Maliye

Kişisel Çek Çekmek için 9 En İyi Yerler

Henüz parasız bir toplumda yaşamıyoruz, herkes size doğrudan para yatırma, PayPal ya da Venmo yoluyla para veriyor. O gün gelinceye kadar, periyodik olarak nakde çevrilmesi gereken kişisel bir kontrol alacaksınız. Neyse ki, bir banka hesabı olmadan kişisel çek bozabilir!

Bu yıl yerel veya çevrimiçi bir yan işe başlarsanız, tek ödeme yönteminiz bir kağıt kontrolü olabilir.

Ücretsiz bir çek için en iyi yer bir bankadır. Banka hesabınız yoksa, CIT bankasını kontrol edin % 1,55'e kadar faiz ödüyor. Cep telefonunuzdan direkt olarak ücretsiz para yatırma olanağı sağlar.

Diğer bazı seçenekler istiyorsanız, kişisel çekinizi mümkün olan en düşük fiyattan, hatta belki de ücretsiz olarak ödeyebileceğiniz en iyi yerler!

1. Yerel Kredi Birliğiniz

Başka bir nedenden ötürü, kişisel çekleri ücretsiz olarak almak için bir banka hesabı açmaya karar verebilirsiniz. Bir bankadan önce bir kredi birliğine katılmanızı tavsiye ederim çünkü daha az ücret alıyorlar ve çoğu zaman minimum hesap bakiyesi gerekmiyor. Örneğin, kredi birliğim yalnızca hesabımıza en az 1 dolar vermemizi ve hesabımızın cezasız kalmasını sağlıyor.

Cari hesap bakiyemizden bağımsız olarak, yerel bankanız veya kredi birliğiniz, kişisel bir çeki ücretsiz olarak üye parası olarak nakit olarak ödemelidir. Yani, ücretsiz kontrol sunan ve erişim için uygun bir yerel kredi birliği veya banka seçin; Bir çek için ücretsiz para kazanmanın çok az yolundan biri.

2. İhraç Bankası'nı ziyaret edin

Kişisel çekinizi anında nakit olarak ödemek için ödeme yapan bankayu da ziyaret edebilirsiniz. Çek, örneğin BB & T Bank tarafından verilmişse, yerel BB & T şubesini ziyaret edebilir ve kendiniz bankanıza bile girmese bile çekini nakit olarak ödeyebilirsiniz. Bu çek bozma yerlerinden herhangi birinde olduğu gibi kimliğinizi doğrulamak için kimliğinizi getirmeniz gerekir.

Her bankanın müşterileri için farklı çek politikaları vardır. Hiç bir ücret ödemeyebilir veya aşağıdaki ücretlerden birini ödeyebilirsiniz:

 • Herhangi bir çek bakiyesi için 0 $ 'dan az 0 TL
 • 50 $ üzerindeki kontrol bakiyeleri için 7- $ 10 ABD doları
 • Çek bakiyesinin% 10'u
 • Dengeden bağımsız olarak çek başına 7 $

Çekinizi ücretsiz olarak paraya çevirmek mümkün olsa da, bu ücretler burada belirtilen diğer seçeneklerden daha pahalı olabilir. Yerel şubeye gitmeden önce, ilerlemek ve ücretlerini aşağıda listelenen üçüncü taraflara karşılaştırmak için birkaç dakikanızı ayırın.

Bazı bankalar, sadece nakit dışı çekler için müşterilerin ön ödemeli banka kartlarını sunabilir. Bu ön ödemeli kartlar aylık bakım ücretleri ve son kullanma tarihleri ​​ile birlikte gelebilir. Ön ödemeli bir banka kartı alırsanız, şartlar ve koşulları bildiğinizden emin olun ve paranızın süresinin dolmadığından emin olmak için kartı en kısa zamanda kullandığınızdan emin olun.

