Maliye

Yakın Me Ucuz Gaz bulmak için 9 En İyi Uygulamalar

Bir benzin istasyonuna girip park ettiğinde ve kapıyı açmak üzereyken nefret etmekten nefret etmiyorsun, sadece caddenin karşısındaki benzin istasyonunun galon başına 10 sent daha az olduğunu fark ettin mi? Hepimize bir noktada ya da başka bir zamanda oldu.

Pompada maliyetleri azaltmanın yollarını arıyorsanız, ucuz gazı bulmanıza yardımcı olacak bir uygulamayı indirin. Serbest gaz alamıyorsanız, her hafta pompada 5 dolar tasarruf etmek bile yılda 260 dolara kadar çıkabilir.

Gaz Daha Pahalı Oluyor

İşte, gazdan tasarruf etmenize yardımcı olacak bir uygulama indirmeniz için başka bir neden daha var - ABD Bugünkü bir rapora göre, yakıt fiyatı 2018'de yükseliyor.

Ulusal ortalama benzin fiyatları yaklaşık 2.57 $ 'dır. Gaz fiyatları, özellikle yer söz konusu olduğunda, büyük ölçüde değişmektedir. Kişisel gözlemden, şehrin meraklı bölümleri daha pahalı gazlara sahip olma eğilimindedir, ancak daha az arzu edilen bölgeler daha ucuz gaza sahip olabilir.

News4Jax.com'dan gelen bir rapor, tedarik ve talebe doğru kaydığını söylüyor.

Benzin istasyonları yakıtlarını yeni, daha ucuz bir gaz satın almadan önce satabilmeli, böylece fiyat haftalarca yüksek olabilir. Fiyat ne kadar yüksek ya da düşük olursa olsun, daha ucuza pompaları bulmak, size yardımcı olacak bir uygulamanız olduğunda bulmak daha kolaydır.

İster bir yolculuğa çıkmayı planlıyor olun ister sadece bu yıl pompada daha fazla para kazanmak istiyorsanız, aşağıdaki uygulamalar size yardımcı olabilir.

Ucuz Gaz Bulmana Yardımcı Olmak için Uygulamalar

İşte dikkate alınması gereken 9 gaz tasarrufu uygulamaları.

1. GasBuddy: Ücretsiz

GasBuddy muhtemelen size gaz tasarrufu sağlayan daha iyi bilinen uygulamalardan biridir. Bu kitle kaynaklı bir uygulama. Bu, gerçek kullanıcılardan çok fazla bilgi alması anlamına geliyor. GasBuddy'nin, uygulamasını uygulamada kullanan 60 milyondan fazla kullanıcısı var. Uygulama harika çünkü en iyi gaz fiyatlarının nerede olduğunu göstermeye ek olarak, aslında her kuruşa birkaç sent kazandırır.

GasBuddy aslında kontrol hesabınızı kendi uygulamalarına bağlar ve her doldurduğunuzda, uygulamayı sadece ilk doluluk için galon başına 5 sent ve galon başına 15 sent tasarruf etmek için kullanabilirsiniz.

Sitelerine göre, uygulamalarını kullanarak yılda yaklaşık 340 dolar tasarruf edebilirsiniz.

Ayrıca bulunduğunuz yere göre daha ucuz benzin fiyatları bulmanıza yardımcı olan GasBuddy, en yakın yerleri, en samimi hizmeti, en temiz tuvaletleri ve daha fazlasını bulmanıza da yardımcı olur.

ABD, Kanada ve Avustralya'da 140.000'den fazla benzin istasyonunda gerçek zamanlı gaz fiyatları sunuyorlar. Onların web sitesinde ayrıca, bir sonraki uzun yol yolculuk ve kullanışlı gaz fiyat tabloları için bir yolculuk maliyeti hesap makinesi dahil, göz atmak için bir dizi kullanışlı araç vardır.

2. Gaz Guru: Ücretsiz

GasBuddy'ye benzer şekilde Gas Guru, Petrol Fiyatları Bilgilendirme Servisi'nden ucuz gaz fiyatları gösterir, bu da fiyatlarının güncel olduğunu gösterir. Hatta son fiyat güncellemesini de içerirler, böylece benzin istasyonunun hala bu fiyata sahip olup olmayacağını belirleyebilirsiniz.

