Maliye

En Zorlu Kredi Koşullarının 4'ünde Nasıl Gezilir?

Feragatname: Bu yazı Lexington Law tarafından desteklenmektedir.

Mükemmel bir kredi geçmişi oluşturmak kolay değildir ve yol boyunca bazı sapmalar olabilir. Özellikle hata yaptınız ya da krediniz kontrolünüz dışında bir şey yüzünden acı çekiyorsa sorun olur.

Lexington Yasası, kredi raporunuzdaki negatif öğelerin yanlış, doğrulanmamış veya haksız olduğu durumlarda size yardımcı olabilir. Kredi büroları ve alacaklılarınızla sizin adınıza müdahale edebilir ve kredinizi tekrar formunuza almanıza yardımcı olacak yasal haklarınızı kullanabilirler.

En zor durumlardan bazıları ve bunlardan kurtulmak için neler yapabileceğiniz, ya kendi başınıza ya da yardımlarınızla.

1. Hesabınız Koleksiyonlara Gitti

Ödenmeyen bir veya daha fazla faturanız varsa, alacaklıınız pes etmeden yaklaşık altı ay önce size geç bildirimler gönderebilir. Bu noktada, hesabınız koleksiyonlara girer ve bir borç toplayıcısından çağrı almaya başlarsınız.

Bu noktada, yapılacaklar listesindeki ilk şey haklarınızı öğrenmek. Adil Borç Toplama Uygulamaları Yasası uyarınca, borç tahsildarlarının aşağıdaki gibi belirli şeyleri yapmalarına izin verilmez:

  • Rahatsız edici zamanlarda ve yerlerde sizi arayın
  • Aile üyelerini veya arkadaşlarını borcunuz hakkında bilgilendirin
  • Hapis süresi veya şiddetiyle sizi tehdit ediyor
  • Borcunuzun ne kadar borcu olduğunu ya da borcunuzun sınırlarını geçip geçmediğini yanlış beyan etmek

Bir borç tahsildarı bu kuralların herhangi birini ihlal ederse, eyaletinizin başsavcısı ile iletişime geçin ve Tüketici Mali Koruma Bürosu'na şikayette bulunun.

Ayrıca, alacaklının adını, borcunuzu doğrulamak ve itiraz etme hakkınız hakkında ne kadar borçlandığınızı ve beyanlarınızı içeren bir borç doğrulama mektubu isteyiniz.

Borcun sizin olmadığını veya ödemeyi zaten yaptığını fark ederseniz, bir anlaşmazlık imzalayın. Borç getirisi ile ilgili kendi kayıtlarınızı kullanarak kanıt aldığınızdan veya borcun size ait olmadığını gösteren kredi raporunuzun bir kopyasını eklediğinizden emin olun.

Bununla birlikte, hesabınız size aitse, hesabınızı ödemek için borç tahsildarıyla yazılı olarak bir anlaşma yapın. Bununla birlikte, otomatik ödemelerin yapılması için banka kartı numaranız veya banka bilgileriniz yoluyla çek hesabınıza çekiciden erişim vermekten kaçınmalısınız. Bunun yerine, para emirleri veya kasiyer çekleri göndermeyi düşünün.

2. Ödünç Verenler Tarafından Döndürülmüş Bir Tarihiniz Var

Geçmişte bazı yanlış anlaşmalar yapıp yapmadığınız, bir kredi kartı veya kredi kartı şirketi tarafından reddedilip reddedilmediğini kişisel bir jab gibi hissedebilirsiniz.

Bir alacaklı, kredi ile ilgili bir şeyden dolayı başvurunuzu reddederse, kanunun size neden reddedildiğinizi açıklayan olumsuz bir işlem bildirimi göndermesi gerekir.

Bu bildirimi beklerken - almak için 30 gün sürebilir - kredi raporunuzun bir kopyasını yearcreditreport.com adresinden ücretsiz olarak alabilir ve kredi puanınızı kontrol edebilirsiniz.

Elinizdeki puan ve raporunuzla, derhal çözebileceğiniz bir şey olup olmadığını görmek için bir göz atın. Bir hata varsa, örneğin, kredi bürolarıyla tartışmak için gerekli adımları atın.

Geç ödemeleriniz varsa, yakalanın, böylece puanınıza daha fazla zarar vermezler. Ayrıca yüksek kart bakiyelerini ödemeye çalışın.

Başka bir deyişle, herkes için bu soruna tek bir çözüm yok. Durumunuz hakkında olabildiğince fazla bilgi alın ve en kısa zamanda bulabileceğiniz sorunları ele alın. Zaman içinde, bir kredi veya kredi kartı için onay alma puanınız ve şansınız artacaktır.

3. İlk Kez Kredi Kuruyorsunuz

İlk kez bina kredisi, 22 yakalama durumu gibi hissedebilir. Kredi hesabı olmadan kuramazsınız, ancak tarihsiz bir hesap almak zor.

