Maliye

Kablo Olmadan İnternet Nasıl Gidilir?

Kabloyu kesip kesmemeye karar verirken insanların karşılaştıkları temel sorunlardan biri, kablolu TV aboneliğini iptal ederse, evden nasıl internete erişebilecekleridir.

Pek çok kablo şirketi, kablolu TV ve sabit telefon abonelikleriyle İnternet erişimini bir araya getirdiğinden, bazen yalnızca İnternet erişimi sunan bir şirket bulmak zor olabilir.

Ancak, orada seçenekler var. Ailemiz şehirden bir metropol çiftliğine taşındığında metropolitan alandan yaklaşık 45 dakika sonra kablo için sadece bir seçenek vardı. Taşındıktan sonra kablo aboneliğini iptal etmeye karar verdiğimiz için artık mevcut tek sağlayıcıyla iş yapmakla ilgilenmiyorduk.

Neyse ki bize bir kablo sağlayıcı satın almak zorunda kalmadan bize (sabit hattımızı korumak istedik) internet erişimi ve sabit telefon erişimi verecek bir sağlayıcı vardı.

Bu tür şirketler tüm ülkede var. Burada, bir kablo paketi satın almak zorunda kalmadan evinizde İnternet erişimi sağlayacak İnternet Servis Sağlayıcılarının (İSS'ler) bir listesi verilmiştir.

FreedomPop

FreedomPop, bir hotspot aracılığıyla kullanıcılar için kablosuz İnternet sağlar. Hotspot, herkese açık bir yerde bulunan bir kablosuz erişim noktasıdır, ancak bunları evinizde de kullanabilirsiniz.

FreedomPop İnternet hizmeti ile İnternet erişimi için çeşitli planlardan seçim yapabilirsiniz. İşte onların farklı planları hakkında detaylar.

Temel Plan

FreedomPop'un temel planı ücretsizdir - evet, hiçbir maliyeti yoktur. Bu plana ayda 500 MB veri alırsınız ve ek veriler mb başına 0,02 dolar olarak ücretlendirilir. Bu plan sadece 4G ağına erişim sağlar. Burada pek fazla kullanım zamanı yok, ama bedava.

Pro 500 Planı

Pro 500 Planı ayda 500 MB veri sunuyor, ancak ayda 3,99 dolar. Bu ve temel plan arasındaki fark? Hem 4G hem de 3G ağlarına erişebilirsiniz. Ek veri mb başına 0.02 $ aynıdır.

Premium 3GB Planı

Bu plan ayda 28,99 dolar, kullanıcılara 3G ve 4G ağlarına 3 GB veri ve erişim sunuyor. Ek veri maliyeti mb başına 0.015 $.

Premium 4 GB Plan

FreedomPop'un 4GB'lık planı 4GB'lık veri, 3G ve 4G ağlarına erişim ve aylık 34.99 dolara mal oluyor. Ek veri maliyeti mb başına 0,015 dolar tutar.

Premium 5GB Planı

Bu planla, ayda 39.99 dolarlık 5 GB veri ve hem 3G hem de 4G ağlarına erişim elde edersiniz. Ek veri maliyeti mb başına 0.015 $.

Premium 10GB Plan

Bu FreedomPop'un en büyük planı. Aylık 74.99 $ için, 4G ve 3G ağlarında 10GB veri erişilebilir. Ek veri maliyeti mb başına 0,015 dolar tutar.

Not: Bazı insanlar (haklı olarak) hotspot güvenliği ile ilgili kaygıları vardır - sıcak noktalar bazılarına göre “hacker cenneti” olabilir. Hotspot kullanırken kendinizi korumayla ilgili daha fazla bilgi için hotspot güvenliğindeki bu makaleye göz atın.

Google Fiber

Google Fiber, ABD’deki şehirlerdeki müşterilere İnternet erişimi sağlar ve sürekli olarak genişler. Şu anda da dahil olmak üzere çeşitli büyük şehirlerde hizmet veriyorlar:

 • Atlanta
 • Charlotte
 • Denver
 • Miami
 • Chicago
 • Los Angeles
 • Boston

Ve dahası. Google Fiber’in plan ve maliyetleri, bulunduğunuz şehre bağlı olarak değişir. Örneğin, Kansas City’de, beş farklı Google Fiber Planı seçeneğiniz vardır:

Fiber 100

Fiber 100 planının maliyeti ayda 50 dolar ve 100 mbps'ye kadar hız sağlıyor. Bu planla 5+ cihaz kullanabilir ve veri başlığı yoktur. Bu planla tüm HD filmi indirmek yaklaşık altı dakika sürüyor.

