Maliye

Gençlik Hakkında Para Verme: FutureSmart Challenge

Geçenlerde Phoenix, Arizona'ya konan MassMutual'ın FutureSmart yarışmasına katılma ayrıcalığına sahip oldum. Phoenix Suns'ın normalde oynadığı Talking Stick Arena'da yaklaşık 2500 öğrenci vardı.

Etkinlik, paranın iyi yönetilmesi konusunda gelecek nesillere yöneliktir.

Böyle bir genç yaşta öğrenmenin sıkıcı bir konu olduğunu düşünebilirsiniz, ancak öğrencileri nasıl eğlenceli hale getirdiklerini ve ilgi duyduklarını çok etkiledim. NCIS'den bir oyuncu olan Hill Harper ana konuşmacıydı ve kesinlikle bir kalabalığın nasıl çalışılacağını biliyordu. Onlara para “blueprint” oluşturma konusunda pratik tavsiyeler verdi.

Hill'in en sevdiğim şeylerden biri de, “Nike ayakkabılarından Nike ayakkabı satın almak istiyorum” dedi. Daha sonra Nike ayakkabılarından birini kalabalığın içindeki bir öğrenciye vermeyi başardı.

Konuşmasının ana noktaları arasında, yetenekli insanlar basketbol oynamayı başardı, bu da onları eğlendirdi ve bu çocukların dikkatli olduklarını ve malzemeye dikkat etmelerini sağladı. Ayrıca, Hill'in seyircilerdeki rastgele öğrencilere sesleneceği ve en iyi hamlelerini mevcut bir hit şarkıya çekerek birbirleriyle rekabet etmelerini istedikleri yerde dans ettiler.

Bu çocukların, Hill'in söylediği herşeyi yapmak için nişanlanmış ve hazır olduğunu söylemek kolaydı.

Sonunda Hill, öğrendiklerini gerçekten uygulayacaklarından emin olmak için harekete geçme çağrısı yaptı. Onlara, blueprint'in bir fotoğrafıyla Instagram'da mesaj göndermelerini söyledi.

O odada bir öğrenci olsaydım ve popüler bir oyuncu bana mesaj yollamamı söyleseydi, kesinlikle yapmış olurdum.

Hatta Hill ile röportaj yapma ve düşük vasıflı ailelerden gelen çocukların nasıl başarılı olabileceğini sordum. “Yaptığın şey hakkında değil, kaydettiğin şeyle ilgili” dedi.

Hill ile röportaja buradan bakın:

Eğer bu çocuklar hayatlarına öğrendiklerinin bir kısmını bile uygularlarsa, o yaşta bile olsa daha iyi bir finansal pozisyonda olacaklar.

“Bu makale Massachusetts Mutual Life Sigorta Şirketi (MassMutual), Springfield, MA 01111-0001 tarafından desteklendi. www.MassMutual.com. Tüm görüşler yazarın görüşleridir. ”

Videoyu izle: Hill Harper & Dallas Mavericks ile Toplu Mutual FutureSmart Mücadelesi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Milyon Dolar Vadeli Hayat Sigortası Poliçe Maliyeti Ne Kadardır?
Maliye

Milyon Dolar Vadeli Hayat Sigortası Poliçe Maliyeti Ne Kadardır?

Milyon dolarlık bir hayat sigortası poliçesinin çok fazla sigortaya benzediğini mi düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse, bunu yeniden düşünmek isteyebilirsiniz. Bir milyon dolarlık vadeli hayat sigortası poliçesi, tipik orta sınıf hane halkı için gereken asgari teminat olabilir. Bu bir abartı gibi görünebilir, fakat eğer sayıları daraltırsanız - tıpkı biraz yapacağımız gibi - bir milyon dolarlık politikanın mükemmel derecede makul olduğunu anlayacaksınız.
Devamını Oku
Perakende Arbitraj ile Para Kazanmak 19 Basit Yolları
Maliye

Perakende Arbitraj ile Para Kazanmak 19 Basit Yolları

Ticaret stokları söz konusu olduğunda hepimiz duyduk; alçak al ve yüksek sat. Bir mağazadan aldığınız ürünlerde para kazanmak için bu taktiği kullanabilirsiniz. Bu perakende arbitrajı ve sizi küçük bir servet haline getirebilir. Pazarlık bularak, daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz. Karı, çevrimiçi ve kişisel olarak satın alınan öğelerden cebinize getirebilirsiniz.
Devamını Oku
Bu Kız 6 Aylık Borç 10,800 ABD Doları Nasıl Ödeniyor?
Maliye

Bu Kız 6 Aylık Borç 10,800 ABD Doları Nasıl Ödeniyor?

Merhaba! Benim adım Amanda, 27 yaşındayım ve üniversite mezunuyum. California'daki Psikolojideki lisans derecemi kazandım. Şubat 2017 itibariyle, yılda 20.000 $ kazanırken, 6 AYDA toplam 10.400,28 dolar borçlandım! Borç 10,800 dolar nasıl elde ettiniz? Bu borç ne türden oluşuyordu? Haziran 2016'da büyük bir trajedimiz oldu.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Paranızı Akıllıca Yatırım Yapmanın 10 Yolu"/>
Maliye

Paranızı Akıllıca Yatırım Yapmanın 10 Yolu

Paramı akıllıca yatırım yapmayı düşündüğümde, birkaç şeyden etkilendim. Benim yaşımı, emekliliğimi, her ay ne kadar para biriktirdiğimi ve yalan söylemediğimi düşünüyorum, ayrıca korkudan da etkilendim. 70'li ve 80'li yaşlarda çalışmak zorunda kalma korkusu hoş değil. Ya yaşımda hastalanırsam? Yaşlı kalmak istemiyorum, hasta ve kırdım.
Devamını Oku