">
Maliye

En Para için Eski Bir Cep Telefonu Satmak için 5 En İyi Yerler

Bugün, Penny Garson'la Kathleen Garvin'den bir misafirimiz var.

Belki de etrafta yatan eski bir cep telefonun var. Ya da belki son Apple olayı yükseltmek istiyor. (Yüz kimliğimde hala hislerimi sıralıyorum.)

Her iki durumda da eski cihazlarınızı satmak için gereken para var.

İlk akıllı telefonum, yeşil renkli iPhone 5C'yi Ekim 2013'te aldım. Üç yıl ve yedi ay boyunca cep telefonlarında on yıl gibi hissettim - bu geçmiş Mayıs ayında iPhone 7'ye geçmeden önce.

Ekranda küçük bir çip ve hafif bir çizik dışında, eski telefonum oldukça iyi durumda. Ama şu anda, komodinin üstünde toz toplayan çatlamış bir Otterbox var.

Satmaya bakmanın zamanı geldi.

Ama nerede? İnternet sayesinde, şimdiye kadar hiç olmadığı kadar çok seçenek var.

Artı, evde para kazanmaktan daha iyi olan nedir?

Para için cep telefonu satmak için 5 yerler

İster maaş çekmeye maaş çekiyor olun, isterse telefonunuzu ekstra para için boşaltmaya bakın, bu beş seçeneği gözden geçirin.

1. Decluttr

Decluttr CD, DVD, çeşitli teknoloji ürünleri ve hatta kitap satın alır. Ayrıca iPhone ve Android kullanıcıları için ücretsiz bir uygulama vardır.

Öğenizi arayın - bu durumda, eski cep telefonunuzu - ve modelini, depolama kapasitesini, ağ ve koşullarını değerlendirme motoruna girin. Durum için, seçenekler: iyi, zayıf veya hatalı.

Bilgilerinizi girdikten sonra bir teklif alacaksınız. Bunu kabul etmeyi seçerseniz, Decluttr telefonunuzu aldıktan sonra ödeme alırsınız.

Gönderi ile ilgili olarak, telefonu evin etrafında yatan herhangi bir kutuya postalayabilirsiniz. Daha sonra, ön ödemeli gönderi etiketini pakete takın. Çek veya doğrudan ödeme yoluyla ödeme alınabilir ve açık arttırma veya satıcı ücreti alınmaz.

Eylül 2017 itibariyle Apple iPhone 5C (16GB) iyi durumda bir teklif aldı $34.04.

(İmaj kredisi: Decluttr.com, Eylül 2017)

Tekrarlamak için:

 • Öğeyi listelemek için bir maliyet var mı? Yok hayır
 • Servis satışınızı keser mi? Yok hayır
 • Nakliye ücretsiz mi? Evet
 • Nasıl ödeyeceksin? Çek veya direkt para yatırma

2. Gazelle

Gazelle akıllı telefonlar ve diğer cihazları satın alır. Servisi kullanmak için telefonunuzu web sitesinde arayın. (Not: öğe yaparsa değil Web sitesinde görün, sonra Gazelle kabul etmeyecek.) Ardından ağ, depolama kapasitesi ve koşulunu seçin: bozuk, iyi veya kusursuz.

Yan not, bir seçenek olarak “kusursuz” dan bahsediyorsunuz ve sayfadaki herhangi bir Beyonce GIF'iniz yok mu?

(Ama ben kazıyorum. Image credit: Giphy.com)

Öğeye ve durumuna geldiğinde doğru olduğundan emin olun. Aksi halde, makbuz üzerine gözden geçirilmiş bir teklif alırsınız.

Gazelle sana bir teklif yaptıktan sonra 30 gün boyunca iyidir. Kargo ücretsizdir ve Gazelle telefonunuzu paketlemek için size bir kutu gönderir.