Fiber 1000

Fiber 1000 planının maliyeti ayda 70 dolar ve 1000 mbps'ye kadar hız sağlıyor. Bu planla 10+ cihaz kullanabilir ve tüm HD filmler için indirme 40 saniyede çok daha hızlıdır. Burada da hiçbir veri başlığı yok.

Kansas City bölgesinde başka Google Fiber planları var, ancak hepsinin TV abonelikleri var.

Sınır İletişim

Frontier Communications, ISS servisi için kullandığımız şirkettir. Merkez ofisi New York'ta bulunuyor ancak ülkenin çeşitli bölgelerine hizmet veriyor. İnternet servisi için sadece birkaç farklı plan arasından seçim yapabilirsiniz.

Sadece geniş bant çekirdek

Basit Genişbant Çekirdek planı aylık 20 $ (2 yıllık bir anlaşma ile) ücrete tabidir ve size 6 Mbps'ye kadar İnternet ve 2 yıl boyunca ücretsiz bir Wi-Fi yönlendirici sağlayacaktır. Bu, hafif kullanıcılar için iyi bir plan.

Sadece İnternet Ultra

Simply Internet Ultra planının maliyeti ayda 25 dolar (2 yıllık bir anlaşma ile) ve size 12 Mb / sn'ye kadar İnternet hızları sunar. Bu plan, daha fazla hıza ihtiyaç duyan oyuncular ve flamalar için iyidir.

Sadece İnternet Elite

Simply Internet Elite planında ayda 35 dolar (aynı 2 yıllık anlaşma) maliyeti vardır ve size 25 Mbps'ye kadar İnternet hızları sunar. Bu plan, aynı anda birden fazla cihaz çalıştıran yüksek kullanıcılar için en iyisidir.

Frontier ve tüm ISS sağlayıcılarıyla birlikte, tüm planların tüm alanlarda mevcut olmadığını unutmayın. Yaptığımız gibi daha kırsal bir bölgede yaşıyorsanız, bulunduğunuz bölgedeki ekipmanın türüne bağlı olarak daha düşük bir Mbps planına sıkışmış olabilirsiniz.

Kırsal konumumuz nedeniyle yıllardan beri, Frontier ile Çekirdek planına sıkıştık, ancak geçen yıl, Ultra planına ilçe çapında güncellemeler nedeniyle yükseltildik.

Verizon Fios

Verizon Fios Internet servisi sadece şu anda New York, Virginia, Rhode Island, Pennsylvania ve birkaç seçenek daha mevcuttur.

Verizon Fios da birkaç farklı plan sunuyor.

Verizon $ 39.99 Planı

Verizon'un bu planı, muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi, ayda 39.99 dolar. Bu planla 100 Mbps'ye kadar çıkabilirsiniz, bu da hevesli kullanıcılar için fazlasıyla yeterli olmalıdır.Bu özel çevrimiçi özel anlaşma 1 yıllık bir taahhüttür (veya kurulum ücretinden de feragat edeceği 2 yıllık bir taahhüde sahiptir) ve size normal fiyattan bir ay içinde 10 dolar tasarruf sağlar.

Verizon 79.99 $ Plan

Verizon'un 79.99 $ 'lık planı size 940/880 Mbps hıza ulaşacak ve bu yazıda özel bir teklif olarak 1 ücretsiz Netflix yılı sunuyor. Diğer plandaki gibi, bu 1 yıllık bir taahhüt teklifidir, ancak 2 yıllık bir taahhüdü seçerseniz Verizon sizin için kurulum ücretinden vazgeçecektir.

AT & T,

AT & T, İnternet ve Doğrudan TV'yi içeren paketlere sahiptir, ancak yalnızca bir İnternet planı vardır. İnternet sadece AT & T'nin ayda 40 dolara mal olacağını ve 50 Mbps'ye kadar internet hızları sağladığını planlamaktadır.

AT & T internet şu anda dahil olmak üzere çeşitli eyaletlerde mevcuttur:

 • Alabama
 • Arkansas
 • Kaliforniya
 • Florida
 • Gürcistan
 • Illinois
 • Nevada
 • Teksas
 • Michigan

Ve dahası. Daha fazla bilgi için yukarıdaki bağlantı yoluyla iletişime geçin.

Xfinity tarafından Comcast

Comcast'in Xfinity Internet servisi, ABD'nin Minneapolis bölgesi, New York, San Francisco, Phoenix, Miami, Atlanta ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli şehirlerde mevcuttur.

