Maliye

Gençlik Hakkında Para Verme: FutureSmart Challenge

Geçenlerde Phoenix, Arizona'ya konan MassMutual'ın FutureSmart yarışmasına katılma ayrıcalığına sahip oldum. Phoenix Suns'ın normalde oynadığı Talking Stick Arena'da yaklaşık 2500 öğrenci vardı.

Etkinlik, paranın iyi yönetilmesi konusunda gelecek nesillere yöneliktir.

Böyle bir genç yaşta öğrenmenin sıkıcı bir konu olduğunu düşünebilirsiniz, ancak öğrencileri nasıl eğlenceli hale getirdiklerini ve ilgi duyduklarını çok etkiledim. NCIS'den bir oyuncu olan Hill Harper ana konuşmacıydı ve kesinlikle bir kalabalığın nasıl çalışılacağını biliyordu. Onlara para “blueprint” oluşturma konusunda pratik tavsiyeler verdi.

Hill'in en sevdiğim şeylerden biri de, “Nike ayakkabılarından Nike ayakkabı satın almak istiyorum” dedi. Daha sonra Nike ayakkabılarından birini kalabalığın içindeki bir öğrenciye vermeyi başardı.

Konuşmasının ana noktaları arasında, yetenekli insanlar basketbol oynamayı başardı, bu da onları eğlendirdi ve bu çocukların dikkatli olduklarını ve malzemeye dikkat etmelerini sağladı. Ayrıca, Hill'in seyircilerdeki rastgele öğrencilere sesleneceği ve en iyi hamlelerini mevcut bir hit şarkıya çekerek birbirleriyle rekabet etmelerini istedikleri yerde dans ettiler.

Bu çocukların, Hill'in söylediği herşeyi yapmak için nişanlanmış ve hazır olduğunu söylemek kolaydı.

Sonunda Hill, öğrendiklerini gerçekten uygulayacaklarından emin olmak için harekete geçme çağrısı yaptı. Onlara, blueprint'in bir fotoğrafıyla Instagram'da mesaj göndermelerini söyledi.

O odada bir öğrenci olsaydım ve popüler bir oyuncu bana mesaj yollamamı söyleseydi, kesinlikle yapmış olurdum.

Hatta Hill ile röportaj yapma ve düşük vasıflı ailelerden gelen çocukların nasıl başarılı olabileceğini sordum. “Yaptığın şey hakkında değil, kaydettiğin şeyle ilgili” dedi.

Hill ile röportaja buradan bakın:

Eğer bu çocuklar hayatlarına öğrendiklerinin bir kısmını bile uygularlarsa, o yaşta bile olsa daha iyi bir finansal pozisyonda olacaklar.

“Bu makale Massachusetts Mutual Life Sigorta Şirketi (MassMutual), Springfield, MA 01111-0001 tarafından desteklendi. www.MassMutual.com. Tüm görüşler yazarın görüşleridir. ”

Videoyu izle: Hill Harper & Dallas Mavericks ile Toplu Mutual FutureSmart Mücadelesi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

2018 En İyi 17 Ücretsiz Müzik Uygulamaları
Maliye

2018 En İyi 17 Ücretsiz Müzik Uygulamaları

Eğer benden hoşlanıyorsanız, neredeyse her türlü etkinlik için müzik dinlemeyi seviyorsunuz. Çalışmak, bir DIY ev projesini tamamlamak mı yoksa sadece dinlenmek istediğinizde, müziğin hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunu farketmez. Neyse ki, ücretsiz müzik uygulamaları, yerel radyo istasyonlarının uzun ara vermeden en sevdiğiniz şarkıları dinlemenizi sağlar.
Devamını Oku
Bugün Yapabileceğiniz 7 Basit Para Taşıyor
Maliye

Bugün Yapabileceğiniz 7 Basit Para Taşıyor

Zengin olmak istiyorsan, zengin insanlar gibi düşünmelisin. Warren Buffet ve Mark Cuban gibi dünyanın en zengin insanlarından bazıları kaza ile orada değil. Zaman içinde sürekli olarak bazı şeyleri yapmışlar, bugün oldukları yere götürmelerine yardımcı olmuşlardır. İşte zenginliğini artırmak için yapabileceğiniz 7 şey: 1.
Devamını Oku
Uyurken Para Kazanmak için 25 Pasif Gelir Fikirleri
Maliye

Uyurken Para Kazanmak için 25 Pasif Gelir Fikirleri

Yıllarca geleneksel 9 ila 5 iş yaptım ve sonunda yanmış oldum. Bunun nasıl bir his olduğunu biliyor musun? Daha fazla özgürlük istediğimi ve pasif gelir fikrinin çok çekici olduğunu biliyordum. Birçok insanın tam zamanlı işlerini pasif gelirle bırakıp değiştirdiklerini duymuştum ama nereden başlayacağımı hiç bilmiyordum.
Devamını Oku