milyar dolarlık krediyle, insanların öne geçememesi şaşırtıcı değil. 2012 yılında Pew Charitable Trusts'ın Güvenli Küçük Dolar Kredisi Araştırma Projesi tarafından yapılan bir araştırmada, 12 milyondan fazla Amerikalı'nın maaş kredileri aldığını ve yıllık ortalama faiz oranını% 391 oranında ödediğini ortaya koydu. Eğer kırılmaktan vazgeçmek istiyorsanız, bu şirketlerden borç para almayı bırakın.

Zengin olmak için nasıl daha fazla ipucu ile ilgileniyorsunuz? Zengin İnsanların 7 Alışkanlığına göz atın.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Focus T25 Workout: Şekilde Geri Dönme Zamanı
Maliye

Focus T25 Workout: Şekilde Geri Dönme Zamanı

Neredeyse iki yıl önce ofiste kilo verme yarışmasında birincilik aldım ve 150 dolar civarında bir yer kazandım. Neredeyse 20 kilo verdim ve yaklaşık 180 liraya inmiştim. İyi hissettirdi, ancak yarışma bittikten sonra momentum da sona erdi. Dün eşim Focus T25 Workout adlı yeni bir antrenmandan ve günde sadece 25 dakika nasıl çalıştığını anlattı.
Devamını Oku
Boş Zamanlarında Para Kazanmak İçin 10+ Legit Mobile Apps
Maliye

Boş Zamanlarında Para Kazanmak İçin 10+ Legit Mobile Apps

Yan hustling, geleceğin dalgasıdır. Terimleriniz üzerinde çalışmak için pek çok seçeneğiyle, bir yan koşmaya (veya ikiye) başlamak için bir neden yoktur. Burada listelenen mobil uygulamalar, istediğiniz zaman para kazanmanın on yolunu sunar. Bu listeyle ilgili en önemli şey, her uygulamanın farklı şekilde çalışması ve her birinin zamanınızın farklı miktarlarda olması.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Küçük İşletmeler İçin En İyi 800 Numaralı Hizmet"/>
Maliye

Küçük İşletmeler İçin En İyi 800 Numaralı Hizmet

İşletmeniz için 800 numara almayı düşündünüz mü? Belki de yeni bir iş kurdunuz ve daha geniş bir müşteri kitlesine hitap etmek istiyorsunuz. Ya da belki kurulu bir işsiniz ve sizi coğrafi alanınıza sınırlamayan 800'lük bir numaraya sahip olmanın güvenilirlik ve güven faktörü olmasını istiyorsunuz.
Devamını Oku
Emekliliğiniz için yeterli tasarruf sağladığınızdan emin olun.
Maliye

Emekliliğiniz için yeterli tasarruf sağladığınızdan emin olun.

Bu yakın tarihli hükümet araştırması bize 55 yaş ve üstü Amerikalıların neredeyse üçte birinin (tam olarak yüzde yirmi dokuzu), emeklilik için kesinlikle hiçbir şeyden tasarruf etmediklerini ve bir işverenden tanımlanmış bir emeklilik planı aldıklarını anlatıyor. Ve emeklilik için tasarruf eden 55 ila 64 yaş arasındakiler için medyan emeklilik tasarruf miktarı?
Devamını Oku