Maliye

Broke People'ın 5 Alışkanlığı

Websters Dictionary'e göre, “kırdı” kelimesibeş parasız. Talihsizlik nedeniyle parası olmayan insanlar olsa da, alışkanlıkları nedeniyle kırılan birçok insan var. Burada, bir gün zengin olmak istiyorsanız, kaçınmanız gereken beş alışkanlık insanı vardır:

1. Diğer kırılan insanlarla kendilerini çevreliyorlar

Eğer kırılmaktan vazgeçmek istiyorsan, o zaman başarılı olan insanların etrafında takılmaya başlamalısın. Hiç parası olmayan insanlar en iyi tavsiyeyi vermezler. Niye ya? Çünkü yaptıkları seçimler neden kırıldıkları. Aynı şey başarılı insanlar için de geçerlidir. Başarılı olmalarının sebebi, daha az harcama yapmaları, daha fazla tasarruf etmeleri, akıllıca yatırım yapmaları vb.

2. Piyangoyu oynuyorlar

2012'de piyangoyu oynadığımı itiraf eden ilk kişi olacağım. Bir şirket havuzumuz vardı ve herkes bir milyar dolarlık yarının yarısını kazanma şansı için para atıyordu. Ofiste, kazanamayacağımız şanssızlıktan kaçmayan tek adam olmak istemedim. Ancak, haftalık bazda piyangoyu oynayan insanlar var. Aslında, 13.000 $ veya daha az para kazanan kişilerin gelirlerinin% 9'unu piyango bileti için harcadıkları belirtildi. Bu, yılda yaklaşık 1.170 dolar geliyor. Piyango bileti almak yerine bu paraya yatırım yapmaya karar verdiyseler ve 50 yıl boyunca yıllık% 9 getiri elde edebileceklerse ne olur? Onlar olurdu $1,146,271.65! Bence çoğu insan emekliliğin dışında yaşayabilir ve piyangoyu kazanmaktan çok daha muhtemeldir.

3. Yaşam tarzı olarak kiralarlar.

Sadece açık olmak gerekirse, kiralama yapmak kötü değil… bir sezon için. Bir yaşam biçimi olarak, varlıklı olma yeteneğinizi kesinlikle destekleyecektir. Hayatınızın geri kalanı boyunca 20 dolardan başlayarak ayda 1000 dolarlık bir yer kiraladığınızı varsayalım. Ortalama yaşam beklentisi 78, bu 58 yıl olacaktır. Bir yere kiralamak için 696 bin dolar ödemek zorunda kalacaksınız ve bu da enflasyonu hesaba katmıyor. Diyelim ki kiralamak yerine, 15 yıllık bir ipotekle% 3,5'lik bir konut satın aldığınızı ve% 10'luk bir düşüş yaptığınızı söyleyelim; Ödemeniz aylık 965 $ olacaktır. Yeri 15 yıl içinde ödüyorsunuz ve bu noktada istediğiniz her şeyi yapmak için ayda fazladan bir tane var. Bunun üzerine, toplamda 188.716 $ 'lık harcama ile 38.716 $ ödeme yaptınız. Bu 507.000 $ üzerinde bir fark! Kiralamak için kiraladığınız yeri çok daha çok seviyorsun.

4. Parası olmayan şeylere para harcıyorlar

Karım, bir devlet okulunun bir unvanıyla çalışıyor, bu da düşük gelirli hanelerden gelen öğrencilerin büyük bir kısmının var olduğu anlamına geliyor. Birçok kez, yoksul arka planlardan gelen çocukların bile pahalı akıllı telefonlara sahip olduklarını veya 100 doların üzerinde bir fiyata sahip olan spor ayakkabılarını giydiklerini söyledi. Eğer kırılmaktan kaçınmak istiyorsanız, o zaman araçlarınızın altında yaşamak zorundasınız (Bütçenizi Kesmek için 10 Yolculuğa bakın).

5. Payday kredileri alırlar

Bu fakirlerin en büyük zararlarından biridir. Her yıl verilen 22.000'den fazla maaş ödünç veren mağaza ve 40 milyar dolarlık krediyle, insanların öne geçememesi şaşırtıcı değil. 2012 yılında Pew Charitable Trusts'ın Güvenli Küçük Dolar Kredisi Araştırma Projesi tarafından yapılan bir araştırmada, 12 milyondan fazla Amerikalı'nın maaş kredileri aldığını ve yıllık ortalama faiz oranını% 391 oranında ödediğini ortaya koydu. Eğer kırılmaktan vazgeçmek istiyorsanız, bu şirketlerden borç para almayı bırakın.

Zengin olmak için nasıl daha fazla ipucu ile ilgileniyorsunuz? Zengin İnsanların 7 Alışkanlığına göz atın.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kredi Karma İnceleme: Bu yasal mı?
Maliye

Kredi Karma İnceleme: Bu yasal mı?

Sözde “serbest” kredi izleme şirketlerinin son yıllarda çoğalmasıyla birlikte, Kredi Karma'nın iddiaları ilk başta doğru olmak için çok iyi görünebilir. Bu tür şirketlerin çoğu “ücretsiz” hizmetler sunmakta (tam tersine, tam tersine işaret etmelerine rağmen), ancak daha sonra, kullanıcılardan, güvenlik veya doğrulama nedenlerinden dolayı kredi kartı bilgilerini girmelerini istemektedirler. Daha sonra bu, saçma ücretler almak ve yakalanan müşterileri istismar etmek için bunu kullanmaktadır. gafil
Devamını Oku
10 En İyi Teslimat Uygulaması İşleri
Maliye

10 En İyi Teslimat Uygulaması İşleri

Ekstra para getirebilmenin bir yolu da teslimatçı olarak çalışmaktır. Bu günlerde, bir şeyler sunmak istiyorsanız, FedEx veya UPS gibi büyük bir şirkete gitmek ve çalışmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, bağımsız bir yüklenici olarak çalışabilirsiniz. Malzeme teslim eden bağımsız yükleniciler kendi saatlerini seçerler.
Devamını Oku
Harcama Yok - 100 $ Nakit Giveaway
Maliye

Harcama Yok - 100 $ Nakit Giveaway

Para harcamama konusunda zorlanıyor musunuz? Her zaman bir maaş aldığın zaman alacak bir şeymiş gibi hissettiriyor mu? Eğer öyleyse, bu meydan okuma sizin için. Harcama Zorluğu Yok Maliyelerinizde yolunuza devam etmek istiyorsanız, bu zorluğu para harcamak için düşünmeyin. İşte, çıldırmadan meydan okumada nasıl yapılacağına dair bazı ipuçları: 1.
Devamını Oku