Maliye

Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama

Yerel olarak bir şey satmak istiyor musunuz, bu nedenle tüm karınız nakliye masrafları için kaybolmuyor mu? Artık yerel olarak sahip olduğunuz neredeyse her şeyi satmak için bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Daha küçük ürünleri çevrimiçi olarak satmak için kolay ve ağrısız hale getiren uygulamalar da vardır. Satmak için eski bir ait olduğunuz bir sonraki seferde bu uygulamaları deneyin.

Bireysel öğeler

Bu ilk bölüm, öğeleri tek tek listelemenize izin veren uygulamaları inceleyecektir.

1. Decluttr

Decluttr, kullanılmış DVD'lerinizi, cep telefonlarınızı, ders kitaplarınızı, video oyun konsollarınızı ve tabletlerinizi nakit olarak satmak için harika bir yoldur.

DVD'lerinizi satmaya başlamak için, satmak istediğiniz öğeler için barkodu girerek öğeyi veritabanında bulabilirsiniz. Sonra öğeyi ücretsiz olarak onlara gönderiyorsunuz.

Havalı şey yapabildiğin ertesi gün ödeme almak PayPal veya doğrudan depozito ile ödeme yapmayı seçtiğinizde. Aksi takdirde, Decluttr postada size bir kağıt çek gönderebilir.

Cep telefonunuzdan kolayca ürün satmak istiyorsanız, aynı zamanda bir mobil uygulaması var. Tek yapmanız gereken, giriş işlemine başlamak için barkodu taramak.

2. Letgo

Bu uygulama muhtemelen en popüler Craigslist alternatifidir. Bir karakterin, sadece bir yabancının hiçbir yerde görünmemesi ve ellerinden bir eşya alarak onları kurtarmak için “yaşam veya ölüm” deneyimi olarak görüldüğü bir televizyona yerleştirilen yaratıcı reklamlardan birkaçını hatırlayabilirsiniz.

Letgo ile, satmak ve hızlı listelemek için öğenin bir fotoğrafını çekersiniz. Aslında, Letgo'da satmanın tek yolu onların uygulamasıdır. Diğer taraftan alıcılar, uygulamanızı uygulamada veya masaüstü web sitesinde görebilir.

Ayrıca, kırsal bir bölgede yaşıyorsanız Letgo'yu da seveceksiniz çünkü listeler şehir ve posta koduyla listeleniyor. Potansiyel bir alıcı bir posta kodu (yani, 90210) girerse, Letgo ilk olarak en yakın ürün listelerini dolduracaktır. Ya da ürün adına veya kategoriye göre de arama yapabilirler.

3. Facebook Alış ve Satış Grupları

Bir başka popüler uygulama Facebook. En büyük sosyal medya platformu olarak, burada da satmak mantıklı olabilir. Satışa başlamak için Explore (Keşfet) menüsündeki “Satın Al ve Sat Grupları” düğmesine tıklayın. Facebook size en yakın birkaç grubu listeleyecek ve ayrıca belirli şehir veya ilçe grubunu da arayabilirsiniz.

Satmak (veya satın almak) için önce gruba katılmanız gerekir. Liste kısıtlamaları olup olmadığını görmek için grup yönergelerini okuduğunuzdan emin olun.

Örneğin, ateşli silah veya diğer tartışmalı eşyaları satamayabilirsiniz. Facebook ile ilgili son bir not, satış grupları ve bahçe satış grupları var. İkinci grup türü, avlu satışlarının reklamını yapmak için kullanılır (bireysel eşyaları satmamak).

4. Teklif

OfferUp, iyi müşteri deneyimleri sunan satıcıları ödüllendiren bir uygulamadır. Alıcılar ve satıcılar belirli bir işlem için geri bildirim bırakabilir.

Bu özellik, diğer geri bildirimlerle karşılaştırıldığında OfferUp'ı daha çekici hale getirir, çünkü müşteri geri bildirimleri satın alma sürecinde çok etkili olabilir. Ek güvenlik için, gerçek bir insan olduğunuzu kanıtlamak için Facebook hesabınızı da bağlayabilirsiniz.

OfferUp'ı tanımlamanın en iyi yolu, bunun Craigslist ve eBay'in birleşimidir. Öğeleri bir izleme listesine ekleyebilir, satıcıdan uygulama içi sohbet özelliği ile soru sorabilir ve bir karşı hesap oluşturabilirsiniz. Bu yüzden uygulamanın Offerup adı.

Bu uygulama kullanmakta serbesttir ve alıcılar, posta kodlarını veya şehirlerini girerek kategorilere veya yakınlıklara göre listeleri arayabilirler.

