Maliye

Güvenilir İnceleme: Borcunuzu Yeniden Değerlendirmek Değer mi?

Yıllar önce hâlâ özel öğrenci kredilerini ödemek zorunda kaldığım zaman, daha düşük bir faiz oranı için yeniden değerleme kararı aldım. O sırada, faiz oranı yüzde 8 civarındaydı. Arıtma, faiz oranının yüzde 4'e düşmesine yardımcı oldu.

Krediyi bulmak için Credible kullanmamıştım, çünkü o zamanlar krediler için alışveriş konusunda hiçbir şey bilmiyordum! (Adil olmak gerekirse, Krediler henüz etrafta değildi.) Bu yüzden, refinans etmeye karar verdim. Daha az faiz harcamak ve borçtan daha hızlı kurtulmak için refinansı kullanmak istedim.

Dediğimde bana güven yani Öğrenci kredi borcundan çıkmaya hazır! Dengem yaklaşık 10.000 dolardı. Aylık ödemeleri ikiye katlamaya karar verdim. Paralarımın olduğu aylarda, bir sonraki yılda borcumdan kurtulmak için aylık ödememi üç katına çıkaracağım.

inandırıcı
4.5

özet

Yeniden finansman, daha düşük bir faiz oranı istediğinizde ve bunu hızlı bir şekilde ödemeyi planladığınızda anlamlıdır. Güvenilir, bunu kolayca yapmanıza yardımcı olabilir.

 • inandırıcı
 • Yeniden Finansmanı Düşünüyor musunuz?

  Kısa bir süre önce ödediğiniz ve daha hızlı ödeme yapmak istediğiniz öğrenci kredisi borcunuzun toplam tutarını hesapladıysanız, bir iyileştirme akıllı bir hamle olabilir.

  Daha düşük bir faiz oranı istediğinizde refinansman mantıklıdır ve çabuk ödeme planları var. İstenenden daha yüksek faiz oranına sahip bir dizi özel krediniz varsa, daha düşük bir orana yeniden finansman yapmak mantıklı olabilir.

  Yeniden değerlemeye karar vermeden önce, kredi durumunuzu değerlendirin ve aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurun. Onları tam olarak nerede durduğunuzu bildiğiniz gibi yazın.

  • Her kredi için mevcut kredi bakiyesi
  • Her bir kredinin faiz oranı
  • Mevcut aylık ödemeleriniz ne kadardır?
  • Mevcut borç verenlerinizin kredilere nasıl ödeme yaptıkları (asıl veya faiz)?
  • Alabileceğiniz diğer yüksek faizli borçlar (kredi kartları gibi)

  Kredi Kartı Borcunuz Varsa

  Öğrenci kredilerinizle uğraşmadan önce yüksek faizli kredi kartı borcunu ödemek mantıklıdır. Kredi kartları büyük olasılıkla öğrenci kredilerinizden daha yüksek bir faiz oranına sahip olacaktır, bu yüzden önce bunlara dikkat edin.

  Öğrenci kredinizi yeniden finanse etmek, aylık ödemelerinizi düşürebilir ve kredi kartlarınızı daha hızlı ödemeniz için biraz daha sersemli bir oda verebilir.

  Bahşiş: Kendinizi kredi kartlarınızda aşırı harcama yapıyor veya geciktiriyorsanız Debitize'i deneyin. Yaptığınız kredi kartı satın alımları için otomatik olarak çek hesabınızdan para çeken ücretsiz bir uygulama.

  Güvenilir nedir?

  Kredi, kredi kartları gibi öğrenci kredilerinizi veya diğer borçlarınızı yeniden düzenlemek için en iyi seçeneği bulmanıza yardımcı olan tamamen ücretsiz bir sitedir.

  Web sitelerinin kullanımı ve anlaşılması çok kolaydır ve jargon içermeyen açıklamalar ve anlık sonuçlar vermeyi taahhüt ederler.

  Güvenilir bir pazar yeridir, yani farklı borç verenlerden size oranlar gösterirsiniz, böylece karşılaştırma yapabilirsiniz. Bu, en iyi anlaşmayı bulmanıza yardımcı olur - bir araba satın almak ve bir oto krediye ihtiyaç duyuyor olsaydınız ne yapacağınıza benzer.

