">
Maliye

Başarılı Yatırım için Üç Basit Kural

Yatırımcılığın en önemli üç kuralı, ilk işime girmeden önce daha deneyimli (daha eski) ailem ve arkadaşlarımdan aldığım talimatlara garip bir şekilde benziyor. İş çevresi son on yılda önemli ölçüde değişirken, arkadaşlarımın hiç olmadığı kadar tipik bir şekilde 8:00 ila 17:00 arası yapılandırılmış bir işte çalışıyorlar, prensipler hala geçerli.

 1. Erken al
 2. Geç kal
 3. Neyi Kontrol Edebileceğiniz Üzerine Odaklanın

Erken yaşta kalmak ve geç kalmak, kariyer yapmak için sıkı çalışmanın önemli olduğu temel bir gerçeği temsil etmektedir. Aslına bakarsan, zor işlere değmez kalmanın tek yolu, yanlış şeyler üzerinde çalışıyor olmanızdır. Yatırım yapmak da çok zor olabilir ve bu basit gerçeklerin üçü de geçerlidir. Bugün her kuralın pratik uygulamasını inceleyeceğiz.

1. Başarıyla Başlarken Başarılı Yatırımlar Başlıyor

Çoğunuz muhtemelen sayıları ve istatistikleri bilirsiniz, fakat zamanın yatırım büyümesini birleştirmeye olan etkisi büyüleyici olur. 40 yıllık bir kariyerinde ayda 500 dolarlık bir yatırım yaparsanız,% 6,5'lik bir büyüme oranıyla, 65 yaşına kadar kaydedilen $ 1,14 milyona sahip olacaksınız. Bu başlangıç ​​tarihini 35 yaşına kadar geciktirerek (zamanı% 25 azaltır) Sadece yetişmek için yatırımınızı ikiye katlamak zorundasınız (% 100'ün üzerinde artış).

Yukarıdaki grafikte yer alan sütun 4, her 10 yılda bir yatırım miktarının erken başlamasının ve iki katına çıkarılmasının, her iki dünyanın da daha iyi bir başarısına yol açabileceğini göstermektedir. Genellikle her ay 500 dolar veya 1000 dolar ile başlayıp 25 yaşına kadar zor olabilir, ancak küçük çapta başlayıp zamanla artmak bile çok etkili olabilir.

Erken Yatırım Yapmanın Dört Yolu

 • Önceden planlamak: Her zaman bir amaç için yatırım yapmalı ve bir hedefe nişan almalısınız. Parayı bir kenara koymak için, sağlam bir bütçeyi sürdürürken neye yatırım yapabileceğiniz hakkında bir fikre sahip olmanız gerekir.
 • Yatırım tasarruflarınızı otomatikleştirin: Bir şirket emeklilik planına kaydetmek, bunun harika bir örneğidir. Sıklıkla para kaybolur ve hiç acı çekmeden büyür, çünkü otomatik olarak ortaya çıkar ve ne kalırsa yaşarsınız. Daha fazla tasarruf sağlamak aynı şekilde daha az yaşamanın öğrenilmesinde büyük bir davranış avantajı olabilir.
 • Yaşam değiştiğinde tasarrufları / yatırımları artırın: Hayat değiştiğinde, mali değişikliklerin yapılması daha kolay. Arabanı ödedin mi? Şu an ayda 300 dolar ile ne yapıyorsun? Yaşam maliyetinin daha ucuz olduğu yeni bir şehre taşındınız mı? Farkla ne oluyor? Yaşam tarzınızı mı arttırıyorsunuz yoksa yatırım hesabınızı mı artırıyorsunuz? Bir yükseliş, gider azaltma, borç ödemesi veya miras olup olmadığı, yaşam değiştiğinde ne olacağına dair bir plana sahip olmak başarı için şarttır. Hayattaki değişimlere yönelik hedefim her zaman% 75'lik bir tasarruf sağlamaktır ve% 10'luk bir oranla kendimi (veya eşimi) geri kalan% 15'i ödüllendirir.
 • Küçük başlar ve zamanla artar: Roth IRA'ya yılda birkaç bin dolarlık yatırım yaparak başladım ve zamanla büyümeye başladı. Kariyerim gelişmeye başladığında, diğer yatırım araçlarından yararlanmaya ve dolar miktarını artırmaya başladım. Şimdi eşim ve ben bir sene içinde bir zamanlar biriktirdiğimden daha fazla tasarruf ettim ve en önemli kısım başlıyordu! Önemli olan üzerinde çalışmaya başladığınızda, “önemli” bir önceliğe sahip olma alışkanlığınıza girersiniz.

