Maliye

Kiralama Özelliklerine Yatırım Yapmak için 10 İpucu

ABD kiralık pazarı patlıyor. Kiracılar, uzun vadeli kira sözleşmelerine gelecekteki konut alımlarında tasarruf sağlamak için uygun maliyetli bir alternatif olarak dönmektedir.

Ayrıca, ekonomi ve konut piyasası geçtiğimiz yıllarda düştüğünde, birçok aile piyasada daha fazla kiracı yaratan kısa satış ve hacizlere zorlandı. Kiralara olan yüksek talep, yüksek kira bedelini ödeyebilen kiralık mülk sahipleri için artan kârlar doğurmaktadır.

Mülk yönetimi sektörüne girmeyi düşünür müsünüz? Başlamak için bu 10 ipucunu kullanın.

Uzun Vadeye Yatırım Yapın

Uzun vadeli bir yatırım olarak kiralama mülkünü satın almayı görüntüle. Mülk yönetimi endüstrisinde kısa bir eğilimin çok fazla kar üretmesi muhtemel değildir. Gayrimenkul yatırımları genellikle birkaç yıl sonra nakit akışı üretmeye başlar. Zaman, para ve efor, yüksek yatırım getirisi (ROI) oluşturmak için gerekli çabalardır.

Doğru Mülkiyeti Seç

Kişisel standartlara uygun bir mülke yatırım yapın; Yerleşme, çünkü ucuz.

Yeri, büyüklüğü ve olanakları göz önünde bulundurun. Diğer arazi sahiplerinin ve mülk yönetimi firmalarının metrekare başına ne kadar ücret aldığını görmek için karşılaştırılabilir kiraları çevrimiçi olarak inceleyin.

Kira ücretleri bölge, birim güncellemeleri ve ortak tesislere dayanmaktadır. Aylık ücretler, mülkün alıcı için ne kadar uygun olduğunu belirlemeye yardımcı olur.

Doğru tek aile kiralama özelliğini seçmenize yardımcı olacak araç üzerinde Roofstock olduğunu. Platforma katılmak ve anahtar teslim özelliklerine bakmak ücretsizdir. Bir mülke yatırım yapmaya karar verirseniz, her ay kira gelirlerinden para kazanacaksınız, ayrıca mülkün gelecekte satılması durumunda takdir edilecektir.

Fixer Uppers'dan Kaçının

Alıcılar büyük mülklerin tadilatında tecrübeli olmadıkça, kiralama işlemlerine mümkün olduğunca yakın bir yerde satın almaları gerekmektedir. Mülk yöneticileri, karlarına katkıda bulunmak için aylık kira alabilecekleri zaman, kiraya vermeden önce tadilat yapmaya çalışmamalıdır.

Yükseltmeler genellikle daha uzun sürer ve başlangıçta beklenenden daha pahalıya mal olur, bu nedenle deneyimsiz olanların tahmin edilenden daha fazla zaman ve para kaybetmesi muhtemeldir. Binalar yapısal olarak güvenli ve temiz olduğu sürece, bir an önce leasing birimlerine başlamak ve gelecekte ihtiyaç duyulduğu şekilde iyileştirmek daha iyidir.

Zaten işgal edilmiş bir kiralık bina satın almayı düşünün. Yeni ev sahipleri eski kiraları onurlandırabilir ve yeni kiracılara pazarlama sorunlarını önleyebilirler.

Akıllıca Yatırım Yapın

Bir mülkün gerçek olamayacak kadar iyi göründüğü, muhtemelen altta yatan sorunlara sahiptir. Sermayeyi dolandırıcılara karşı korumak için emlak sektöründe akıllı ve anlayışlı olun. Daha iyi anlaşmalar yapmak ve kırmızı bayrakların belirlenmesi sürecine yardımcı olmak için bir emlakçı işe alın. Binanın kod olduğunu garanti etmek için bir denetçiyi işe almayı içeren mülk satın alma protokolünü takip edin.

Sanayiyi Araştırma

Diğer emlak yöneticileriyle iletişim kurun ve yerel emlak piyasasında okuyun. Kiralama standartları ve eğilimler hakkında bilgi sahibi olmak, sahiplerinin yarışmada bir avantaj kazanmasına yardımcı olabilir. Daha çok eğitimli bir mülk yöneticisi yerel emlakta, başarısız bir yatırım riskini azaltır.

Erken başla

Bankada peşinat için yeterli para olduğunda yatırım yapmaya başlamak akıllıcadır. Ancak, alıcılar yatırım amaçlı gayrimenkullerin bulunduğu şehirlerde bulunmalıdır. Tipik olarak, küçük ölçekli mülk sahipleri acil durumlarda yatırım özelliklerinin yakınında yaşamaktadır. Ancak, tapu sahibinin binayı koruyan bir ev sahibini işe alması durumunda yakın bir yerde yaşamak gerekli değildir.

Yükselen Mahallelere Bakın

Birden fazla haciz ya da boş konut bulunan mahallelerde bulunan mülklere yatırım yapmaktan kaçının. Başlangıçta daha az pahalı olmasına rağmen, bu ayarlar potansiyel kiracılar için çekici değildir. Genç profesyonellerin ve diğer tipik kiracıların bulunduğu ve çalıştığını düşünün.