Yellow Pages tarafından sahip olunan Gas Guru, en yakın pompayı en iyi fiyatla bulmanızı ve daha sonra en sevdiğiniz yerlere kaydetmenizi sağlar, böylece o yere geri döndüğünüzde her zaman ona geri dönebilirsiniz.

Bu özellik, insanların Slant.com'da GasGuddy üzerinden Gas Guru seçmesinin sebebiydi. Siteleri üzerinde yapılan bir ankette, topluluk Gas Guru'yu seçti, ancak çok fazla kazanamadı ve her ikisini de pompada para tasarrufu için iyi seçenekler haline getirdi.

Uygulama aynı zamanda evinizin, işinizin veya diğer favori konumların yakınındaki gazın fiyatını en iyi fiyatları bulmak için oldukça şık bir yöntemle karşılaştırmanıza olanak sağlar!

3. Waze: Ücretsiz

“Waze, ucuz benzin bulmama yardımcı olabilir mi?” Diye düşünüyorsunuz. Bu doğru, popüler Google tabanlı kitle kaynaklı navigasyon uygulaması sizi en ucuz benzin istasyonuna yönlendirebilir. Gas Guru'ya benzer şekilde, Waze tercih ettiğiniz benzin istasyonlarını (ve hatta gaz türünü) ayarlamanıza ve fiyata veya markaya göre sıralamanıza olanak tanır.

Ardından, Waze size oraya ulaşmak için en iyi rotayı gösterir. Waze yol gezileri için harikadır çünkü her bir benzin istasyonunun rotanızda kaç dakika olduğunu ve o lokasyondaki gazın fiyatını gösterir. Ortak benzin istasyonlarından birine geçerseniz, “Waze-only” fırsatlarından da tasarruf edebilirsiniz.

4. Dash: 10-99 $, App ile Sensörler Satın Var

Waze gibi Dash özellikle gaz tasarrufu yapmak için yapılmadı, ancak size ucuz gazın nerede olduğunu gösterebilecek bir özelliği var.

App motorlarının nasıl çalıştığını daha iyi anlamak isteyen ve yakıt tüketiminden tasarruf etmek için hangi alışkanlıklarını benimseyebilecek sürücüler için yapılır. Dash, arabanızı “akıllı bir araca” dönüştürmek için oluşturuldu ve motorunuzun sahip olabileceği herhangi bir sorunla birlikte kaç mil sürdüğünüzü görebilmenizi sağlar.

Uygulama, sürüş davranışlarınızı izler ve bu da, daha fazla gaz tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilir, çünkü gazınızın neden istediğiniz kadar uzun sürmeyeceğini anlamanıza yardımcı olur. Ayrıca yakıt tüketiminizi etkileyebilecek diğer faktörleri de gösterir.

Uygulamayı kullanmak için, 10 $ ila 99 $ arasında değişen arabanızla gitmek için çeşitli sensörler satın almanız gerekir.

Ayrıca, 1996'da veya daha sonra yapılmış bir araba modeline de sahip olmanız gerekir, bu yüzden eski bir araba kullanıyorsanız, şansınız kalmaz. Uygulama, arabanızın verilerini izler ve sizin için neyin yanlış olduğunu ve hatta ne kadar maliyetinin düzeltilebileceğine dair bir rapor vermenizi sağlar. Bir kazayla karşılaşırsanız, Dash arkadaşlarınızı ve ailenizi haberdar edebilir.

5. AAA TripTik® Planlayıcısı: Ücretsiz

AAA uygulamasının bir parçası olan TripTik® Planner adlı bir özelliğe sahiptir. Bir yol gezisi planlamanıza yardımcı olur ve yol boyunca 20 durağa kadar yolculuklar düzenlemenize olanak tanır. Verimli bir rota ile birlikte, gaz için durmak için en iyi yerleri gösterir.

Onların veritabanında 85.000'den fazla benzin istasyonu var ve aynı zamanda size kolayca seçip seçebilmeniz için size güncellenmiş gaz fiyatları veriyorlar.

TripTik®'i kullanmak için üye olmanıza gerek yok, ancak tam uygulamaya erişmek için katılmanız gerekiyor.

6. MapQuest tarafından Gaz Fiyatları

Mapquest en ucuz gazını bulmak için size gösterecektir ve istediğinizi yakıt türünü ve daha sonra Sık kullanılanlar listesine eklemek sağlar Mapquest tarafından Gaz Fiyatları adlı bir uygulama var.