Bugün başla: Yarın için tasarruf yapmaya başlamak için bugün hangi adımları atabilirsiniz?

2. Yatırım Oyununu Emekliliğe Neden Bırakmamalısınız?

Bu yüzden, iyi bir başlangıç ​​yaptınız ve erken yatırım yaptınız, ancak emekli olabileceğiniz anlamına gelmediğinden ve tüm riski ortadan kaldırabileceğinden dolayı. Emekliliğin asıl amacı, yatırım hesabınızda büyük bir dolar sayısına sahip olmak değil, ihtiyaçlarınızı karşılayacak sürdürülebilir bir kaynak akışı yaratmaktır. Emekliliğe erken yatırılmanızın temel nedeni, enflasyonun fonlarınız üzerindeki etkisini azaltmaktır. Enflasyonun her yıl% 3 (ortalama) olarak artmasıyla birlikte, son zamanlarda biraz daha düşük olmasına rağmen, maliyetleriniz 10 yıl veya 20 yıllık bir süre boyunca önemli ölçüde değişecektir.

Doğal olarak, zihinlerimiz bizi teşvik etmeye ve ilerlemeye odaklı tutmak için bitiş çizgileri yaratır. Aslında, bitiş çizgisinin yaklaştığını bilerek, beynin ve vücudun daha fazlasını başarmasına izin veren bazı meşru psikolojik etki vardır. Tanımlanmamış bir bitiş çizgisi olduğunda, zihnimiz yorulur ve öngörülebilir sonuçlara ulaşmak için daha fazla sabır gerektirir.

Yatırımla ilgili zorluk, emeklilik yıllarınıza geç kalmaya devam etmeniz gerektiğidir. Bitiş çizgisi çoğu kez tanımsızdır çünkü para ölene kadar sürer ve kimsenin ne olduğunu bilemez! İnsanları korku veren şey budur. Zorluğu daha da zorlaştırmak için, emeklilik planları ile sadık çalışanlarına bir kez daha bu riskleri üstlenen şirketler, şimdi riskin işçiye geri dönmesini ve piyasanın iniş çıkışlarına devam etmelerini ve kendi 401k ve emekliliklerinde yatırım kararları almasını sağladı. planları.

Geç kalmak için 3 yol

 • Aileniz için “Yeter” tanımlayın: Sizin için ne kadar yeterli olduğunu belirlemek için çalışmayı bırakmayın. En büyük emeklilik katili harcama yapıyor. Giderlerinizi düşük tutabiliyorsanız, tasarruf etmeniz ve yatırım yapmanız gereken miktar önemli ölçüde azalır ve yatırıma devam etme yeteneğiniz artacaktır. Emekli maaşının yüksek seviyedeki stres seviyesi, sahip olduğu para miktarı ne olursa olsun her zaman yüksektir, ancak beklenmedik zamanlarda harcamaları için mütevazı limitleri belirleyen kişiler aşırı rahatlık sağlarlar.

Genel bir kural olarak, her yıl geri çekilmeniz için bir enflasyon düzeltmesi ile yıllık% 4'lük bir dengeli (hisse senedi ve tahvil karışımı) yatırım hesabından çekilebilir ve paranız emeklilikte en az 30 yıl sürecektir (tarihsel olarak bu, ).