  Krediler, düşük ücrete sahip oldukları, herhangi bir kaynak ücreti ve başvuru ücreti almadıkları için borçlulara hitap ediyor.

  Güvenilir Teklif Ne Yapar?

  Yeniden finansmanı düşünürseniz, Credible size en fazla 11 borç verenden oranları gösterir. Federal, özel ve Ana PLUS kredilerinizi yeniden finanse edebilirsiniz. Size rekabetçi fiyatlar gösterirler ve web sitelerine göre ortalama borçlusu 18.000 dolardan fazla tasarruf ederler.

  Ayrıca, öğrenci kredileri sunar ve altı kredi verene kadar olan oranları karşılaştırmanıza izin verir. Kredinin yedi krediye kadar olan oranları ile kişisel kredileri vardır. Kişisel krediler, yüksek faizli kredi kartı borcunuzu ödemeye yardımcı olmak veya tıbbi fatura gibi büyük masraflar ödemek için kullanılabilir.

  Güvenle Oranları Nasıl Alabilirsiniz

  Güvenilir kullanımıyla ilgili güzel şeylerden biri de sitelerinin sadeliğidir. Hatta, süreç hakkında herhangi bir tereddüt veya karışıklık yaratmaya yardımcı olan oranlarınızı almanın ne kadar süreceğini size söylerler.

  Aşama 1:

  Tamamlama zamanı: 2 dakika

  Öncelikle, web sitelerine gitmeli ve ön yeterlilikte bir talepte bulunmalısınız. Bu, birkaç soruya cevap vereceğiniz anlamına gelir, böylece veritabanlarından en iyi oranları elde edebilirler. Bu, kredi puanınızı etkilemez çünkü sert bir çekiş yapmıyorlar.

  Bununla birlikte, belirli bir kredi ile ilerlemeye karar verdiğinizde, borç verdiğinizden krediniz üzerinde sert bir çekiş olacaktır.

  Adım 2:

  Tamamlanacak tahmini süre: 5 dakika

  En iyi orana sahip veya en çok size hitap eden borç vereni seçebilirsiniz. Borç verenlerden birkaç soruya cevap vermeniz istenecektir.

  Aşama 3:

  Son teklifinizi almak için tahmini süre: 2 iş günü

  Son adım, sizin için en iyi olduğunu düşündüğünüz şeyi seçmeyi içerir. Karar vermek için iki iş gününüz var.

  Refinance Ne Demektir?

  Krediyi yeniden finanse etme seçeneğiniz var, yani eski olanı değiştirmek veya ödemek için yeni bir kredi alıyorsunuz demektir. Yeniden finanse ettiğiniz zaman, yeni kredinin eskisinden daha iyi şartlara ve oranlara sahip olması gerekir. Öğrenci kredisi veya ev gibi uzun vadeli krediler, yeniden finanse edilebilecek tipik kredilerdir.

  Tüm krediler, geri ödeme yaparken dahil etmeniz gereken ücret olan bir faiz oranı ile gelir. Bir ev, araba ya da bu durumda, üniversite eğitiminiz olsun, bu ilginin ne kadar olduğunu ve kredinin ömrü için ne kadar ödediğinizi tartmanız gerekir.

  Öğrenci kredinizi yeniden finanse ettiğiniz zaman, yeni kredi büyük olasılıkla yeni borç veren tarafından eski kuruma gönderilecektir. Çek almak ve kredinizi ödemek konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır. Senin için yapılacak.

  Neden Refinance Yapmalı?

  İnsanlar genellikle şu andaki kredileri çok pahalı olduğu için refinansedir, yani oran çok yüksektir. Özel Krediler, Öğrenci Kredi Kahramanına göre ortalama olarak% 9 ila% 12 arasında değişen yüksek faiz oranlarına sahip olma eğilimindedir.