Gazelle web sitesine göre daha hızlı gönderirsiniz, daha hızlı ödeme alırsınız. PayPal, çek veya Amazon hediye kartı ile ödeme alabilirsiniz.

Eylül 2017 itibariyle Apple iPhone 5C (16GB) iyi durumda bir teklif aldı $5. Womp, Womp.

(İmaj kredisi: Gazelle.com, Eylül 2017)

Tekrarlamak için:

 • Öğeyi listelemek için bir maliyet var mı? Yok hayır
 • Servis satışınızı keser mi? Yok hayır
 • Nakliye ücretsiz mi? Evet
 • Nasıl ödeyeceksin? Çek, PayPal veya Amazon hediye çeki

3. Buyback Boss

Buyback Boss şu anda sadece iPhone'ları ve iPad'leri kabul ediyor. Bununla birlikte, servis en yüksek fiyat garantisini sunar: Aynı durum cihazı için herhangi bir geri alım sitesinden geçerli bir teklif sunarsanız, Geri Alım Patronu buna eş olacaktır.

Telefonunuzu, ağınızı, depolama kapasitenizi ve koşullarınızı seçin - yepyeni, nane, kullanılmış, hasarlı veya bozuk. Daha sonra bir teklif alacaksınız.

Kargo ücretsiz - Buyback Boss size ön ödemeli bir etiket ile tedarik edecek - ve bir kutu veya yastıklı zarf içinde öğenizi gönderebilirsiniz. Çek veya PayPal ile ödeme alırsınız ve öğeniz alındıktan hemen sonra ödeme alırsınız.

Eylül 2017 itibariyle Apple iPhone 5C (16GB) iyi durumda bir teklif aldı $20.

(İmaj kredisi: BuybackBoss.com, Eylül 2017)

Tekrarlamak için:

 • Öğeyi listelemek için bir maliyet var mı? Yok hayır
 • Servis satışınızı keser mi? Yok hayır
 • Nakliye ücretsiz mi? Evet
 • Nasıl ödeyeceksin? Çek veya PayPal

4. Swopsmart

Swopsmart, telefonları (hatta Blackberry!) Ve tabletleri satın alan New York merkezli bir şirkettir. Telefon türünüzü, ağınızı, depolama kapasitesini ve koşulunuzu seçin: kırık, iyi, kusursuz (bir başka kaçırılmış Beyonce fırsatı) veya yeni. Daha sonra bir teklif alacaksınız.

Ön ödemeli bir gönderi etiketi yazdırmayı veya ücretsiz bir gönderim paketi almayı tercih edebilirsiniz. Şirket inceledikten ve telefonunuzu okuduktan sonra, 24 saat içinde ödeme alacaksınız. Çek veya PayPal ile ödeme almayı tercih edebilirsiniz.

Eylül 2017 itibariyle Apple iPhone 5C (16GB) iyi durumda bir teklif aldı $25.

(İmaj kredisi: Swopsmart.com, Eylül 2017)

Tekrarlamak için:

 • Öğeyi listelemek için bir maliyet var mı? Yok hayır
 • Servis satışınızı keser mi? Yok hayır
 • Nakliye ücretsiz mi? Evet
 • Nasıl ödeyeceksin? Çek veya PayPal

5. eBay

Dünyanın en büyük online pazarlarından birini çıkaramadım! Ekstra para kazanmak için eBay'i unutma.

Telefonumu eBay'de aramaya başladığımda, “Telefonunuzu En Çok Para için Sat” şeklinde yazan renkli bir grafik gördüm. Bunu tıkladım ve önceki dört satışa benzeyen bir sayfaya getirildim. gadget hizmetleri.Modeli, ağı, rengi (bu yeni bir modeldi ve sadece üç tane seçebiliyorum), hem kullanılmış hem de kozmetik durumunu ve hangi aksesuarların dahil edileceğini seçtim.

Eylül 2017 itibariyle Apple iPhone 5C (16GB) iyi durumda. $54.20.

