Maliye

Bu Kız 6 Aylık Borç 10,800 ABD Doları Nasıl Ödeniyor?

Merhaba! Benim adım Amanda, 27 yaşındayım ve üniversite mezunuyum. California'daki Psikolojideki lisans derecemi kazandım. Şubat 2017 itibariyle, yılda 20.000 $ kazanırken, 6 AYDA toplam 10.400,28 dolar borçlandım!

Borç 10,800 dolar nasıl elde ettiniz? Bu borç ne türden oluşuyordu?

Haziran 2016'da büyük bir trajedimiz oldu. Evimizde gelir kaybettik. Yaz tatildeydim ve ayda sadece 1.600 dolar kazandım ve kiramız 1,400 dolardı. Birdenbire, para biriktirdiğim zaman İKİ HAFTA içinde kira paramızı bulmak zorunda kaldım. Sonunda yaşamanın bedensel bedeli yüzünden taşınmak zorunda kaldım.

Borcum kredi kartları, kredi, tıbbi faturalar, mahkeme ücretleri, kısmi araç kredisi, cep telefonu, yardımcı araçlar, çekme ücreti ve araba tamirleri için bir kredi hattından oluşuyordu.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Nefes alamıyormuşum gibi hissettim ve hiçbir şey beni kurtarmayacaktı. Temelde sosyal bir hayatım yoktu. Ya çalışıyordum, fazladan iş buluyordum ya da bloglar ve para kazanmanın yollarını araştırıyordum. Borcunu ödemenin akışına girebilmek için elimden geleni yaptım, ama sonra bir acil durum gerçekleşecekti ve ben de tarafımdan silinecektim.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Mart 2017 itibariyle, araç kredim için 4,600 dolar ve 16.000 $ 'lık öğrenci kredisi hariç, 6 AYDA 10,800 dolar borç verdim. Sayıları çırparken çok şaşırdım.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Büyükannem hayatımda büyük bir güçtü. Onunla taşınmadan önce, kiraya, kamu hizmetlerine ve borcuma ayak uydurmak için elimden geleni yaptım. Kriz sırasında okula gitmediğimden beri, olabildiğince çok çalıştım, ödeme avansı aldım, bahçe satışı yaptım, Facebook'ta eşyalarımı sattım ve evleri temizlemeye başladım.

Ayrıca, gazım ve yemeğimin kullanımıyla çok fevkalade yaşadım ve yapabileceğim her yerde değişiklik yaptım. İşleri iki aydır çalışmayı başardım ve daha sonra okulu bitirirken anneannemle birlikte hareket edip bakmam için en iyi seçeneğin olduğuna karar verdim. Birden fazla iş yapmaya ve tam zamanlı okula gitmeye çalışıyorum (haftada 400 mil gidip gideceğim), gerçekçi bir şekilde çalışmayacaktı.

Erkek arkadaşım da benim için çok güzeldi ve bana ihtiyaç duyduğunda gaz tankımı doldurarak bana yardım etmeme yardımcı oldu, bana bakkaliye yardım ettim ve mali açıdan mücadele ettiğimde havalandırmama izin verdi. İkimiz de Dave Ramsey'in bebek adımlarının hayranıyız ve YouTube videolarını daha fazla finansal olarak nasıl özgür olacağımız konusunda izliyoruz. Evlilikten, çocuk sahibi olmaktan ve geleceği kurtarmaktan bahsediyoruz. Zaman geldiğinde ikimiz de finansal olarak ses olmak istiyoruz.

Borcunuzu ödemek için yapmanız gereken ilk şey, tam olarak ne kadar borcunuz olduğunu öğrenmektir.Ücretsiz detaylı kredi raporunuzu ve kredi puanınızı almak için Credit Susam'a gidin.Borçsuz planınıza bugün başlayın!

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Uykusuz kalmaktan başka, bazen pantolonumun koltuğunda oturmuş gibi hissettim. Her zaman hareket halindeydim. Kendimi yeniden hizalamak için bir borç vlogger'ın YouTube videosunun üstesinden gelemediğim gerçek bir meydan okuma yaptığımı hiç sanmıyorum. Ben derinden "akış" (kararlı bir şekilde odaklanmış psikoloji terimine) dalmıştım ve bir şeylerin beni durdurmasına izin vermedim, Amazon fırsatları ya da pahalı kahve işleri bile. İnsanlar benim için çok uğraştığımı düşündü, özellikle de derecemi alırken. Her zaman elimden geleni yapmadım ve kahve en iyi arkadaşım oldu.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Yoğun bir pazarlama bürosunda çalışıyorum ve fazla mesai yapma fırsatlarını minnetle kabul ettim. Ayrıca, yan taraftaki evleri temizlemeye başladım, bazen bir haftasonunda birkaç yüz dolar kazandım.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Tasarruf hesaplarımın büyüdüğünü görene kadar son tıbbi faturayı ödediğimde herhangi bir duygu kaydedemedim! Kendi başıma ilk kez para biriktirmeye başladım ve iyi hissettiriyor. Daha az stresliyim ve bana neşe veren şeylere odaklanabilirim.

Tasarruf hesabım var, 401 bin dolar, düğün fonu ve acil yardım fonu. Her hafta, borcuma yönelecek olan ekstra para şimdi tasarruf ediyor. Borcum olmayan borçlarımı yönetmek çok daha kolay ve geleceği planlayabileceğimi hissediyorum.