Örnek: Eğer bu yıl emekli oluyorsanız ve bütçenize harcanan masraflarınızı yıllık 55.000 $ 'a kadar tutabiliyorsanız, 24.000 $' lık bir sosyal güvenlik avantajıyla, emekli olmak için yaklaşık 1.000.000 $ 'a ihtiyaç duyacaksınız (vergiden 7,750 dolar ve vergiden 40 bin dolarlık toplam geri çekilme varsayılacaktır) ertelenmiş hesap). Harcamalarınız ne kadar yüksek olursa, tasarruf etmeniz gereken sayı o kadar büyük olur, çünkü yıllık harcamaların her bir doları ek bir 25 $ tasarruf artı ek bir vergi düzenlemesi gerektirir. Aynı sosyal güvence ile 75.000 $ harcamak için 1.600.000 $ (vergi için 13.000 dolar ve toplamda 64.000 dolarlık bir geri çekilme) varsayılmalıdır.

 • Her şeyi risk açısından değerlendirmek (ne kadar aşağıya çekebilirim ve ne kadar uzun süre fırtınada kalabilirim): Şahsen, yatırımlarınızı riskli kovalara bölmek, yatırım riskinizi yönetmenin harika bir yoludur. Emeklilikte, genellikle en az bir yıllık giderlerde elinizde nakit bulundurmanız gerekir. Ayrıca, daha muhafazakar olarak yatırılan 5-7 yıllık (emeklilik / yıllık) ihtiyaçlarınız da olmalıdır. Bu tür bir yatırım, önemli bir düşüşün yaşanmasına izin verir ve birkaç yıl boyunca daha agresif yatırımlarınıza girmek zorunda kalmanızı engeller. Aynı zamanda piyasada bir düzeltme yaparak sizi pazarda kalmaya devam edeceğinizden ve sizi korkutan geri çekilmekten koruyabilmenizi sağlayan bir piyasa düzeltmesi korkusundan yalıtır.
 • Alternatif gelir kaynaklarını dikkate alın: Bazı insanlar yatırım yapmayı sadece hisse senedi ve tahviller içerdiğini düşünür, ancak gerçek çeşitlendirmenin başka varlıkları da içermesi gerekebilir. Bir geleceği sağlamak, gelirin yerini almaktır ve birçok başarılı emeklilik, birçok yatırım aracıyla kendi gelir akışlarını yaratmıştır. Gayrimenkul yatırımları ve kira geliri, bir varlıktan gelir elde etmenin mükemmel bir örneğidir. Bu bir acemi için tehlikeli bir oyun olabilir ve yatırım için güvenli bir ortam yaratmak için hem nakit akışı hem de likidite gerektirir. Boşluk oranları için uygun planlama ve boşluk süreleri yüzdürme zorunluluğu vardır, ancak geri dönüşler ve gelir istikrarı genellikle tipik bir yatırım portföyüne bir miktar denge ve tutarlılık sağlayabilir.

Bugün başla: Emekliliğiniz için gelir yaratma planınız nedir? Ne kadarının yeterli olduğunu ve oraya varmanın ne olacağını belirlemek için şimdi plan yapın!

3. Ne Yapabilirsiniz Üzerinde Durun, Istirahat Hakkında Endişelenme

İyi bir yatırım planını bertaraf etmenin en iyi yolu enerjinizi yanlış şeylere harcıyor. Doğru şeylere zaman ayırmak ve doğru araştırma yapmak, yatırım hedeflerinizi uzun vadede karşılama yeteneğiniz üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır.

Ne kontrol edemiyorsun?

