Maliye

Kiralama Özelliklerine Yatırım Yapmak için 10 İpucu

ABD kiralık pazarı patlıyor. Kiracılar, uzun vadeli kira sözleşmelerine gelecekteki konut alımlarında tasarruf sağlamak için uygun maliyetli bir alternatif olarak dönmektedir.

Ayrıca, ekonomi ve konut piyasası geçtiğimiz yıllarda düştüğünde, birçok aile piyasada daha fazla kiracı yaratan kısa satış ve hacizlere zorlandı. Kiralara olan yüksek talep, yüksek kira bedelini ödeyebilen kiralık mülk sahipleri için artan kârlar doğurmaktadır.

Mülk yönetimi sektörüne girmeyi düşünür müsünüz? Başlamak için bu 10 ipucunu kullanın.

Uzun Vadeye Yatırım Yapın

Uzun vadeli bir yatırım olarak kiralama mülkünü satın almayı görüntüle. Mülk yönetimi endüstrisinde kısa bir eğilimin çok fazla kar üretmesi muhtemel değildir. Gayrimenkul yatırımları genellikle birkaç yıl sonra nakit akışı üretmeye başlar. Zaman, para ve efor, yüksek yatırım getirisi (ROI) oluşturmak için gerekli çabalardır.

Doğru Mülkiyeti Seç

Kişisel standartlara uygun bir mülke yatırım yapın; Yerleşme, çünkü ucuz.

Yeri, büyüklüğü ve olanakları göz önünde bulundurun. Diğer arazi sahiplerinin ve mülk yönetimi firmalarının metrekare başına ne kadar ücret aldığını görmek için karşılaştırılabilir kiraları çevrimiçi olarak inceleyin.

Kira ücretleri bölge, birim güncellemeleri ve ortak tesislere dayanmaktadır. Aylık ücretler, mülkün alıcı için ne kadar uygun olduğunu belirlemeye yardımcı olur.

Doğru tek aile kiralama özelliğini seçmenize yardımcı olacak araç üzerinde Roofstock olduğunu. Platforma katılmak ve anahtar teslim özelliklerine bakmak ücretsizdir. Bir mülke yatırım yapmaya karar verirseniz, her ay kira gelirlerinden para kazanacaksınız, ayrıca mülkün gelecekte satılması durumunda takdir edilecektir.

Fixer Uppers'dan Kaçının

Alıcılar büyük mülklerin tadilatında tecrübeli olmadıkça, kiralama işlemlerine mümkün olduğunca yakın bir yerde satın almaları gerekmektedir. Mülk yöneticileri, karlarına katkıda bulunmak için aylık kira alabilecekleri zaman, kiraya vermeden önce tadilat yapmaya çalışmamalıdır.

Yükseltmeler genellikle daha uzun sürer ve başlangıçta beklenenden daha pahalıya mal olur, bu nedenle deneyimsiz olanların tahmin edilenden daha fazla zaman ve para kaybetmesi muhtemeldir. Binalar yapısal olarak güvenli ve temiz olduğu sürece, bir an önce leasing birimlerine başlamak ve gelecekte ihtiyaç duyulduğu şekilde iyileştirmek daha iyidir.

Zaten işgal edilmiş bir kiralık bina satın almayı düşünün. Yeni ev sahipleri eski kiraları onurlandırabilir ve yeni kiracılara pazarlama sorunlarını önleyebilirler.

Akıllıca Yatırım Yapın

Bir mülkün gerçek olamayacak kadar iyi göründüğü, muhtemelen altta yatan sorunlara sahiptir. Sermayeyi dolandırıcılara karşı korumak için emlak sektöründe akıllı ve anlayışlı olun. Daha iyi anlaşmalar yapmak ve kırmızı bayrakların belirlenmesi sürecine yardımcı olmak için bir emlakçı işe alın. Binanın kod olduğunu garanti etmek için bir denetçiyi işe almayı içeren mülk satın alma protokolünü takip edin.

Sanayiyi Araştırma

Diğer emlak yöneticileriyle iletişim kurun ve yerel emlak piyasasında okuyun. Kiralama standartları ve eğilimler hakkında bilgi sahibi olmak, sahiplerinin yarışmada bir avantaj kazanmasına yardımcı olabilir. Daha çok eğitimli bir mülk yöneticisi yerel emlakta, başarısız bir yatırım riskini azaltır.

Erken başla

Bankada peşinat için yeterli para olduğunda yatırım yapmaya başlamak akıllıcadır. Ancak, alıcılar yatırım amaçlı gayrimenkullerin bulunduğu şehirlerde bulunmalıdır. Tipik olarak, küçük ölçekli mülk sahipleri acil durumlarda yatırım özelliklerinin yakınında yaşamaktadır. Ancak, tapu sahibinin binayı koruyan bir ev sahibini işe alması durumunda yakın bir yerde yaşamak gerekli değildir.

Yükselen Mahallelere Bakın

Birden fazla haciz ya da boş konut bulunan mahallelerde bulunan mülklere yatırım yapmaktan kaçının. Başlangıçta daha az pahalı olmasına rağmen, bu ayarlar potansiyel kiracılar için çekici değildir. Genç profesyonellerin ve diğer tipik kiracıların bulunduğu ve çalıştığını düşünün.