  CatchersHome.com'u işleten Scott Perry, 2012 yılında lisans eğitimini tamamladığı zaman 60.000 dolar federal öğrenci kredisi borcuna sahipti. O zamanki oranı, ortalama özel krediden hala daha düşük olan yüzde 6,8 civarında seyretti. Buna rağmen, Perry borçsuz olmaya hazır olduğunu ısrar ediyor.

  O, “Refinans etmeye tamamen değdi. İlgilendiğim bir ton para biriktirdim. Federal kredilerle gelen bazı faydalarımı kaybettim, ancak iyi bir ticaret olduğunu hissettim çünkü güçlü bir iş ve oldukça iyi bir ücretle büyüyen bir alanda çalışıyordum. ”

  Refinansman, kredilerinizi daha hızlı ödemenin ve bunu yaparken daha az faiz ödemenizin yararlı bir yoludur. Refinans ettiğin için, kredileriniz daha hızlı yok olmaz. Yeniden finanse etmek için çaba harcıyorsanız, bir adım ileri gidip yeni kredinizi aldıktan sonra bir geri ödeme planı oluşturun.

  Borcunuzu ödemek için kaç ay ayıracağınızı ve aylık ödemelerin nasıl görüneceğini öğrenin. Kredi kartı gibi başka bir yüksek faiz borcunuz varsa, bunları hızlı bir şekilde ödeyeceğinizden emin olun.

  Perry kirişler, “Borçtan kurtulmak için kişisel bir istek karşısında agresif bir şekilde ödedim. Bu yılın başlarında tüm bakiyeyi ödeyebiliyordum! ”

  Federal kredileriniz varsa, avantajların, yeniden hak kazandıktan sonra özel kreditörlere aktarılamayacağını unutmayın. Federal kredi avantajları şunlardır:

  • sabır
  • Özel federal geri ödeme programları
  • Bağışlama programları

  Nasıl Hak Kazanılır?

  Tıpkı bir kredi aldığınızda olduğu gibi, önce hak kazanmanız gerekir. Krediniz büyük değilse, yeniden finanse etmek için kredi almakta sorun yaşayabilirsiniz. Ama iyi olan şey hemen bir cevap almak mümkün olacak. Yaklaşık iki dakika süren bir formu doldurmanız gerekir.

  Kredilerinizi yeniden finanse etmek için, birincil borçlu (sizin adınızın altında olması gereken kredi) veya koz sahibi olmanız gerekir.

  Unutulmaması gereken bir diğer önemli husus da, ön yeterlilik oranlarınızın herhangi bir zamanda değişebileceğidir. Bu, belirli bir borç verenin terimlerinden memnunsanız, hızlı bir şekilde hareket etmelisiniz demektir.

  Kredili Krediler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Kredibilite krediniz için size kredi karşılaştırmaları verirken kullandıkları birçok kredi vardır.

  Başvurunuzu gönderirsiniz ve bir borç verenin sizin için kullanılabilir bir kredi seçeneği varsa, Güvenilir gösterge tablonuzda görünür. Zaman çerçevesi finansal durumunuza bağlıdır, ancak birkaç dakika içinde gerçekleşebilir.

  Her Bir Güvenilir iş ortağı veya borç veren, belirli bir orana hak kazanıp kazanmadığınızı belirlemek için farklı kriterlere sahiptir. Bu büyük olasılıkla kişisel bilgileriniz ve yumuşak kredi sorgulama ile belirlenir.

  Düşük bir kredi puanınız varsa veya borç veren tarafından onaylanma olasılığınızı arttırmak istiyorsanız, Credible, mükemmel krediye sahip bir kozmist eklemenizi önerir.

  Ödemelerinizin Kredilerinize Nasıl Uygulandığını Öğrenin

  Yeniden finanse etmeye karar verseniz de olmasa da, mevcut borç verenle konuşmanız ve ödemelerin krediye nasıl uygulandığını öğrenmek iyi bir fikirdir. Ödünç verenler, her gün tahakkuk eden faizi ödemek zorundadırlar.

  En yüksek faiz oranına sahip krediler ile başlayın ve ödemelerin faiz veya ana dengeye doğru gidip gitmediğini öğrenin. Borç veren, ana bakiyeye uygulanacak ekstra ödemelerin olmasını isteyebilir.