 • Geçmiş: Her birimiz farklı, daha dikkatli bir şekilde planlanmış, daha önce başlamış, Enron'a yatırım yapmadan kaçınmış olabilir, spor arabasını üniversiteden satın almamış (bu hatayı yaptım) ya da hayata başlamak için kredi kartı kullanmamış olabilir. Halihazırda olanı geri alamazsınız, ama şimdi kontrol altına almayı planlıyorsanız hasarı en aza indirebilirsiniz. Enerjini değişemeyeceğin şeylere harcamayın.
 • Piyasadaki iniş ve çıkışlar: Petrol fiyatlarının düşüşü ve dış piyasaları bir kuyruk haline getirip getirmediği, ABD'deki büyüme rakamlarının bir yıl içinde artması ya da azalması ya da yeni kongrede piyasanın yukarı ya da aşağı gitmesi konjonktürde değildir. Her hikayenin iki yüzü vardır ve çoğu zaman dünyanın en zeki insanları aynı fikirde değildir. Bir portföyün nasıl oluşturulacağını, ancak yatırımlarınızda çeşitliliğe sahip olduğunuzu ve zamanın sizin için çalışmasına izin vermenin volatiliteyi en aza indirmenin iki en iyi yolu olduğuna dair dinlediğiniz birkaç güvenilir sesin olması önemlidir. Piyasaların her habere nasıl tepki vereceğini kontrol edemezsiniz.
 • Bıraktığın günler: Kimse kesin yaşam süresini bilmiyor. Çoğumuz bir süredir takılmamızı umuyoruz ve o noktaya kadar bize yetecek kadar para istiyoruz. Ne zaman öleceğimizi belirleyemeyiz, ancak şu anki yaşam tarzımızı mevcut yaşam beklentimizin ötesinde yaşayabiliyormuş gibi planlayabilir ve hazırlayabiliriz. İnsanları planlarken, paralarını kaybetmediklerinden emin olmak için genellikle 90 veya 95 yaşlarını bir ölçüt olarak kullanıyorum. Ebeveynleriniz veya büyükanne ve büyükbabalarınız 102 yaşlarında yaşıyorlarsa, bu sayıya birkaç yıl daha eklemek isteyebilirsiniz. Bilmediğiniz şeyleri planlayabilirsiniz, ancak iyi tavsiyeye, güvendiğiniz bir plana ve bu planı izlemenize izin veren proaktif yaklaşıma ihtiyacınız vardır.

Neleri kontrol edebilirsiniz (Çok kontrol edebilirsiniz!)

 • Zenginlik geliştirme: Hedeflerinizi, harcamalarınızı, yatırım kararlarınızı, vergilerin yaklaşımını, işletmenizin sahiplik yapısını, sizin için bakacağınız birini kiraladığınız her bir hizmet için ödediğiniz ücretleri ve zaman miktarını kontrol edebilirsiniz. Diğer her şeyin yanı sıra, her birine harcıyorsunuz. Zamanında daha kısa, ancak daha uzun paranız varsa, her şeyde sekmeleri tutmanıza yardımcı olacak birini işe almak en iyisi olabilir. Karşı probleminiz varsa, bir planınız olmalı ve verimlilik yaratmak için kullanabileceğiniz kadar çok araç kullanmalısınız.
 • Zengin transfer: Finansal planlarda gördüğüm en yaygın hatalardan biri, öldüğünüzde hiçbir şeyin planlanmadığıdır. Varlıklarınızı geride bırakarak büyük bir başarı elde ettiniz, ancak varislerinize nasıl dağıtılmaları gerektiği, yardımseverlikten nasıl faydalanılacağı ya da seçtiğiniz herhangi bir amaç için nasıl kullanılmaları gerektiği konusunda hiçbir talimatınız yok. Bir emlak avukatının kullanılması genellikle tavsiye edilir, ancak nakit paranız azsa, en azından iyi bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olabilecek çevrimiçi seçenekler de vardır.
 • Zenginlik koruması: Planınızın en büyük riskleri nelerdir? Bu riskleri sigorta satın alarak transfer etmeli, bunlardan sakınmak için bir plan hazırlayarak bu riskleri azaltmalı mıyım, yoksa bazı riskleri durdurarak bu risklerden kaçınmalısınız mı? Büyük riskler düşünüldüğünde, gelir kaybı, yaşam kaybı, sağlık sorunları ve meydana gelebilecek diğer büyük felaketler hakkında düşünüyorum. Sizi korumak için birçok sigorta türü vardır, ancak riski aktarmak için her zaman masraflıdır. Uzun süreli bakım sigortası, hayat sigortası, maluliyet sigortası vb. Bu konulara yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Eğer ölüm tehlikesi ırkçılığı bir yaşam için sürdüğünüzden kaynaklanıyorsa, büyük bir politika (risk transferi) veya yeni bir kariyer (riskten kaçınma) edinerek aile için sahip olduğunuz korumayı arttırmak isteyebilirsiniz. ).
 • Cömertlik hayatı: Zengin olmayan, zengin ama çok yaşadığım birçok insan var. Bu insanlarla tanıştığına eminim. Onlar genellikle her gün akşam yemeğine çıkacak kadar para biriktiren, zamanlarının önemli olduğunu düşündükleri zamanları geçirdikleri ve sevdikleri bireyler ve bireylere cömertçe veren günlük koruyuculardır. Kaynaklarınızı ve önceliklerinizi hizalamak için basit bir yaşam sürmeyi öğrenmek çoğu zaman yapacağınız en ödüllendirici karar olabilir. Vermek bilançonuzun boyutunu arttırmadığı halde, daha iyi yaşamanıza ve yaşadığınız hayatın zenginliğini ve etkisini artırmanıza izin verebilir.