5. eBay

Çoğu kişi, eBay'in yalnızca ülkenin ya da dünyanın diğer tarafındaki bir alıcıya gönderilmesi gereken eşyaları sattığını düşünüyor. Ayrıca, alıcıyı öğeyi almak için sizinle buluşmasını gerektiren mobilya ve düz ekran TV'ler gibi büyük ve büyük hacimli öğeler için yerel girişler de yapabilirsiniz.

Tabii ki, pek çok yerel işletme, ek maruziyet için eBay'i de listeliyor ve bazıları belirli bir yarıçap içinde ücretsiz yerel teslimat sunuyor.

Artan rekabet nedeniyle, eBay'de listelemek isteyebilirsiniz veya olmayabilir. Listelemek için ücretsiz olarak denemeye değer ve bir ürün satana kadar ödeme yapmazsınız. Ayrıca, giriş sürecinin geleneksel web sitelerinden daha akıcı olduğu için eBay'in uygulamasında satış yapmayı da isteyebilirsiniz.

6. Close5

Close5, satış yaparken denemek için başka bir uygulama. Büyük bir şehirde yaşıyorsanız, daha iyi bir başarı elde edersiniz. Bu yüzden, Close5, burada listelenen diğer uygulamalardan bazıları kadar büyük değildir.

Muhtemelen bu uygulamayı Ebayclassifieds adıyla geçmişte kullanmış olabilirsiniz. Antikalar, ev eşyaları veya otomobillerden 5'e yakın olan tüm kategorileri hemen listeleyebilirsiniz.

7. Trove Pazarı

Neredeyse her zaman sadece yerel olarak satabileceğiniz bir ürün mobilyadır. Eski mobilyalar veya diğer kaliteli mobilya ve dekorasyonlarınız varsa, Trove Market kaliteli parçaları en iyi fiyata satmak için harika bir yerdir.

Bazı öğelerin, gönderilebilecek kadar küçük olduklarında çevrimiçi olarak satılması da mümkündür. Ve Trove ile kredi kartlarını bile kabul edebilirsiniz!

Alıcılar, nihai uygulama kararını vermeden önce in-app ile sohbet edebilir, bir teklif yapabilir ve kredi kartıyla ya da alıcıya öğeyi incelemek isteyip istemedikleri takdirde peşin ödeme yapabilirler. Liste ücretsizdir ve sadece birkaç fotoğraf, ürün açıklaması ve fiyat sorma gerektirir.

8. Başkanlık

Sandalye, özellikle mobilya satmak için tasarlanmış başka bir uygulama. Ayrıca ev dekorasyonu ve vintage takı da satabilirsiniz. Chairish kullanırken birkaç uyarı var.

Minimum liste fiyatı 75 $ ve% 20 komisyon var. Başkan ayrıca bazı öğeler için nakliye koordine edecek ve alıcı ürünü iade etmek için 48 saat sürecektir. Ödemenizi 48 saatlik süre tamamlandıktan sonra alırsınız. Şahsi alıcılar için, iade penceresi ürünün teslim alındığı zaman biter.

Bir dezavantajı, uygulamanın sadece iPhone'lar için mevcut olmasıdır. Satmak için kaliteli ürün varsa, bu uygulamayı ziyaret eden müşteriler daha yüksek fiyatlar emretti kalite öğeleri arıyor çünkü ek ücretlere rağmen iyi bir seçenek olabilir.

9. Dealo

Dealo iPhone'da mevcuttur ve uluslararası bir varlığı vardır. Ürünlerinizi hızlı bir şekilde listeleyebilir ve satabilirsiniz.

Bu uygulama, telefonla veya e-posta ile sizinle iletişim kurabileceğinden, Craigslist gibi biraz daha fazla. Diğer yeni uygulamaların çoğu, bir buluşma zamanlayana kadar gizliliğinizi olabildiğince korumaya yardımcı olmak için bir sohbet özelliği ile tüm iletişimi sağlar.

10. Vinted

Vinted, kıyafetlerinizi gardırobunuzdan satmanıza ve değiştirmenize izin veren bir uygulamadır. Eğer giyim satmak zaman bir komisyon olduğu gibi başka bir kullanıcı ile giyim takas zaman bu uygulama daha ekonomiktir.

Elbette, kıyafetlerinizi satmak için bir uygulama alırsa, daha önce hiç giymeyeceğiniz giyim eşyalarını tutmaktan daha iyi bir paraya sahip olmak daha iyidir.

Listeleme ücretsizdir ve Vinted herhangi bir markayı listelemenizi sağlar. Daha değerli ve daha az yaygın olan tasarım markalarına en iyi dönüşü elde edersiniz.