3. Walmart Çek Para Çekme

İster inanın ister inanmayın, Amerikalıların% 90'ı bir Walmart mağazasının 15 dakikasında yaşıyor! Vergi çeken banka veya başka bir çek bozguna uğramış mağaza tarafından seyahat etmeden önce bir Walmart'a gidersiniz. Eğer Walmart'taki yiyeceklerinizi satın alırsanız, paranız çekiniz haftalık bakkal paranızla iki katına çıkabilir.

Walmart Check Cashing hizmetleri için aşağıdaki ücretleri ödemeniz beklenebilir:

 • Her çek için 3 dolar, 1000 $ 'a kadar
 • Her çek için $ 6'dan daha büyük $ 6

Günlük ödeme limiti 5000 $ 'dır, ancak Ocak ve Nisan ayları arasındaki limit 7.500 $' a yükselir. Walmart çekinizi nakit veya bir Walmart MoneyCard için ödüyor. MoneyCard için yeniden yükleme ücreti feragat edilir.

Ne yazık ki, Walmart sadece bu tür paralarkişisel çekler:

 • Bordro çekleri
 • Hükümet kontrolleri
 • Vergi çekleri
 • Kasiyer çekleri
 • Sigorta ödeme kontrolleri
 • 401 (k), emeklilik ödeme çekleri
 • Walmart'ta satın alınan MoneyGram para siparişleri

Bir arkadaşınızın size vermiş olduğu el yazısı bir kontrol, Walmart tarafından kabul edilmeyecektir; Parayla birlikte uzaklaşırsın ve Walmart kayıpla takılır.

4. Yerel Marketiniz

Bakkal dükkanları çek bozdurma hizmetleri ile vurulur ve size sormanız gerekir. Walmart gibi, bazıları sadece bordro çeklerini, kasiyer çeklerini ve para emirlerini nakit çekebilir. Çok az sayıda market hala el yazısıyla yazılmış kişisel çekler veriyor, ancak burada hala dört tane ulusal market var:

 • Albertson'dan
 • Kmart'dan
 • Publix
 • Safeway

Marketler için çek bozdurma ücreti, bakiyenin% 2'sine kadar veya çek başına 6 $ 'a kadar ücretsiz olabilir.

Bazı marketler nakit yerine mağaza kredisi seçerseniz çek para çekme ücretinden vazgeçerler. Bu süpermarkette yiyecek satın alırsanız, bu daha iyi bir seçenek çünkü cebinizde daha fazla para var. Ayrıca, marketlerde de Ibotta ile alışveriş yaparak daha da fazla para kazanabilirsiniz.

5. Akaryakıt İstasyonları

Birçok benzin istasyonu artık sorumluluktan dolayı el yazısıyla yazılmış herhangi bir işletme, işletme ya da devletin kişisel çeklerini artık nakit olarak almıyor, ancak eyaletler arası sürüşü sürdüğünüz seyahat merkezlerinde (kamyon durakları) en fazla başarıya sahip olacaksınız.

Bu tam hizmetli seyahat merkezi markalarında büyük olasılıkla çek bozgunu bulacaksınız.

 • Pilot Uçan J
 • Amerika'nın TravelCenters

Diğer benzin istasyonu markaları da çek bozma hizmetlerini kapatıyor, ancak bir kez daha, kişisel araçları kabul eden ve yarı kamyonlar için yakıt ikmali şeritlerine sahip bir seyahat merkezini ziyaret etmeniz gerekecektir.

6. 7-Eleven tarafından Transact

Nakit kontrolleri olan birkaç benzin istasyonundan biri 7-Eleven uygulaması ile 7-Eleven'dir. Kişisel çekinizle akıllı telefonunuzla fotoğraf çekerek çek çekebilirsiniz. Kontrollerin çoğu 48 saat içinde temizlenir ve bakiye, mağaza içi satın alımlar ve ücretsiz gaz alımları için kullanabileceğiniz 7-Eleven ön ödemeli kartınıza yatırılır.