Bugün başla: Enerjinizi kontrol edebileceğiniz şeylere mi odaklıyorsunuz? Odağınızı değiştirmek için bugün bir adım atın.

Başarılı bir şekilde yatırım yapmayı öğrenmek göz korkutucu bir hedef gibi görünebilir, ancak yukarıdaki temel ve somut adımları izleyerek emeklilik hedeflerinizi karşılayabilir ve potansiyel olarak aşabilirsiniz.

Videoyu izle: Bu Kural Sizi Zengin Edecek. Paranın 50/30/20 Kuralı. Nasıl Para Biriktirilir?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bu kadının yaşına göre ücretsiz Mortgage Nasıl Oldu?
Maliye

Bu kadının yaşına göre ücretsiz Mortgage Nasıl Oldu?

Robin, 30 yaşına kadar ipoteksiz olma hikayesini paylaşıyor! Bize biraz kendinden bahset İsmim Robin, ve 6 yıldır kocam ve 4 yaşındaki kızımızla Gürcistan'ın kırsalında yaşamaktayım. İşimi bir buçuk yıl önce evde kalması için bıraktım ve boş zamanlarımda fazladan para kazanmak için blog yazımı ve serbest yazı yazmaya başladım.
Devamını Oku
Gençler için 15 Legit Online İşler
Maliye

Gençler için 15 Legit Online İşler

Bu günlerde, gençler, web ve sonsuz çeşitlilikteki uygulamalar sayesinde McDonald's veya kertenkelelerdeki klişeleşmiş yarı zamanlı çalışmanın dışında ekstra para kazanmak için çok daha fazla seçeneğe sahipler. Eğer bir gençsen, muhtemelen birden fazla vesileyle cebinde daha fazla para kazanmak için şansın var.
Devamını Oku
GFC'ye sor 017 - Gelirimin Yüzdesi Emekliliğe Ne Kadar Gidiyor?
Maliye

GFC'ye sor 017 - Gelirimin Yüzdesi Emekliliğe Ne Kadar Gidiyor?

Bir başka hoşgeldin GFC'ye hoş geldiniz! Eğer cevaplamak istediğiniz bir sorunuz varsa, buradan isteyebilirsiniz. Eğer sorularınız GFC TV'de veya GFC Podcast'de yer alıyorsa, en çok satan kitabımın, Maliye Soldierin ve 50 $ Amazon'un bir kopyasının şanslı alıcısısınız. hediye kartı. Ne için bekliyorsun? Sorunuzu şimdi sorun!
Devamını Oku