Kullanıcı dostu uygulama, mahallenizde, ofisinizden ve yol gezilerinizden gelen gaz için en uygun fiyatları bulmanızı sağlar.

Eğer gaz için en iyi fiyatlarla bulmak yardımcı olmanın yanı sıra, Uygulamanın gerçek zamanlı trafik koşulları ve daha yiyecek, ses yönlendirmeli GPS, alternatif rotalar sipariş restoranlar için rezervasyon yapma gibi güçlü navigasyon özellikleri ile birlikte geliyor.

7. GEICO Mobile: Ücretsiz

Araba sigorta şirketi Geico, bölgenizdeki en iyi benzin fiyatlarını bulmanıza yardımcı olan bir uygulamaya sahiptir. Fiyatları gerçek zamanlı olarak bulabilir ve Geico, Petrol Fiyat Bilgi Servisi tarafından sağlanan gaz fiyatlarını kullanır.

Yakınınızdaki benzin istasyonlarını web sitelerine giderek veya uygulamalarını indirerek ve gaz fiyat belirleyicisinin özelliğini bularak bulabilirsiniz.

8. GetUpside: Ücretsiz

GetUpside sadece gazdan daha fazla en iyi fırsatları bulmanıza yardımcı olan bir para tasarrufu uygulaması. Uygulamayı kullanarak DC, NY, MD, VA ve FL'de gazda galon başına 25 sent tasarruf edebilirsiniz.

Ayrıca benzersiz nakit geri dönüş teklifleri var ve bu listede belirtilen diğer uygulamalardan biraz farklı çalışıyor. Telefon numaranızı koyduysanız, uygulama size yakın bir benzin istasyonunda bir teklifle size metinler.

Tankınızı bir kredi kartı veya banka kartı ile doldurup, makbuzunuzun bir resmini çekersiniz ve Upside size PayPal ya da çek ile geri ödeme yapar. Evinizin yakınındaki restoranlarda yüzde 35'e ve marketlerde yüzde 15'e kadar tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

9. RoadAhead Otoyol Çıkış Bulucu: $ 1.99

Bu uygulama ya da gidip ortasında konum ve etrafınızda neler olduğunu bilmiyorum bile, bir yolculuğa iseniz yararlı olabilir en yakın çıkışa, ederek sürüş dünyayı düzenlemenize yardımcı olur.

Gaz, gıda, konaklama, birkaç isim ve hatta derecelendirme, fiyatlar ve çıkış mesafelerine göre sınıflandırır. RoadAhead, benzin için ucuz fiyatları bulmak için kullanışlıdır çünkü bir sonraki çıkıştaki istasyonlarda benzin fiyatlarını karşılaştırmanıza olanak tanıyor.

Aynı zamanda bir oturma odasında hem bakkal hem de market araması yapmak için uygun olan marketleri de içeren duraklarınızı optimize eder.

Anahtar kelime “ileri” dir, bu nedenle uygulama, daha önce geçirmiş olduğunuzdan ziyade size ne olduğunu gösterir. (Size bakıyorum, Google Haritalar!). //www.getupside.com

Yakıt Tasarrufunda Size Yardımcı Olacak 6 İpucu

1. Lastik Basıncınızı Kontrol Edin

Lastik basıncınızı birkaç ayda bir kontrol edin ve uzun bir yolculuğa çıkmadan önce mutlaka kontrol edin. Neyse ki, basınç belli bir seviyede değilse, pek çok araba sizi uyarır, ama ne olursa olsun, çok düz olmadıklarından emin olmak için kontrol etmelisiniz. Bu yakıt verimliliğini etkiler.

2. Aracınızı Depolama Olarak Kullanmayın

Bagajında ​​sahip olduğunuz şeylerin miktarını azaltın. Araban daha ağır, daha fazla gaz israf ediyorsun. Eğer yazsanız ve bagajınızdaki ağır kar zincirlerine sahipseniz, gaz israfını kaybedersiniz, bu yüzden dışarı çıkarınız ve yükü hafifletiniz.

3. Boşta Olmak Dikkatli Olun

Ne kadar beklediğin konusunda dikkatli ol. Hepimiz oradaydık. Arabanızda oturuyorsunuz, bir arkadaşınızı alıp 10 dakika boyunca evinin önünde bekletiyorsunuz.

Bu gibi anlardan haberdar olun ve arabanızda otururken, hareket etmeden motorunuzu kapatın. Kış olsa ve motorunuzu ısıtmaya çalışıyorsanız bile, bunu ne kadar sürdüğünüze dikkat edin ve aşırı derecede boşta kalma.