7. Bir arkadaşın kontrolünü onaylama

Çekinizi, ücretsiz olarak para kazandıran bir arkadaşınıza da onaylayabilirsiniz; Sonuçta, ne için arkadaş? Onaylanmış çeklere bazen “üçüncü taraf çekleri” denir.

Para çekmek için bir arkadaşa çek vermek çok basittir. Çekin arkasındaki şu adımları izleyin:

 • En üstte, “Arkadaşının Adının Emriyle Ödeme Yap” yaz
 • Bu onayın altına çek imzalarsınız.

Her bankanın onaylanmış çekleri paraya çevirmek için farklı politikaları vardır. Kontrol sahtekarlığıyla mücadele etmek için kimliğinizi doğrulamak için arkadaşınıza banka şubesine eşlik etmeniz gerekebilir. Ve bazı bankalar, arkadaşınızın çekinizi paraya çevirme izninin olduğu konusunda daha fazla doğrulama için bir formu doldurmanızı gerektirir. Arkadaşınızı yalnız bırakmadan önce çevrimiçi olarak kontrol edin veya bankayı arayın ve gaz parasını hiçbir şey için yakmayın.

Ally Bank, Discover Bank ve Bölgeler gibi belirli bankalar üçüncü taraf çekleri kabul etmemektedir.

8. Online Çek Nakit

Paraya hemen ihtiyacınız yoksa, kişisel çekinizi online olarak da nakit olarak yapabilirsiniz. Bir çek ödeme yapmak için banka müşterisi olmanızı istemeyen iki uygulama PayPal ve Ingo Money'dir.

PayPal

PayPal, en büyük ödeme işlemcilerinden biridir ve kişisel çekler, PayPal ile para kazanmanın başka bir yoludur. PayPal uygulamasıyla ücretsiz olarak, her çekinin önünü ve arkasını çekebilirsiniz. Tutar, üç iş günü içinde PayPal hesabınıza yatırılır.

Günde 1000 $ 'a kadar para kazanabilirsiniz.

Ingo Para

Birden fazla ödeme seçeneği nedeniyle Ingo Money'i tercih edebilirsiniz:

 • Doğrudan mevduat
 • Ön ödemeli banka kartı
 • Paypal hesabı
 • Amazon hediye kartı
 • Çevrimiçi fatura ücreti

İlk dört seçenekle, kişisel çek bakiyesi birkaç dakika içinde yatıracaktır. Çekiş miktarını katılımcı satıcılar için fatura ödemek için kullanmak istediğinizde fatura ödemesi bir sonraki iş günü gönderilir. Dengeyi birden çok hesap arasında da bölebilirsiniz.

Bu esneklik küçük bir ücrete tabidir. El yazısı ile yapılan kişisel çekler 100 $ 'dan daha az, 5 $' lık nakit ve 100 $ 'dan daha fazla olan paranın% 5'ini nakit olarak kontrol eder. Önceden basılmış bordro ve devlet çekleri, 250 $ 'dan daha düşük bakiyeler için 5 $, daha sonra 250 $' dan büyük çekler için% 2 'lik bir maliyete sahiptir.

Bakiyeyi almak için 10 gün bekleyerek nakit para ödemelerinden kaçınabilirsiniz. Ancak, yalnızca çek bakiyenizi tek bir hesaba yatırabilirsiniz.

9. Cashing Mağazaları kontrol

Bu öneri her zaman gökyüzü yüksek ücretleri nedeniyle son çare seçeneğiniz olmalıdır. Bu çek bozdurma kasaları yerel kasabanızda kolayca bulunabilir ve aile ve arkadaşlardan el yazısı çekleri dahil olmak üzere her türlü kişisel çekleri nakit olarak tahsil eder. Bu kolaylık için bir zorunluluk olarak, en yüksek çek bozdurma ücretlerini ödeyecek ve hatta yeniden yüklenebilen banka kartınızı saklamak için aylık bakım ücreti ödeyebilirsiniz.