Risk belirleme

Bir özelliği kapatmadan önce potansiyel YG'yi belirleyin. Getiri hesaplamak için, kira geliri (eksi harcamalar) ekleyin ve mülkün yılda ne kadar üretildiğini belirleyin. Daha sonra, yıllık geliri, ilk depozitoyu, kapanış maliyetlerini ve rehabilitasyon ücretlerini de içeren, yatırılan nakit sermaye ile bölün.

Sermaye onarımları ve iyileştirmeler çıkarıldıktan sonra her yıl yüzde 1 ila 2 oranında getiri sağlayabilecek net değer artışı hakkında unutmayın. Bu iki yüzdeyi bir araya getirme (yıllık YG ve net değer artış oranı), mülk yatırımcılarına tipik bir yılda yapmaları beklenen yatırım getirisi yüzdesine dair kaba bir fikir vermektedir. Formül ayrıca bir kârın yapılabileceği oranın ölçülmesine de yardımcı olur.

Kişisel Konut olarak satın al

Bir alıcı, daha düşük bir ödeme ile en uygun fiyatlı finansmanı almak için bir ev sahibi olarak satın alabilir. Sahibinin sahip olduğu mülkler, sahiplik sahibi olsa bile ilk sahiplik süresi boyunca kiraya verilmemelidir.

Gelecekteki emlak yöneticileri, potansiyel konut sahiplerini çekmek için hangi özelliklerin düzeltilmesi ve güncellenmesi gerektiğini anlamak için bu zamanı kullanabilirler. Önceden sorunların üstesinden gelmek suretiyle kiracılar, kiralama süresinin başladığı zamandan sonra daha memnun olacaklardır.

Bir Gün İşini Tut

Mülkiyet mülk yöneticileri, ödemeleri azaltmak ve bakım ve onarım sağlamak için mevcut gelirlerini korumalı veya artırmaya çalışmalıdır. Yolun sonunda, yatırım bir karı döndürmeye başladığında ve ev sahibi ek mülklere yatırım yapmaya karar verdiğinde, ek gelir gerekli olmayabilir.

Bu 10 ipucu, gayrimenkul yatırım sektörüne girmek isteyen kişiler için iyi başlangıç ​​noktalarıdır. Bu mesleğin iyi bir uyum olup olmadığını kesin olarak belirlemek için ağır araştırmalar yapın. Mülk sahibi olmak ve kiralamak için gereken zaman, enerji ve para karmaşıktır - sürece başlamadan önce potansiyel risklerin farkında olun.

yazar hakkında
Tali Wee, şu anda Zillow için toplumsal destek hizmetlerini yürüttüğü Seattle'da yaşıyor. O tarafından büyüledi ve gayrimenkul ile ilgili her şeyi takdir ediyor. Tali eski bir kiracı ve yeni bir ev sahibi.

Videoyu izle: Yatırım Danışmanı - Ceviz Yetiştiricliği /

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ücretsiz Cep Telefonu Hizmeti almak için 10 Legit Yolları
Maliye

Ücretsiz Cep Telefonu Hizmeti almak için 10 Legit Yolları

Herkesin şu anda her zaman bir cep telefonu var gibi görünüyor. Onları her yere taşıyoruz. Çoğumuzun artık cep telefonlarımızda ne kadar bağımlı olduğu neredeyse korkunç. Aslında, cep telefonumu unuttuğumda, pantolonumu evde unutmuşum gibi hissettiriyor. Çoğu insan onları aramak ve metin kullanmak için kullanır, ancak diğerleri de eklenmiş veri özelliklerini kullanır.
Devamını Oku
Öğrenci Kredi Hoşgörü nedir ve buna değer mi?
Maliye

Öğrenci Kredi Hoşgörü nedir ve buna değer mi?

Ödemeniz gereken öğrenci kredileriniz varsa, öğrencilerin kredi borçluluğu hakkında konuştuklarını duymuş olabilirsiniz. Ancak, öğrenci kredilerinizi hoşgörü haline getirmek ne anlama geliyor? Ve buna değer mi? Federal Öğrenci Yardımı departmanına göre, bir tolerans tanımı şu şekildedir: Bir erteleme ya da tolerans, federal öğrenci kredi ödemelerinizi geçici olarak durdurmanızı ya da ödediğiniz miktarı geçici olarak azaltmanızı sağlar.
Devamını Oku
100 $ / Hafta Geri Dönüşüm Alüminyum Kutular Nasıl Yapılır
Maliye

100 $ / Hafta Geri Dönüşüm Alüminyum Kutular Nasıl Yapılır

Yan tarafta iyi para kazanabilme yollarından biri de alüminyum kutuların toplanması ve geri dönüştürülmesidir. Bu para kazanmak için geçerli bir yol olabilir, ancak bunu en çok kâr sağlayacak şekilde nasıl yapacağınızı bilmelisiniz. Geri dönüşüm kutuları ile yapacağınız para bir dizi faktöre bağlıdır, ancak iyi haber, başlangıç ​​maliyetlerinin düşük olmasıdır.
Devamını Oku
Nakit Zarf Sisteminin Kullanımı
Maliye

Nakit Zarf Sisteminin Kullanımı

Harcamalarınızı beklemede sorun yaşıyorsanız, nakit zarf sistemini öğrenmek ve kullanmaktan büyük olasılıkla faydalanacaksınız. Nakit zarf sistemi, finansmanı yönetmek için harika bir yoldur. Paranızı kontrol etmenizi sağlar ve paranıza nereye gideceğinizi söyleyebilmenizi sağlar. Birçok kişi bu sistemi kullanarak binlerce dolar borcunu ödedi.
Devamını Oku