11. Bookoo

Bookoo, çoğu eyalette ve hatta dünyanın dört bir yanında bulunan ABD askeri tesislerinde kurulu olan aile dostu bir uygulamadır. Bu uygulama, satıcılar ve alıcılar bir profil ve arkadaş diğer kullanıcılar oluşturabilir olarak kısmen gizli ve kısmen sosyal medya platformu.

Profiliniz, listelediğiniz diğer ürünleri de, birden fazla ürünü satın almak isteyen alıcılar için ek bir satış yapmanın daha kolay olmasını sağlar.

Bir bahçe satışını listelemek için Bookoo'yu da kullanabilirsiniz. Aslında, web sitelerinde “Bookoo, bahçe satış hayranları tarafından bahçe satış hayranları için üretilmiştir” diyor.

12. Karusel

Carousell, Singapur'da başlayan ve yakın zamanda ABD'ye genişleyen büyüyen bir uygulamadır. Carousell ile giyimden otomobillere neredeyse her şeyi satabilirsiniz ve listeler de sosyal medyada yayınlanabilir.

Bir ürünü listelemek yalnızca 30 saniye sürebilir ve listeleme başına 4 adede kadar fotoğraf gönderebilirsiniz. Ayrıca listelemek de ücretsizdir.

13. SocialSell

Satış ve satın alma tamamen SocialSell ile uygulama tabanlı. Tüm iletişim, para için mal almak ve değiştirmek için yerel bir alıcı ile koordine ettiğiniz uygulama içinde tamamlanır.

Hemen hemen her şeyi SocialSell'de satabilirsiniz ve uygulama Android ve Apple cihazlar için kullanılabilir.

14. VarageSale

VarageSale, dünyanın dört bir yanındaki toplulukları satan başka bir aile dostu uygulama. Eşyalarınızı satmak veya satmak için VarageSale'i kullanabilirsiniz. Ürünler yeni olabilir ya da akıllı telefonlar, elektronikler, mobilyalar ya da bir garaj satışında satılabilecek diğer her şey gibi kullanılabilir (tabi ki aile dostu ve yasal olan).

Her satıcının ve alıcının bir toplantı planlayabilmeleri için önce bir resim ve isim içeren bir profil oluşturması gerektiği için güvenlik konusunda da bir vurgu vardır. VarageSale ayrıca şüpheli satıcıları veya etkinlikleri bildirmek için arayabileceğiniz 24 saat hizmet veren bir hattı da içerir.

15. Tradyo

Tradyo, kendi topluluğunuzda bireysel öğeleri ve hizmetleri yerel olarak satmanıza izin verir. Ayrıca garaj satışlarını da listeleyebilirsiniz. Tradyo'nun varsayılan iletişim yöntemi sohbettir ve isterseniz telefonla da bağlantı kurabilirsiniz. Uygulama Apple App Store veya Google Play Store'dan edinilebilir.

İlanlar, potansiyel alıcılara posta koduyla gösterilir. Bu nedenle, bir toplantı planlayana kadar kesin konumunuzu tam olarak belirlemeniz gerekmez. Alternatif olarak, diğer bazı uygulamalar, tam olarak sizin için bir gizlilik endişesi olan tam sokak adresinizi gösterir.

16. Instagram

Sadece eğlence anlarınızı Instagram'da paylaşabilirsiniz, ancak aynı zamanda başka bir yerel pazar. Tek yapmanız gereken bir fotoğraf çekmek ve bir fiyatla küçük bir ürün açıklaması içermektir. Instagram üzerinde büyük başarı elde eden bazı insanlar ve küçük işletmeler var.

17. Geri Dönüşümcü

Recycler ilk çevrimiçi sınıflandırılmış uygulamalardan biridir. Kullanılmış bir araba, evcil hayvan satmaya veya bir ev kiralamaya çalışıyorsanız, bu uygulamada en fazla başarıya sahip olacaksınız.

Ürün listelemelerinin çoğu Kaliforniya'da olduğu için büyük bir metropolde de yaşamak zorundasınız. Ancak, Doğu Sahili'nde Augusta'dan Atlanta'ya kadar değişen büyüklükte topluluklar var.

18. 5Miles

5Miles uygulaması, alıcıların mevcut konumlarının 5 km yakınında listelemeleri filtrelemesini sağlar. 5Miles, diğer uygulamaların yaptığı tüm ürünleri satmanıza olanak tanır ve ayrıca hizmetleri, işleri ve garaj satışlarını da listeleyebilirsiniz.

