Maliye

Gençlik Hakkında Para Verme: FutureSmart Challenge

Geçenlerde Phoenix, Arizona'ya konan MassMutual'ın FutureSmart yarışmasına katılma ayrıcalığına sahip oldum. Phoenix Suns'ın normalde oynadığı Talking Stick Arena'da yaklaşık 2500 öğrenci vardı.

Etkinlik, paranın iyi yönetilmesi konusunda gelecek nesillere yöneliktir.

Böyle bir genç yaşta öğrenmenin sıkıcı bir konu olduğunu düşünebilirsiniz, ancak öğrencileri nasıl eğlenceli hale getirdiklerini ve ilgi duyduklarını çok etkiledim. NCIS'den bir oyuncu olan Hill Harper ana konuşmacıydı ve kesinlikle bir kalabalığın nasıl çalışılacağını biliyordu. Onlara para “blueprint” oluşturma konusunda pratik tavsiyeler verdi.

Hill'in en sevdiğim şeylerden biri de, “Nike ayakkabılarından Nike ayakkabı satın almak istiyorum” dedi. Daha sonra Nike ayakkabılarından birini kalabalığın içindeki bir öğrenciye vermeyi başardı.

Konuşmasının ana noktaları arasında, yetenekli insanlar basketbol oynamayı başardı, bu da onları eğlendirdi ve bu çocukların dikkatli olduklarını ve malzemeye dikkat etmelerini sağladı. Ayrıca, Hill'in seyircilerdeki rastgele öğrencilere sesleneceği ve en iyi hamlelerini mevcut bir hit şarkıya çekerek birbirleriyle rekabet etmelerini istedikleri yerde dans ettiler.

Bu çocukların, Hill'in söylediği herşeyi yapmak için nişanlanmış ve hazır olduğunu söylemek kolaydı.

Sonunda Hill, öğrendiklerini gerçekten uygulayacaklarından emin olmak için harekete geçme çağrısı yaptı. Onlara, blueprint'in bir fotoğrafıyla Instagram'da mesaj göndermelerini söyledi.

O odada bir öğrenci olsaydım ve popüler bir oyuncu bana mesaj yollamamı söyleseydi, kesinlikle yapmış olurdum.

Hatta Hill ile röportaj yapma ve düşük vasıflı ailelerden gelen çocukların nasıl başarılı olabileceğini sordum. “Yaptığın şey hakkında değil, kaydettiğin şeyle ilgili” dedi.

Hill ile röportaja buradan bakın:

Eğer bu çocuklar hayatlarına öğrendiklerinin bir kısmını bile uygularlarsa, o yaşta bile olsa daha iyi bir finansal pozisyonda olacaklar.

“Bu makale Massachusetts Mutual Life Sigorta Şirketi (MassMutual), Springfield, MA 01111-0001 tarafından desteklendi. www.MassMutual.com. Tüm görüşler yazarın görüşleridir. ”

Videoyu izle: Hill Harper & Dallas Mavericks ile Toplu Mutual FutureSmart Mücadelesi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

En iyi teklifi alıyor musun? Karşılaştırma Alışverişi Sırasında Dikkate Alınacak 5 Şey
Maliye

En iyi teklifi alıyor musun? Karşılaştırma Alışverişi Sırasında Dikkate Alınacak 5 Şey

İnternet ile ilgili en güzel şeylerden biri, tüketicilerin yan yana ürünlerini karşılaştırarak evden rahat alışveriş yapabilmeleridir. Sorun şu ki, en iyi anlaşmayı ararken genellikle bir ürünün fiyatına odaklanma hatasını yapıyoruz. Çevrimiçi alışveriş yaparken ya da yerel bir perakendecideki en iyi fiyatı elde etmekten daha fazlasını elde etmek için daha fazlası var.
Devamını Oku
Hükümetten Ücretsiz Para Kazanmak için 26 Yasal Yol
Maliye

Hükümetten Ücretsiz Para Kazanmak için 26 Yasal Yol

Hükümetten ücretsiz para mı? Bunun gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu düşünebilirsiniz, ama değil. Hükümetten para kazanmanın tek yolunun yıllık vergi iadeniz olduğunu düşünebilirsiniz, gerçeği bu kadar uzak değil. İster şansınız üzerinde olsun ister yeni bir iş kurmak için paraya ihtiyacınız olsun, herkesin aşağıdaki ipuçlarından en az birinden para kazanması mümkün.
Devamını Oku
7 Ortak Bütçe Hataları
Maliye

7 Ortak Bütçe Hataları

Korkunç “B” kelimesinden dehşete düşmüş olanlardan biriydim: bütçe. Blog dünyasındaki kişisel finans uzmanlarının bütçesinden bütçeye daha iyi bir yol hakkında çok şey öğrendikten sonra, bütçelemenin geçmişte bu kadar çok korkmamasının nedeni, aşağıda listelenen en yaygın bütçeleme hatalarından birçoğunu yapmaktayım.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Dave Ramsey'in Bebek Adımları ve Neden Çalışıyorlar?"/>
Maliye

Dave Ramsey'in Bebek Adımları ve Neden Çalışıyorlar?

Dave Ramsey'in kitabının toplam parası olan “Total Money Makeover” adındaki büyük adımlarından biriyim. Sadece 18 ayda 52.000 dolarlık tüketici borcundan kurtulmamıza yardımcı olan bebek adımları oldu ve biz tek değiliz. Milyonlarca insan kursunu aldı ve onları da kullandı, bu nedenle bu adımları kullanırsanız, siz ve aileniz için güçlü bir mali temel oluşturacağınızdan emin olabilirsiniz.
Devamını Oku