4. Uzun Yolculuklarda Seyir Kontrolünü Kullanın

Arabanız varsa, cruise kontrolünü daha sık kullanmayı deneyin. Sonuçta, ayağınızı değil, hızınızı kontrol eden bir bilgisayar.

Hız sabitleyici, sürekli olarak hızlanmadığınız veya yavaşlamadığınız için yakıt tasarrufu yapabilen sabit bir hız sunar. Edmunds tarafından yapılan bir çalışma, uzun yolculuklarda hız kontrolünü kullanarak yüzde 7 tasarruf sağlayabileceğinizi ortaya koydu.

5. agresif tahrik etmeyin

Hızlı ve hızlanma ve durma sürüşü aniden yakıtı harcar, bu yüzden yavaşlayın ve şehir etrafında nasıl manevra yaptığınıza dikkat edin. Yolda güvende olmak, onu yavaşlatmak, çevrenizi kontrol etmek ve sürüş kurallarına uymak anlamına gelir.

FuelEconomy.gov'a göre, otoyolda yaklaşık yüzde 15 ila 30 ve dur-kalk trafiğinde yüzde 10 ila 40 tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca, hiç kimse, hayatındaki gibi trafiğin içinde ve dışında dokumaktan hoşlanmıyor.

6. Bir Melezlemeye Geçmeyi Düşün

Kendinizi yakıt verimliliğine fazla takıntılı buluyorsanız, neden elektrikli bir arabaya ya da hibrite geçmeyi düşünmüyorsunuz? Bu günlerde bir Prius galona 52 mil gidiyor ve Edmunds'a göre, 15.000 mil sürdüğünüzde, doldurmak için yılda 959 dolara mal olacak.

2005 model Prius'u yıllardır sürdüm ve aldığım gaz kilometresini gerçekten çok sevdim (ve biriktirdiğim para). Gaz deposu sadece dokuz galondu, bu yüzden her doldurduğumda, o zamanın maliyetinin ne olduğuna bağlı olarak sadece 30 dolara mal oluyor.

Bu, çok fazla araç kullanmanız durumunda veya daha fazla para harcarsanız daha da fazla para kazandırabilir.

Düzenli olarak nasıl gazdan tasarruf edersiniz? Bu makalede bahsedilmeyen bir uygulama veya kaynak kullanıyor musunuz? Chime in ve bana haber ver!

Videoyu izle: Faiz uçtu… Rüşvet serbest… Şirketler panikte… Varlık Fonu Erdoğanlara… Yine apt dolar… Üretimde daralma…

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bankacılar Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Bankacılar Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası için alışveriş yaptıysanız, uygun türde ve kapsam miktarına sahip olup olmadığınızı belirlemek için göz önünde bulundurulması gereken bazı temel değişkenler olduğunu bilirsiniz. Örneğin, politikanızın gelirlerinin ne kadar olacağının bilinmesi yararlı olabilir; zira sevgililerinizi mali bir yükle ya da aşırı sigortayla bırakmak istemezsiniz ve ihtiyaç duyduğunuzdan fazla ödeme yaparsınız.
Devamını Oku
7 Bugünün Finansmanını İyileştirmek için Son Derece Kolay Yollar
Maliye

7 Bugünün Finansmanını İyileştirmek için Son Derece Kolay Yollar

Mevcut finansal durumunuz ne olursa olsun, her zaman geliştirebilirsiniz. Daha az para harcayarak, daha az para harcayarak veya alışveriş yaparak olsun, her zaman iyi ayarlanmış bir alan vardır, böylece finansal hedeflerinize ulaşmak için daha yakın olabilirsiniz. Size yardımcı olmak için, mali refahınızı iyileştirmek için yedi fikir aşağıda verilmiştir.
Devamını Oku
Bebek Boomers için 5 Finansal Hedefler
Maliye

Bebek Boomers için 5 Finansal Hedefler

1945'ten 1964'e kadar, Amerikalılar yetmiş altı milyon çocuğun doğumunu yaptı. Bu yetmiş milyon çocuk, Bebek Patlaması nesli, şimdi yetmiş milyon yetişkinin emeklilik yaşına ulaşması ya da emeklilik yaşına yeterince yakın olmalarının altın yıllar için finansal hedefler yoluyla düşünmeye başladıklarıdır.
Devamını Oku