Çoğu yer, sabit dolar miktarından önemli ölçüde daha yüksek bir düz yüzdeyi, artı parayı yeniden yüklenebilen banka kartlarına yüklemek için birkaç dolarlık bir işlem ücreti alır.

Kişisel Çekmeyi Paraya Alırken Hatırlanması Gereken Bazı Şeyler

Bir dahaki sefere bir çek bozduğunuzu hatırlamak için birkaç şey var:

 • Her zaman bir fotoğraf kimliği getirmeniz gerekiyor
 • Bazı lokasyonlar (Walmart dahil) el yazısı çeklerini ödemez
 • Her mağaza veya banka aynı ücreti almaz
 • Günlük itfa maksimumlarına dikkat edin

Çoğunlukla, bir kişi çek çekip son derece kolaydır; Özellikle bir işverenden, resmi kurumdan veya vergi iadenizden önceden basılı bir çekiniz varsa. Yapmanız gereken tek şey çekinizi imzalamak, fotoğraflı kimliğinizi göstermek ve geçerli herhangi bir çek bozdurma ücretini eksi bakiyeyi anında almaktır.

özet

Şimdi paraya ihtiyacınız olduğunda, kişisel çekinizi yerel olarak nakit olarak paraya çevirmek için bir seçenek sıkıntısı yoktur. Ancak, çekinizi bozdurmak için bazı yerlerde diğerlerinden daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir. Bu listeyle, bir çek bozdurmak ve yüksek ücret ödemeksizin en uygun fiyatlı yeri hızlı bir şekilde bulabileceksiniz.

Para kazanma yerini kontrol etmenin ne anlamı var? Genellikle nakit veya ön ödemeli banka kartlarını mı tercih edersiniz?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Şimdi Para Gerekir? Bugün Para Kazanmak İçin 21 Yasal Yol
Maliye

Şimdi Para Gerekir? Bugün Para Kazanmak İçin 21 Yasal Yol

Bazen sadece hızlı bir şekilde paraya ihtiyacınız var - TODAY'ta olduğu gibi. Belki de beklenmedik bir araba tamircisine sahipsin, çünkü şanzıman çıktı ya da lastiği patlattın. Ya da belki de evinizdeki su ısıtıcısı, buzdolabınız, iklimlendirme sisteminiz ve İnternet'iniz ile birlikte üç günlük bir sürede tamire ihtiyaç duyuyordu.
Devamını Oku
Hayvanınız İçin En İyi Hayvan Sigortası Alın
Maliye

Hayvanınız İçin En İyi Hayvan Sigortası Alın

En büyük evcil hayvan değil mi? Köpekler, “insanın en iyi arkadaşı” ismini hiçbir şey için kazanmadılar ve çoğu insan için, evcil hayvanlar aile üyeleriydi. Evcil hayvanlarımız düştüğümüzde bize rahatlık verir ve en çok ihtiyacımız olduğunda bizi güldürür ve en azından bekleriz; karşılığında, onlara bir ev, yiyecek ve çok sayıda snuggles sağlıyoruz.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kesinlikle Yeni Bir Ebeveyn Olmanız Gereken 10 Ürün"/>
Maliye

Kesinlikle Yeni Bir Ebeveyn Olmanız Gereken 10 Ürün

Bebek sahibi olmak heyecan vericidir ve ilk bebeğinize sahip olmak öğrenmeniz ve satın almanız için tonlarca yeni şey olduğu anlamına gelir. Karım Kim ve ben geçen sene ilk bebeğimiz ve ikinci ayımız birkaç ay önce. Son olarak, yeni ebeveynler için hangi bebek öğelerinin en önemli olduğu hakkında öğrendiklerimizi paylaşabileceğimiz bir yarı uzmanı yeterince hissettim.
Devamını Oku