Eğer bir ünlü taklitçi iseniz, çevrimiçi eğitim veriyorsanız, hatta şaka ve şakalar yapıyorsanız, “Çevrimiçi Beceriler” bölümü bile vardır. Bu biraz benzersiz bir uygulama kullanmak ücretsizdir.

19. Zaarly

Bu uygulama biraz farklı. Satmak için yerel hizmetler ile küçük bir işletme iseniz, Zaarly iyi bir seçenek olabilir. Sadece kaliteli hizmet vermek için katı bir vize sürecine sahiptirler.

Şu anda, Zaarly sadece Denver, Kansas City, Minneapolis ve Kuzey Virginia satıcılarını kabul ediyor.

20. Hoobly

Evlatlık gerektiren evcil hayvan satmak için Hoobly en iyisidir. Ayrıca uygulama ile diğer öğeleri satabilirsiniz, ancak seyirci çoğunlukla bu uygulama ile evcil hayvanlara bakar. Gönderi yapmak ücretsizdir ve iOS ve Android cihazlar için kullanılabilir.

Diğer uygulamalar da evcil hayvan satmanıza izin veriyor, ancak Hoobly bu niş için bir çevrimiçi şöhreti var, bu yüzden zaman ayırmaya değer olabilir.

21. Yerel Dilek

Dilek Yerel ona iki farklı tarafı vardır. Alıcılar, çevrimiçi satıcılardan en düşük fiyatı bulmak için uygulamayı kullanabilir ve yerel olarak mal almanıza veya satmanıza olanak veren Dilek Yerel özelliği de vardır. Bu uygulama aynı zamanda benzersizdir, çünkü Android, Appl, Amazon ve Microsoft cihazları için kullanılabilir olanlardan biridir.

22. Shpock

"Cebinizde Alışveriş Yapın" ifadesinin kısaltması olan Shpock, girişinizi geniş bir görsel resim ile sergileyen bir Apple ve Android uygulamasıdır. Alışveriş yapan kullanıcılar yalnızca haritaya göz atarken, ürününüzün sözlü bir açıklaması yerine küçük bir resim, konum belirlediğiniz yere yerleştirilir.

Örneğin, bir bisiklet satıyorsanız, bisikletin boyutunun, modelinin ve fiyatının açıklaması yerine bisikletinizin bir resmi görünecektir.

23. Craigslist

Craigslist uygulaması çevrimiçi gizli harekete öncülük eden gerçek Craigslist web sitesine çok benzer. Her zaman en kolay veya en zor özellikli uygulama değildir, ancak Craigslist'in en büyük potansiyel alıcıya ulaşmanıza izin veren geniş bir kitlesi vardır.

Büyük bir çevrimiçi ayak izi nedeniyle yarı kırsal bir bölgede yaşıyorsanız Craigslist'i de düşünebilirsiniz.

Yard Satış Uygulamaları

Bu ikinci bölüm, her bir ürünü ayrı ayrı satılmak istemediğiniz takdirde barındıracağınız bahçe satışlarını kolayca listelemenizi sağlayan uygulamalara odaklanmıştır.

24. YardSailr

YardSailr kişisel kullanım ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için ücretsizdir. Satış için satılık ürünleri listeleyebilir ve özellikli öğelerin resimlerini ve fiyatlarını ekleyebilirsiniz. Satışınızı Facebook ve Twitter'da da paylaşabilirsiniz.

Alıcılar, soru sormak için uygulama üzerinden sizinle iletişime geçebilir. Ayrıca, listeleriniz, alışveriş yapan kullanıcıların hafta sonu rotalarını planlamasına olanak tanıyan uygulama haritasında da görünür.

25. Yard Satış Yardımcısı

Yard Sale Helper, öncelikli olarak, insanların toplumlarındaki bahçe satışlarını kolayca ve güvenli bir şekilde bulmalarına yardımcı olmaya odaklanmıştır.

Satışlar uygulama haritasında listelenir ve satıcılar, potansiyel ziyaretçilerin çekilmesine yardımcı olmak için fotoğraf, öğe açıklaması ve fiyat ile öne çıkan öğeleri de listeleyebilir. Sosyal medyadaki yorumları, görüşleri ve listeleri bile paylaşabilirsiniz. Bu uygulama sadece Apple cihazlar için kullanılabilir.

26. Yardsales.com

Yardsales.com, satıcılar için en kapsamlı uygulamalardan biridir. Satmayı planladığınız öğelerin değerini belirlemenize yardımcı olacak bir “Garaj Satış Genie” fiyatlandırma aracı sunar. Ayrıca, satışınızı kurmak veya temizlemek için yardıma ihtiyacınız varsa yardımcıları da işe alabilirsiniz. Bu özellikler, garaj satışı, bahçe satışı, hareketli satış veya emlak satışının reklamına ek olarak sunulmaktadır.

