Maliye

Gençlik Hakkında Para Verme: FutureSmart Challenge

Geçenlerde Phoenix, Arizona'ya konan MassMutual'ın FutureSmart yarışmasına katılma ayrıcalığına sahip oldum. Phoenix Suns'ın normalde oynadığı Talking Stick Arena'da yaklaşık 2500 öğrenci vardı.

Etkinlik, paranın iyi yönetilmesi konusunda gelecek nesillere yöneliktir.

Böyle bir genç yaşta öğrenmenin sıkıcı bir konu olduğunu düşünebilirsiniz, ancak öğrencileri nasıl eğlenceli hale getirdiklerini ve ilgi duyduklarını çok etkiledim. NCIS'den bir oyuncu olan Hill Harper ana konuşmacıydı ve kesinlikle bir kalabalığın nasıl çalışılacağını biliyordu. Onlara para “blueprint” oluşturma konusunda pratik tavsiyeler verdi.

Hill'in en sevdiğim şeylerden biri de, “Nike ayakkabılarından Nike ayakkabı satın almak istiyorum” dedi. Daha sonra Nike ayakkabılarından birini kalabalığın içindeki bir öğrenciye vermeyi başardı.

Konuşmasının ana noktaları arasında, yetenekli insanlar basketbol oynamayı başardı, bu da onları eğlendirdi ve bu çocukların dikkatli olduklarını ve malzemeye dikkat etmelerini sağladı. Ayrıca, Hill'in seyircilerdeki rastgele öğrencilere sesleneceği ve en iyi hamlelerini mevcut bir hit şarkıya çekerek birbirleriyle rekabet etmelerini istedikleri yerde dans ettiler.

Bu çocukların, Hill'in söylediği herşeyi yapmak için nişanlanmış ve hazır olduğunu söylemek kolaydı.

Sonunda Hill, öğrendiklerini gerçekten uygulayacaklarından emin olmak için harekete geçme çağrısı yaptı. Onlara, blueprint'in bir fotoğrafıyla Instagram'da mesaj göndermelerini söyledi.

O odada bir öğrenci olsaydım ve popüler bir oyuncu bana mesaj yollamamı söyleseydi, kesinlikle yapmış olurdum.

Hatta Hill ile röportaj yapma ve düşük vasıflı ailelerden gelen çocukların nasıl başarılı olabileceğini sordum. “Yaptığın şey hakkında değil, kaydettiğin şeyle ilgili” dedi.

Hill ile röportaja buradan bakın:

Eğer bu çocuklar hayatlarına öğrendiklerinin bir kısmını bile uygularlarsa, o yaşta bile olsa daha iyi bir finansal pozisyonda olacaklar.

“Bu makale Massachusetts Mutual Life Sigorta Şirketi (MassMutual), Springfield, MA 01111-0001 tarafından desteklendi. www.MassMutual.com. Tüm görüşler yazarın görüşleridir. ”

Videoyu izle: Hill Harper & Dallas Mavericks ile Toplu Mutual FutureSmart Mücadelesi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

P2P Yatırım Yazılım - BlueVestment Review
Maliye

P2P Yatırım Yazılım - BlueVestment Review

Eşler arası (P2P) kredilendirmede yatırımcı ilgisinin artmasıyla birlikte, yatırımcıların not portföylerini yönetmelerine yardımcı olmak için P2P yatırımcılarına robo-danışman gibi bir dizi otomatik yatırım hizmeti sunulmaktadır. Bunlardan biri BlueVestment. Bu giderek daha önemli hale geliyor. Bir P2P ödünç verme platformunda çeşitlendirme, yüzlerce hatta binlerce bireysel not içerebilir, çünkü bu banknotlar 25 dolar gibi küçük banknotlarda satın alınabilir.
Devamını Oku
Kredi Kartı Borcundan Kaçın ve Borç Verme ile Hala Ödül Kazanın
Maliye

Kredi Kartı Borcundan Kaçın ve Borç Verme ile Hala Ödül Kazanın

Kredi kartı ödülleri, nakit para ya da seyahat noktaları gibi, insanların harcamaları için kredi kartlarını kullanmaları için büyük bir çekicidir. Ancak, bu avantajlar da sizi başı belaya sokabilir. Dikkatli değilseniz, planladığınızdan ve ödeyebileceğinizden daha fazla harcama yapabilirsiniz. Bu olduğunda, kredi kartı ekstreniz ayın sonunda ulaştığında ödeyebileceğinizden daha fazla masrafınız olur.
Devamını Oku
Haziran Blog Gelir Raporu
Maliye

Haziran Blog Gelir Raporu

Aylık blog gelir raporu için tekrar zamanı. Bu raporları takip ediyorsanız (diğer aylık raporlarımı buradan kontrol edebilirsiniz), bu yılın Şubat ayında izlemeye ve raporlamaya başladığımdan beri bunun en düşük gelirli ay olduğumu bileceksiniz. Gelirdeki düşüşün en büyük nedenlerinden biri, blog'la teknik bir hata yapmamdır. Bu, görüşlerin neredeyse yüzde seksen oranında düşmesine neden oldu.
Devamını Oku