İnternet servis planları, içinde bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterir. İşte size ne sundukları hakkında bir fikir vermek için Minneapolis planındaki kepçe. Planlarınız ve fiyatlar bölgenizde farklı olabilir.

Performans Artı İnternet

Bu, TV aboneliği olmadan gelen Minneapolis bölgesindeki tek Xfinity İnternet planıdır. Ayda 29.99 dolar, bu fiyat için en fazla 60 mpbs indirme hızı elde edersiniz. Bu planda bir kerede en fazla 5 cihaz kullanabilir ve 1TB veri kullanımının üzerinden geçerseniz ek veri ücretleri olabilir.

Century Link

Century Link Internet servisi şu anda dahil olmak üzere şu anda 30 ABD eyaletinde mevcuttur:

 • Alabama
 • Arizona
 • Arkansas
 • Kolorado
 • Florida
 • Gürcistan
 • Minnesota
 • Montana
 • kuzey Carolina
 • Kuzey Dakota
 • Ohio
 • Teksas
 • Virjinya
 • Washington

Ve dahası. Fiyatlar ve planlar devlete göre değişse de, Century Link kendi web sitelerinde temel planlarını paylaşıyor. Detaylar burada.

Century Link 20 MBPS Planı

Bu plan, 20mbps'ye kadar hızlar sunuyor ve ayda 45 dolar. Bu bir sözleşmesiz, siteye göre yaşam planı için bir bedeldir.

Century Link 40-80 MBPS Planı

Bu plan, 80 metreye varan hızlar sunar ve bu yazımın mevcut olduğu gibi sadece bir çevrimiçi özel yakalayabilirseniz, ayda aynı 45 $ 'a mal olur. Aksi takdirde, ömür boyu hiçbir sözleşme yapmadan aylık 55 $ ödersiniz. Century Link, bunun çevrimiçi oyuncular ve görüntülü sohbet meraklıları için harika bir plan olduğunu söylüyor.

Century Link 100-140 MBPS Planı

Bu plan 140 mbps'ye kadar sunar ve 10'dan fazla cihazı destekleyebilir. Ücret? Çevrimiçi özel bir teklifi kabul edemezseniz, ayda 60 dolar, aksi takdirde ayda 65 dolar. Yine, bu planla sözleşme yok.

Bölgenizde bu harika özel türlerini bulabileceğiniz Century Link ile sunabileceğimiz çok şey var.

WOW İnternet

WOW Internet, Alabama, Florida, Georgia, Illinois, Indiana, Michigan, Ohio, Tennessee ve Güney Carolina dahil olmak üzere çeşitli eyaletlerde hizmet sunmaktadır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli İnternet servis planları var, ancak tüm planların tüm alanlarda mevcut olmayabileceğini unutmayın. İşte Illinois alanındaki mevcut planları.

İnternet 10

İnternet 10 planı, 10 mbps'ye kadar hız sağlar ve ayda 29.99 dolar tutar. Bu plan, siteye göre daha az cihaz bulunan tek kullanıcılar için en iyisidir. Bu plan, 1 mbps'lik bir yükleme hızına izin verir.

Bir açıdan baktığımızda, Frontier'le olan planımız bize 12 mbps'ye varan hız kazandırıyor (buradaki münasebetlerdeki tek seçeneğimiz bu, ve eğer buna inanıyorsanız bu 6 mbps'lik yeni bir artış oldu). Bu hızda bir seferde birden fazla cihaz çalıştırabiliriz, ancak çocuklardan biri oyun oynarsa kesinlikle olmaz.

Bu durumda, kesinlikle tek cihazlı bir durumdur.

İnternet 100

İnternet 100 planı ile 100 mbps hıza kadar (ormanın boyunda uzak bir rüya) ve ayda 39,99 dolara mal oluyorsunuz. Siteye göre bu plan, aktif kullanıcılarla aynı anda üç cihaza kadar destek verecektir. Bu planla yükleme hızı 10 mbps'dir.

İnternet 500

İnternet 500 planı 500 mbps hız ve aylık 59.99 $ maliyet sağlıyor. Bu, WOW İnternet'in çoklu kullanıcı ve yayın yapan oyuncular ve evler için önerdiği plan. Bu planla yükleme hızı 50 mbps'dir.

