Maliye

İnce Baskı'nın Arkada Bite Bırakmasına İzin Verme

Resim kredisi: Flickr

Geçtiğimiz ay Meksika'da inanılmaz derecede hoşgörülü her şey dahil bir tatilden döndükten sonra, bir sonraki konu hakkında hayal kurmayı bırakamıyorum. Tabii ki gelen kutumda yardım yok. Her gün yeni bir promosyon - sıcak yaz indirimi, 24 saat çılgınlık, 99 $ fırsatlar var! Zeki şeyi yapmak için zaman ayırmadım ve abonelikten çıkarken, tanıtımların bir kısmının sırf meraktan ve hayal kurmaya eğilimli bir bakış açısına tıklıyorum.

Başta bir tane olmak üzere bir promo vardı, altı geceden fazla her şey dahil uçak bileti ile kişi başı 700 dolardan az. Ses gerçek olamayacak kadar iyi mi? Eh, öyle. Tatillerin resmi internet sitesinde, sitede devam eden inşaat hakkında ufak bir uyarı var. Plaj vahasına gelip tüm gün sondajı dinlemeye ve dinlemeye hazır olun.

Ekstra araştırma yapmak ve ince baskıyla tarak yapmak kadar sıkıcı olduğu için, bu ayrıntılar içine girdiğinizi düşündüğünüz şeyi tamamen değiştirebilir.

Hariç Tutulanları veSon Kullanma en

İstisnalar ve son kullanma süreleri, kullanılmayan grupların% 20'sine katkıda bulunur. İyi baskısı, sizin durumunuz için kullanılamaz hale getiren bir anlaşma satın alarak paranızı boşa harcamayın. Örneğin, ülkeye seyahat ediyorsanız, yerel restoranlarda fırsat bulmak için Groupon'u kullanarak savayla uğraşırsanız, yalnızca Pazartesi - Cuma günleri iyi bir anlaşma satın almayı tercih ederseniz, şanssız olabilirsiniz. hafta sonu.

Eklentilerin Notunu Yapın

Bir şey yapmaya başlamadan önce, her şey dahil bir tatil veya banka hesabı olsun, nelerin dahil olmadığını not edin. Örneğin, banka hesabıyla, kağıt bildirimlerinizin standart hale geleceğini düşünürsünüz, ancak birçok kurum bu görünüşte temel hizmet için ücret alıyor. Havayolları, ayrıca, bagajdan, erken yatmadan, ekstra bir inçlik ayağa kadar ustalara da katılıyor, “lüks” lerin size fazladan mal olacağını biliyoruz. İlk etapta seçtiğiniz uçuştaki farkı yaratabilir.

Takvimini işaretle

Promosyonlar geçicidir, ister ücretsiz deneme sürümü ister tanıtım faizi olsun, sonsuza dek sürmeyecektir. Promosyon dönemi bittiğinde neler olduğunu öğrenmek için iyi bir baskıyı okuyun. Otomatik olarak yenilenecek ve ücretlendirilecek misiniz? Ödenemediğiniz bir şey için büyük faiz oranları ile çarpacak mısınız? Neyi bekleyip planladığınızı bilerek, kredi kartı ekstrenizde beklenmedik bir ücretle bekçi tarafından yakalanmayacaksınız.

Noktalama İşaretini Kontrol Et

Yıldız işareti neredeyse hiçbir zaman iyi bir işaret değildir. Büyük cesur harflerle ve küçük, pratik olarak okunamayan bir metinde ilan edilen bazı inanılmaz anlaşmalar görüyorsanız, ne yazdığını görmek için yakın ve kişisel bir noktaya gelin. Çeşitli reklam örneklerinde ince baskıyı tespit edip edemeyeceğinizi görmek için ABC haberinden bu eğlenceli makaleye göz atın.

Ne Zaman Okunacağını Bilin

İTunes anlaşmasının alt kısmına kaydım ve bir kelimeyi okumadan kabul etmeyi tıklamaktan tamamen suçlu olduğum halde, kredi kartları, sigortalar ve büyük krediler gibi önemli sözleşmelere yaklaşırken bu tür dikkatsizliği savunmam. Bazı durumlarda, sizin için iyi bir baskıyı kontrol etmek için bir avukat tutmaya bile ödeyebilir.

İyi baskıların üzerinde camlar arkada sizi ısırdı mı?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Daha Az Harcamaya Uğraşmak için 5 Basit Yol
Maliye

Daha Az Harcamaya Uğraşmak için 5 Basit Yol

Bu, HaveaRichMarriage.com'dan Alex Craig'den bir konuk gönderi. Merhaba. Ben Alex ve iyileşmekte olan bir spendaholic'ım. Bunu itiraf etmekten utanmıyorum. Para harcamaları harika hissediyordu, yeni kıyafetler aldığımda kendimi şık hissettim, gün boyunca Corvettes kiralayacağımda James Bond gibi hissettim ve dünyanın bana bir şey borçlu olduğunu hissettim.
Devamını Oku
Bugün Yapabileceğiniz 7 Basit Para Taşıyor
Maliye

Bugün Yapabileceğiniz 7 Basit Para Taşıyor

Zengin olmak istiyorsan, zengin insanlar gibi düşünmelisin. Warren Buffet ve Mark Cuban gibi dünyanın en zengin insanlarından bazıları kaza ile orada değil. Zaman içinde sürekli olarak bazı şeyleri yapmışlar, bugün oldukları yere götürmelerine yardımcı olmuşlardır. İşte zenginliğini artırmak için yapabileceğiniz 7 şey: 1.
Devamını Oku
Boşanma Sonrası Araba Alışının Zorlukları
Maliye

Boşanma Sonrası Araba Alışının Zorlukları

Boşanma, hem duygusal hem de yasal olarak karmaşık bir süreçtir. Ancak düşünceli planlama, boşanma kararınızı ve sürecin kendisini kolaylaştırabilir. Boşanma hakkında tek bir fikriniz olduğunda planlama hemen başlamalıdır. Bir zor mesele, evliliğin mülkü olan araçlarla ne yapılacağıdır.
Devamını Oku
GF ¢ 046: 7 Kayadan Öğrendiğim Hayat Dersleri
Maliye

GF ¢ 046: 7 Kayadan Öğrendiğim Hayat Dersleri

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC046.mp3 Bana bak. İyi giyimli bir mali danışman görüyor musunuz? Belki Akrep Kralı? Tamam, belki ikisini de görüyorsun. Kabul et, bana baktığın zaman, emeklilik hesaplarını birleştirmek için yardım isteyip istemediğinizi veya imzalı bir film posteri isteyip istemediğini bilmiyorsun.
Devamını Oku