  Borçtan Daha Hızlı Çık

  Bu krediye fazladan ödeme yapmaya karar verirseniz, faiz ödemelerinde biraz para biriktirebilir ve borçlarınızı daha hızlı alabilirsiniz.

  Birden çok krediniz varsa, en yüksek ilgiye sahip olanla başlayın. CFPB olarak da bilinen Tüketici Mali Koruma Bürosu, borç verene başvurmak için kullanabileceğiniz bir şablona sahiptir. Temel olarak borç verene, müdüre ekstra ödeme yapmak için talimat verir.

  İşte bir snippet:

  “Her bir kredi için asgari tutarı uyguladıktan sonra, en yüksek faiz oranını tahakkuk eden krediye herhangi bir ek miktar uygulanmalıdır. Aynı faiz oranına sahip birden çok kredi varsa, lütfen ek tutarı, ödenmemiş en düşük ana bakiyeye sahip olan krediye uygulayın. ”

  Yenilemeye Karar Verirseniz: Borcunuzu Ödenecek En Küçük Bir Plan Var

  Yeni borç verenle konuşun ve kredinin müdürüne ek ödemeler uygulamak istediğinizi bildirin.

  Bunu ortadan kaldırdıktan sonra borcunuzu ödemek için bir strateji oluşturun.

  5 Borç Geri Ödeme Stratejileri

  Herkesin borç geri ödeme stratejisinin en iyi nasıl çalıştığına dair farklı bir görüşü vardır. Öğrencilerin kredi borcunuzdan kurtulmanıza yardımcı olacak adımlar.

  1. Minimum ödemeden daha fazlasını yapın.

  Her ay otomatik ödeme ayarlayın. Başarabileceğin bir şeyle başla ve sonra yoluna devam et.

  2. Birden çok krediyi birleştirin (yeniden finanse etmeye karar verirseniz).

  Çevrede birden fazla krediniz varsa, bunları yeniden finanse ettiğiniz zaman bunları bir kredi haline getirmek mantıklı olabilir. Böylelikle sadece bir aylık ödeme ile ve umarım daha düşük bir oranla uğraşmak zorunda kalırsınız.

  3. Önce en yüksek faiz oranlı kredileri ödeyin.

  En yüksek faizle kredileri ele almak, ödediğiniz genel faizi daha az harcayabilmeniz için anlamlıdır. Sahip olduğunuz tüm kredileri not edin ve en düşükten en düşük faiz oranlarına göre sıralayın.

  4. Bir ödeme tarihini hesaplayın.

  Borç olmak istediğiniz zaman için bir plan yapın ve bir hedef belirleyin. Bu, bunu yapmanız ve bütçenizden ve harcamalarınızdan daha dikkatli olmanız için sizi motive etmenize yardımcı olabilir.

  5. Ekstra gelir elde edin.

  Bütçeleme ve harcama harcamaları, borcunuza dökülmek için fonları serbest bırakmanın harika yollarından biridir. Bu, yan konstrüksiyonla bir araya gelerek muazzam bir şekilde yardımcı olabilir. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmenize yardımcı olacak kaynaklar sunan çok sayıda harika içerik oluşturduk.

  Kullanabileceğiniz bazı harika kaynaklar:

  • QKIDS: Öğretmen çevrimiçi çocuklar
  • Uber ya da Lyft: İnsanlara şehir gezintilerine çıkın ve kendi programınızı yapın!
  • Airbnb: Evinizde ekstra bir oda kiralayın
  • Decluttr: Kullanılan CD ve DVD'lerden kurtulun - Decluttr bunları senden alacak
  • SmugMug: Fotoğraflarınızı çevrimiçi satın

  Bunlar, bazı fikirleri almanıza ve devam etmenize yardımcı olabilecek en iyi makalelerden bazılarıdır:

  • Ekstra Para Kazanmak İçin 50+ Yaratıcı Yan Hustles Fikirler
  • 2018'de Para Kazanmak İçin En İyi 80+ Yol
  • Bugün Ekstra Para Yapabilecek 50 Şaşırtıcı Hobiler

  Alt çizgi

  Son öğrenci kredi ödememi yaptığım günü asla unutmayacağım. Sonunda yapılması için çok özgür ve inanılmaz mutlu hissettim! Refinansman, oraya daha hızlı ulaşmamı sağladı.