İnternet 1000

Bu WOW İnternet'in en büyük planı. Ayda 1000 mbps hız ve 79.99 $ maliyet sağlıyor. Yükleme hızı 50 mbps'dir - İnternet 500 planındakiyle aynıdır. Bu paket büyük dosya paylaşımı, güç akışı ve VR oyunları için önerilir.

WOW İnternet planlarının hepsinin, İnternet 10 planı hariç olmak üzere 2 yıllık sözleşmeler gerektirdiğini unutmayın.

Bu hızla genişleyen şirket ile seçim için çok.

DSL Extreme

DSL Extreme, Kaliforniya, Alabama, Florida, Wisconsin, Michigan, Missouri, Nevada, Güney Carolina ve daha birçok bölümünün de dahil olduğu çeşitli eyaletlerde TrueStream İnternet servis paketlerini sunuyor.

Bu şirketin aralarından seçebileceğiniz dokuz farklı internet servis paketi var. Tüm bunları bu gönderide özetlemeyeceğim, ancak kullanıcıların çoğunluğunu hedefleyen bazılarına çarpacağım.

TrueStream Plus 1.5

Bu plan 1,5 mbps hız sunuyor ve ayda 22.95 dolar. Yükleme hızı 384 kbps'dir. Bu, bir filmi indirmek için 3+ saat kadar uzun sürebilir.

TrueStream Pro 3.0

TrueStream 3.0 planı, 3.0 mbps'ye kadar hız ve ayda 27,95 $ maliyet sunuyor. Bu planla yükleme hızı 512 kbps'dir. Bu planla bir film indirmek için “sadece” bir buçuk saat alacak.

TrueStream Max 12

Şimdi bir yerlere gidiyoruz. Bu plan ayda 37.95 $ 'a kadar 12 mbps hız sunar. Yükleme hızı 1 mb / sn'dir ve filmin tamamını bu planla yarım saatten daha kısa bir sürede indirebilirsiniz.

TrueStream Max Turbo

Bu plan 24 mbps'ye kadar hız sunuyor ve ayda 52,95 dolar. Yükleme hızı 3 mbps'dir ve bu planı kullanarak çoğu filmi yaklaşık 12 dakikada indirebilirsiniz.

TrueStream Power Plus 75

Bu, DSL Extreme'in sunduğu en büyük plan ve 75 mbps hız ile geliyor. Maliyet? Ayda 92.95 dolar. Yükleme hızı 8 mbps'dir. Bu planı kullanarak çoğu filmi 4 dakikadan kısa bir sürede indirebilirsiniz.

Bahsettiğim gibi, teklifleri ile birlikte serpiştirilmiş birkaç plan daha var. Tüm planların tüm alanlarda mevcut olmadığını ve tüm DSL Extreme planlarının imzalanması ve kabul edilmesi için sözleşme yapılmasını gerektirdiğini unutmayın.

Gördüğünüz gibi, kablo olmadan internet hizmeti sunan birçok farklı şirket var. Ancak, tüm şirketler değil, tüm planlar belirli İnternet servis ihtiyaçlarınıza uyamaz. Bir İnternet Servis Sağlayıcısı seçerken sormanız gereken bazı sorular.

İnternet Servis Sağlayıcısı Seçmeden Önce Sorulacak Sorular

İnternet servisini sağlamak için kiminle oturum açacağınızı seçmeden önce bilmeniz gereken önemli şeyler var. Sormanız gereken bazı temel sorulardan bahsedelim.

Hız Garantileri Nelerdir?

Bir ISP'nin bir paketin 12 mbps'lik bir hız sağladığını söylediği için tam olarak bunu elde edeceğiniz anlamına gelmez. Dikkat ederseniz, çoğu plan erişebildiğiniz maksimum maksimum hızdan bahsetmeden önce “kadar” der.

Bir plan için oturum açmadan önce ISP'ye hız güvencelerinin ne olduğunu sormak iyi bir fikirdir.

Ek Ücretler Var mı?

Çoğu ISS sağlayıcısının planları ile ek ücretler vardır. Bu ücretler vergileri, servis ücretlerini, ekipman ücretlerini, kurulum ücretlerini ve daha fazlasını içerebilir. Herhangi bir şirkette oturum açmadan önce - hem önden hem de her ay - ödeyeceğiniz her şeyi bildiğinizden emin olun.

Ne Kadar Hız İhtiyacım Var?

Çoğu şirket, hangi kullanıcıların web sitelerinde hangi kullanıcılara ait olduğunu listelemekte oldukça başarılıdır. Müşteri hizmetleri personeline ev kullanımınızla ilgili bazı temel bilgileri verebiliyorsanız, size en uygun planın hangisi olduğuna dair bir fikir edinebilirsiniz.