Üniversiteli bir öğrenciyseniz, bir öğrenci kredi kartı için onay almakta başarılı olabilirsiniz. Kart düzenleyicileri, öğrencilerin kredi sahnesinde yeni olduğunu anlarlar, bu nedenle gereksinimleri biraz rahatlar.

Öğrenci değilseniz veya öğrenci kredi kartı almakta zorlanıyorsanız, güvenli bir kart düşünün. Bu kartlar, genellikle kredi limitinize eşit olan bir ön teminat güvenlik ödemesi gerektirdiğinden, ideal değerinden daha azdır.

Ancak kartınızı zaman içinde sorumlu bir şekilde kullanırsanız, bakiyenizin düşük kalmasını ve bakiyenizin her ay dolup dolduğunu da hesaba katarsanız, kredi puanınızı hesabı kapatabileceğiniz ve teminatsız bir kart başvurusu yapabileceğiniz noktaya kadar yükseltebilirsiniz. .

Zaman içinde, aynı zamanda sağlam bir geçmişe sahip olmanıza yardımcı olabilecek, otomatik krediler, ipotekler ve kişisel krediler gibi diğer kredi türleri için de başvurabilirsiniz.

4. iflas ettiniz iflas

Alacaklıları artık ödünç veremeyeceğiniz veya borç yükünüzü idare edebileceğiniz bir noktaya geldiyseniz, iflas uygun bir çözümdür. Henüz başvurmadıysanız, nasıl ilerlemeniz gerektiğini belirlemek için bir iflas avukatıyla çalışın.

Başvurduğunuzda, iflasınızı boşaltmanız için gereken her şeyi yapın. İflasın türüne ve planınıza bağlı olarak, bu süreç yıllar alabilir. Yani hedefinize odaklanın.

Mahkeme iflasınızı taburcu ettiğinde, iyileşmesi biraz zaman alabilir. İflasınız kredi raporunuzda 10 yıla kadar kalabilir. Bu noktada, çoğu kredi ve kredi kartı için hak kazanamazsınız, bu yüzden güvenli bir kartla başlayın ve pozitif ödeme geçmişi oluşturmak için tekrar çalışın.

All Too Much ise Ne Yapmalı?

Durumunuza bağlı olarak, bu zorlu kredi durumlarında kendi başınıza gezinmekte zorluk çekmeyebilirsiniz. Ama eğer bunalmış hissediyorsanız ya da işler çok karmaşıklaşırsa, Lexington Yasası bunu kendi başınıza yapmanız gerekmediğinden emin olur.

Bu zor durumlara kendi başınıza ya da Lexington Yasası'nın yardımıyla yaklaşmayı tercih ederseniz, gerekli özeni göstererek kredi oluşturma hedefinize odaklanın.Zaman ve çaba gerektirebilir, ancak sonuçlar buna değer.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kişisel Bakkal Alışverişi Olarak Para Kazanma
Maliye

Kişisel Bakkal Alışverişi Olarak Para Kazanma

Muhtemelen market marketinin dünyasının popülaritede ciddi şekilde büyüdüğünü biliyorsunuzdur. İnsanlar bu görevi kendi plaklarından çıkartabilmek fikrine daha fazla aşık oluyorlar. Ve mantıklı. Meşgul profesyoneller, reçel dolu zamanlamaları olan aileler ve her ne sebeple olursa olsun mağazaya ulaşamayanlar hala bakkaliye ihtiyaç duyarlar.
Devamını Oku
Pasifik Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Pasifik Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası çoğu finansal planın ayrılmaz bir parçasıdır. Çünkü, o olmadan, en çok sevdiğiniz ve önemsediğiniz insanlar, beklenmedik durumların ortaya çıkması durumunda bazı önemli mali zorluklarla karşı karşıya kalabilirler. Bir hayat sigortası poliçesinin gelirleri, herhangi bir ihtiyaç için hayatta kalanlarınız tarafından - gelir vergisiz - kullanılabilir.
Devamını Oku
Ibotta gibi 18 En İyi Uygulamalar
Maliye

Ibotta gibi 18 En İyi Uygulamalar

Herkes parayı sever! Temel ihtiyaçlar için alışveriş yaparken, daha fazla para biriktirmek istiyoruz ve aşağıdaki uygulamalar, doların biraz daha uzağa gitmesine yardımcı olacak. Bu makaledeki tüm uygulamalar, her cüzdan bilinçli alışverişçinin bildiği ve sevdiği inanılmaz bir uygulama olan Ibotta'ya çok benziyor. Ibotta nedir?
Devamını Oku
Öğrenci Kredilerimi İyileştirme Anlayışı Var Mı?
Maliye

Öğrenci Kredilerimi İyileştirme Anlayışı Var Mı?

Öğrenci kredi borç yükünüz yeterince büyükse, muhtemelen öğrenci kredisi refinansı yapma olasılığını göz önünde bulundurursunuz. Sonuçta, insanlar her zaman evlerini ve iş kredilerini yeniden finanse ediyorlar. Öğrenci kredileri neden farklı olmalı? Gerçek şu ki, öğrenci kredisi refinansmanı sayısız nedenlerden farklıdır.
Devamını Oku