  Borçlarınızın ömrü boyunca faizle ilgili para biriktirmek, borcunuzu ödemek için bir plan oluşturmak için büyük bir ilk adımdır.

  İlk önce başa çıkmak için başka borcunuz olduğu için rahat ve düşük aylık bir kredi ödemesi yapıyorsanız, asgari tutardan fazla ödeme yaptığınızdan emin olun.

  Bunları ödedikten sonra, aylık öğrenci kredisi ödemelerinizi artırın. Ek ödemelerin müdüre uygulandığından emin olun.

  Borcunuzu ödemek için hangi stratejileri kullanıyorsunuz?

  Videoyu izle: En Sağlam ve Güvenilir Powerbank / Taşınabilir Şarj Aleti İnceleme

  Popüler Mesajlar

  Kategori Maliye, Sonraki Makale

  8 En İyi Seyahat Sağlık Sigortası Şirketleri
  Maliye

  8 En İyi Seyahat Sağlık Sigortası Şirketleri

  Geçen sene her ay uluslararası ve yurt içinde seyahat ettim. Seyahatlerimin sıklığı nedeniyle seyahat sigortası yapmayı ve benim için mantıklı olup olmadığını düşünmeye başladım. Temelleri dışında seyahat sigortası hakkında fazla bir şey bilmiyordum. Bunlar uçuş iptalini ve kayıp bagaj geri ödemelerini içerebilir.
  Devamını Oku
  Egzersiz Yapacak 20 Uygulama
  Maliye

  Egzersiz Yapacak 20 Uygulama

  Zaten egzersiz kilo kaybının, daha fazla enerjinin, daha az stresin ortak faydalarını biliyorsunuzdur, ama birileri sizi egzersiz için ödemeyi teklif ederse ne olur? Kablo TV'yi kesmek sizi kanepeli bir patatesten alıcısına dönüştürmek için yeterli değilse, belki bu egzersiz uygulamaları olacak! Gerçek şu ki, çoğumuz muhtemelen daha sık egzersiz yapmalıyız, çünkü biz doğru teşviği bulamadık, belki de egzersiz için ödeme alma olasılığı.
  Devamını Oku
  Gelirimin Yüzdesi Kiraya Ne Kadar Gidiyor?
  Maliye

  Gelirimin Yüzdesi Kiraya Ne Kadar Gidiyor?

  Her ay kirada para harcamayı nasıl hissediyorsunuz? İlk eviniz için tasarruf ederken ya da sahip olmaktan vazgeçmeyi tercih ederseniz, bir bedel olarak kira ödemeye mi bakıyorsunuz? Yer kiralamanızın nereye ait olduğuna bağlı olarak bile sahip olmaktan daha mantıklı olabilir. Ne olursa olsun, insanların ezici çoğunluğu için, kira en büyük aylık masrafınız olacak ve mali hayatınızda büyük bir etkisi olabilir.
  Devamını Oku
  GFC TV Ep 009: Bu Yatırımcı Yatırım Harcamalarında 5,500 $ Ödüyordu Bilmiyordu
  Maliye

  GFC TV Ep 009: Bu Yatırımcı Yatırım Harcamalarında 5,500 $ Ödüyordu Bilmiyordu

  66 yaşında bir yatırımcı olan Jim ve emekli paramedik bir şey ödüyordu biliyordu, ama ne olduğundan emin değildi. Böylece başka bir finansal danışmana geçmeye ve bazı cevaplar almaya çalıştı. Neden hiç kimsenin ilk etapta hiç kimseye sormadığını; Açıkçası, onun da ötesindeydi. Ama sonunda, soruyu sormak ona geldi: “Yatırım hesaplarıma ne kadar ödeme yapıyorum?
  Devamını Oku