Bilmeleri gereken şeylerden bazıları şunlardır:

 • Hanede kaç kullanıcı var?
 • Her kullanıcı ne tür aktiviteler gerçekleştirir (örneğin, oyun, akış, alışveriş, vb.)?
 • Net'te bir defada kaç kullanıcı var?

Bir müşteri hizmeti verebilmek için, hane halkınızın kullanımı ile ilgili bazı temel bilgileri, her bir şirketin hangi hizmetlere ihtiyaç duyduğunuza en iyi şekilde uyacağı konusunda daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.

İptal Şartları Nelerdir?

Bu başka önemli bir soru. İnternet hizmetinizi iptal etmek isteyeceğiniz veya iptal etmeniz gereken sayısız neden olabilir ve belirli bir şirkette hizmetinizi iptal etmeniz gerektiğinde hangi türden ücret alınacağını bilmek önemlidir.

Bir ISS şirketi ile hizmet almak için oturum açmadan önce ayrıntıların tam olarak dolduğundan emin olun. Bu şekilde, hizmeti beklenenden daha önce iptal etmeniz gerekiyorsa, sürpriz ya da beklenmedik faturalar olmayacaktır.

Neyse ki, artık internet servisini almak için kablo aboneliğine bağlı olmamamız gereken bir zamanda yaşıyoruz. Bugün burada belirtilen İSS'lerden birini kullanarak biraz para kazanın ve kabloyu iyice kesin!

Yukarıda listelenen yalnızca İnternet servis sağlayıcılarından herhangi birini denediniz mi? Eğer öyleyse deneyiminiz ne oldu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaş.

Videoyu izle: İnternet Bağlantısı Olmadan İnternete Girmek! Nasıl Yapılır?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Finansal Hedeflerinize Daha Hızlı Ulaşmak İçin Bir Oda Kiralama
Maliye

Finansal Hedeflerinize Daha Hızlı Ulaşmak İçin Bir Oda Kiralama

Deacon'un 18 ay içinde borcunu ödemediği oturumlardan biri daha fazla para kazanıyor ve masrafları azaltıyor. İlgili başka bir yayında, daha fazla gider ve daha fazla para kazanmanın birçok yolunu sunar. Bazıları diğerlerinden daha fazla zaman alır, bazıları diğerlerinden daha fazla para kazanabilir ve bazıları bazı insanlar için geçerli olmayabilir.
Devamını Oku
GF ¢ 035: Milyon Dolara Nasıl Yatırım Yapılır?
Maliye

GF ¢ 035: Milyon Dolara Nasıl Yatırım Yapılır?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC035_.mp3 Piyangoyu kazanma olasılığınızın 10.000.000'inde 1 olduğunu söylediler. Eh, bugün benim şanslı günüm, çünkü yeni kazandım - evet bebeğim! Tamam… aslında ben kazanmadım. Sadece bu yazı için yaptığım gibi davranacağız. Once Bir zamanlar bir müşterim bana sordu, “Jeff, bir milyon dolar olsaydın, ona nasıl yatırım yaparsın?
Devamını Oku
13 En İyi Drop Shipping Tedarikçiler
Maliye

13 En İyi Drop Shipping Tedarikçiler

Dolayısıyla, çevrimiçi bir şey satmak istiyorsunuz, ancak envanteriniz için depolama alanınız veya satılan her bir öğenin gönderilme zamanı yok. Damla nakliye tedarikçileri girin. Damla nakliye ile, ürünü fiziksel ürüne dokunmak zorunda kalmadan çevrimiçi satıyorsunuz. Ayrıca, alıcıyı bir tedarikçi ile bağlayarak her satıştan bir komisyon kazanırsınız.
Devamını Oku
Honey Chrome Extension İncelemesi: Scam veya Legit?
Maliye

Honey Chrome Extension İncelemesi: Scam veya Legit?

Bal, Chrome, Safari, Opera, Microsoft Explorer ve Firefox ile çalışan ücretsiz bir tarayıcı uzantısıdır. Favori çevrimiçi mağazalarınız için ödeme yaparken kupon kodlarını otomatik olarak arayarak para tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Bal her zaman size zamanın yüzde 100'ünü kupon kodları bulamıyor olsa da, internetten alışveriş yapmaya eğilimliyseniz, indirmeye ve kullanmaya değecek ücretsiz bir uzantıdır.
Devamını Oku