Aynı zamanda sanal bahçe satış masasında da 1 ya da 2 ürün satmak isterseniz bir özellik var. Listeleme, bireysel eşyalar veya bahçe satışları için ücretsizdir. Girişinizi geliştirmek için kredi satın alabilirsiniz.

27. Bahçe Satışı Hazine Haritası

Her hafta sonu rotalarını gösteren ciddi garaj satışı anlaşması avcılarını çekmek için Bahçe Satışı Hazine Haritasını kullanmak isteyeceksiniz. Herkesin görmesi için satışınızı yayınlamak gerçekten çok kolay.

Sadece Craigslist'e giriş yapman gerekiyor ve otomatik olarak Yard Sale Treasure Map uygulamasında yer alacak. İster bir topluluk satışına katılıyor olun, isterse kırılmak için ücretsiz bir hafta sonu olun, bu uygulama kullanımı kolay ve ücretsizdir. Uygulamayı Craigslist'e gönderildikten ve uygulamanın Treasure Haritasında göründükten sonra uygulama içinde tanıtabilirsiniz.

özet

Yerel olarak satmanıza yardımcı olacak birçok uygulama var. Craigslist'in eski standby'sine gidebilirsin. Ya da, “küçük göletteki büyük balık” olabilir ve diğer iyi uygulamalardan biri de olabilir.

Ayrıca, bir garaj satışına sahip olmanın daha kolay olduğu zamanlar olduğu için, listelemenizi öne çıkan öğeler ve resimlerle de tanıtmak konusunda uzmanlaşmış uygulamalar da vardır.

Videoyu izle: 27 KENDİN YAP KIRTASİYE FİKİRLERİ. OKUL MALZEMELERİ İÇİN PRATİK ÇÖZÜMLER

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Spor Salonu Üyeliği Buna Değer mi?"/>
Maliye

Spor Salonu Üyeliği Buna Değer mi?

Geçmişte para biriktirmek için spor salonu üyeliklerini kestik. Bir noktada oturma odamızın bir bölümünü ev spor salonuna dönüştürmeye karar verdik, böylece uygun bir şekilde çalışabilirdik. Bu doğru olsa da, kendi başıma çalışmak için çok motive olmadığımı fark ettim. Beni yanlış anlamayın, bir ev jimnastik salonuna sahip olmaktan hoşlanıyorum, ancak spor salonuna üyeliğim varsa, özellikle de bir egzersiz ortağım olsaydı daha tutarlı olurum.
Devamını Oku
RealtyShares İncelemesi 2018
Maliye

RealtyShares İncelemesi 2018

Bir gün emekli olma hayalleriniz varsa, o zaman paranıza yatırım yapmanın önemini duymuşsunuzdur. Kazanılan paranız için çok fazla yatırım seçeneğiniz var. Yatırım planlarının önemli bir bileşeni olarak çok sayıda emlak gayrimenkul. Emlaka bakmış olabilirsiniz ve bir kiralık mülk satın almakla ilgilenen sermayenin şu andaki fiyat aralığından çıkmasına karar vermiş olabilirsiniz.
Devamını Oku
Beyzbol Sezon Mayhem: Nasıl Seyahat Para Tasarruf Ediyoruz
Maliye

Beyzbol Sezon Mayhem: Nasıl Seyahat Para Tasarruf Ediyoruz

Aşağıdaki yazı Capital One® tarafından desteklendi. Tüm görüşlerim, kendi başıma ve bir başkası tarafından yönetilmiyor. GM BuyPower Card hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın. Karımı sosyal medyada takip ederseniz, muhtemelen bu yaz neler yaptığımızı biliyorsunuzdur. Çocuklarımız için beyzbol sezonunun kalınlığındayız, yani boş zamanlarımızın çoğunu ve hafta sonlarını beysbol turnuvalarına götürüp neşelendiriyoruz.
Devamını Oku
Gelecek için En İyi 16 Kariyer
Maliye

Gelecek için En İyi 16 Kariyer

Doğumda büyüdüklerinde ne yapmak istediklerini bilen şanslılardan biri olmadıkça, mükemmel kariyer yolunu bulmak asla kolay bir karar değildir. Hayal gücünüzü bulmanın, genellikle, bu mükemmel uyuma yerleşmeden önce farklı endüstrilerde çeşitli deneyimler yaşadıktan sonra geldiğini aklınızdan çıkarmayın.
Devamını Oku