(İmaj kredisi: eBay.com, Eylül 2017)

Trend fiyatı, yakın zamanda satılan sizinkilere benzer ürünlere dayanır. Ancak, bu satış fiyatı sizin telefon garanti edilmez.

Bu platform ile nakliye ve satıcı ücretlerini de dikkate almanız gerekiyor. Açık artırma tarzı formatı ve yurtiçi kargo için 10 ABD doları seçtim. Ve eBay'e göre, tahmini ücretlerim $ 6,42.

Tekrarlamak için:

 • Öğeyi listelemek için bir maliyet var mı? Yok hayır
 • Servis satışınızı keser mi? Evet; değişir
 • Nakliye ücretsiz mi? Hayır, yerel bir bilet almadıkça
 • Nasıl ödeyeceksin? PayPal, satıcı kredi kartı veya yerel ödeme (çekler, para havaleleri veya nakit para)

Eski satış telefonlarını bu sitelerden herhangi birini kullanarak sattın mı? Eğer öyleyse, lütfen aşağıdaki yorumların nasıl gittiğini bana bildirin!

Videoyu izle: En Para Nedir, incelemesi, enpara hesap açma,

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

En İyi 10 En İyi (ve Ücretsiz) Çevrimiçi Bütçeleme Araçları
Maliye

En İyi 10 En İyi (ve Ücretsiz) Çevrimiçi Bütçeleme Araçları

Bu zor ekonomik zamanlarda, çoğu finansal planlamanın önemini kabul eder. Kaynaklarınızın en iyi etkiyi sağladığından emin olmak istersiniz; bu durum, durumunuza iyi çalışan ve geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olacak bir harcama planı oluşturmak anlamına gelir. İyi bütçeleme yazılımı, maliyetten sorumlu olmanıza yardımcı olabilir.
Devamını Oku
Bana yakın ucuz veteriner bakım almak için 8 yol
Maliye

Bana yakın ucuz veteriner bakım almak için 8 yol

Evcil hayvanlar pahalı olabilir. Evcil hayvanınızın veya evcil hayvan sahipliğini düşünürseniz, evcil hayvanınızın alım fiyatı ve yiyecek ve diğer bakım kalemlerinin maliyeti yoktur, hem normal hem de beklenmedik veteriner bakım maliyetlerinin potansiyel maliyetlerini hesaba katmak istersiniz. Veterinere yapılan geziler pahalı olabilir. Aslında, köpeğimizle acil bir veteriner gezisi yapmak zorunda kaldık çünkü sahip olmaması gereken bir şey yediler.
Devamını Oku
GFC 082: Neden Bir Milyoneri Katlettik ki İki kez Emeklenemiyorlardı
Maliye

GFC 082: Neden Bir Milyoneri Katlettik ki İki kez Emeklenemiyorlardı

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_082_1_Million_Cant_Retire_.mp3 Tebrikler! Sonunda ulaştı, milyoner durumu. 1 milyon doların üzerinde yatırım yaptığınız noktaya ulaşan emekliler için bir başarıdır. Pek çok insan, onlarca yıl boyunca tasarruf ve kazıma yaparak çalışır ve bu dönüm noktasına ulaşmaz, ancak oraya varırsınız ve dokuzuncu bulut üzerindesiniz, çünkü gökyüzünün sınırı.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Küçük İşletmeler İçin En İyi 800 Numaralı Hizmet"/>
Maliye

Küçük İşletmeler İçin En İyi 800 Numaralı Hizmet

İşletmeniz için 800 numara almayı düşündünüz mü? Belki de yeni bir iş kurdunuz ve daha geniş bir müşteri kitlesine hitap etmek istiyorsunuz. Ya da belki kurulu bir işsiniz ve sizi coğrafi alanınıza sınırlamayan 800'lük bir numaraya sahip olmanın güvenilirlik ve güven faktörü olmasını istiyorsunuz.
Devamını Oku