Maliye

İnce Baskı'nın Arkada Bite Bırakmasına İzin Verme

Resim kredisi: Flickr

Geçtiğimiz ay Meksika'da inanılmaz derecede hoşgörülü her şey dahil bir tatilden döndükten sonra, bir sonraki konu hakkında hayal kurmayı bırakamıyorum. Tabii ki gelen kutumda yardım yok. Her gün yeni bir promosyon - sıcak yaz indirimi, 24 saat çılgınlık, 99 $ fırsatlar var! Zeki şeyi yapmak için zaman ayırmadım ve abonelikten çıkarken, tanıtımların bir kısmının sırf meraktan ve hayal kurmaya eğilimli bir bakış açısına tıklıyorum.

Başta bir tane olmak üzere bir promo vardı, altı geceden fazla her şey dahil uçak bileti ile kişi başı 700 dolardan az. Ses gerçek olamayacak kadar iyi mi? Eh, öyle. Tatillerin resmi internet sitesinde, sitede devam eden inşaat hakkında ufak bir uyarı var. Plaj vahasına gelip tüm gün sondajı dinlemeye ve dinlemeye hazır olun.

Ekstra araştırma yapmak ve ince baskıyla tarak yapmak kadar sıkıcı olduğu için, bu ayrıntılar içine girdiğinizi düşündüğünüz şeyi tamamen değiştirebilir.

Hariç Tutulanları veSon Kullanma en

İstisnalar ve son kullanma süreleri, kullanılmayan grupların% 20'sine katkıda bulunur. İyi baskısı, sizin durumunuz için kullanılamaz hale getiren bir anlaşma satın alarak paranızı boşa harcamayın. Örneğin, ülkeye seyahat ediyorsanız, yerel restoranlarda fırsat bulmak için Groupon'u kullanarak savayla uğraşırsanız, yalnızca Pazartesi - Cuma günleri iyi bir anlaşma satın almayı tercih ederseniz, şanssız olabilirsiniz. hafta sonu.

Eklentilerin Notunu Yapın

Bir şey yapmaya başlamadan önce, her şey dahil bir tatil veya banka hesabı olsun, nelerin dahil olmadığını not edin. Örneğin, banka hesabıyla, kağıt bildirimlerinizin standart hale geleceğini düşünürsünüz, ancak birçok kurum bu görünüşte temel hizmet için ücret alıyor. Havayolları, ayrıca, bagajdan, erken yatmadan, ekstra bir inçlik ayağa kadar ustalara da katılıyor, “lüks” lerin size fazladan mal olacağını biliyoruz. İlk etapta seçtiğiniz uçuştaki farkı yaratabilir.

Takvimini işaretle

Promosyonlar geçicidir, ister ücretsiz deneme sürümü ister tanıtım faizi olsun, sonsuza dek sürmeyecektir. Promosyon dönemi bittiğinde neler olduğunu öğrenmek için iyi bir baskıyı okuyun. Otomatik olarak yenilenecek ve ücretlendirilecek misiniz? Ödenemediğiniz bir şey için büyük faiz oranları ile çarpacak mısınız? Neyi bekleyip planladığınızı bilerek, kredi kartı ekstrenizde beklenmedik bir ücretle bekçi tarafından yakalanmayacaksınız.

Noktalama İşaretini Kontrol Et

Yıldız işareti neredeyse hiçbir zaman iyi bir işaret değildir. Büyük cesur harflerle ve küçük, pratik olarak okunamayan bir metinde ilan edilen bazı inanılmaz anlaşmalar görüyorsanız, ne yazdığını görmek için yakın ve kişisel bir noktaya gelin. Çeşitli reklam örneklerinde ince baskıyı tespit edip edemeyeceğinizi görmek için ABC haberinden bu eğlenceli makaleye göz atın.

Ne Zaman Okunacağını Bilin

İTunes anlaşmasının alt kısmına kaydım ve bir kelimeyi okumadan kabul etmeyi tıklamaktan tamamen suçlu olduğum halde, kredi kartları, sigortalar ve büyük krediler gibi önemli sözleşmelere yaklaşırken bu tür dikkatsizliği savunmam. Bazı durumlarda, sizin için iyi bir baskıyı kontrol etmek için bir avukat tutmaya bile ödeyebilir.

İyi baskıların üzerinde camlar arkada sizi ısırdı mı?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Fırsat Kolları, Harekete Hazır Olduğunda
Maliye

Fırsat Kolları, Harekete Hazır Olduğunda

Fırsat çarptığında kendinizi tanımak için kendinizi eğittiniz mi? Daha da iyisi, fırsat çarptığında, bazen hızlı bir şekilde harekete geçmek için kendinizi eğittiniz mi? Rutin ve planlamayı isteyen bir kişi olarak, beklenmedik fırsatları tanımak için bu günlerde çok çalışıyorum ve bu fırsatlara karar vermek için hızlı bir şekilde hareket etmeye istekli olmak istiyorum.
Devamını Oku
Para Yönetimi Stres Ücretsiz Nasıl Yapılır
Maliye

Para Yönetimi Stres Ücretsiz Nasıl Yapılır

Çoğumuz için, stres ve finansal konular el ele gidiyor gibi görünüyor. Konuştuğum insanların büyük çoğunluğu için, banka bakiyeleri ve faiz oranları, sınırlı gelirler ve zorunlu kesintiler düşüncesi onları soğuk bir terlemeye sokmak için yeterli. Ve içine düştüğümüz şu anki ekonomik durumu göz önüne aldığımızda hiç de şaşırtıcı değil!
Devamını Oku
Fit ve Sağlıklı Kalmanın Kolay Yolu ve Hayatınızı En İyi Şekilde Yaşayın
Maliye

Fit ve Sağlıklı Kalmanın Kolay Yolu ve Hayatınızı En İyi Şekilde Yaşayın

Tipik olarak, insanlara yatırımlarının “sentlerini” nasıl yapacağını gösteriyorum, ama bugün biraz farklı bir şeyler yapacağım. Bugün size nasıl sağlıklı ve formda kalmanız gerektiğine dair bazı ipuçları ve kolay yollar sunmak istiyorum. Buna karşı bir feragatname uygun ve sağlıklı kalmaya çalışmak, yapmak için kolay bir şey değildir ve hatta doğal olarak bana gelmez.
Devamını Oku