Maliye

Gençlik Hakkında Para Verme: FutureSmart Challenge

Geçenlerde Phoenix, Arizona'ya konan MassMutual'ın FutureSmart yarışmasına katılma ayrıcalığına sahip oldum. Phoenix Suns'ın normalde oynadığı Talking Stick Arena'da yaklaşık 2500 öğrenci vardı.

Etkinlik, paranın iyi yönetilmesi konusunda gelecek nesillere yöneliktir.

Böyle bir genç yaşta öğrenmenin sıkıcı bir konu olduğunu düşünebilirsiniz, ancak öğrencileri nasıl eğlenceli hale getirdiklerini ve ilgi duyduklarını çok etkiledim. NCIS'den bir oyuncu olan Hill Harper ana konuşmacıydı ve kesinlikle bir kalabalığın nasıl çalışılacağını biliyordu. Onlara para “blueprint” oluşturma konusunda pratik tavsiyeler verdi.

Hill'in en sevdiğim şeylerden biri de, “Nike ayakkabılarından Nike ayakkabı satın almak istiyorum” dedi. Daha sonra Nike ayakkabılarından birini kalabalığın içindeki bir öğrenciye vermeyi başardı.

Konuşmasının ana noktaları arasında, yetenekli insanlar basketbol oynamayı başardı, bu da onları eğlendirdi ve bu çocukların dikkatli olduklarını ve malzemeye dikkat etmelerini sağladı. Ayrıca, Hill'in seyircilerdeki rastgele öğrencilere sesleneceği ve en iyi hamlelerini mevcut bir hit şarkıya çekerek birbirleriyle rekabet etmelerini istedikleri yerde dans ettiler.

Bu çocukların, Hill'in söylediği herşeyi yapmak için nişanlanmış ve hazır olduğunu söylemek kolaydı.

Sonunda Hill, öğrendiklerini gerçekten uygulayacaklarından emin olmak için harekete geçme çağrısı yaptı. Onlara, blueprint'in bir fotoğrafıyla Instagram'da mesaj göndermelerini söyledi.

O odada bir öğrenci olsaydım ve popüler bir oyuncu bana mesaj yollamamı söyleseydi, kesinlikle yapmış olurdum.

Hatta Hill ile röportaj yapma ve düşük vasıflı ailelerden gelen çocukların nasıl başarılı olabileceğini sordum. “Yaptığın şey hakkında değil, kaydettiğin şeyle ilgili” dedi.

Hill ile röportaja buradan bakın:

Eğer bu çocuklar hayatlarına öğrendiklerinin bir kısmını bile uygularlarsa, o yaşta bile olsa daha iyi bir finansal pozisyonda olacaklar.

“Bu makale Massachusetts Mutual Life Sigorta Şirketi (MassMutual), Springfield, MA 01111-0001 tarafından desteklendi. www.MassMutual.com. Tüm görüşler yazarın görüşleridir. ”

Videoyu izle: Hill Harper & Dallas Mavericks ile Toplu Mutual FutureSmart Mücadelesi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Öğrenci Kredi Hoşgörü nedir ve buna değer mi?
Maliye

Öğrenci Kredi Hoşgörü nedir ve buna değer mi?

Ödemeniz gereken öğrenci kredileriniz varsa, öğrencilerin kredi borçluluğu hakkında konuştuklarını duymuş olabilirsiniz. Ancak, öğrenci kredilerinizi hoşgörü haline getirmek ne anlama geliyor? Ve buna değer mi? Federal Öğrenci Yardımı departmanına göre, bir tolerans tanımı şu şekildedir: Bir erteleme ya da tolerans, federal öğrenci kredi ödemelerinizi geçici olarak durdurmanızı ya da ödediğiniz miktarı geçici olarak azaltmanızı sağlar.
Devamını Oku
Düşmüş Askerin Hatırlanması- SSG Joshua Melton
Maliye

Düşmüş Askerin Hatırlanması- SSG Joshua Melton

Bu gönderi 23 Haziran 2009 tarihinde yayınlanmıştır. Pek çok kahraman Anma Günü'nde tanınmayı hak ediyor. Bu benim kahramanım. SSG Joshua Melton'u hatırlamak Pazartesi günü başlamak için en kolay yol değildi. Bu yazıyı yazmak daha da zor. Bu sabah “Afganistan'da Öldürülen İki İllinois Ulusal Muhafızları” yazan bir haber bülteni aldım.
Devamını Oku
Nakit için Karton Satmak için 17 Yolları
Maliye

Nakit için Karton Satmak için 17 Yolları

Bunu düşünün, neredeyse online satın aldığınız her şey bir karton kutuya ulaşır. Çoğu işletme, bir karton kutuda paketlenmiş eşyalarla raflarını yeniden doldurur. Bir trend görmeye mi başlıyorsun? Karton için nakit satmak, çok miktarda bolluğu nedeniyle para kazanmanın en kolay yollarından biri olabilir. Karton hayatın günlük bir parçası ve çabalarınızla, bir sonraki kutuda bir daha asla kullanılmayacak olan çöp sahası olmak zorunda değil.
Devamını Oku