Maliye

İnce Baskı'nın Arkada Bite Bırakmasına İzin Verme

Resim kredisi: Flickr

Geçtiğimiz ay Meksika'da inanılmaz derecede hoşgörülü her şey dahil bir tatilden döndükten sonra, bir sonraki konu hakkında hayal kurmayı bırakamıyorum. Tabii ki gelen kutumda yardım yok. Her gün yeni bir promosyon - sıcak yaz indirimi, 24 saat çılgınlık, 99 $ fırsatlar var! Zeki şeyi yapmak için zaman ayırmadım ve abonelikten çıkarken, tanıtımların bir kısmının sırf meraktan ve hayal kurmaya eğilimli bir bakış açısına tıklıyorum.

Başta bir tane olmak üzere bir promo vardı, altı geceden fazla her şey dahil uçak bileti ile kişi başı 700 dolardan az. Ses gerçek olamayacak kadar iyi mi? Eh, öyle. Tatillerin resmi internet sitesinde, sitede devam eden inşaat hakkında ufak bir uyarı var. Plaj vahasına gelip tüm gün sondajı dinlemeye ve dinlemeye hazır olun.

Ekstra araştırma yapmak ve ince baskıyla tarak yapmak kadar sıkıcı olduğu için, bu ayrıntılar içine girdiğinizi düşündüğünüz şeyi tamamen değiştirebilir.

Hariç Tutulanları veSon Kullanma en

İstisnalar ve son kullanma süreleri, kullanılmayan grupların% 20'sine katkıda bulunur. İyi baskısı, sizin durumunuz için kullanılamaz hale getiren bir anlaşma satın alarak paranızı boşa harcamayın. Örneğin, ülkeye seyahat ediyorsanız, yerel restoranlarda fırsat bulmak için Groupon'u kullanarak savayla uğraşırsanız, yalnızca Pazartesi - Cuma günleri iyi bir anlaşma satın almayı tercih ederseniz, şanssız olabilirsiniz. hafta sonu.

Eklentilerin Notunu Yapın

Bir şey yapmaya başlamadan önce, her şey dahil bir tatil veya banka hesabı olsun, nelerin dahil olmadığını not edin. Örneğin, banka hesabıyla, kağıt bildirimlerinizin standart hale geleceğini düşünürsünüz, ancak birçok kurum bu görünüşte temel hizmet için ücret alıyor. Havayolları, ayrıca, bagajdan, erken yatmadan, ekstra bir inçlik ayağa kadar ustalara da katılıyor, “lüks” lerin size fazladan mal olacağını biliyoruz. İlk etapta seçtiğiniz uçuştaki farkı yaratabilir.

Takvimini işaretle

Promosyonlar geçicidir, ister ücretsiz deneme sürümü ister tanıtım faizi olsun, sonsuza dek sürmeyecektir. Promosyon dönemi bittiğinde neler olduğunu öğrenmek için iyi bir baskıyı okuyun. Otomatik olarak yenilenecek ve ücretlendirilecek misiniz? Ödenemediğiniz bir şey için büyük faiz oranları ile çarpacak mısınız? Neyi bekleyip planladığınızı bilerek, kredi kartı ekstrenizde beklenmedik bir ücretle bekçi tarafından yakalanmayacaksınız.

Noktalama İşaretini Kontrol Et

Yıldız işareti neredeyse hiçbir zaman iyi bir işaret değildir. Büyük cesur harflerle ve küçük, pratik olarak okunamayan bir metinde ilan edilen bazı inanılmaz anlaşmalar görüyorsanız, ne yazdığını görmek için yakın ve kişisel bir noktaya gelin. Çeşitli reklam örneklerinde ince baskıyı tespit edip edemeyeceğinizi görmek için ABC haberinden bu eğlenceli makaleye göz atın.

Ne Zaman Okunacağını Bilin

İTunes anlaşmasının alt kısmına kaydım ve bir kelimeyi okumadan kabul etmeyi tıklamaktan tamamen suçlu olduğum halde, kredi kartları, sigortalar ve büyük krediler gibi önemli sözleşmelere yaklaşırken bu tür dikkatsizliği savunmam. Bazı durumlarda, sizin için iyi bir baskıyı kontrol etmek için bir avukat tutmaya bile ödeyebilir.

İyi baskıların üzerinde camlar arkada sizi ısırdı mı?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yaşına Göre En İyi 15 Hayat Sigortası Oranı
Maliye

Yaşına Göre En İyi 15 Hayat Sigortası Oranı

Ailelerimizi en uygun fiyata koruyabilmemiz için en iyi hayat sigortası oranlarını ödemek istiyoruz. Seçebileceğiniz birçok hayat sigortası şirketi ile her bir şirket aynı teminat tutarlarını ve politika koşullarını sunduğunda prim maliyetiniz en önemli karar faktörünüz olabilir. Hayat sigortası şirketleri size bir teklif sunarken pek çok faktörü göz önünde bulundurur.
Devamını Oku
En Zorlu Kredi Koşullarının 4'ünde Nasıl Gezilir?
Maliye

En Zorlu Kredi Koşullarının 4'ünde Nasıl Gezilir?

Feragatname: Bu yazı Lexington Law tarafından desteklenmektedir. Mükemmel bir kredi geçmişi oluşturmak kolay değildir ve yol boyunca bazı sapmalar olabilir. Özellikle hata yaptınız ya da krediniz kontrolünüz dışında bir şey yüzünden acı çekiyorsa sorun olur. Lexington Yasası, kredi raporunuzdaki negatif öğelerin yanlış, doğrulanmamış veya haksız olduğu durumlarda size yardımcı olabilir.
Devamını Oku
7 Ortak Bütçe Hataları
Maliye

7 Ortak Bütçe Hataları

Korkunç “B” kelimesinden dehşete düşmüş olanlardan biriydim: bütçe. Blog dünyasındaki kişisel finans uzmanlarının bütçesinden bütçeye daha iyi bir yol hakkında çok şey öğrendikten sonra, bütçelemenin geçmişte bu kadar çok korkmamasının nedeni, aşağıda listelenen en yaygın bütçeleme hatalarından birçoğunu yapmaktayım.
Devamını Oku
Amerikan Ulusal Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi
Maliye

Amerikan Ulusal Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası, neredeyse herkesin genel mali planının önemli bir parçasıdır. Bunun nedeni, beklenmedik bir durumun ortaya çıkması durumunda, bir kişinin diğer finansal varlıklarının aslen amaçlanan amaçları için yerinde kalmasını sağlamaya yardımcı olabilecek önemli bir araçtır. Bir hayat sigortası poliçesi için başvururken, aklınızın ön planda tutulması gereken birkaç temel kriter vardır.
Devamını Oku