Maliye

Broke People'ın 5 Alışkanlığı

Websters Dictionary'e göre, “kırdı” kelimesibeş parasız. Talihsizlik nedeniyle parası olmayan insanlar olsa da, alışkanlıkları nedeniyle kırılan birçok insan var. Burada, bir gün zengin olmak istiyorsanız, kaçınmanız gereken beş alışkanlık insanı vardır:

1. Diğer kırılan insanlarla kendilerini çevreliyorlar

Eğer kırılmaktan vazgeçmek istiyorsan, o zaman başarılı olan insanların etrafında takılmaya başlamalısın. Hiç parası olmayan insanlar en iyi tavsiyeyi vermezler. Niye ya? Çünkü yaptıkları seçimler neden kırıldıkları. Aynı şey başarılı insanlar için de geçerlidir. Başarılı olmalarının sebebi, daha az harcama yapmaları, daha fazla tasarruf etmeleri, akıllıca yatırım yapmaları vb.

2. Piyangoyu oynuyorlar

2012'de piyangoyu oynadığımı itiraf eden ilk kişi olacağım. Bir şirket havuzumuz vardı ve herkes bir milyar dolarlık yarının yarısını kazanma şansı için para atıyordu. Ofiste, kazanamayacağımız şanssızlıktan kaçmayan tek adam olmak istemedim. Ancak, haftalık bazda piyangoyu oynayan insanlar var. Aslında, 13.000 $ veya daha az para kazanan kişilerin gelirlerinin% 9'unu piyango bileti için harcadıkları belirtildi. Bu, yılda yaklaşık 1.170 dolar geliyor. Piyango bileti almak yerine bu paraya yatırım yapmaya karar verdiyseler ve 50 yıl boyunca yıllık% 9 getiri elde edebileceklerse ne olur? Onlar olurdu $1,146,271.65! Bence çoğu insan emekliliğin dışında yaşayabilir ve piyangoyu kazanmaktan çok daha muhtemeldir.

3. Yaşam tarzı olarak kiralarlar.

Sadece açık olmak gerekirse, kiralama yapmak kötü değil… bir sezon için. Bir yaşam biçimi olarak, varlıklı olma yeteneğinizi kesinlikle destekleyecektir. Hayatınızın geri kalanı boyunca 20 dolardan başlayarak ayda 1000 dolarlık bir yer kiraladığınızı varsayalım. Ortalama yaşam beklentisi 78, bu 58 yıl olacaktır. Bir yere kiralamak için 696 bin dolar ödemek zorunda kalacaksınız ve bu da enflasyonu hesaba katmıyor. Diyelim ki kiralamak yerine, 15 yıllık bir ipotekle% 3,5'lik bir konut satın aldığınızı ve% 10'luk bir düşüş yaptığınızı söyleyelim; Ödemeniz aylık 965 $ olacaktır. Yeri 15 yıl içinde ödüyorsunuz ve bu noktada istediğiniz her şeyi yapmak için ayda fazladan bir tane var. Bunun üzerine, toplamda 188.716 $ 'lık harcama ile 38.716 $ ödeme yaptınız. Bu 507.000 $ üzerinde bir fark! Kiralamak için kiraladığınız yeri çok daha çok seviyorsun.

4. Parası olmayan şeylere para harcıyorlar

Karım, bir devlet okulunun bir unvanıyla çalışıyor, bu da düşük gelirli hanelerden gelen öğrencilerin büyük bir kısmının var olduğu anlamına geliyor. Birçok kez, yoksul arka planlardan gelen çocukların bile pahalı akıllı telefonlara sahip olduklarını veya 100 doların üzerinde bir fiyata sahip olan spor ayakkabılarını giydiklerini söyledi. Eğer kırılmaktan kaçınmak istiyorsanız, o zaman araçlarınızın altında yaşamak zorundasınız (Bütçenizi Kesmek için 10 Yolculuğa bakın).

5. Payday kredileri alırlar

Bu fakirlerin en büyük zararlarından biridir. Her yıl verilen 22.000'den fazla maaş ödünç veren mağaza ve 40 milyar dolarlık krediyle, insanların öne geçememesi şaşırtıcı değil. 2012 yılında Pew Charitable Trusts'ın Güvenli Küçük Dolar Kredisi Araştırma Projesi tarafından yapılan bir araştırmada, 12 milyondan fazla Amerikalı'nın maaş kredileri aldığını ve yıllık ortalama faiz oranını% 391 oranında ödediğini ortaya koydu. Eğer kırılmaktan vazgeçmek istiyorsanız, bu şirketlerden borç para almayı bırakın.

Zengin olmak için nasıl daha fazla ipucu ile ilgileniyorsunuz? Zengin İnsanların 7 Alışkanlığına göz atın.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Noter Olarak Para Kazanmak
Maliye

Noter Olarak Para Kazanmak

Belki de banka çalışanlarının ve seçkin işletmelerin çalışanlarının noter olabilecek tek kişiler olduğunu düşünebilirsiniz. Gerçek şu ki, neredeyse herkes yan not olarak ya da ek bir iş servisi olarak noter olarak para kazanabilir. Bu daha önce izlediğiniz bir gelir akışı olmamışsa, kendi noter damgasını almak için ne yapmanız gerektiğini gösteren bu adım adım kılavuz.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Başarılı Yatırım için Üç Basit Kural"/>
Maliye

Başarılı Yatırım için Üç Basit Kural

Yatırımcılığın en önemli üç kuralı, ilk işime girmeden önce daha deneyimli (daha eski) ailem ve arkadaşlarımdan aldığım talimatlara garip bir şekilde benziyor. İş çevresi son on yılda önemli ölçüde değişirken, arkadaşlarımın hiç olmadığı kadar tipik bir şekilde 8:00 ila 17:00 arası yapılandırılmış bir işte çalışıyorlar, prensipler hala geçerli.
Devamını Oku
18 Ucuz Mobil WiFi Hotspot Planları
Maliye

18 Ucuz Mobil WiFi Hotspot Planları

Gittiğiniz her yerde ücretsiz wifi noktaları gibi görünüyor, ama her yerde değiller. Gittiğiniz her yerde olsalar bile, ek güvenlik ve daha hızlı veri hızları için kişisel bir wifi hotspot kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu ucuz mobil wifi noktaları, gittiğiniz her yerde her zaman internet erişimine sahip olmanızı sağlar.
Devamını Oku
Web Sitelerini Denemek İçin Ödenecek 25 Firma
Maliye

Web Sitelerini Denemek İçin Ödenecek 25 Firma

Neden başka sitelerin yerine bazı web sitelerini ziyaret ediyorsunuz? Çoğu insan gibi, iki temel nedeni vardır: Onlar yararlı içeriğe sahip Web sitesi kullanımı kolaydır Fark edemeyeceğiniz şey, düzenli olarak ziyaret ettiğiniz aynı web sitelerinin düzenli olarak düzenini değiştirmesidir. Genellikle bunu yapmazlar çünkü eski düzenden sıkılırlar; kullanıcı deneyimini eskisinden daha iyi hale getirmek!
Devamını Oku