Risk belirleme

Bir özelliği kapatmadan önce potansiyel YG'yi belirleyin. Getiri hesaplamak için, kira geliri (eksi harcamalar) ekleyin ve mülkün yılda ne kadar üretildiğini belirleyin. Daha sonra, yıllık geliri, ilk depozitoyu, kapanış maliyetlerini ve rehabilitasyon ücretlerini de içeren, yatırılan nakit sermaye ile bölün.

Sermaye onarımları ve iyileştirmeler çıkarıldıktan sonra her yıl yüzde 1 ila 2 oranında getiri sağlayabilecek net değer artışı hakkında unutmayın. Bu iki yüzdeyi bir araya getirme (yıllık YG ve net değer artış oranı), mülk yatırımcılarına tipik bir yılda yapmaları beklenen yatırım getirisi yüzdesine dair kaba bir fikir vermektedir. Formül ayrıca bir kârın yapılabileceği oranın ölçülmesine de yardımcı olur.

Kişisel Konut olarak satın al

Bir alıcı, daha düşük bir ödeme ile en uygun fiyatlı finansmanı almak için bir ev sahibi olarak satın alabilir. Sahibinin sahip olduğu mülkler, sahiplik sahibi olsa bile ilk sahiplik süresi boyunca kiraya verilmemelidir.

Gelecekteki emlak yöneticileri, potansiyel konut sahiplerini çekmek için hangi özelliklerin düzeltilmesi ve güncellenmesi gerektiğini anlamak için bu zamanı kullanabilirler. Önceden sorunların üstesinden gelmek suretiyle kiracılar, kiralama süresinin başladığı zamandan sonra daha memnun olacaklardır.

Bir Gün İşini Tut

Mülkiyet mülk yöneticileri, ödemeleri azaltmak ve bakım ve onarım sağlamak için mevcut gelirlerini korumalı veya artırmaya çalışmalıdır. Yolun sonunda, yatırım bir karı döndürmeye başladığında ve ev sahibi ek mülklere yatırım yapmaya karar verdiğinde, ek gelir gerekli olmayabilir.

Bu 10 ipucu, gayrimenkul yatırım sektörüne girmek isteyen kişiler için iyi başlangıç ​​noktalarıdır. Bu mesleğin iyi bir uyum olup olmadığını kesin olarak belirlemek için ağır araştırmalar yapın. Mülk sahibi olmak ve kiralamak için gereken zaman, enerji ve para karmaşıktır - sürece başlamadan önce potansiyel risklerin farkında olun.

yazar hakkında
Tali Wee, şu anda Zillow için toplumsal destek hizmetlerini yürüttüğü Seattle'da yaşıyor. O tarafından büyüledi ve gayrimenkul ile ilgili her şeyi takdir ediyor. Tali eski bir kiracı ve yeni bir ev sahibi.

Videoyu izle: Yatırım Danışmanı - Ceviz Yetiştiricliği /

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama
Maliye

Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama

Yerel olarak bir şey satmak istiyor musunuz, bu nedenle tüm karınız nakliye masrafları için kaybolmuyor mu? Artık yerel olarak sahip olduğunuz neredeyse her şeyi satmak için bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Daha küçük ürünleri çevrimiçi olarak satmak için kolay ve ağrısız hale getiren uygulamalar da vardır. Satmak için eski bir ait olduğunuz bir sonraki seferde bu uygulamaları deneyin.
Devamını Oku
Ücretsiz Uluslararası Aramalar Yapmak için 16 En İyi Uygulamalar
Maliye

Ücretsiz Uluslararası Aramalar Yapmak için 16 En İyi Uygulamalar

Sınırsız dakikalar ve ücretsiz uzun mesafeli telefon planları ile bugün cep telefonu planlarının çoğu yurt içi telefon görüşmeleri için ekstra ücret ödemiyor. Yabancı bir ülkede birisini aramanız gerektiğinde bu genellikle doğru değildir. Neyse ki, dünyadaki hemen hemen her ülkeye aile, arkadaş ve iş müşterileriyle bağlantı kurmak için ücretsiz uluslararası aramalar yapmanın yolları vardır.
Devamını Oku
Baltimore Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Baltimore Hayat Sigortası İncelemesi

Eğer birisine maddi olarak güveniyorsanız - ya da hayatınızda borçlarınızdan ve beklenmedik durumlarda son masraflarınızı ödemeniz gerekebilecek bir kişi varsa bile, muhtemelen hayat sigortanıza sahip olmanız gerekir. Bir ev ipoteği ve kredi kartı borcunun ödenmesi ve kayıp gelirlerin değiştirilmesi gibi herhangi bir sayıdaki hayat sigortası gelirlerini kullanabilirsiniz.
Devamını Oku
İşsiz Olduğunda Bütçenizi Nasıl Yapabilirsiniz?
Maliye

İşsiz Olduğunda Bütçenizi Nasıl Yapabilirsiniz?

İşsizlik maliyenizi önemli ölçüde değiştirebilir - elbette. Ve bu büyük değişim ile bütçenizi düzeltmeniz gerekiyor. İyi bir kurtarılmış bir acil durum fonu olsa bile, bütçenizi düzeltmek yine de iyi bir fikirdir. Bu sayede acil durum fonu daha yavaş bir hızda tükenecek, daha uzun süre dayanacak ve bir iş bulmanız için gereken ek süreyi size verecektir.
Devamını Oku