İnsanlara kaydetmeyi öğrenmelerini öneriyorum, aksi takdirde asla sahip olduğunuz HERHANGİ BİR ŞEY'e gerçekten değer vermeyeceksiniz. Bunun yerine, istediğiniz şeyleri satın almaya devam ediyorsunuz, ama bu şeyler asla yeterli olmayacak ve gerçek mutluluğa yol açmayacaklar. Bir sonraki finansal hedefim arabamı ödemek. Aynı zamanda kendi Etsy işimi başlatmanın başlangıcındayım ve Yüksek Lisanslarımı Sosyal Hizmet veya Çocuk Gelişiminde almak için okula geri dönmek istiyorum.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Faiz biriktiren borçlara olabildiğince para ödemeye başlayın! Büyükbabam yüksekokuldayken bu dersi bana öğretti. Tıbbi faturalarda düzenli ödemeler yaptım, ama onlardan fazla endişelenmedim çünkü ilginin olmadığı bir ilgi yoktu. Ayrıca makul olan ödeme planlarını görüştüm ve faturalarımın ve faiz oranlarının düşürülmesi için her türlü girişimi yaptım (araba sigortası, araç ödemesi, cep telefonu planı vb.)

Bazen finansal olarak özgür olabilmek için zor seçimler yapmalıyız. Kendi kendime ve bağımsız olmaya alışkınım, ama araçların ötesine geçmeye çalışmıştım. İnsanlara veya kendime “hayır” demeyi bilmiyordum ve her zaman istediğim için satın almayı istedim.Borçtan kurtulmak, kendim için tasarruf etmeme, başkalarına yardım etmeme, kredi puanımı 700'e 761'e çıkarmamı ve aslında hayatta kalmak için çalışmak yerine hayatımı sürdürmeme izin verdi. Hikayemi paylaşma fırsatına sahip olduğum için mutluyum ve umarım diğerleri bu mutluluğa ulaşabilir.

Borcunu çabucak ödemek ister misin? Yapabileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

Daha düşük bir faiz oranı elde edin - SoFi, kredi kartı borcunuzu AutoPay ile% 6,574'e kadar düşürecek, böylece borçlarınızı daha da hızlı bir şekilde ödeyebilirsiniz. Öğrenci kredilerini de yeniden finanse ediyorlar.

Çevrimiçi anketler - Boş zamanlarınızda online anket almak için ödeme alabilirsiniz. Gözden geçirilecek en saygın şirketin üçü Survey Junkie, Harris Poll ve Opinion Outpost. Üçü için kaydolursanız, daha fazla anket fırsatına sahip olacaksınız.

Ürünleri Değerlendirin - Ürünleri Pinecone Research ile rafa atmadan önce değerlendirmek için ödeme alın.

Kabloyu kes - Kullanmadığınız kanallar için ödeme yapmaktan sıkıldınız mı? ESPN, Disney, AMC ve daha pek çok TV kanalını ayda sadece 20 dolara götürebileceğiniz SlingTV'ye göz atın!

Borç Kartopunu Kullan - 18 ayda 52.000 dolar borç ödemek için bu yöntemi kullandık. Ücretsiz Borç Kartopu çalışma sayfamı buradan indirin.

Videoyu izle: Ufuk Hattı - Borçlanma ve Faiz Tuzağı 29/03/2013 - TV5 / 1. Bölüm

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Şimdi Para Gerekir? Bugün Ödenen 14 Yasal Yol
Maliye

Şimdi Para Gerekir? Bugün Ödenen 14 Yasal Yol

Bazen sadece hızlı bir şekilde paraya ihtiyacınız var - TODAY'ta olduğu gibi. Belki de beklenmedik bir araba tamircisine sahipsin, çünkü şanzıman çıktı ya da lastiği patlattın. Neyse ki, çabuk para almak için birçok yasal yol var. Doğru çalışırsanız, aşağıda listelenen para kazanma fikirlerinin bir kombinasyonunu deneyebilir ve nakit akışınızı daha da artırabilirsiniz.
Devamını Oku
İnce Baskı'nın Arkada Bite Bırakmasına İzin Verme
Maliye

İnce Baskı'nın Arkada Bite Bırakmasına İzin Verme

Görüntü kredisi: Flickr Geçen ay Meksika'da muhteşem bir şahane her şey dahil tatilden döndükten sonra, neyin peşinde olduğu hakkında hayal kurmayı bırakamıyorum. Tabii ki gelen kutumda yardım yok. Her gün yeni bir promosyon - sıcak yaz indirimi, 24 saat çılgınlık, 99 $ fırsatlar var! Zeki şeyi yapmak için zaman ayırmadım ve abonelikten çıkarken, tanıtımların bir kısmının sırf meraktan ve hayal kurmaya eğilimli bir bakış açısına tıklıyorum.
Devamını Oku
Küresel Test Piyasası Değerlendirmesi
Maliye

Küresel Test Piyasası Değerlendirmesi

Herkesin cebinde biraz fazla para olması ister. Boş paraya sahip olmak her zaman güzeldir, ancak herkes yarı zamanlı bir iş yapamaz. Çoğu insan daha fazla iş için ayırmak için fazla zamana sahip değildir. İnternet sayesinde, biraz daha fazla para kazanmak için düzinelerce saatinizin olması gerekmiyor.
Devamını Oku
MySurvey İncelemesi
Maliye

MySurvey İncelemesi

İnternet sayesinde, kanepenizin rahatlığını bırakmak zorunda kalmadan, ekstra para kazanabileceğiniz yüzlerce ve yüzlerce farklı yol var. Yan tarafta biraz fazladan para kazanmak istiyorsanız, sizin için uygun bir yer bulmanız önemlidir. Bazıları Etsy'de bir şeyler satmak isterken, diğerleri bir sanal asistan olacak.
Devamını Oku